GENERAL MOBİLE TBLT AKTİVSYON VE SONRASI MESELELER

Kodla Büyü
An itibariyle yasaklı sitelere girme yöntemini bende buldum... birkaç gün deneyeyim eğer yine kısıtlamazlarsa anlatırım...

Sevgili Günlük
Fazla kurcalamayın diye usb bilgisayar erişim kapatıldı benim mi böyle sadece uygulama yöneticim de yok ayrıca 2 öğretmen 1 haftadır pybs ye geçmedi. :p :cry: :roll: :wink:

pil ayarlarından kablosuzu bulun. oradaki kablosuzlar yazan butona tıklayın. bağlı olduğunuz ağı üstünde BASILI TUTUN. küçük menü çıkacak ağı değiştiri tıklayın. gelişmiş ayarları tıklayın. ip kısmını statik yapın. dns1 8.8.8.8 dns2 8.8.4.4 girin. orada pasif çıkıyor zaten numaralar siz yazın. sonra kaydedin. google playdeki resimler de göünür face twitter da açılır

Arkadaşlar DNS değiştirmeyi buldum gayet basit oluyor. Ancak burada paylaşmak doğrumu yarın birgün öğrenci tabletleri geldiğinde onlarda buradan okumazlar mı?

Birde sorum olacak ben USB kabloyla tableti pc ye bağladığımda ne şarj oluyor nede pc tableti usb olarak görüyor sizde de durum aynı mı?

bayram840' Alıntı:
Arkadaşlar DNS değiştirmeyi buldum gayet basit oluyor. Ancak burada paylaşmak doğrumu yarın birgün öğrenci tabletleri geldiğinde onlarda buradan okumazlar mı?

Birde sorum olacak ben USB kabloyla tableti pc ye bağladığımda ne şarj oluyor nede pc tableti usb olarak görüyor sizde de durum aynı mı?
hocam zaten öğrenciler de bulacaktır. 2.si tableti kurunca zaten youtube uygulaması geliyor ama dns meselesinden dolayı bir türlü giremiyoruz.
bence paylaşın, sıkıntı olmaz. ya da özelden atın.. biz de paylaşmayız.

2.sorunuzun cevabı bizim de aynı oluyor ama neden bilmiyorum...

an itibariyle bende bulmuş durumdayım :) 15-20 dk kurcalayınca bulur eminim android kullanıcıları

barisim' Alıntı:
pil ayarlarından kablosuzu bulun. oradaki kablosuzlar yazan butona tıklayın. bağlı olduğunuz ağı üstünde BASILI TUTUN. küçük menü çıkacak ağı değiştiri tıklayın. gelişmiş ayarları tıklayın. ip kısmını statik yapın. dns1 8.8.8.8 dns2 8.8.4.4 girin. orada pasif çıkıyor zaten numaralar siz yazın. sonra kaydedin. google playdeki resimler de göünür face twitter da açılır

hocam bir süre sonra tekrar dns ler eski haline geliyo benim tablette :S

Arkadaşlar öğrenciler elbette bulacak ama ben bizden çıkması taraftarı değilim. Özelden isteyen herkese yazabilirim. Bir kişiye yazdım bile.
Şunu belirteyim bağlandığınz her ağ için yapılması gereken bir ayar.
Ağı unut diyene kadar da sorun olmuyor.

Arkadaşlar pybsde 4 öğretmen için tabletsiz diyor ama tableti verdik. Tekrar o 4 öğretmeni nasıl kayıt edebilirim bilgisi olan var mı? Diğer öğretmenler gibi kayıt yapıldı ama sistem görmedi maalesef.

ÇÖZÜLDÜ BUNLAR

MEB tabletinden Facebook'a giremiyorum

MEB tabletinden Youtube'a giremiyorum

MEB tabletinden watsapp'a giremiyorum

Milli Eğitim Bakanlığının dağıttığı General Mobile Tabletlerinde başta FACEBOOK, WHATSAPP olmak üzere birçok siteye erişim, hangi tür İnternet kullanırsanız kullanın, size kapalıdır. ROOT-DNSS ayarları ile uğraşmanız GARANTİSİNİ bozar ve tabletler elinizde kalır. Benim bulduğum yöntem tamamen yasaldır. Bu yöntemle garanti bozulmaz. İstediğiniz vakit istediğiniz siteye girmek bu yöntemle çok kolay;üstelik sizi takip etmeleri de mümkün olmayacak; Milli Eğitim Bakanlığının dağıttığı General Mobile Tabletlerin garantisine de asla zarar vermeyecektir. İlgililer aşağıdaki mail ile iletişime geçebilirler.

direneuraka@gmail.com

http://youtu.be/8Rev46L4vNs adresinde video olarak hazırladım yalnız izlemek isteyen arkadaşların youtube üyeliği e-postalarını PM atmaları gerekmektedir. Yalnızca BTR ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri lütfen.

madlion' Alıntı:
http://youtu.be/8Rev46L4vNs adresinde video olarak hazırladım yalnız izlemek isteyen arkadaşların youtube üyeliği e-postalarını PM atmaları gerekmektedir. Yalnızca BTR ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri lütfen.

