Kara Mizah

Kodla Büyü

pakgun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu sabah aklıma bir fikir geldi. Başımızdan geçen KOMİK olayları bu başlık altında toplayalım. Sonra bunları derleyip bir e- kitap oluşturalım. Bu kitabıda öğretmer arkadaşlara, MEB 'e , öğretmenler odasına koyarız.
Sizce nasıl gikir.
İlk bomba benden.
Hatta ilk iki diyeyim :)
Sabah 8:50 de okuldan içeri girdim. Okulumuz resim öğretmeni beni kapıda sekliyor. Daha günaydın demeden "Hocam sabah arabayla gelirken CD sıkıştı, bir bakabilirmiyiz" sorusunu sordu. Bu soruya ne cevap verilebilir?
bende
-"Hocam yağ değişimide yapılacakmı ?" deyince bozuldu birşey demeden döndü gitti :puhaha:

Tabi bukadar değil.
Çay almak için öğretmenler odasına gittim. Okulumuz beden eğitimi öğretmeni çantayı bana doğru uzatmış "Hocam nerdesin hasta ACİL seni bekliyor" ( Sabah 9:00 bu arada)
-bende ACİL HASTAYI koy oraya bir ara bakarım dedim :)

bu günlük bu kadar.

sabah 8:30 bugün.sınıf öğretmenlerinden 1 tanesi "pet şişe kapağı kampanyasının son tarihine internetten bakabilir misiniz?" diye sordu.
8:35 fen ve teknoloji öğretmeni krakerim.netten fen ve teknolji eğitim yazılımları alacağını ama nasıl yapılacağını bilmediğinden benim mail atmamı istedi.
8:40 türkçe öğretmeni 10 kasım için videolara birlikte bakmamızı istedi.
ne denilebilir ki!! :verymad:

Okul açılışından bu yana bir ay geçti. Hiç bir öğretmen benden herhangi bir konuda yardım istemedi.
E-Okuldaki öğrenci bilgilerini güncellemek için yardım isteyen bir sınıf öğretmeni karşılığında 4 saat ek derse bedel ücret önerdi.ki 30 dakikamı alan bu iş için parayı zorla cebime soktu.
Sınıfları dolaşıp Bilgisayar ve projeksiyon cihazları ile ilgili sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sorduğumda, gerekirse sizden bir kurs isteğinde bulunurum, şimdilik yardıma ihtiyacım yok yanıtı geliyor.
Sınıf mevcutları ortalama 22 kişi olduğundan öğrenciler 3 bilgisayar kapalı kalsın tüm öğrenciler ikili otursun diyorlar.

ne denilebilir ki :)

Sanırım istek kısımları komik olmuyor o yüzden başımdaki tüm istekleri yazsam da komik gelmeyecek :++:

Daha çok laf sokma kısımları komik ama ben de onu beceremiyorum. En azından benim jeton köşeli olduğundan sıcağı sıcağına bombayı patlatamıyorum.

Ama dinlemesi güzel. Deneyim olur belki canııım. :mrgreen:

Geçende öğretmen arkadaşlardan biri sınıftaki bilgisayarının açılmadığı söyledi...
"Hocam kasanın düğmesine batım. kırmızı ışıkları yandı(hdd ışıkları) ama görüntü gelmedi" dedi...
gittim ve monitörün düğmesini açtım. bilgisayar açıldı..
(Hocam monitörün düğmesini açmamışsınız dedim...) ilk aklıma gelen olay.. :)

-hocam benim bilgisayar bozuldu açılmıyor sinir etti beni atacam pencereden dışarıya bi bakabilir misiniz?
30 sn sonra
-hocam bilgisayarınız yapıldı tamam..
(arkadaş bilgisayarı farkında olmadan uyku moduna almış, sonra da uyandıramamış..)

