Kara Mizah

Kodla Büyü
Hocam bizim hanım akşam ütüyü fişe takmış çalışmamış nedendir aceba ????
Aramızda uzun bir sessizlik geçer... Ancak suyu koymamıştır diye bildim. Arkadaş ciddiye aldı ve yanımda eşini aramak için telefonuna hamle yaptı diğer öğretmen arkadaşlar yerde tabi :))

Öğretmenliğe başladığım ilk yıldı.
1. sınıflara derse giriyorum. fare kullanmalarını öğrensinler diye paintte resim yaptırıyordum.
Öğrenciden bir tanesi herecanlı ve korka korka geldi.
-Hocam bilgisayarın kaleminin ucu kırıldı dedi.
Aklıma ilk gelen farenin kırıldığı idi.
meğerse rengi beyaz seçtiği için yazdığı belli olmuyor.
Düzelttim ve öğrenci.
-Hocam kalemin ucunu nasıl açtınız dedi..... :puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:

kwr_kwr' Alıntı:
bir de şu, bizzat yaşadık :)

önce bir özet yapayım geçen sene 1. dönem türkçecimiz askere gitti, yerine müzikçi girdi derslere, 2. dönem okul sonu türkçeci geldiğinde bedencimiz ameliyat olup rapor aldı. idare de türkçe derslerini 2 hafta bozmamak adına türkçe derslerini müzikçiden almadı, beden derslerini türkçeciye verdi.

okula gelen öğretmen arkadaşımızın kızı boş dersinde öğretmenler odasında oturan sınıf öğretmenimize sorar;
- siz sabahtan beri burda gazete okuyorsunuz, ne öğretmenisiniz?
- sınıf öğretmeniyim.

- e dersiniz yok mu?
- var, beden eğitimi.

- e kim giriyor derse?
- türkçeciiii

- nasıl yani?
- bayaa

- e türkçeye kim giriyor?
- müzikçiiiiii

- müzikçi var mıki burda?
- yok o bugün yukarı köyde...................................

Çok komik yaaa :puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Okuyordum yazdıklarınız ama bunu yazmadan geçemeyeceğim.

Hanımın okulundayım şimdi ve onlar şök yaıyor bende sayfada geziniyorum.

Öğretmenin birisi geldi ve bana Caner diyereek(adım yener)

"Hocam ben anlamıyorumda şu maçlara bir bakalım" dedi. hönk
ne maçı
italya ligi
ispanya ligi
hollanda ligi

maçları ve bir maçla yatmış kupon eee bilgisayarcıyız her daim öğretmenlerimize hizmet etmek lazım.

haftanın son günü ders çıkışı lise 3. sınıflara dersim var. Çocuklar alışkın temizlik programlarını ara ara çalıştırıp kayıt defterini ve program kalıntılarını temizletiyorum. Masaüstünde de sadece benim yerleştirdiğim programlar var. Kendi dosyalarını koymaları yasak..
Dersin bitmesine 5 dakika var.
- Arkadaşlar masaüstünü temizleyin..
- Öğrenci cebinden selpak çıkardı bilgisayar masasını siliyor (!)

kurnazf' Alıntı:
haftanın son günü ders çıkışı lise 3. sınıflara dersim var. Çocuklar alışkın temizlik programlarını ara ara çalıştırıp kayıt defterini ve program kalıntılarını temizletiyorum. Masaüstünde de sadece benim yerleştirdiğim programlar var. Kendi dosyalarını koymaları yasak..
Dersin bitmesine 5 dakika var.
- Arkadaşlar masaüstünü temizleyin..
- Öğrenci cebinden selpak çıkardı bilgisayar masasını siliyor (!)

Dalgın olması normaldir. Ama bilgisayar masasını silmesi aynı zamanda derse veya öğretmene olan saygısının bir göstergesi de olabilir.

eşim okulun beden eğitimi öğretmeni. Dün sabah bir öğrenci inatla hocam Tolga hocanın internette sitesi var ben girdim baktım diye ısrar ediyor. Kızım olsa benim haberim olur herhalde diyorum yok inanmıyor. Bilgisayara oturtturdum aç dedim.. Bir siteye yapılmış eşimin adına bir yorum çıktı..
İşte hocam site Tolga hocamın.. :cry:

