Elazığ da formatörlük

Kodla Büyü
passeul hocam sakin ol, yapacak şey bundan sonra derse gir çık,

sayın müfettiş beyler 2 ay sonra geldiklerinde dyned neden çalışmıyor,, bt sınıfının hali ne derlerse, "Sayın mem müdürümüz hazretlerinin fermanı gereği formatörlük kalktı, ben öğretmenim, ne haddime o işlere karışmak" diyeceğim

Hocam hiç dersim yokki hocam gireyim, artı malesef bu yıl o ekderse fazlasıyla ihtiyacım var yarın tanıdığım müdürlerle milli eğitimdeyim inş, bana bir anlatsın bu adam diğer iller yapmışta biz niye yapmıyoruz bu işgüzarlığın nedeni nedir. Zaten formatör olmadığı halde bilgisayr işleriini halleden meslektaşlarıma da hakkımı helal etmiyorum...

Malasef arkadaşlar,il formatörüyle bizzat görüştüm fatih projesi kapsamında olan 30 civarı liseye formatörlük verilecekmiş.İl formatörü ne kadar dile getirsede konuyu malasef il müdürü müsteşarla görüşmüş ve 30 civarı liseye formatörlük vereceğini ifade etmiş...gelin hep birlikte yarından itibaren :
* ALO 147 veya
* MEB Bilgi İşlem Daire başkanlığını arayalım :03124131182
durumumuzu izah edelim.Malatya,tunceli,bingöl gibi cevre iller onayladıgı halde neden elazığdaki sınırlanıyor.Peki okulun web sitesini,labaratuvarların bakımını ve güya Bakanımız BT labaratuvarlarını halka açıyo demişti ve her Bt Labaratuvarının başına bir formatör görevlendirilecek diye yönetmelik var buna ragmen il müdürü halen olmaz diyor keyfi görüşüyle...yazıklar olsun.

Kesinlikle birlik olmamız lazım, sendikası olan arkadaşlar sendikaları aracılığı ile bu işi görüşmeleri lazım, Sendika başkanlarına da çevre illerimizde ve bir çok ilde bu görevlendirmelerin yapıldığı söylenmeli. kıymetimizin bilinmemesinde emeği geçen arkadaşlara bende hakkımı helal etmiyorum, işler istenilen şekilde yürütülürse niye bir daha 500-600 tl ek ders versinler ki zaten yapanlar var, boşa ek derse gerek yok onlara göre...

MEM ile görüşen var mı? son durum nedir? görevlendirme yapılacağı kesin mi? ben dün 147 yi aradım. öyle bir bilgimiz yok dediler.

Arkadaşlar ben EBS den Yasin Bey ve Faruk Beyle görüştüm. Konuyla bugün ilgileneceklerinin söylediler. Farklı sendikalardan olan arkadaşlarda yönetimlerinin ararlarsa belki bişeyler çıkar.

ozharput' Alıntı:
Arkadaşlar ben EBS den Yasin Bey ve Faruk Beyle görüştüm. Konuyla bugün ilgileneceklerinin söylediler. Farklı sendikalardan olan arkadaşlarda yönetimlerinin ararlarsa belki bişeyler çıkar.
Hocam sizin söylediğinizi bende söyledim oturup beklemekle hiçbirşey olmaz herkes sendikasını arkadaşını falan bilgilendirsin, ayrıca bahane görevlendirmelerin iptal olduğu ise bakanlık tarafından, şu anda bile görevlendirme ile başka okullara m.yardımcısı gönderiyorlar!

yasarselim' Alıntı:
ozharput' Alıntı:
Hocam sizin söylediğinizi bende söyledim oturup beklemekle hiçbirşey olmaz herkes sendikasını arkadaşını falan bilgilendirsin, ayrıca bahane görevlendirmelerin iptal olduğu ise bakanlık tarafından, şu anda bile görevlendirme ile başka okullara m.yardımcısı gönderiyorlar!

haklısınız hocam. ben de şahit oldum müdür yardımcısı görevlendirmesine.

eğitim bir sen' i aradım ben de. bugün sendika başkanı mem müdürü ile görüşecekmiş. sendikaları arayalım. mutlaka baskı yapalım. 3 saat 5 saat dersle bir sene geçmez arkadaşlar.

gerekirse toplanıp biz çıkalım milli eğitim müdürünün yanına. sorunlarımızı dile getirelim.

Elazığ' da bir kaç kişiden başka kimsenin problemi değil sanırım bu mesele!

Arkadaşlar 4242385024 nolu numarayı aradım oparatörden bilgi işleme bağlandım ve öncelikli olarak fatih. p. uygulandığı okullar olmak üzere bi görevlendirme yapılacak lakin ek bi görevlendirme de sizin için yapacağız dediler.(ortaokullar için) siz de ararsanız baskı oluşturmuş oluruz. Teşekkürler.