BOMBA BENDE :!: :!:
benimle ve de bilgisayarla alakalı değil ama çok güldüm... yazmadan edemicem..

okulumuz sınıf öğretmenlerinden biri geçici olarak müdür yardımcısı olarak görevlendirildi. müdür bi gün gelmiş "bundan sonra benim yerime sen toplantılara gideceksin demiş, ertesi gün "bundan sonra ilçeye yazıları sen götüreceksin" demiş. ertesi gün de Müdr bş yardımcımız (42. yılını çalışıyor) müdür kapısının önünden her geçişinde "müdür beeeey" diye seslenip şunu nasıl yapıcaz bunu nasıl yapıcaz diye soruyomuş.. müdür de bizim yeni görevlendirilen mdr yardımcısının odasına girip (yan yanalar)

"BUNDAN SONRA AYLA HOCANIN (mdr bş yard.) SORULARINA SEN CEVAP VERECEKSİN " DEMİŞ... :puhaha: :puhaha:

bote67 hocamın verdiği linkten en çok beğendiğim. Bundan sonra soranlara bende bu cevabı vereceğim.

1-
-Hocam siz napıyorsunuz burda?
-Sıhhi tesisatçıyım. Su borusu döşüyorum. Boş zamanlarımda da bilgisayarlarla ilgileniyorum

2-
-Bilgisayara girebilir miyiz?
-Hayır çünkü kapısı yok. Olsa da içine sığamazsınız
-Niye? Hepsi boş ama -Onlar boş değil. Önündeki sandalyeler boş. Siz bilgisayar kullanabilirsiniz.
-Haa evet yani?!
-Yalnız internet erişimimiz yok. Bizden kaynaklanan bir sorun değil
-Eeeee... Niye baştan söylemiyorsunuz?

3-
-Bu bilgisayar yazıcıya bağlımı?
-Kablosunu takip et anlarsın

4-
-Çıktı veriyor musunuz?
-Veriyoruz.. ne kadar lazımdı?
-Yaaa çıktı almam lazım benim
-Tamam 3 numaralı bilgisayara geçebilirsin
-Ama tek başıma yapamam
-O zaman 2-3 arkadaşını daha çağır..

Daha önce de anlattım ama...

Sabah 8 okula girer girmez arkadaşlardan biri önümü kesti.
- Hocam sizde şifre var mı?
- Buyur?!!
- Ya bizim oğlan dün intenete girmiş, şifre istemişler...( üyelik isteyen bir siteye girmiş)
- Eee....
- Şifreyi söyleyebilirmisiniz?
- Şifreyi bilmiyorum! Bende Yok! ( karşımdakinin anlayacağını pek ümit etmediğim için böyle cevap verdim)
- Sen nasıl bilgisayarcısın? :eek: :eek: :eek:

-Hocam ....... adlı şarkıyı çalarmısınız?
-Peçeteye yaz ver...
10 dakika sonra öğrenciden peçeteye yazılı olarak şarkı isteği geldi.

bu da güzelmiş...

müdür birgün bana
-hocam maillerime okulda bakamıyorum ama başka yerde bakabiliyorum dedi
baktım internet yüzünden sayfa tama yüklenmiyor durumu anlattım
-peki napacağız hocam bi yol bul bakmam lazım dedi.

bi de bugün çalışma odasındaki monitör bozulmuş dediler gittim baktım düğmesini açmamışlar

sosyal bilgiler öğretmeni beni acil çağırmış."ne oldu hocam" dedim "bilgisayara bir şey oldu çalışmyor o kadar denedim bu ekran geliyor" dedi
bir baktım biosa girmiş çıkamıyor.

sonuncusu da hep okulda müdür ben müdür yardımcısı kaldığımızdan kantin açık olmuyor diye kendimiz çay yapıyoruz.baktım bir gün çay yapmaya çalışıyorlar aralarında tek bayan ben olduğumdan bırakın ben yapayım demiştim demez olaydım.müdür bugün sınıfı aramış(sınıfta telefon var)"hocam bir çay yapsak diyoruz" dedi.güler misin ağlar mısın?

