GENERAL MOBİLE TBLT AKTİVSYON VE SONRASI MESELELER

Kodla Büyü
aktivasyon yaparken kat 2 den bağlandım şimdi kat 1 de çalışacağım ordaki ağa erişimi nerden sağlayacağım. Pc deki gibi değil. ağlar arası geçiş yapılamıyor mu? :shock:

redeemthepast' Alıntı:
Tablet açılmıyor benim o nedenle kayıt da yapamadım. Şarj olmuyor. Tablet donanımsal sorunlarında ne yapacağız.
arıza kayıt bildirimine gireceksiniz ben şimdiden 2 kayıt girdim bile

sarı_sarı' Alıntı:
redeemthepast' Alıntı:
Tablet açılmıyor benim o nedenle kayıt da yapamadım. Şarj olmuyor. Tablet donanımsal sorunlarında ne yapacağız.
arıza kayıt bildirimine gireceksiniz ben şimdiden 2 kayıt girdim bile

Nasıl oluyor? Öncelikle tablet açılmadığı için kayıt yapmadım ama iyi mi yaptım bilmiyoruM. nASIL OLACAK ??
Çok sordum ama :(

tablet açılırken general mobile yazısı geliyor ve öyle kalıyor böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

brgl88' Alıntı:
tablet açılırken general mobile yazısı geliyor ve öyle kalıyor böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?
bende de 1 tablet de aynı durum oldu. İl ile görüştüm ve Yedek tablet verdim daha sonra arıza kaydı oluşturup servise göndereceğim

sarı_sarı' Alıntı:
aktivasyon yaparken kat 2 den bağlandım şimdi kat 1 de çalışacağım ordaki ağa erişimi nerden sağlayacağım. Pc deki gibi değil. ağlar arası geçiş yapılamıyor mu? :shock:
cihaz yönetiminden görmesi lazım pamp kablosuz ağları

Arkadaşlar benim sorum daha farklı. Öğrenci tabletleri dağıtılan okullarda öğrencilerin internet bağlantılarını nasıl yaptınız. Yani öğrencilere kablosuz ağın şifresini mi verdiniz? Peki bu okuldaki diğer öğrenciler bu şifre ile cep telefonlarını internete bağlaya mıyorlar mı?
Benim okulumumdaki şu anki en büyük problem akıllı tahtaların kablosuz ağ şirelerini öğrenen öğrencilerin cep telefonlarını da internete dahil etmeleri. Hatta olayın ilginç yanı bazı tarayıcıların cep telefonu sürümlerinde yasaklanan sitelere de girilebiliyor olması.
Bu tip sorun yaşayan var mı?

sarı_sarı' Alıntı:

Ayarlardan kullanıcılar bölümüne girip yeni kullanıcı oluşturmanız gerekiyor hocam. Yeni kullanıcı oluşturduğunuzda yeniden tableti kayıt etmeniz gerekiyor. Bağlanmak istediğiniz tüm farklı ağlar için bu uygulamayı yapmak zorundasınız malesef

beyzadem' Alıntı:
Arkadaşlar benim sorum daha farklı. Öğrenci tabletleri dağıtılan okullarda öğrencilerin internet bağlantılarını nasıl yaptınız. Yani öğrencilere kablosuz ağın şifresini mi verdiniz? Peki bu okuldaki diğer öğrenciler bu şifre ile cep telefonlarını internete bağlaya mıyorlar mı?
Benim okulumumdaki şu anki en büyük problem akıllı tahtaların kablosuz ağ şirelerini öğrenen öğrencilerin cep telefonlarını da internete dahil etmeleri. Hatta olayın ilginç yanı bazı tarayıcıların cep telefonu sürümlerinde yasaklanan sitelere de girilebiliyor olması.
Bu tip sorun yaşayan var mı?

mrtdincer' Alıntı:
sarı_sarı' Alıntı:

Ayarlardan kullanıcılar bölümüne girip yeni kullanıcı oluşturmanız gerekiyor hocam. Yeni kullanıcı oluşturduğunuzda yeniden tableti kayıt etmeniz gerekiyor. Bağlanmak istediğiniz tüm farklı ağlar için bu uygulamayı yapmak zorundasınız malesef

yeni kullanıcı ve yeniden tablet kaydı gibi bir şey yapmanıza gerek yok. uygulamalardaki "Cihaz Yönetim"e girin sağda bulunduğunuz yerdeki ağlar görüntülenir istediğinize bağlanın. 4-5 farklı ağa bağlanıyorum hiç yeni kullanıcı oluşturmadım.

trilaylayloom' Alıntı:
mrtdincer' Alıntı:
sarı_sarı' Alıntı:

yeni kullanıcı ve yeniden tablet kaydı gibi bir şey yapmanıza gerek yok. uygulamalardaki "Cihaz Yönetim"e girin sağda bulunduğunuz yerdeki ağlar görüntülenir istediğinize bağlanın. 4-5 farklı ağa bağlanıyorum hiç yeni kullanıcı oluşturmadım.