Arkadaşlar biraz önce sendika başkanı ile görüştüm. genel merkezi aradıklarını ve en kısa sürede bu sorunun çözüleceğini söylediler. biraz bekleyeceğiz. yalnız sizden ricam kesinlikle okulda hiç bir işe karışmayın. kesinlikle. eğer işler yürürse bir aksaklık olmassa bizi daha kötü günler bekliyor. dersinize girip çıkın tabi ders varsa. ve sık sık milli eğitimi arayalım. okul müdürlerinize baskı yaparak milli eğitimi aramalarını sağlayın. mücadele olmadan hakkımızı alamayız.

teşekkür ederim hocam. öğleden sonra ararım ben de gerekirse meb e ve sendika temsilciliklerine de giderim. ama sonucu yarın yazabilirim ancak.

madem öyleydi neden tüm okullardan başvuruları aldılar ne yapacaklarını onlarda bilmiyor

formatör olacam diye ders programımı ona göre ayarlattım 9 dan sonra baslayacak sekilde. Cunku kucuk bir cocugum var ve sabah erken saatte uyandırıp bakacak kişiye götürmekte zorlanıyorum diye. ee ne oldu formatorluk kalktı toplam 8 saat dersim 5 gune yayılmıs bir sekilde programım var artı bunlara ek aksam 5 den 6bucuga kadar secmeli dersim var ben ne yapacam simdi her gun 40 dakika icin cocugu kaldır hazırla arabaya bindir tonla benzin yak ki nedir 1 saat derse girecem.. hadi bakıcı tutsam ek ders almıyacam ama birsürü masraf ya benzin ya bakıcı.. okuldaki herkesin (benim gibi 8 saat dersi olanların) programları fıstık gibi 2 veya 3 gun benimki sacma sapan
madem oyle 40 gun rapor haklarımı sevk haklarımı harcayacam heyet bulup alacam hiçbir bilgisayara bakmayacam madem öyle milli egitim tamir bakım onarım icin gerekli parayı okula saglasın web sitesini de kendileri guncellesinler hhiiçç umrumda değil seneye de bi tane daha dogurup dogum izinleri ucretsiz izinler alacam ne halleri varsa görsünler hiiççç umrumda bile degil. Oyuncak etmişler bilişim bransını
yazık okadar okuduguma yazık
yazık ossden aldıgım puanlara (bilg muh hariç tum muh. tutuyodu)
yazık okumak icin babama aldırdıgım son model bilgisayara
yazık onca aldıgım bilgisayar kitabı fotokopilere elektronik parcalara lehimlere
yazık anama babama ki harcadıkları emege fedakarlıklara
yazık harcadıkları paralara ödedikleri harclara
yazık derslerden geceyim diye onca harcadıgım gecelerime
yazık atanayım diye kpssye calıstıgım gunlere
LANET OLSUN BENİ BU DURUMA DÜŞÜREN HERKESE
ALLAH SİZİ BİLDİGİ GİBİ YAPSIN BİZDEN BETER OLASINIZ İNSALLAH SİZDE EVLATLARINIZDAN GÖRESİNİZ İNSALLAAAHHHHHH

hocam sakin olun boşverin öncelikle inanın hepimiz aynı durumdayız, bıktırdılar artık,

benim tahminimce ortaokullarda da olacak, ben ilçemde hiç istemediğim halde liseye istedim, bunların hiçbir dediğine güven olmuyor, tutup liseye yaparlar ortaokul varken,

ama bunların hiçbirini artık umursamıyorum lanet geldi, isterlerse herkesi formatör yapsınlar bir tek beni yapmasalar hakkımı da aramıyacağım,

lanet mebden kurtulmanın peşindeyim

BENDE ARTIK KURTULMAK İSTİYORUM
PARMAKLARIM KIRILAYDI DA BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNÜ TERCİH EDEMESEYDİM

hocam sizinde dediğiniz gibi kafanıza tokadan başka bişey takmayın. durumunuz gerçekten kötü hemde böyle devam etmeyecek kadar kötü, idarecilerinizde biraz insanlık kalmışsa düzeltirler. canınızı sıkmayın çocuğunuzla daha fazla zamaan gecirebilmenin keyfini sürün...

