GENERAL MOBİLE TBLT AKTİVSYON VE SONRASI MESELELER

Kodla Büyü

aytekincetin

Site Gezgini
Öncelikle size teslim komisyonu oalrak verilen şifre ile
http://pybs.eba.gov.tr/Login.aspx
girecek ve kullanıcıyı okul olarak değiştirip şifreyi gireceksiniz.
Ama burdan aktivasyon yok bu sizin sisteminiz. Altta açıklmalar var okuyun.
Öğretmenler eba şifresi alacak eba.gov.tr den
Tableti açıp oradan okulun kablosuz ağına bağlanıp tc ve eba şifresi ile aktif edilecek yukarıdaki sisteme öğretmen aktif edilince er geç kaydedilir stres yapmayın ama okulda aktif edilene kadar görün.
Başka bir ağa bağlanmak için uygulamalarda cihaz yönetimi kullanılacak panik yapıyor öğretmenler.

Bir öğretmen arkadaşımızın tabletini aktive ettik. Sistem 5 saattir görmüyor ondan sonra aktivasyon yapanları gördü. Sorun ne öğrenirsem birisi bir telefonu açarsa. İş size kaldı yine garip kardeşlerim. Sistem arada pert oluyor stress yapmayın benim tablet 5 gün sonra kaydoldu önce mebbis şifresi ile girdik önce . Tablet aktivasyonu için iş yükünü almayın biz okulda müdür beyle yazı çıkarttık sınıf öğretmenleri sorumlu pybs.eba gov .tr den alttaki sunumu indirin resmi yazı örneğini hazırlar yayınlarım en kısa zamanda.
Öğretmenler güvenlik tedbirlerini sen kırıyon mu deyollar he dedim sabaha kadar bu işe bakıyom :)
Arkadaşlar tablet güncelleme çekti ve uygulama yöneticisi şu an ayarlarda yok

Re: GENERAL MOBİLE TABLET İLE İLGİLİ BİRKAÇ HUSUS

Hocam tabletler vestel değilmiydi?

pehepe' Alıntı:
Hocam tabletler vestel değilmiydi?
2. ihaleyi Telpa General Mobile aldı...
1. ihalede akıllı tahta Vestel, tabletler Samsung idi

yarın lazım olacak not bırakayım kendime.

aytekincetin' Alıntı:
Öğretmenler eba şifresi alaca eba.gov.tr den
Tableti açıp oradan okulun kablosuz ağına bağlanıp tc ve eba şifresi ile aktif edilecek yukarıdaki siteme öğretmen aktif edilince er geç kaydedilir stres yapmayın ma okulda aktif edilene kadar görün.
başka bir ağa bağlanmak için uygulamalarda cihaz yönetimi kullanılacak panik yapaıyor öğretmenler.

Burdan meselenin detaylarını yazarım
Kolay gelsin formatör kardeşlerim.

detayları anlat hocamda evdeki ağdan internete bağlanalım
cihaz yönetiminden evdeki ağı görüyor şifremi yazdığımda ağa bağlanmıyor ağ aktif değil diyor.

wep şifreleme olan ağlarda bağlantı sıkıntı yapıyor. Modemin şifreleme biçimini wpa, wpa2 olarak değiştirin.

Klavye ve kalem etkinleşrirmesi nailyapilacak

hocam bize de bugün dağıtıldı tabletlerimiz ama eba şifresi aldım tablette tc ve şifre yazan kısmı dolduruyorum kayıt hatası diyor. ne yapmam lazım anlamadım eba şifremi giriyorum...

Tabletler için çok istekli ve hevesli gördüm... Çabuk söner... Geçen yıl vestel tabletleri dağıtırken bende böyle heyecanlanmıştım ama geçen bir yılda dağıtan 150 tabletten sağlam tablet kalmadı.... Artık garantiyede göndermiyorum... çünkü her arızayı kullanıcı hatası deyip geri gönderiyorlar... işin cabası ihaleyide kaybetti... tabletleri kilo ile elektronik atık alan firmalara satmaktan başka yolumuz kalmadı.

bote2002' Alıntı:
Tabletler için çok istekli ve hevesli gördüm... Çabuk söner... Geçen yıl vestel tabletleri dağıtırken bende böyle heyecanlanmıştım ama geçen bir yılda dağıtan 150 tabletten sağlam tablet kalmadı.... Artık garantiyede göndermiyorum... çünkü her arızayı kullanıcı hatası deyip geri gönderiyorlar... işin cabası ihaleyide kaybetti... tabletleri kilo ile elektronik atık alan firmalara satmaktan başka yolumuz kalmadı.
Hevesli öğretmenler çocukları merak ettiği için hevesli espri değil youtube vb sitelere girmiyor ama her oyun yükleniyor.

matrixeror' Alıntı:
aytekincetin' Alıntı:
Öğretmenler eba şifresi alaca eba.gov.tr den
Tableti açıp oradan okulun kablosuz ağına bağlanıp tc ve eba şifresi ile aktif edilecek yukarıdaki siteme öğretmen aktif edilince er geç kaydedilir stres yapmayın ma okulda aktif edilene kadar görün.
başka bir ağa bağlanmak için uygulamalarda cihaz yönetimi kullanılacak panik yapaıyor öğretmenler.

Burdan meselenin detaylarını yazarım
Kolay gelsin formatör kardeşlerim.

detayları anlat hocamda evdeki ağdan internete bağlanalım
cihaz yönetiminden evdeki ağı görüyor şifremi yazdığımda ağa bağlanmıyor ağ aktif değil diyor.

bu sorunun cevabı senden bir alt cevapta bence ben ve 4 arkadaşım evde aktivasyon yaptık sorun yok.

