GENERAL MOBİLE TBLT AKTİVSYON VE SONRASI MESELELER

Kodla Büyü
hemenyardim' Alıntı:
desertrose' Alıntı:
Arkadaşlar benim bir sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim. Tabletler geldi, seri nolarını aldık dağıttık. Pybs.eba dan kabulünü yaptım. ancak burda herhangi bir eşleştirme bölümü yok. Kime hangi tableti verdiğimi nerde belirticem? Belirtmeyeceksem arızaya gönderirken nasıl olacak, bir problem olmaz mı? Bir de arızaya gönderirken kutusu olmadan gönderebilir miyim öğrenciler sağolsun atmışlar kutularını

Seri nolarını aldık dağıtık derken; tabletlerin seri nolarını aldık, sonra öğrencilere rastgele verdik, kimin hangi tableti aldığını bilmiyoruz diyorsanız hata yapmışsınız. Öğrencinin TCKN, Adı Soyadı, Sınıfı, Numarası, EBA Şifresi (Tabletleri Aktifleştirmek için gerekli), Tablet Seri No, Teslim tarihi, Telefon No, İmza gibi başlıkları olan bir form hazırlayıp ondan sonra teslim etmeliydiniz. Teslim ederken sorumluluklarını anlatıp bu tabletlerin ne amaçla anlara verildiğini söylemeliydiniz. Bir arıza olması durumunda garantiye giderken kutulu olma şartından dolayı kutuları evde muhafaza etmeleri gerektiğini belirtmeliydiniz.
Siz EBA şifreleri ile tablet aktivasyonlarını yapmadınız mı? Tablet aktivasyonlarını yaptıysanız zaten öğrenci TC numarası ile tablet Seri numarası eşleşmiştir PYBS bünyesinde.
Hocam rastgele vermedim tabletleri tabiki. Kimin hangi tabletleri aldığını biliyoruz, elimizdeki tutanakta yazıyor. Sorun şu; eba şifreleriyle öğrenciler aktive etti, tabletleri kullanıyorlar. Ancak arıza kaydına girip seri no yazdığımda kime ait olduğu çıkmıyor, bu da eşleşmediğini gösterir. Bu konuda napıcam, arızalıların hepsinde aynı şey oldu.

hocam benim tablette kablosuz ağa bağlanırken statik i seçiyorum ve alta indiğimde dns 1 ve dns 2 ayarlarına tıklayamıyorum ve bağlan butonu da devre dışı kalıyor. Okulun dagıttıgı tablettir

desertrose' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
desertrose' Alıntı:
Arkadaşlar benim bir sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim. Tabletler geldi, seri nolarını aldık dağıttık. Pybs.eba dan kabulünü yaptım. ancak burda herhangi bir eşleştirme bölümü yok. Kime hangi tableti verdiğimi nerde belirticem? Belirtmeyeceksem arızaya gönderirken nasıl olacak, bir problem olmaz mı? Bir de arızaya gönderirken kutusu olmadan gönderebilir miyim öğrenciler sağolsun atmışlar kutularını

Seri nolarını aldık dağıtık derken; tabletlerin seri nolarını aldık, sonra öğrencilere rastgele verdik, kimin hangi tableti aldığını bilmiyoruz diyorsanız hata yapmışsınız. Öğrencinin TCKN, Adı Soyadı, Sınıfı, Numarası, EBA Şifresi (Tabletleri Aktifleştirmek için gerekli), Tablet Seri No, Teslim tarihi, Telefon No, İmza gibi başlıkları olan bir form hazırlayıp ondan sonra teslim etmeliydiniz. Teslim ederken sorumluluklarını anlatıp bu tabletlerin ne amaçla anlara verildiğini söylemeliydiniz. Bir arıza olması durumunda garantiye giderken kutulu olma şartından dolayı kutuları evde muhafaza etmeleri gerektiğini belirtmeliydiniz.
Siz EBA şifreleri ile tablet aktivasyonlarını yapmadınız mı? Tablet aktivasyonlarını yaptıysanız zaten öğrenci TC numarası ile tablet Seri numarası eşleşmiştir PYBS bünyesinde.
Hocam rastgele vermedim tabletleri tabiki. Kimin hangi tabletleri aldığını biliyoruz, elimizdeki tutanakta yazıyor. Sorun şu; eba şifreleriyle öğrenciler aktive etti, tabletleri kullanıyorlar. Ancak arıza kaydına girip seri no yazdığımda kime ait olduğu çıkmıyor, bu da eşleşmediğini gösterir. Bu konuda napıcam, arızalıların hepsinde aynı şey oldu.
Evet ben de bunu merak ediyorum. Seri no, TC girdiğimde hiçbir şey çıkmıyor. Hiçbir şey anlamadım.

merhaba oncelıkle ben meb ın verdıgı e tab 4 kullanıcısım tabletı sıfırladım aktıvasyon yapmak ıcın gırdıgımde tc ve sıfreyı gırıyorum ancak tcıle sıfre uyumsuz hatası verıyor ogretmenden sıfremı ıstedım yıne aynı sıfre verıldı bana ama onceden yaptıgımda aynı sıfre ıle gırebılıyordum ancak sımdı hata verıyor bılgılsı olan bana cevap verebılırmı ne yapmalıyım

Ömrüm aktivasyon yapmakla geçiyor. 5 dakikada yapacağım aktivasyon buluta bağlanma sebebinden dolayı 2-3 gün sürüyor ve sürekli denemek zorunda kalıyorum. Öğrenciler ya şifre unuttuğu için yada aktivasyon penceresi tekrar geldiği için sürekli tabletleri bana getiriyorlar. İş yapamaz hale geldim bu tabletler yüzünden...

Arkadaşlar şu dns değiştirme işini yapan varsa söyleyebilr mi özelden ya da buradan. Ağdaki gelişmiş seçenekleri açtığımda sadece ip ve altındaki iki alanda değişiklik yapabiliyorum DNS kısmındaki rakamları değiştiremiyorum. bazıları pil ayarları oradan kablosuz falan demiş, pil ayarlarında kablosuzla ilgili bişey göremedim. bu DNSi değiştirebilmek için nereden girmeliyim. bu işi yapacak uygulama varsa onuda söyleyebilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler

TAblet aktive edebilen var mı? Form bir türlü çıkmıyor karşıma. Ne zamandır deniyorum...

bugün bir yazı gelmiş, tabletler onaylanacak, hys ye gönderilecek oradan mal müdürlüğüne sonra devretme tifi felan bu işlem nasıl yapılıyor... önceki dağıtımla ilgili galiba... yardımcı olunursa sevinirim..

Arkadaslar tablet garantiden geldikten sonra pybs den herhangi bir işlem yapılacak mı? bir öğrencinin tabletini aktifleştiremiyorum

aransayes' Alıntı:
Arkadaslar tablet garantiden geldikten sonra pybs den herhangi bir işlem yapılacak mı? bir öğrencinin tabletini aktifleştiremiyorum
Pybs den arıza kaydını silliyorsun hocam sadece.Aktifleştirmede sorun neden oluyor açıklamamışsınız ama tekrar eba şifresi verin ve aktifleştirmeyi deneyin.

Geri