:+1: :alkis: :++:

direneuraka' Alıntı:
ÇÖZÜLDÜ BUNLAR

Milli Eğitim Bakanlığının dağıttığı General Mobile Tabletlerinde başta FACEBOOK, WHATSAPP olmak üzere birçok siteye erişim, hangi tür İnternet kullanırsanız kullanın, size kapalıdır. ROOT-DNSS ayarları ile uğraşmanız GARANTİSİNİ bozar ve tabletler elinizde kalır. Benim bulduğum yöntem tamamen yasaldır. Bu yöntemle garanti bozulmaz. İstediğiniz vakit istediğiniz siteye girmek bu yöntemle çok kolay;üstelik sizi takip etmeleri de mümkün olmayacak; Milli Eğitim Bakanlığının dağıttığı General Mobile Tabletlerin garantisine de asla zarar vermeyecektir. İlgililer aşağıdaki mail ile iletişime geçebilirler.

direneuraka@gmail.com
madlion' Alıntı:

Dünyayı yeniden keşfetmiş havalarını bırakın arkadaşlar.DNS değiştirerek bu porblemler çoktan çözüldü.

Google Play Store -> Arama kısmı -> Dns Connection Manager (yada türkçe adı çıkarsa DNS yönetim uygulaması gibi birşey) Zaten en üstte çıkıyor :)

biltek99' Alıntı:
direneuraka' Alıntı:
ÇÖZÜLDÜ BUNLAR

direneuraka@gmail.com
madlion' Alıntı:

Dünyayı yeniden keşfetmiş havalarını bırakın arkadaşlar.DNS değiştirerek bu porblemler çoktan çözüldü.

:)

Tabletlerin USB bilgisayar bağlantısı oluyor mu?

Ayarlar -> Depolama -> Üstüste 3 Çizgi -> USB Bilgisayar Bağlantısı ->
Buraya girip iki seçeneğide denedim ama Windows 7'de bilgisayar bağlantısını yapamadım. Yapan varsa nasıldır, yolu var mıdır?

Dogukan36' Alıntı:
Bir insanoğlu anlatacak mı şu dns değiştirmeyi ?

Kısaca şöyle anlatayım hocam.Cihaz yöneticisinden tüm ağları UNUT yapınız. Daha sonra Tabletiniz sağ üst köşede "Kablosuz ağlar var" uyarısı geldiğinde o uyarıya tıklayınız. Ekrana gelen listeden bağlanmak istediğiniz ağ ismine tıklayınız. Şifreyi yazdıktan sonra gelişmiş ayarları açarak statik IP ve DNS leri belirttikten sonra "Bağlan" Tıklayınız. Hepsi bu kadar. Bana PM falan atmanıza da gerek yok :D

biltek99' Alıntı:
Dogukan36' Alıntı:
Bir insanoğlu anlatacak mı şu dns değiştirmeyi ?

Kısaca şöyle anlatayım hocam.Cihaz yöneticisinden tüm ağları UNUT yapınız. Daha sonra Tabletiniz sağ üst köşede "Kablosuz ağlar var" uyarısı geldiğinde o uyarıya tıklayınız. Ekrana gelen listeden bağlanmak istediğiniz ağ ismine tıklayınız. Şifreyi yazdıktan sonra gelişmiş ayarları açarak statik IP ve DNS leri belirttikten sonra "Bağlan" Tıklayınız. Hepsi bu kadar. Bana PM falan atmanıza da gerek yok :D

:)

madlion' Alıntı:

:+1: :+1: :+1:

biltek99' Alıntı:
direneuraka' Alıntı:
ÇÖZÜLDÜ BUNLAR

direneuraka@gmail.com
madlion' Alıntı:

:alkis: :++: :tr:

Arkadaşlar bir öğretmen arkadaşa dün tabletini verdim aktivasyonunu yaptı. Bugün tabletin şarj olmadığını ve ekranın bazı noktalarında beyaz noktalar olduğunu söyledi. Yedek tabletlerden birisini vereyim diyorum ama daha önce verdiğim tabletle aktivasyon yaptığı için kabul etmeyecek sistem. Eski verdiğim tablete reset, fabrika ayarlarına döndürsem falan onun bilgileri silinir mi, böylece yedeklerden birini verebilirim.???

Arkadaşlar söyle bir sorun oldu bugün.. Bir öğretmenin tabletini actim. Ağa baglandim. Cihaza yönetimi acildi. Eba şifresini girdim. Şifreyi kabul etti. Tablet acildi. Ama öğretmenin adi ve okulu cihaz yönetiminde sol tarafta görünmedi. Tablet aktif ama öğretmen görünmüyor haliyle pybs.Eba da da öğretmenin adi cikmiyor. Sanirim bunun için tabletin buluta bağlanması lazim. Cihaz yönetiminde sağ üstte dünya ve güncelleme butonlari yeşil, bulut gri renkli. Başlat diyorum, buluta baglaniyor diye kirmizi bir yazi cikiyor program kendini hemen arka plana atiyor ama bağlantı saglayamiyor.. İsin garibi buluta bağlantı yok ama Eba markete girip uygulama indirebildim. Bu arada öğretmenin google hesabini ilk acilista tabletetanittim. Onunla bir ilgisi yok..
Sonuç olarak tableti aktive edip buluta baglanamayan ve bu durumu çözen arkadasarimiz var mi Acep ?!

Geri