Re: Ynt: GENERAL MOBİLE TABLET İLE İLGİLİ BİRKAÇ HUSUS(GÜNCELLEN

büşrasaraç' Alıntı:
hocam bize de bugün dağıtıldı tabletlerimiz ama eba şifresi aldım tablette tc ve şifre yazan kısmı dolduruyorum kayıt hatası diyor. ne yapmam lazım anlamadım eba şifremi giriyorum...
şifreniz de tr karakter yok değilmi hocam...

Re: Ynt: GENERAL MOBİLE TABLET İLE İLGİLİ BİRKAÇ HUSUS(GÜNCELLEN

Muzilla' Alıntı:
büşrasaraç' Alıntı:
şifreniz de tr karakter yok değilmi hocam...
Bir ilave kayıt hatası sadece Türkçe karakterle alakalı değil.

ilyas33' Alıntı:
Klavye ve kalem etkinleşrirmesi nailyapilacak

kalem etkinleştirmeye gerek yok. şarjdayken kalem çalışmıyorç
klavye için bluetooth u açın. cihaz eşleştirmesi yaptıktan sonra kullanabiilrsiniz

Re: GENERAL MOBİLE TABLET AKTİVASYON VE SONRASI (GÜNCELLLENDİ)

Kablosuz ağa bağlandığında kayıt ekranında sağ üstte dünya yeşile dönüyor ancak bulut gri kalıyor. Ortadaki kayıt kısmı da Kurum ilk kayıt yazısında takılı kalıyor. Bir tablette de normal android yüklenmiş. Eba uygulaması ile başlamıyor. Sıkıntılı başladı bizim tablet işi :)

takipteyiz arkadaşlar bize de gelir yakında

Tabletlerden birinin dokunmatiği çalışmıyor. Arıza kaydı gireceğim onda da okul yetkili kullanıcı kaydı diyor çünkü tablet hiç bir öğretmene kayıtlı durumda değil. Bilgisi olan :?:

Arıza bildirimini yaptım bakalım ne zaman döncekler.. acaba dokunmatiği aktif yapmanın yolu mu var ?

etkileşimli tahta ile bağlantı kurabilen varmı

arkadaşlar aktive et dediğimde kayıt hatası EBA.021 DİYOR. Bunun çözümünü bilen var mı?
okulun internet hattını özelden mebe çevirdim ama aynı hata devam ediyor.

Şifrenin mebbis değil eba şifresi olduğuna dikkat edin ve kapatıp açıp bi kaç kez deneyin hocam

aytekincetin' Alıntı:
Öğretmenler eba şifresi alacak eba.gov.tr den
Tableti açıp oradan okulun kablosuz ağına bağlanıp tc ve eba şifresi ile aktif edilecek yukarıdaki sisteme öğretmen aktif edilince er geç kaydedilir stres yapmayın ama okulda aktif edilene kadar görün.
Başka bir ağa bağlanmak için uygulamalarda cihaz yönetimi kullanılacak panik yapıyor öğretmenler.

Bir öğretmen arkadaşımızın tabletini aktive ettik. Sistem 5 saattir görmüyor ondan sonra aktivasyon yapanları gördü. Sorun ne öğrenirsem birisi bir telefonu açarsa. İş size kaldı yine garip kardeşlerim. Sistem arada pert oluyor stress yapmayın benim tablet 5 gün sonra kaydoldu önce mebbis şifresi ile girdik önce . Tablet aktivasyonu için iş yükünü almayın biz okulda müdür beyle yazı çıkarttık sınıf öğretmenleri sorumlu pybs.eba gov .tr den alttaki sunumu indirin resmi yazı örneğini hazırlar yayınlarım en kısa zamanda.
Öğretmenler güvenlik tedbirlerini sen kırıyon mu deyollar he dedim sabaha kadar bu işe bakıyom :)

eşleştirme yaptınız mı hocam yaptıysanız nasıl yaptınız yeni sistemde eşleştirme diye bişey varmı? acil çözüm aranıyor ankarayı aradım il koordinatörlerine yönergeleri attık diyor il koordinatörü mail falan atılmamış diyor ne yapacağım nasıl yapacağım hiç bir fikrim yok

sananeki hocam yeni sistemde eşleştirme yok. Eba şifresiyle tableti aktive edince pybs.eba.gov.tr ye otomatik olarak geliyor kimde hangi tablet var

sarı_sarı' Alıntı:
Şifrenin mebbis değil eba şifresi olduğuna dikkat edin ve kapatıp açıp bi kaç kez deneyin hocam
hocam denedim ama gene olmadı
şu kayıt hatası EBA.021 hatası nedendir arkadaşlar acil yardım

welat909' Alıntı:

hocam eba daki profili güncelleştirmeyi deneyin bir de

Merhaba
Tabletlerden birinde dokunmatik sorunu var, arıza kaydını web üzerinden açmak imkansız,
teknik servisin telefon numarası falan var mı?
bilen var mı?

sarı_sarı' Alıntı:
welat909' Alıntı:

hocam eba daki profili güncelleştirmeyi deneyin bir de

Hocam eba şifresinin içinde + - gibi karakterler varsa o hatayı verdi bende. Şifreleri değiştirip ertesi gün girince oldu. Değiştirip hemen girince olmamıştı.

Geri