Kara Mizah

Kodla Büyü
1. sınıf öğretmenimiz yanıma geliyor.
- Hocam öğretmenler odasındaki bilgisayarda "elyazısı fontu" yok. diyor
cevap
-ee
Sonra bana tarif ediyor.
-Google aç oraya mutlu el yazısı fontu yaz çıkan ilk linke tıkla oradan indirirsin.

-madem nereden indirileceğini biliyorsun sen yapıver dedim.
-Ne bileyim ben ingilizee birşeyler çıkıyor, sen halledersin. dedi

-Hocam ingilizce öğretmenine gitseydin keşke bende bilmiyorum dedim.
Tabi sonra halletmek bize düştü.

Bizim okuldaki öğretmenler Google yi açıp www.aranacaksite.comşeklinde arama yapıyolar. Yukardaki araç çubuğuyla uzaktan yakından alakaları yok. Açılış sayfası açılıyor hocam internet yokmu? diyorlar. Google açılmadı ya!

Bide Donanım birimlerini anlatıyorum. Kasa içindeki parçaları gösteriyorum. Örnek verdim içinde motoru olmayan bi araba nasıl hareket etmez kasanın içindeki parçalar olmadanda bilgisayar çalışmaz dedim. Çocuğun biri:
- Yok hocam Antakya - İskenderun arasındaki yokuştan aşağı bırak araba gider. dedi. (Antakya'da çalışırken)

1.sınıf öğrencilerinden birkaç meraklı labı sık sık ziyaret ediyor.Öğretmenleri hocam biraz baksınlar heves ediyorlar dedi.Ben de bişey dememiştim zaten.Sonra paint açtım.Sorun şu üzerimde beyaz önlük de var ama bana "Yenge" diyor bir tanesi :D Yenge değil "öğretmenim" dedim,önce yenge hemen peşine acele öğretmenim diyor.(Abla,teyze diyenler de oldu önceki senelerde :) )

bilişimogrt' Alıntı:
1.sınıf öğrencilerinden birkaç meraklı labı sık sık ziyaret ediyor.Öğretmenleri hocam biraz baksınlar heves ediyorlar dedi.Ben de bişey dememiştim zaten.Sonra paint açtım.Sorun şu üzerimde beyaz önlük de var ama bana "Yenge" diyor bir tanesi :D Yenge değil "öğretmenim" dedim,önce yenge hemen peşine acele öğretmenim diyor.(Abla,teyze diyenler de oldu önceki senelerde :) )
hocam yaşlanmışsınız, abladan yengeye terfi etmişsiniz, çocuklar tespitlerinde yanılmaz :mrgreen:

Evet bu şartlarda çabuk yaşlanıyoruz galiba.. :) Bir tane daha anlatayım.Hocalarımızdan bir tanesi "Hocam google hep ingilizce gösteriyor bir bakar mısınız?"Bilgisayar bilgisi de iyi hocamızın."Hocam adres çubuğuna bir bakın google.com.tr mi?"Problem çözüldü arkadaşlar :++:

fahrican' Alıntı:
bote67' Alıntı:
Okul açılışından bu yana bir ay geçti. Hiç bir öğretmen benden herhangi bir konuda yardım istemedi.
E-Okuldaki öğrenci bilgilerini güncellemek için yardım isteyen bir sınıf öğretmeni karşılığında 4 saat ek derse bedel ücret önerdi.ki 30 dakikamı alan bu iş için parayı zorla cebime soktu.
Sınıfları dolaşıp Bilgisayar ve projeksiyon cihazları ile ilgili sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sorduğumda, gerekirse sizden bir kurs isteğinde bulunurum, şimdilik yardıma ihtiyacım yok yanıtı geliyor.
Sınıf mevcutları ortalama 22 kişi olduğundan öğrenciler 3 bilgisayar kapalı kalsın tüm öğrenciler ikili otursun diyorlar.

