LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
Sayın hocam LCD pano uygulaması üzerinde biraz uğraştım ama dediğiniz gibi fazla değişiklik yapamadım. Benim sizden ricam ben bu uygulamayı her sınıf için kapı üzerine küçük LCD lere yazdıracak şekilde nasıl program yazabilirim.
Panoda;

Sınıf Adı ( 9-A )
Kaçıncı Ders ( 1. Ders )
Öğretmen Adı ( Ahmet Turani)
İşlenen Dersin Adı ( Edebiyat )

şeklinde 4 satırdan oluşacak. Buna benzer bir çalışmanız var mı acaba.

Öncellikle teşekkür ederiz hocam. Benim sorum bu kodları github dan aldım ancak üzerinde oynama yapmak istiyorum. sizce bir mahsuru varmı? örneğin üst ortadaki logoyu okul logosu ile değiştirmek gibi

birde github dan aldığım kodları ttam anlamıyla çalıştıramadım. nedense bazı yerler hata veriyor ve ayarlar sayfası ayarları tutmuyor???

Sorunu bir nebze de olsa hallettim. ancak başka birşey sormak istiyorum. Bir okuldan programın süre kısıtlı olduğuna dair bir şey duydum ancak ben öyle bir durumla karşılaşmadım. Böyle birşey var mı?

cexen' Alıntı:
Öncellikle teşekkür ederiz hocam. Benim sorum bu kodları github dan aldım ancak üzerinde oynama yapmak istiyorum. sizce bir mahsuru varmı? örneğin üst ortadaki logoyu okul logosu ile değiştirmek gibi

birde github dan aldığım kodları ttam anlamıyla çalıştıramadım. nedense bazı yerler hata veriyor ve ayarlar sayfası ayarları tutmuyor???

Sorunu bir nebze de olsa hallettim. ancak başka birşey sormak istiyorum. Bir okuldan programın süre kısıtlı olduğuna dair bir şey duydum ancak ben öyle bir durumla karşılaşmadım. Böyle birşey var mı?
hocam github reposunu sildim zaten bağlantı sorunları yaşıyorum çoğu zaman ve commitler eksik kalıyor o yüzden oradan indirdiğiniz pek sağlam olmayabilir. uygulamanın indirildiği klasörde zaten kaynak mevcut onların bir kopyasını alıp düzenlerseniz ve paketlenmemiş uzantıyı yükle şeklinde yaparsanız daha kolay olur sizin için. süreli değil tamamen ücretsizdir kolay gelsin

Parhelion' Alıntı:
cexen' Alıntı:

hocam github reposunu sildim zaten bağlantı sorunları yaşıyorum çoğu zaman ve commitler eksik kalıyor o yüzden oradan indirdiğiniz pek sağlam olmayabilir. uygulamanın indirildiği klasörde zaten kaynak mevcut onların bir kopyasını alıp düzenlerseniz ve paketlenmemiş uzantıyı yükle şeklinde yaparsanız daha kolay olur sizin için. süreli değil tamamen ücretsizdir kolay gelsin

teşekkür ederim hocam

hocam uygulamanız ve emekleriniz için öncelikle çok teşekkür ederim.
uygulamayı okulumuzda yaptık. çokta güzel oldu. oldukça olumlu geri dönüşler aldık.
bir sorum olacaktı size eğer müsaitseniz.
çünkü bu sorun genelde herkesin sorunu gibi görünüyor. malum tüm okullarda son sistem bilgisayarlar mevcut değil.
bizimde bu iş için kullanabileceğimiz bilgisayar fi tarihinden kalma desem yeridir. IBM Thinkpad marka bilgisayar. maalesef bu bilgisayar 16:9 formatında görüntü desteklemiyor. değişik sitelerden 3-4 driver indirip kurdum ama hepsi de 4:3 formatında görüntü destekliyor. bu da 82 ekran lcd tv ye alt ve üstlerinde boşluk olarak yansıyor haliyle.
bizim ayarlar dosyasında ya da js dosyalarında çözünürlük ayarlarıyla aonayarak yapabileceğimiz bir ayar var mı?
ya da sizin 4:3 görüntü formatını destekleyen bir ayar yapmanız mümkün müdür? şimdiden teşekkürler.

