GENERAL MOBİLE TBLT AKTİVSYON VE SONRASI MESELELER

Kodla Büyü
oguz42' Alıntı:
Arkadaşlar bir öğretmen arkadaşa dün tabletini verdim aktivasyonunu yaptı. Bugün tabletin şarj olmadığını ve ekranın bazı noktalarında beyaz noktalar olduğunu söyledi. Yedek tabletlerden birisini vereyim diyorum ama daha önce verdiğim tabletle aktivasyon yaptığı için kabul etmeyecek sistem. Eski verdiğim tablete reset, fabrika ayarlarına döndürsem falan onun bilgileri silinir mi, böylece yedeklerden birini verebilirim.???

Öncelikle sisteme arıza kaydı girmelisiniz, Sonrasında verilip verilemeyeceğini de ilgili kişilere mail atarak sorun bence, ya da il koordinatörünüzden öğrenin.
Bende önceden öğrenci aldığı tabletle okuldan gitsede yanında götürür diye biliyordum. Yalnız okuldan nakil isteyen öğrencinin önce tableti bütün aksesuarlarıyla tekrar okula teslim etmesi ve sonrasında nakil işleminin yapılacağı söylendi. Öğretmenler içinde böyle bir uygulama var mı onuda öğrenmek gerekir.

geceyolcusu2002' Alıntı:
geceyolcusu2002' Alıntı:
loveman' Alıntı:
arkadaşımızın birisi ayarlardan fabrika ayarlarına döndü, tekrar aktive etti, sorun olmadı, bu arada şifreleri vs. hatırladı, herşeyi fabrika ayarlarına getirmiyor yani.
hocam fabrika ayarlarına dönderip yapsak aynı şey benim için olur mu?
yok mu cevap verebilecek bir arkadaş....
Ben yaptım arkadaşlar. Ve ilk etapta sürekli şifre hatası verdi ve buluta bağlanıyor deyip kaldı. Yarım saat bekledim ve açıldı. Yani sıfırladım ve sorunsuz kayıt yaparak aktif oldu yeniden. Bu arada Bir arkadaşım açıklamış ayarlar-pil-kablosuz ağlara basılı tut oradan değiştir diye. Teşekkür ederim kendisine ben google dns ayarladım o şekilde.

Öğretmen tabletlerini dağıttık.Bütün öğretmenler tabletlerini kendileri evlerinde aktive etti.Herhangi bir problemle karşılaşmadık. Fakat tabletlerin hemen hepsi ektive edildiği halde PYBS de bir kısımı okulda yedek olarak gözüküyor. Benim ve bir arkadaşın tableti kullanımda gözüküyor fakat öğretmenle eşleşmemiş durumda.Aynı iki kişi öğretmenler listesinde çıkıyor ama tabletsiz olarak çıkıyor. destek@eba.gov.tr ye mail attım ama yanıt olarak youtube videolarının linkini vermişler oda soruya cevap olmuyor.
Ne yapmalıyız arkadaşlar?...

Mehmet1910' Alıntı:
İşletim sistemim Windows 8 iki bilgisayarımda da airdroid %100 den öteye geçmiyor. sebebi nedir?
tarayıcınızı değiştirin chrome ya da firefox ideal olanları.

Okula nakil gelen öğrenciye elimizde boşta duran tabletlerden birini verecektim ancak aktivasyonda ilginç bir problemle karşılaştım. nakil gelen öğrencinin kimlik no su ile bilgilerini güncellememe rağmen, aktivasyon sisteminde aynı okul numarasıyla daha önce okulumuza kayıtlı nakil giden öğrencinin adı çıkıyor. tablet de doğal olarak o eski öğrenciye ait gibi gözüküyor.. bu güncelleme sorunuyla karşılaşan oldu mu arkadaşlar çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Sizin idarenin hatası hocam; aynı yıl içerisinde aynı okul numarası iki öğrenciye verilmemeli yoksa bu tür hatalar olacaktır!

aynı yıl içerisinde verilmiş bir numara değil, hem kimlik numarasıyla öğrenci güncellediğimizde sistem e-okul üzerinden o anda okulda gözüken öğrenciği almalı değil mi?

bir öğrenci tabletinde kablosuz ağlar gözükmüyor
cihaz yönetiminde hiçbir kablosuz ağ yok
wifi si kapalı gibi
ayarlarda bluetooth açık ama kablosuz nasıl olacak yardım eden olursa sevinirim

tayini çıkan biri tableti iade etmek zorunda mı ? yada emekli olan bir öğretmen bilgisi olan arkadaşlar.