ne denilebilir ki :)

Hocam okulunuza imrenmemek elde değil. Sınıf mevcutlarının 22 olmasını mı kıskanmasam, hiç yardım istemeyen öğretmenleri mi, yoksa 30 dakikalık yardımınıza zorla para vereni mi :D

İnşallah düzeniniz böyle devam eder.
Tüm bilgisayar öğretmenlerinin böyle okullarda çalışması dileğiyle.
Fahrican hocam, bote67 hocam ironi yapıyor galiba.Zaten ya ironi yapıyor, ya da ataması Paris İlköğretim Okulu'na çıktı. :puhaha:

Bir tane de benden olsun arkadaşlar....
Geçenlerde ders anlatıyorum telefon çaldı.Arayan müdür baş yardımcımız.Hocam çok acil çıktı almamız lazım ama yazıcı çalışmıyo dedi.Koşarak indim aşağıya yazıcıya bakıyorum ışıkları yanmıyo herhalde kablosu filan gevşedi dedim uğraşıyorum yok bir de açma kapama düğmesine basarım ki yazıcı çalışmaya başlarrrrrrr... :verymad:

Hocam benim sınıfımda klavye yok. Okulumuzun fazla klavyesi varsa bir tane sınıfıma takar mısınız? Elimde klavyeyle sınıfa gidiyorum bir bakıyorum masanın klavyeliğinde klavye var ve öğretmenimiz klavye olmadığını sanıyor.... :-1:

Yeni üniversite mezunu sayılabilecek genç öğretmen arkadaş diyor ki: hocam benim sınıftaki bilgisayar sürekli "L" harfi basılı gibi davranıyor. Cevap: Sakın "L" tuşu basılı kalmış olmasın? Hiç sanmıyorum hocam bi zahmet baksanız.... Sonuç: "L" tuşu basılı :? :-1:

İlk göreve başladığım yıl.
Dersin en önemli bir yerinde.
Öğrenci soruyor;
- Örrtmeniim!Bi şey sorabilirmiyim!
- Sor bakalım.
- Örrtmenim benim bilgisayar ne zaman gelecek??
- Hangi bilgisayar?
- Benim evde kullandığım bilgisayar!
- Evdeki bilgisayarı bana neden soruyorsun?
- Bizim bilgisayar bozuldu?
- Eeee...
- Biz de servise gönderdik?
- Eeee....
- Ne zaman gelecek bilgisayarımız? (Bilgisayar öğretmeni olduğum için sanki şehirdeki tüm arızalı bilgisayarlardan haberdarım....)
- Ben nerden bileyim kızım?!!
- Ee örrtmenim siz bilgisayarcı değilmisiniz?!!
- ( Ha olmaz olaydım.....) :? :?

amip33' Alıntı:
fahrican' Alıntı:
bote67' Alıntı:
Okul açılışından bu yana bir ay geçti. Hiç bir öğretmen benden herhangi bir konuda yardım istemedi.
E-Okuldaki öğrenci bilgilerini güncellemek için yardım isteyen bir sınıf öğretmeni karşılığında 4 saat ek derse bedel ücret önerdi.ki 30 dakikamı alan bu iş için parayı zorla cebime soktu.
Sınıfları dolaşıp Bilgisayar ve projeksiyon cihazları ile ilgili sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sorduğumda, gerekirse sizden bir kurs isteğinde bulunurum, şimdilik yardıma ihtiyacım yok yanıtı geliyor.
Sınıf mevcutları ortalama 22 kişi olduğundan öğrenciler 3 bilgisayar kapalı kalsın tüm öğrenciler ikili otursun diyorlar.