- Okulumuzda 92 öğretmen var. yaklaşık olarak 60 tanesi 50 yaş üstü... takdir edersiniz ki bu yaştaki insanlar bilgisayar özürlü olurlar. genç öğretmenlerden biri 54 yaşındaki bir öğretmene akıl verip bilgisayar alması için ikna etmiş. gelip bana yapıştı ve aldık bilgisayarı... ilk gün projeksiyon ve bilgisayar kuruldu. açtım bilgisayarı anlattım nasıl kullanacağını ve sınıftan çıktım. tam okuldan çıkıyordum ki telefon çaldı "YAW HOCAM SANA ZAHMET Bİ BENİM SINIFA UĞRASAN BEN BU BİLGİSAYARI KAPATMAYI BİLMİYORUM" Cevap: açtığın tuşa basılı tut 3-4 saniyede kapanır.

- yeni atandığım okulda formatörlük başvurusu yapmadan okulun eski formatörüne sordum neler yapmam gerektiğini. bana çok zor beceremezsin başvurma dedi. başvurdum aradan birkaç ay geçti bizim eski formatör bilgisayarın b'sinden anlamıyormuş.

- sınıf öğretmenlerinden biri hocam benim projeksiyonun lambası kirlenmiş bi bez alıp temizlesen dedi. cevap "hizmetlilerden mavi önlük alıp geliyorum gelmişken sınıfa paspas da çekerim" dedim. o günden beri konuşmuyor benimle...

- okula kıl müfettişler topluluğu gelmişti. herkesi asıp kesiyorlardı. derste olduğumu bile bile beni idareye çağırttılar. öğrenciyle haber yolladım dersi var gelemez diye. müdür geldi kapıya gitmiyorum dedim. dersim bittikten sonra gittim. tabi agresif bi tavırla "sizi çağırttığımız halde neden gelmediniz" dedi. bende laboratuarın sorumluluğu bende o öğrencilerden birinin başına bişey gelirse sorumlusu benim hakkımda istediğiniz işlemi yapabilirsiniz savunmam cebimde geziyorum haberiniz olsun diyince biraz yumuşadı ve beni dumura uğratacak soru geldi. "HOCAM BENİM LAPTOP'UN AMORTİSÖRÜ BOZULMUŞ Bİ BAKARMISIN" laptop'un ekranı düz durmuyor. "hocam kaç kilometre yaptınız" diyince kahkahalar koptu.
vs. vs. vs.

v

Geçen sene öğretmenliğe ilk başladığım günlerde öğrencime masaüstünde bir klasör var var onun içerisindeki dosyayı aç dedim. Ben tabi Eskişehirde okumuşum orada staj yapmışım çocukları biliyor diye düşünüyorum(!). Öğrencim bilgisayar masasının üstünde dosya aradı sonra da bana hocam masanın üstünde kalemliğimden başka bir şey yok ki... :| dedi. Ben de kendi kendime nasıl bir yere gelmişim diye sordum...

benim ana makinın da ben yokken,

klavyesini değiştirmiş öğretmenler ama bozuk klavye takmıslar,

fakat klavye oldugu için makina açılışta

"press F1 to continue" da kalmıs,

ingilizce öğretmenini çağırmak da akıllarını gelmediği için,

bilgisayarın onların tabiriyle "göçmüş" oldugunu dusunuyorlar!!!

-Sınıf Öğretmeni: Hocam bilgisayarımız çalışmıyor.
-BT Öğretmeni: Bir bakayım.(Kasanın arkasında kablolara bakar ve hepsinin boşta olduğunu görür.)
-BT Öğretmeni: Hocam kabloları takmayınca bilgisayar çalışmaz!
-Sınıf Öğretmeni: Ben oaraya bakmamıştım.

müdür yardımcımıza farklı kaydeti bi türlü öğretemedim; "ek ders çizelgesini bana bi boşaltıp her ayınkini ayrı ayrı yaparmısın dedi" yaptım :scared:
bugün geldi "egzersizleri de bi boşaltırmısın kasım aralık ocak diye yaparmısın" dedi, bi de ekledi
"dolu hali dursun haa" ..

bir gun okul mudurumuz sabah törenden sonra
hocam mail adresi gerekiyor su kimliğimi alda bana bi mail adresi açıver dedi:DD
güliimi ağliimi şaşırdım

Benim çalıştığım okulda 60 öğretmen var. Maalsef bu öğretmenlerin 52 tanesi 5o yaş ve üstü . Bir öğretmenim bana geçen gün "hocam eve internet alacağım ne alayım" diye sordu . (bunda sonra ki terimlerin bazılarını okunduğu gibi yazmam gerekecek) Bende hocam size 4 gb limitli tete net alalım dediğimde ; ya hocam "tete net" i bilmemde "titi net alsak o daha iyiymiş demişti .