bugün derse ilk girdiğimde projeksiyonu açtım ama derse başlamadım çocuklar araştırmalarınızı yapın 10 dk sonra başlayacağız derse dedim. sonra porjeksiyon ekranını dondurup kendi işime baktım . sonra derse başladık projeksiyon benim arka tarafımdaki perdeye yansıtıyor dersi anlattım projeksiyondan neredeyse ders bitti bütün öğrenciler söylediklerimi yapmaya çalışıyor ancak aynısı değil dersin sonuna doğru arkamı dönüp fark ettiğimde projeksiyon ekranı hala ilk dondurudğum şekildeydi . öğrencilerin hiçbir hocam projeksiyonda hareket yok demedi suçlu ben mi onlar mı bu da tartışılır

Arkadaşlar gün bu şekilde biter diyordum ama malesef :(

Bir sınıf öğeretmenimiz sınıfına Projeksiyon + dizüstü bilgisayar aldırdı( kullanmayı bilmiyor) ne yapacağını nasıl yapacağını gösterdim. Bir ders sonra tenefüste yakaladı "Hocam projeksiyon kablosunu çıkardım yerine takamıyorum olmuyor".

Sonuç: kabloyu ters takmaya çalışıyormuş. neredeyse pinleri bozacak yüklenirken.

Bu nun gibi son 5 senede bir sürü olay geldi başıma ama onları şimdilik yazmayı düşünmüyorum. Artım sıfırdan başladım :D

ciddi ciddi bu kitap olayını düşünelim derim.

bote67' Alıntı:
Okul açılışından bu yana bir ay geçti. Hiç bir öğretmen benden herhangi bir konuda yardım istemedi.
E-Okuldaki öğrenci bilgilerini güncellemek için yardım isteyen bir sınıf öğretmeni karşılığında 4 saat ek derse bedel ücret önerdi.ki 30 dakikamı alan bu iş için parayı zorla cebime soktu.
Sınıfları dolaşıp Bilgisayar ve projeksiyon cihazları ile ilgili sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sorduğumda, gerekirse sizden bir kurs isteğinde bulunurum, şimdilik yardıma ihtiyacım yok yanıtı geliyor.
Sınıf mevcutları ortalama 22 kişi olduğundan öğrenciler 3 bilgisayar kapalı kalsın tüm öğrenciler ikili otursun diyorlar.

ne denilebilir ki :)

Hocam okulunuza imrenmemek elde değil. Sınıf mevcutlarının 22 olmasını mı kıskanmasam, hiç yardım istemeyen öğretmenleri mi, yoksa 30 dakikalık yardımınıza zorla para vereni mi :D

İnşallah düzeniniz böyle devam eder.
Tüm bilgisayar öğretmenlerinin böyle okullarda çalışması dileğiyle.

Özel günlerde farklı grafikleri ana sayfasında kullanan Google'ı gören öğrencilerimin bana "hocam google'ı yine mi değiştirdiniz?" demeleri.

Çok sevdiğim bir öğretmen arkadaşım msnden bana şöyle yazmıştı " hocam senin net limiztsiz mi EVET ya benim ki limitli sana zahmet benim yıllık planları indiriversen şimdi limiti aşmayalım " :eek:
bir tane daha İngilizce hocamız yarı mahcup bir şekilde "hocam geçen bişiyler indirdikten sonra açılış sayfam aşk.com(ask demek istiyor) olmuş, benim ne işim var öyle aşk meşk işleriyle nasıl düzelticez?" :D

2. Günden devam edelim.

Bir bayan hocamız ufak tefek boyuna bakmadan, evden koca kasayı kapmış gelmiş okula.
-"Hocam virüsün süresi bitmiş , güncelle diye sana getirdim", dedi,
cevap
-"Hocam ne gereği vardı zahmet ettiniz" :)