Hocam okulunuza imrenmemek elde değil. Sınıf mevcutlarının 22 olmasını mı kıskanmasam, hiç yardım istemeyen öğretmenleri mi, yoksa 30 dakikalık yardımınıza zorla para vereni mi :D

Fahrican hocam, bote67 hocam ironi yapıyor galiba.Zaten ya ironi yapıyor, ya da ataması Paris İlköğretim Okulu'na çıktı. :puhaha:
İkisi de değil. Hiç bir öğretmen benden herhangi bir konuda yardım istemedi. Bu ifademi BT Rehberliği ile ilgili öğretmen arkadaşlardan haftada ortalama 2, öğretmen başına haftalık ortalama 0,08 yardım isteği geldiği şeklide düzelteyim.

:puhaha: :puhaha: :puhaha:
Srebrenitsa' Alıntı:
Özel günlerde farklı grafikleri ana sayfasında kullanan Google'ı gören öğrencilerimin bana "hocam google'ı yine mi değiştirdiniz?" demeleri.
:puhaha: :puhaha:

erolkamil' Alıntı:
Bu bombaya inanmayacaksınız ama gerçek.
Bayan bir öğretmen arkadaşın flash diskinde virüs varmış.
Getireyim temizle dedi.
Getir dedim. "Ama getirirken dikkatli ol virüslü ya" dedim.
Getirdiğinde 4 kat kağıdın içinden çıkardım flash diski. (Etrafa bulaşmasından korkmuş)

racon' Alıntı:
öğle aralarında sınıfa gelen öğrenci. hocam bi masa açarmısın? :lol:
olur açarım da sonra nasıl kapatıcaz.

volkantb' Alıntı:
Srebrenitsa' Alıntı:
Özel günlerde farklı grafikleri ana sayfasında kullanan Google'ı gören öğrencilerimin bana "hocam google'ı yine mi değiştirdiniz?" demeleri.
:puhaha: :puhaha:

:D :D

bugün ben okula gitmeden okula girmemişler. idareden kimse gelememiş diğer öğretmen arkadaşlarda okula girmemişler hizmetlide anahtar olduğu halde. sebeb alarm çalacak diye. ben bahçeye girince aha bilgisayarcı geldi dediler. sanki ben okulu içine takla açarak havadan zıplayarak felan gidecem alarm kutusuna ey allahım dedim...

click' Alıntı:
bugün ben okula gitmeden okula girmemişler. idareden kimse gelememiş diğer öğretmen arkadaşlarda okula girmemişler hizmetlide anahtar olduğu halde. sebeb alarm çalacak diye. ben bahçeye girince aha bilgisayarcı geldi dediler. sanki ben okulu içine takla açarak havadan zıplayarak felan gidecem alarm kutusuna ey allahım dedim...

:puhaha:

Öğretmenler odasına girdim. Bir öğretmen arkadaş "Hocam benim facebook sayfam ingilizce olmuş türkçe yaparmısnız" dedi.
azçok ingilizce bildiğim halde en azından bu durumu çözecek kadar. Sırf bu gibi durumlardan bıktığım için
-Hocam Ayarlar dan yapılması lazım ama sayfa ingilizce ve bende ingilizce bilmiyorum. İngilizce öğretmeninden rica edermisiniz dedim.
-Hocam sen nasıl bilgisayarcısın ingilizce bilmiyorsun gibi bir cevap aldım :puhaha: :puhaha:

Bende yarın ingilizce öğretmenine gidip sen nasıl ingilizce öğretmenisin bilgisayar bilmiyorsun diyeceğim bakalım ne olacak.

VARAN2

Bir hocamız birinci sınıf ders dergilerinin verdiği kaynak cdlerinden toplayıp getirmiş bilgisayrına. Çağırdı hocam bir cd taktım içindekileri göremiyorum. baştan geliyor sonra okuyamıyorum gibi bir soru sordu.

Gittim Autorun sayfasında eşşek kadar "Dosyaları okumak için filanca eklenti gereklidir. Yüklemek için tıklayınız." Yazıyor.
Hocam görmedinizmi bu yazıyı dedim. Ne bileyim okymadım ki. cevaba bakarmısnız. Bu öğretmen 1 2 sınıf öğrencilerine okuma yazma öğretiyor.