mail adresi açmam için bana kimlik veren müdürümüz daha öncesindede bana hocam bu bilgisayarlara bi örtü uyduralım dedi.ben toz olmasın diye böyle bi çözüm önerdiğini düşündüm ama amacı bilgisayarlara virüs girmesini önlemek içinmiş

orchun' Alıntı:
mail adresi açmam için bana kimlik veren müdürümüz daha öncesindede bana hocam bu bilgisayarlara bi örtü uyduralım dedi.ben toz olmasın diye böyle bi çözüm önerdiğini düşündüm ama amacı bilgisayarlara virüs girmesini önlemek içinmiş

İNANMAK İSTEMİYORUM...

ÖĞRETMENİN BİRİ öĞRETMENLER ODASINDAKİ PC YAZICIYI GÖRMÜYOR DEDİ.MONİTÖRÜ YAZICIYA DOĞRU ÇEVİR, O ZAMAN GÖRÜR DEDİM...

TM öğrencilerine kurs veriyordum bir kız öğrencim hocammm bu bilgisayar risk altında diyor dedi bende "sen başındasın ya ondandır dedim :)" sınıf yıkılmıştı :)

Sınıf öğretmenlerinden biri yana yakıla geldi bilgisayarın sesi açılmıyor diye. "Ben kaldırıyorum o iniyor" dedi. Ben de ses kartı sürücüsü mü acaba falan derken içimden bi de baktım 5-6 tane kalın kitap klavyenin üzerinde duruyor.Tuşlar basılı olduğundan sesi açamıyor. "Klavyenin üzerine bişey koymayın hocam" dediğimde ise "yaaa?Koymamam mı gerekiyor?" diye sordu. Bi de bunlara fatih projesi getirilecek...
Yine masaüstü bilgisayarını kurduğum başka bir öğretmen şikayete geldi "siz bilgisayarı kurdunuz ama olmamış, internete bağlanamıyorum" diye. "Nerden bağlanmayı düşünüyorsunuz hocam, kablosuz ağ kartı yok, kablo yok" dedim bi de bana kızarak " ama laptop la bağlanıyordum?? dedi. Anlat anlatabilirsen...

dersin bitmesine 15 dk kala elektrikler kesildi.
kısa bi tekrar yapıp ödev verdim. bi sonraki ders de
aynı sınıfta rehberlik dersim var. rehberlikte biraz
muhabbetten sonra "ödev anlaşıldı mı?" diye sordum.
hep beraber:
-evet öğretmenim
-anlaşıldı mı?
-evet öğretmenim

birini kaldırıp ne ödev verdiğimi sordum!
cevap:
- ben evet dememiştim öğretmenim!

teksen' Alıntı:
dersin bitmesine 15 dk kala elektrikler kesildi.
kısa bi tekrar yapıp ödev verdim. bi sonraki ders de
aynı sınıfta rehberlik dersim var. rehberlikte biraz
muhabbetten sonra "ödev anlaşıldı mı?" diye sordum.
hep beraber:
-evet öğretmenim
-anlaşıldı mı?
-evet öğretmenim

birini kaldırıp ne ödev verdiğimi sordum!
cevap:
- ben evet dememiştim öğretmenim!