Haklısınız hocam Cihaz Yönetimden de yapılabiliyormuş. Ben ilk olarak yeni kullanıcı oluşturup ondan sonra diğer ağlara bağlanınca cihaz yönetiminden denememiştim

cihaz yönetiminde usb aktif görünmüyor. bilgisayara bağlayınca görmüyor. varmı çözümü??

Arkadaşlar öğretmen arkadaşlarımdan bir tanesinin kaydında ilginç bir problem yaşıyorum. Sabahtan beri diğer tabletleri aktifleştirirken hiçbir problem yaşanmazken bir tablette kayıt hatası eba.021 hatası veriyor. tableti değiştirdim yedek tablet ile yine aynı hatayı veriyor.
şifre doğru masaüstü bilgisayardan ebaya giriş yapıyor.
kablosuz ağ sağlam diğer tabletler giriş yapıyor.
Sorun nerde arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Re: Ynt: GENERAL MOBİLE TBLT AKTİVSYON VE SONRASI MESELELER

Uygulamalardan cihaz Yönetimi açıp oradan istediğiniz kablosuz ağa şifresini girerek bağlanabilirsiniz.

Hocam eba.021 hatası kullanıcı adı ve ya şifrenin 5 defa yanlış girilmesinden dolayı sistemin verdiği bir hata. 1 saat bekleyin ve ondan sonra deneyin tekrar aktifleştirmeyi sorununuz çözülecektir

Tabletleri geri yükleyen-sıfırlayan oldu mu? Olduysa eğer sonuç nedir? Tekrar kayıt hatası vs. sorun oluyor mu? Tabletlerden birinde kapanma sorunu var ve geri yüklediğimde düzeleceği kanaatindeyim ama gözüm yemiyor ;)

kaydı YAPILAN BİR ÖĞRENCİ TABLETİ TEKRAR pybs sisteminden silinebilirmi acaba

aytekincetin' Alıntı:
Buyrun burdan yakın aktive edilen bir tablet 5 gündür pybs de görünmüyor. 15 dakika önce aktive edilen tablet görünüyor.
hocalarım aynı sorun ben de var. kargo bırakmış okula ama sisteme işlememişler. Ben de alıp hemen aktif ettim. Şimdi sistemle benimle beraber 3 arkadaşın ismi var ama bilgileri (tablete ait bilgiler) yok. Bizden sonra alanlar görünüyor ama bizimkiler görünmüyor. Ne yapılması lazım bilen var mı?

arkadaşımızın birisi ayarlardan fabrika ayarlarına döndü, tekrar aktive etti, sorun olmadı, bu arada şifreleri vs. hatırladı, herşeyi fabrika ayarlarına getirmiyor yani.

loveman' Alıntı:
arkadaşımızın birisi ayarlardan fabrika ayarlarına döndü, tekrar aktive etti, sorun olmadı, bu arada şifreleri vs. hatırladı, herşeyi fabrika ayarlarına getirmiyor yani.
hocam fabrika ayarlarına dönderip yapsak aynı şey benim için olur mu?

oooo projeye yeni dahil olan öğretmenlerimi görüyorum.... biz iki yıldır şamaroğlana döndük... artık bayrağı size devretmenin zamanı geldi... göreviniz şimdi başlıyor... Hayırlı olsun...

geceyolcusu2002' Alıntı:
geceyolcusu2002' Alıntı:
loveman' Alıntı:
hocam fabrika ayarlarına dönderip yapsak aynı şey benim için olur mu?
yok mu cevap verebilecek bir arkadaş....
Bugün bende bir öğretmen arkadaşın tabletini fabrika ayarlarına döndürdüm. Açılışta wifi bağlanıp daha sonra tc ve eba şifresini girer girmez tablet açıldı. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım

hocam sorunum şu: Sistem benim makine bilgileri görünmüyor dediler. Böyle olunca arıza falan bildireceğiz dediler. Tekrar yüklersem düzelir mi diye sordum.

Geri