Daha bitmedi.

Bana en az günde bir defa gelip birkaç soru soran bir hocam bu gün son saat gene geldi. Hocam arkadaşımdan 5 tane Dekresyon tedavisi ile ilgili cd aldım bunları bana çoğaltabilirmisin dedi.
Cevap
-Hocam nerdeydin sen benimde arayıp bulamadığım şeydi dedim. Tabi taş sekti anlamadı :D

Yarın cdleri alınca burada paylaşmayı düşünüyorum bakarsın iyi gelir. :idea:

ilk yılımda servise yetişmeye çalışırken uzaktan gittiğini gördüğüm wolksvageni "servis sanıp" (oysaki daha gelmemiş) peşinden alel acele dolmuşa binip bir de aynı güzergahta bekleyen müdür yardımcımı yolda görünce arayıp hocam servisi kaçırdık, ben dolmuşla geçiyorum siz de gelin deyip adamı da arabaya bindiren bana ne demeli ????

bir de şu, bizzat yaşadık :)

önce bir özet yapayım geçen sene 1. dönem türkçecimiz askere gitti, yerine müzikçi girdi derslere, 2. dönem okul sonu türkçeci geldiğinde bedencimiz ameliyat olup rapor aldı. idare de türkçe derslerini 2 hafta bozmamak adına türkçe derslerini müzikçiden almadı, beden derslerini türkçeciye verdi.

okula gelen öğretmen arkadaşımızın kızı boş dersinde öğretmenler odasında oturan sınıf öğretmenimize sorar;
- siz sabahtan beri burda gazete okuyorsunuz, ne öğretmenisiniz?
- sınıf öğretmeniyim.

- e dersiniz yok mu?
- var, beden eğitimi.

- e kim giriyor derse?
- türkçeciiii

- nasıl yani?
- bayaa

- e türkçeye kim giriyor?
- müzikçiiiiii

- müzikçi var mıki burda?
- yok o bugün yukarı köyde...................................

Müdür Bey web sitesine ve güncellenmesine çok önem verir. Banada sene başında hemen öğretmenler kısmını güncelletti. Sonra yanına çağırdı " Hoca hanım bu sayfa açılmıyor dedi" geriden baktım bilg başında müd. yrd. var bilg yavaş sayfa gelmeden butona tekrar basıyor gelen pencereler hep simge durumunda
ben bu gerçeği söyledikten sonra müdürümüz "Hoca hanım bilmeyen biri bunu açtığında altta sayfayı nasıl görecek" diye düzeltmemi söyledi :?

internet explorer açılış sayfasını about:blank yaptım okuldaki 45 öğretmenin 40'ı beni çağırıp internet yok bi bakarmısın diye beni çağırıyor. sonunda pes ettim google ye çevirdim açılış sayfasını.
öğrencilere ilk günden uyarı yapıyorum arkadaşlar bilgisayar odasına hiç bir yiyecek ve içecek gelmeyecek diye.
soru: hocam su getirebilirmiyiz.
..........

ouklumuza yeni gelen memur: -hocanım dersi bölüyormuyum,(ben evet ders işlyorum demeye kalmadan) benim bilgisayarım yok, bana burdan bi bilgisayar ayarlayın..
-olur mu öyle şey ders yapıyorum bu bilgisayarlarla, öğrencilere ait bunlar
-fazla yok mu , ekran, kasa
-hayır yok ben burdan bilgisayar vermem size
-tamam ben sonra çalarım...
İKİ HAFTA SONRA(BUGÜN)
sınıfın kapısını açtım ne göreyim,(veya görmeyim) pc gitmiş. kimsenin haberi yok müdür, müdür yard vs. okulda sinir küpü şeklinde dolaşıp bilgisayarımı aradım. bilin bakalım nerden çıktı?

tuetje' Alıntı:
sonuncusu da hep okulda müdür ben müdür yardımcısı kaldığımızdan kantin açık olmuyor diye kendimiz çay yapıyoruz.baktım bir gün çay yapmaya çalışıyorlar aralarında tek bayan ben olduğumdan bırakın ben yapayım demiştim demez olaydım.müdür bugün sınıfı aramış(sınıfta telefon var)"hocam bir çay yapsak diyoruz" dedi.güler misin ağlar mısın?