Çalışmanız çok başarılı. Devamını dilerim. Acizane tavsiyem ders programını excelden alsa çok güzel olacak

dekoderman' Alıntı:
hocam uygulamanız ve emekleriniz için öncelikle çok teşekkür ederim.
uygulamayı okulumuzda yaptık. çokta güzel oldu. oldukça olumlu geri dönüşler aldık.
bir sorum olacaktı size eğer müsaitseniz.
çünkü bu sorun genelde herkesin sorunu gibi görünüyor. malum tüm okullarda son sistem bilgisayarlar mevcut değil.
bizimde bu iş için kullanabileceğimiz bilgisayar fi tarihinden kalma desem yeridir. IBM Thinkpad marka bilgisayar. maalesef bu bilgisayar 16:9 formatında görüntü desteklemiyor. değişik sitelerden 3-4 driver indirip kurdum ama hepsi de 4:3 formatında görüntü destekliyor. bu da 82 ekran lcd tv ye alt ve üstlerinde boşluk olarak yansıyor haliyle.
bizim ayarlar dosyasında ya da js dosyalarında çözünürlük ayarlarıyla aonayarak yapabileceğimiz bir ayar var mı?
ya da sizin 4:3 görüntü formatını destekleyen bir ayar yapmanız mümkün müdür? şimdiden teşekkürler.
hocam malesef bunun için tasarımda ve kodda köklü değişiklikler gerekiyor. açıkçası biraz güçlü ve yeni nesil bir pc olmalı zaten çünkü ekran oranları çözülse bile donanım hızlandırması olmayacağı için bu sefer de efektlerde zorlanacaktır. şu programla ekran kartınıza ek çözünürlükler ekleyebiliyorsunuz fakat ekran kartınız destekler mi bilemiyorum bir deneyin isterseniz: http://www.monitortests.com/cru-1.1.1.zip

Hocam öncelikle elinize sağlık gayet istediğim ve yeterli bir program olmuş.. İhtiyaçlarıma göre bazı değişikleri üzerinde yaptım fakat Müdürleri memnun etmek herzaman zordur özel modül kısmı yeterli bana göre ama özel modül içerisine yada farklı bir alan mümkünse zaman ayarlı yazıların çıkmasını sağlayabilme imkanımız varmı araştırmaya başladım ama sizde mevcut bilgi varsa yada eklemeniz mümkünse programa çok sevinirim.

birde arkadaşlar ekran kartından LCD ye görüntü alıp ekranı genişlettim ama program ana ekranda çalışıyor ikinci ekrana geçmesini nasıl sağlarım bilgisi olan varmı ??

Qarain' Alıntı:
Hocam öncelikle elinize sağlık gayet istediğim ve yeterli bir program olmuş.. İhtiyaçlarıma göre bazı değişikleri üzerinde yaptım fakat Müdürleri memnun etmek herzaman zordur özel modül kısmı yeterli bana göre ama özel modül içerisine yada farklı bir alan mümkünse zaman ayarlı yazıların çıkmasını sağlayabilme imkanımız varmı araştırmaya başladım ama sizde mevcut bilgi varsa yada eklemeniz mümkünse programa çok sevinirim.
hocam özel modül zaten içerik sığmadığında belirli zaman aralıklarıyla aşağı yukarı kayarak tüm içeriği gösterir. yazıları büyük puntoda yazıp bu özelliğini kullanarak
istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Qarain' Alıntı:
birde arkadaşlar ekran kartından LCD ye görüntü alıp ekranı genişlettim ama program ana ekranda çalışıyor ikinci ekrana geçmesini nasıl sağlarım bilgisi olan varmı ??
bunun için de tam ekrandan çıkıp uygulamayı ikinci ekrana sürükledikten sonra tam ekran deyin olması lazım

Hocam her şeyden önce emeğiniz için çok teşekkürler.

Ben görev yaptığım bir kaç okula tv alıp bu programı kurdum. Gayet güzel çalışıyordu. Ancak bugünle birlikte iki kez program çöktü. almış olduğum yedekten geri yükleme yapmak istedim. fakat geçersiz dosya hatası veriyor. her seferinde bütün verileri tekrar yüklemek ise çok büyük bir eziyet çünkü okulumuz çok büyük ve kalabalık. Bu hata nereden kaynaklanmaktadır. Bir de böyle bir sorunla karşılaşan başka arkadaşlar var mı?
Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar slm kimse takip etmiyor mu konuyu artık. Sorunuma halen bir çözüm bulabilmiş değilim. Türkçe karakterler de desteklenmiyor artık. Garip garip şekiller çıkıyor. Ayrıca program çalışırken sürekli kapanıyor. Acilll yardımmm lütfen.