öğrenci şifre koymuş ve unutmuş. fabrika ayarlarına dönmek istiyorum reset ekranı geliyor format başlıyor falan yazıyor fakat bir kaç dk sonra tablet yeniden başlayıp reset atmıyor. Bu sorunla karşılaşan var mı çözüm nedir

Arkadaşlar bizim okula henüz tablet gelmedi ama eli kulağında. İdareden sayı istemişler. Bende şimdiden araştırmaya başladım yapılacakları. Sorum şu ki, bizim okulun interneti sınırsız hat fakat belli bir kotanın üstüne çıkılınca diğer ay net yavaşlıyor. Mac filtremiz vardı modemde, kaldırdım. Şimdi şifreyi bilen herkes bağlanabilir durumda. Öğrencilere yaymamaya çalışıyoruz. Bu tabletleri aktive ederken internete bağlayacağız şifreyi girip. 9lar kullacaklar interneti. Daha sonra şifreyi öğrenip tüm okula yaymaları da uzun sürmez. Bu konuda ne yapılabilir? Sınıf öğretmenleri aktive etse tabletleri, sonra öğrenci tabletten tekrar şifreye erişebilirler sanırım. Var mı bir fikri olan arkadaş?

ftmare' Alıntı:
Arkadaşlar bizim okula henüz tablet gelmedi ama eli kulağında. İdareden sayı istemişler. Bende şimdiden araştırmaya başladım yapılacakları. Sorum şu ki, bizim okulun interneti sınırsız hat fakat belli bir kotanın üstüne çıkılınca diğer ay net yavaşlıyor. Mac filtremiz vardı modemde, kaldırdım. Şimdi şifreyi bilen herkes bağlanabilir durumda. Öğrencilere yaymamaya çalışıyoruz. Bu tabletleri aktive ederken internete bağlayacağız şifreyi girip. 9lar kullacaklar interneti. Daha sonra şifreyi öğrenip tüm okula yaymaları da uzun sürmez. Bu konuda ne yapılabilir? Sınıf öğretmenleri aktive etse tabletleri, sonra öğrenci tabletten tekrar şifreye erişebilirler sanırım. Var mı bir fikri olan arkadaş?

hocam laptop un bi tanesine hotspot kurup dağıtım yapabilirsiniz. biz öyle yaptık. hotspotun şifresini öğrencilere verdik ve istediğimiz zaman şifresini değiştirdik, internet dağıtımını kapadık açtık vs.

Evet olabilir hocam teşekkürler. Ama bu sefer de sürekli şifre değişti mi, yeni şifre ne gibisinden sorularla gelmiyorlar mı?

Biraz araştırma yaptım hocam, gerçekten de çözümü bu gibi duruyor. İstediğimizde internet bağlantılarını kapatabiliriz. Tekrar teşekkürler.

barisim' Alıntı:
pil ayarlarından kablosuzu bulun. oradaki kablosuzlar yazan butona tıklayın. bağlı olduğunuz ağı üstünde BASILI TUTUN. küçük menü çıkacak ağı değiştiri tıklayın. gelişmiş ayarları tıklayın. ip kısmını statik yapın. dns1 8.8.8.8 dns2 8.8.4.4 girin. orada pasif çıkıyor zaten numaralar siz yazın. sonra kaydedin. google playdeki resimler de göünür face twitter da açılır

R
Arkadaşım DnS 195 ki birşey degistiremiyorum

Genaral mobile tabletlerin OTG desteği var mı? yani tablete usb bellek veya usb modem takabileek miyiz.