"Yapın valla. Ben de içerim. Ay ne güzel olur." Deseydiniz be homca.

Bir tane de ben yazayım. Yeni atandığım okulda arkadaşlarla tanışmamızın 3. günü notebook geldi. Hocam bozuk diye. Kıramadım yaptık. Format falan filan. Ertesi gün bir tane daha.
-Hocam dedi sen anlarsın bir baksan.
-Tabii bakayım hocam. Ancak en son baktığım bozulunca arkadaş kızmıştı. Bak sonra iyice bozuldu demek yok.
-Anlamıyor musun hocam.
-Olur mu hocam anlamamak. Anlıyorum da çok fazla anlamıyorum. Arada bozduğum oluyor. Öyle her zaman değil. Müdür yardımcısı beni çağırmış ben bi bakıp hemen geliyorum.
Az sonra:
-Hocam nerede notebook bakalım.
-Hocam bugün yoğunsunuz herhalde. Ben daha uygun bir zamanda getiririm. (Hala gelecek)

Evet grurla söylüyorum. Bana gelen sorunlarınız daha da büyüyebilir. Zira ben birşey bilmiyorum ;)

6 ve 7'lere dersim var o da sabahtan oluyor. Öğleden sonraları BTS'de oluyorum. 2. - 3. sınıf olduğunu düşündüğüm bir erkek öğrenci kapıdan kafasını uzatıp,
- Abbla sen burda parayla mı duruyon?
dedi. Ben de birden nasıl olduysa şöyle yanıtladım onu:
- Hayır öğretmencilik oynuyorum!
Yanındakini iteleyerek uzaklaşırken seslerini duydum.
- Örtmenmiş len örtmenmiş.

fahrican' Alıntı:
bote67' Alıntı:

Bence karamizah yapmış arkadaş

(Öğrencileriniz, sizi çok dikkatli dinliyorlarmış gibi görünebilirler, Onların tek isteği, dersin son 5 dakikası olsa bile oyun oynamalarına izin vermenizdir.)
5.sınıf bilgisayar dersi
(Öğretmen) – Çocuklar, tahtaya yazdıklarımı, ben dersi anlattıktan sonra yazın...
(1dk sonra)(Öğrenci 1) – Öğretmenim yazalım mı?
(Öğretmen) - Hayır, konuyu bitireyim, ondan sonra yazarsınız!!!
(2 dk sonra)(Öğrenci 2) – Örtmeniiiim! Yazalım mı?
- Beni dinlemiyor musunuz! Hayır dedim ya! Sonra yazarsınız!!!
- (3 dk sonra öğrenci 3) Örrtmeniim yazalım mı?
- Yeter ya! Sağır mısınız? Sonra yazarsınız dedik ya! Allah Allah!
- (5 dk sonra Öğrenci4) yazalım mı Örrtmeniiim?
- (Öğretmen) - ??!! Tamam! Pes ettim ya! Yazın! Anlatmıyorum ders mers!!!

Dersten pek hazzetmeyen ve dersi kaynatmayı başaran öğrenciye bütün uyarılar sonuçsuz kalınca, en azından belki utanır da dersi dinler diye;
- Oğlum, lütfen benim dersime bi daha gelme, seni yok yazmayacağım!!!
Öğrenci – (Sevinçli bir şekilde) Gerçekten mi?
O zaman ki kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum...
(tabi ki dışarı göndermedim çocuğu)

Geri