Arkadaşlar bu pano için ayrı bir bilgisayar mı kurmamız lazım? yani lcd pano yu dışarı ekrana verirken ben bilgisayarımda çalışabilir miyim? ayrıca harici 3 ekrana nasıl aynı anda görüntü aktarabilirim?...

Hocam Teşekkür Ederim. Elinize Sağlık. Benim bir sorum olacaktı. Bu uygulamayı idarede kullandığımız bilgisayara bağlayıp arka planda tam ekran şeklinde çalıştırmak mümkün mü yoksa LCD Tvye ayrı bir bilgisayar mı bağlamamız gerekiyor.

kasimdabahar' Alıntı:
arkadaşlar slm kimse takip etmiyor mu konuyu artık. Sorunuma halen bir çözüm bulabilmiş değilim. Türkçe karakterler de desteklenmiyor artık. Garip garip şekiller çıkıyor. Ayrıca program çalışırken sürekli kapanıyor. Acilll yardımmm lütfen.
sorunlarınız uygulama ile ilgili değil chromeu tamamen kaldırıp tekrar kurmayı deneyin

ilday81' Alıntı:
Hocam android platformunda kullanabiliyor muyuz veya kullanmak icin ne yapmaliyiz...
malesef android'teki chromea uygulama desteği getirilmedikçe mümkün değil

sumunu' Alıntı:
hocam yazılar hariç çalışmıyor program. ilgilenebilir misiniz?
problemi ayrıntılı olarak belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım

aslana' Alıntı:
Arkadaşlar bu pano için ayrı bir bilgisayar mı kurmamız lazım? yani lcd pano yu dışarı ekrana verirken ben bilgisayarımda çalışabilir miyim? ayrıca harici 3 ekrana nasıl aynı anda görüntü aktarabilirim?...
bkz. http://windows.microsoft.com/tr-tr/wind ... =windows-7

molcay44' Alıntı:
Hocam Teşekkür Ederim. Elinize Sağlık. Benim bir sorum olacaktı. Bu uygulamayı idarede kullandığımız bilgisayara bağlayıp arka planda tam ekran şeklinde çalıştırmak mümkün mü yoksa LCD Tvye ayrı bir bilgisayar mı bağlamamız gerekiyor.
bkz. http://windows.microsoft.com/tr-tr/wind ... =windows-7

Hocam ellinize sağlık geçen sene uygulamayı sorunsuz kullandık ancak bu sene ders programın olduğu bölümde sadece "iyi akşamlar" yazıyor nerede yanlış yaptım acaba yardımcı olur musunuz?

molcay44' Alıntı:

bu sorunun cevabı nedir arkadaşlar. bilgisayarda harici ekran kartı var acaba ekran kartı özelliklerindeki birden çok ekranla aynı anda hem dijital panoyu kullanıp hemde bilgisayarı diğer işler için kullanabilir miyiz

fishbooone' Alıntı:
molcay44' Alıntı:

bu sorunun cevabı nedir arkadaşlar. bilgisayarda harici ekran kartı var acaba ekran kartı özelliklerindeki birden çok ekranla aynı anda hem dijital panoyu kullanıp hemde bilgisayarı diğer işler için kullanabilir miyiz
...
hocam bilgisayarız monitör ÇOKLAMA (birden fazla monitöre çıkış verme) destekliyor ise; masaüstünü GENİŞLET seçeneği ile masaüstünüzü 2 monitöre genişletirseniz. 1 monitörde (masaüstünde) çalışırken 2. monitörde (masaüstünde) tam ekran olarak tarayıcıyı (LCDPANOyu) görüntüleyebilirsiniz...

Elinize sağlık hocam güzel bir çalışma olmuş. Bizde kullanmayı düşünüyoruz.
LCD Pano logosu olan yere okul logosu ekleme şansımız var mı?

setetik' Alıntı:
Elinize sağlık hocam güzel bir çalışma olmuş. Bizde kullanmayı düşünüyoruz.
LCD Pano logosu olan yere okul logosu ekleme şansımız var mı?
hocam logonun dosyasını bul eklentinin kurulu olduğu yerden
  • BİLGİSAYARIMA GİR AŞAĞIDAKİ KODU YAPIŞTIR
Kod:
%userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd
...daha sonra da oradan panonun resmini bul aynı ölçekte kendi logonu yap ismini de eski logo dosyasıyla aynı yap tamamdır.

Geri