Bazı arkadaşlar sormuş cevap vereyim. EBA şifrenizde harf veya karakter kullanmayın direk rakamlardan oluşan şifre belirleyin.
Bazı hocalarda karakter veya harf içeren şifreler vardı sıkıntı çıktı rakama çevirdik düzeldi.

Klavye nasıl etkinleştirilir diye sormuşlar : Ayarlara girip Bluetooth'u açın ardından klavyenin bluetoothunu açın üst kısımda yer alan tuşa basın tablet
klavyeyi görecektir eşleştir deyince klavye çalışır.

arkadaşlar birkaç gündür tablette facebook uygulaması kaldırılmış görünüyor, yüklüyorum yüklü değil uyarısı alıyorum nedeni ne olabilir acaba?

Arkadaşlar benim bir sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim. Tabletler geldi, seri nolarını aldık dağıttık. Pybs.eba dan kabulünü yaptım. ancak burda herhangi bir eşleştirme bölümü yok. Kime hangi tableti verdiğimi nerde belirticem? Belirtmeyeceksem arızaya gönderirken nasıl olacak, bir problem olmaz mı? Bir de arızaya gönderirken kutusu olmadan gönderebilir miyim öğrenciler sağolsun atmışlar kutularını

desertrose' Alıntı:
Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Tabletler geldi, seri nolarını aldık dağıttık. Pybs.eba dan kabulünü yaptım. ancak burda herhangi bir eşleştirme yok. Kime hangi tableti verdiğimi nerde belirticem? Belirtmeyeceksem bu arıza bildiriminde problem olmaz mı?

takip :?:

eşleşmeler yeni sistemde görünmüyor ancak tablet aktive edilmişse ve tablet seri no girilince yada TC no yazılınca ilgili kayıt görünüyor.
bende 10 bozuk tablet servis bekliyor sadece ön kayıt kısmında bir isim belirdi başkada birşey yok şimdilik ne kargocu geldi ne başka biri 2 aydan evveli garanti işlemleri bitmez bence. kutularının olması avantajdır hocam ama olmaması sorun teşkil etmez.

general mobile tabletler için yapacak bişey yok http://pybs.eba.gov.tr/Login.aspx#NAV=. ... ulHomePage dan kabul yapılıyor sonra öğretmen ve öğrenciler için http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp dan şifre oluşturuluyor öğretmenler mebbis şifresi ile giriş yapıyo şifre oluşturma ekranına yönlendiriyor sonra sınıf öğretmenleri öğrencilere şifre tanımlıyor bu şifrelerle kablosuz modem olan bi yerden meb veya diğerleri farketmez aktivasyon yapılıyor.

desertrose' Alıntı:
Arkadaşlar benim bir sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim. Tabletler geldi, seri nolarını aldık dağıttık. Pybs.eba dan kabulünü yaptım. ancak burda herhangi bir eşleştirme bölümü yok. Kime hangi tableti verdiğimi nerde belirticem? Belirtmeyeceksem arızaya gönderirken nasıl olacak, bir problem olmaz mı? Bir de arızaya gönderirken kutusu olmadan gönderebilir miyim öğrenciler sağolsun atmışlar kutularını

Seri nolarını aldık dağıtık derken; tabletlerin seri nolarını aldık, sonra öğrencilere rastgele verdik, kimin hangi tableti aldığını bilmiyoruz diyorsanız hata yapmışsınız. Öğrencinin TCKN, Adı Soyadı, Sınıfı, Numarası, EBA Şifresi (Tabletleri Aktifleştirmek için gerekli), Tablet Seri No, Teslim tarihi, Telefon No, İmza gibi başlıkları olan bir form hazırlayıp ondan sonra teslim etmeliydiniz. Teslim ederken sorumluluklarını anlatıp bu tabletlerin ne amaçla anlara verildiğini söylemeliydiniz. Bir arıza olması durumunda garantiye giderken kutulu olma şartından dolayı kutuları evde muhafaza etmeleri gerektiğini belirtmeliydiniz.
Siz EBA şifreleri ile tablet aktivasyonlarını yapmadınız mı? Tablet aktivasyonlarını yaptıysanız zaten öğrenci TC numarası ile tablet Seri numarası eşleşmiştir PYBS bünyesinde.

Geri