Arkadaşlar bugün milli eğitim müdürüyle 4-5 arkadaş görüştük. Ben elimde diğer 6-7 büyük şehrin valilik onayıyla beraber gittim. Bize hangi yasal dayanakla yapıcam dedi. Bende elimdeki belgeleri gösterip bu onaydaki belirtilen genelge ile dedim. O genelgenin kalktığını söyledi. Bende bakanlıkla görüştüğümüzü kalkmadığını zaten diğer illerinde bu genelgeye göre yaptıklarını söyledim. Gerekirse bakanlığı arayıp sorabileceğimizi söyledim. Bir arkadaşımızda liselere hangi adla görevlendirme yaptığını sordu. Müdür bey orda fatih projesiyle ilgili görevlendirdiğini söyledi. Bizde formatör adı altında o kullanılmayan genelgeyle yapıldığını söyledik. Anlayacağınız işler karıştı.
Sonrasında bilgi işlemi aradı onlardan bilgi alıcam dedi. Bilgi işlem içeri girdiğinde biz çıktık.İçeri girerken genelgenin var olduğu söyleyin dedim. Dışarıda onların çıkmasını bekleyip ne olduğunu sorduk. Tamam sorun çözülecek dedi.
Durum böyle müdürün genelgenin devamından haberi yok, yanlış bilgilendirilmiş izlenimi oluştu bizde.

Durum böyle, umarım bu rezil durumdan kurtuluruz. Benimle beraber gelen yürekli arkadaşlarımı kutluyorum..

(Ayrıca bakanlıkta bizden sorumlu arkadaşla görüştük oda fatih projesine göre sizle ilgili çalışma saati, koşullar vs.. dahil bir yazıyla uğraşıyoruz dedi. Bende 3 yıldır var çalışma dedim:) oda ben öncekileri bilmem dedi)

Arkadaşlar sendika başkanıyla görüştüm ve başkan bakanlığı aramış, bakanlık olumlu cevap vermiş ve formatörlük BT sınıfı olan her okulda olacak..1-2 gün içinde netlik kazanacak...

Arkadaşlar yüreeğinize sağlık, keşke buradan bizlerle de irtibata geçseydinizde bizde gelseydik benim gibi gelmek isteyen olurdu muhakkak ki.. Acaba sordunuz mu neredeyse illerin hepsi yaptı görevlendirmeleri onlar suç mu işliyor? Ve bakanın iptal ettiğim dediği görevlendirmelerin hala devam ettiğini görmüyor muyuz? Ar-ge çalışanları nerelere gitti acaba?
Ya arkadaş etrafımızda ki iller tunceli,bingöl,diyarbakır,malatya hepsinde başlamışlar bile formatörlüğe..

yasarselim hocam, maalesef Elazığ kraldan çok kralcılık yapıyor, yazık gerçekten, öyle bir durumdayım ki meb bitti benim için kurtulmanın peşindeyim, 1,5 senede bu hale geldim

giden arkadaşlar sağolun yerimize gidip düşüncelerimize tercüman olmuşsunuz. :alkis:

şahsen haberim olsaydı sizlere eşlik ederdim.

hocam keşke haber verseydiniz hep birlikte giderdik mem müdürüne. ben de hem sendikayla görüştüm hem bilgi işleme telefon açtım hem de mem e gidip bilgi işlemle görüştüm. sendika işi hallettik görevlendirme olacak dedi (olacaksa bile onların sayesinde olduğunu pek düşünmüyorum açıkçası. ) bilgi işlemi aradığımda biz atamaya gönderdik başvuran herkesin listesini. onlar değerlendirecek dedi. bilgi işleme gittiğimde taner bey görevlendirme büyük ihtimalle olacak dedi. artık hayırlısı olsun...

El-Aziz' Alıntı:
yasarselim' Alıntı:
ozharput' Alıntı:

haklısınız hocam. ben de şahit oldum müdür yardımcısı görevlendirmesine.

eğitim bir sen' i aradım ben de. bugün sendika başkanı mem müdürü ile görüşecekmiş. sendikaları arayalım. mutlaka baskı yapalım. 3 saat 5 saat dersle bir sene geçmez arkadaşlar.

gerekirse toplanıp biz çıkalım milli eğitim müdürünün yanına. sorunlarımızı dile getirelim.

Evet arkadaşlar hocamın dediği gibi bende milli eğitimdeydim bugün yalnız ben tanıdık müdürlerle gitmiştim. Sabah ısrarla ve kesinlikle yapılmayacak dedi. Yalnız öğleden sonra kararını değiştirdi. !!!!!???? Bt sınıfı olan okullara yapılacak ve sadece bilgisayarcı arkadaşlar. Yani artık mem den çıkarken listeleri oluşturuyorlardı. Amaa yarın yine şöyle oldu derlerse şaşırmayın ben dün gece doğru düzgün uyuyamadım bile yani olsun olmasın artık o raddeye geldim zaten de net olsunlar olacaksa olacak olmayacaksa olmayacak, elazığdaki bir çok arkadaş tanıdık zaten formatör olunmayacak denildi başta herkes ders altı hatta farklı dersler alanda oldu sosyal bilgiler vs. gibi sonra yok yapılacak denildi başvurular alındı tekrar program değişti dün yine yapılmayacak denildi bugün karar yine değişti inş artık bu son olur da ben şimdiden yoruldum...

Geri