hepsine teker teker tebliğat yaparsın artık bir dahaki sefere

Şu an çalıştığım okula eylül'de geldim. Ufak tefek ayarlamalardan sonra müdürüm okulun web sitesini güncellememi istedi. Eski BT öğretmeni pek sade, görsellik açısından zayıf bir site yapmış, onu değiştireceğim. Neyse benim elimde 3 tane şablon var, 1.si üniversite yıllarımdan hazırladığım bir projede kullandığım site, yandan üstten ayarlamalı falan, güzel bişey - eski okulumda da bunu kullanmıştım hatta.
2. de yine bi eğitim forumundan indirdiğim hazır şablon, hatta şuan yaptığım sitenin haberbaşlık.swf dosyası olarak onu kullandım.
3. BBNet şablonu, v1.7;
Neyse gelelim işin özetine. Müdürüm ağustostaki atamalarda yeni geldi okulumuza. Eski çalıştığı okulda formatör yokmuş, bi müd. yrd. hazırlamış internet sitesini, biz de onu kullanalım çok güzel falan diyor bana.
"Hocam dedim, elimde 3 tane şablon var, bi bakın, mutlaka birini beğeneceksiniz."
1.ye baktık, pek beğenmedi, 2. ye baktık bu iyi bunu kullanabiliriz dedi. BBNET şablonu'na baktık... Müdürün gözler faltaşı; AAAA... Bu bizim eski okulun sitesi, bilmem ne hocanın hazırladığı, nerden buldun bunu dedi...
Hocam dedim, bu işte bilgisayarbilisim diye bi forumumuz var, oradaki arkadaşların hazırladığı bir site şablonu okullar için, ordan aldım dedim, inanmıyor.
Eski Müd. Yrd. yemiş bunları, ben yaptım, ben hazırladım diye, adamcağız ne bilsin şablonun alıp değiştirilip kullanıldığını... Kendisi yapmış zannediyor.
Aklıma iki gün sonra geldi..""Tüh, keşke sizin eski okulun sitesini hackledim." deseymişim. TAM BOMBA..

Bi tane daha gelsin benden...
Bi bayan hocamız dün geldi, elinde Exper laptop,
"Hocam, şuna bi bakar mısınız... Bazı sunuları açamıyorum, normallerini açıyorum, diğerleri böyle yanda sayfa sayfa gözüküyor, anlamadım dedi...
Bi de hocam, laptop açınca bi 15 20 dk çalışıyor, sonra dıt dıt uyarı veriyor kapanıyor. Hemen peşine açtığımda uyarıyı hep veriyor, Windows falan yazmıyor, bi iki saaat bekleyip açtığımda yine çalışyor ama 15 20 dk sonra yine dıt dıt kapanıyor, bi bakıverin...
Tamam dedim aldım laptopu, 1. sorunu çözdük, arkadaş .ppt ile .pps arasındaki farkı kavrayamamış. pps açınca sunu otomatik başlıyor, ppt açınca powerpoint sayfası açılıyor, anlayamamış...
2. soruna gelince, vatandaş win7 starter kullanıyor, acaba dedim etkinleştirme falan mı yok... sorun o değil, şifre mifre orjinal, zaten laptop kurulu gelmiş,
bios'a baktım, o da normal derken başladı dıt dıt ötmeye, bi de caps num scrooll lock tüm ışıklar yanıyo sönüyo, 30sn.de nakavt makine. Açıyorum daha biosta başlıyor.
Aklıma geldi elimi alta bi koydum, aman allahım, ateşşş, kor olmuş makine. Yanıyor resmen...
Hemen tekrar açıp biostan bi baktım işlemci sıcaklığına 77 78 oynuyor. Büyük ihtimal işlemci fanı bozuk yada tıkalı soğutmuyo.
Kapattım gittim hocahanımın yanına dedim böyle böyle, servise gönderrin, içini açsınlar baksınlar..
"Siz açamazmısınız hocam dedi, sökseniz de siz baksanız"
"Ben açamam hocam dedim. Açarsam garanti dışı kalır. Bi de söküp takamamak, açıp kapatamamak var"
"Hııımmm dedi. Yani siz yapamıyorsunuz.."
"Yapamam değil hocam, yapmam, garanti dışı kalır size zararı olur dedim"
"Anladımmm.." dedi. Artık ne anladıysa kendileri...

Yazdıkça aklıma geliyor...
İngilizce hocamız sınav tarihlerini girmiş notları girmemiş. E tabi e-okulda kapatmış.
Geldi bigün, aynen yazıyorum söylediklerini:
"La bilişimci"
"Ne oldu hocam, hayırdır"
"Ben sınav tarihini girdim, ama notları girmedim, sistem kapatmış"
"Eee normal hocam "15 gün süren vardı."
"Onları sen giriyoreceksin okulun e-okul şifresiyle biliyorsun değil mi?" :scared: :scared:
"Yok hocam öyle bişey dedim, senin yanlışın var, müdür yardımcısına söyleyin, onun yanında girin"
"Ula uğraştıma şimdi beni idareyle, sen gireceksin işte, ne olur giriversen" :verymad: :verymad:
"Hocam dedim, o iş benim vazifem değil, eğer işinizi düzgün yapmadıysanız ben düzeltemem. Söyleyin idareye, ya size idare şifresini versinler, ya da e-okulu kendileri açsın, yanlarında girin."

Bu son konuşmamız kendisiyle, daha bir sefer olsun selam kelam etmedi bana...

Geri