Sınıf öğretmeni beni "hocam ne bilgisayar ne projeksiyon ne monitör hiç biri çalışmıyor" diye çağırdı. Bir gittim baktım çoklu prizin fişini aynı çoklu prize takmış :shock:

serhatbs' Alıntı:
Çok sevdiğim bir öğretmen arkadaşım msnden bana şöyle yazmıştı " hocam senin net limiztsiz mi EVET ya benim ki limitli sana zahmet benim yıllık planları indiriversen şimdi limiti aşmayalım " :eek:
bir tane daha İngilizce hocamız yarı mahcup bir şekilde "hocam geçen bişiyler indirdikten sonra açılış sayfam aşk.com(ask demek istiyor) olmuş, benim ne işim var öyle aşk meşk işleriyle nasıl düzelticez?" :D

:puhaha:

böte67 hocamın linkinden
-Internet kesik mi?
-Kesik
-Hepsinde mi kesik?
-Hayır.. Sırayla gidiyor.. 1 kesik 1 bağlı....

Internet yok mu?
-Yok
-Hiç mi yok?
-Azcık var ama onu da kendime ayırdım

Internet bilinçli olarak mı kesik?
-Evet gıcıklık olsun diye kestik

Hocam biz disketle çalışıcaz
-Benden istediğiniz nedir?
-Hemen bir düzeltme yapıp çıkacağız...
-Tabi buyrun aa sonuç olarak bilgisayar mı istiyorsunuz?
-Hayır disketle çalışacağız...
-O zaman disket 300.000 lira size bir adet vereyim..
-Hayır teşekkürler bizim disketimiz var...
-O zaman laboratuvara niçin geldiniz? Disketinizle dışarıda da çalışabilirdiniz....

bu da benimki

-öğretmenim çıkışta burda slayt yapabilir miyiz?
-hıhı
-slayta şarkı atmayı biliyorsunuzdur değil mi %100 ? :puhaha:

Sınıf Öğretmenimize görüntüyü nasıl projeksiyona yönlendireceğini anlattım ama bir gün sonra öğretmenim tenefüste beni yakaladı, heyacanlı bir şekilde;
- Öğretmenin gösterdiklerinizi aynen yapıyorum ama bir türlü çalışmıyor dedi
- Bakalım hocam dedim
sınıfa giderken neler yaptığını anlatıyordu işin aksi tarafı doğru işlemleri bahsediyordu (hafızası iyimiş :+1: )
sınıfa gittiğimde laptopta gösterdiklerimi kendi hemen yapmya başladı ama yine çalışmadı bana döndü
- hocam bak çalışmıyor dedi
bende
- hocam projeksiyon kablosunu bağlamazsanız çalışmaz deyince yeni bir kırmızı tonu keşfettim :idea:

internette çokca rastladığımız bi olay ilk defa başıma geldi :D
her türlü anlatmaya çalıştım en sonunda kendim yaptım...
-evladım fareyle "iptal" e basacaksın!
çocuk fareyi aldı ekrana yaklaştırdı ve iptale basıyor!!! :scared:

Bu bombaya inanmayacaksınız ama gerçek.
Bayan bir öğretmen arkadaşın flash diskinde virüs varmış.
Getireyim temizle dedi.
Getir dedim. "Ama getirirken dikkatli ol virüslü ya" dedim.
Getirdiğinde 4 kat kağıdın içinden çıkardım flash diski. (Etrafa bulaşmasından korkmuş)

öğle aralarında sınıfa gelen öğrenci. hocam bi masa açarmısın? :lol:
olur açarım da sonra nasıl kapatıcaz.

pakgun' Alıntı:
Arkadaşlar gün bu şekilde biter diyordum ama malesef :(
Sonuç: kabloyu ters takmaya çalışıyormuş. neredeyse pinleri bozacak yüklenirken.
bizimkilerden biri resmen pinleri ezmiş..
pinler "içinden ren geyiği geçmiş ekin tarlası gibi" olmuş..

Geri