Elazığ da formatörlük

Kodla Büyü
Engel değil hocam stajer olmak. Başvuru için ek-2 formu var onu dolduruyorsunuz elden teslim ediyorsunuz, gelen yazıda bu form var.

hocam birde yazıyı buraya ekleme şansınız var mı veya mailime atmanızın şansı var mı şimdi ilçe milli eğitimden gidip almak zor olacak yetişmez belki

Arkadaşlar slm, bugün içerisinde fax yolu ile ulaştırılması istenmiş,

Maden ilçesinde fax çektik, yarında yazıyı elden ulaştırıyoruz biz, herkese hayırlı olur inş, belirsizlikten çok sıkılmıştım artık. ( ben formatörlük iyi demiyorum hemen bazıları laf söylemesin lütfen :) )

valla hocam bugün yayınlayıp, bugün hemen fax çektirdiklerine göre, yarın imzaya sunulur, sanırım cumaya tamamdır :)

Sayın hocalarım :)

Hemen havaya kapılmayın. Resmi yazıyla istenmedi başvurular. Duyuru yollu ve sadece talep toplama şu an için. Sağ olsun il koordinatörümüz bu konuda elinden geleni yapıyor. İl milli eğitim müdürü ikna edilebilmiş gibi ama bu onayın çıkacağı anlamı taşımıyor. Sabırlı olup onayı beklemekte fayda var ;)

valla görevlendirme ne de olsa yapıldı mantığıyla başladık tüm gün çalışmaya, inşallah boş yere hergün git-gel yapmış olmayız :D

zaten pztesi bir daha arıyacam, eğer olmadı, muallakta falan derlerse kaç saat dersim varsa öyle çalışmaya başlıcam, resmen dilendiriyor adamlar bizi, yazıklar olsun

Yaa ayrıca onay çıkmayacaksa eğer ne diyentalep toplayıp üst yazı ile acil aynı günün akşamına istediler Ek-2 yi

Ayrıca toplantıda yapılacak ne diye demiş kendileri, bugün de ilçe milli eğitim müdürü bana görevlendirmeler tamam yakında yazı gelir sen çalışmaya devam et ne diye dedi,

bu milli eğitim bizden ne istiyor !!!

Yaşlılıktan değil, olgunluktan:) Bilgi ve İletişim teknoloji dersinin MEB, idareciler ve öğretmenler açısından mahiyeti hakkında kelimelerinin faydasızlığını anlamış olmanın getirdiği olgunluk:)

Yalnız benim en azından burada çalışan meslektaşlarım için şöyle bir önerim var. Üvey evlat muamelesi gördüğümüz, aldığımız eğitim ile verdiğimiz arasında çok fark olduğunu, çok yoğun çalıştığımızı yorulduğumuzu-yıprandığımızı ve bir çoğunu hepimiz biliyoruz. Ne yaparsak yapalım ne MEB'in ne MEM'in, ne idarecilerimizin kıymet vermeyeceği, takdir etmeyeceği en sonunda çalışanla çalışmayanın bir edildiği ve edilemeyeceği de muhakkak. Ancak bu mantıkla yani takdir görelim vs. diye çalışmanın yanlış olduğu da muhakkak.
Gelin birlik olalım:):) Peki nasıl?

1. Her bilişimci okulundan bir proje çıkarsın koordinatörlüğünü kendisinin yaptığı (ha bu yapılırken kimseden destek görmeyeceksiniz, çalışma arkadaşlarınız yaptığınız işi boş görecek, fazladan yorulacaksınız, bitmek bilmez mesainize 3-5 saat daha ekleyeceksiniz, stresten boğulacaksınız, hatta yeri gelecek nereden kalkıştım diyeceksiniz)
bir proje. Devlet çalıştırmıyorsa biz neden çalışıp 3 günlük dünyada kendimizi heba edelim yarın bu beden de hesap verecek diyenler için de diyeceğim şudur ki evvel ruh-beden sağlığınızın sonra da eldeki imkanların dahilinde yapılacak çok şey var. Bugün sorumluluk bilinci aşılayıp örnek olduğumuz belki de hayatını değiştirdiğimiz 1 öğrenci yarın verilecek hesapta bedenin yapacağı şikayetlerini bastıracaktır.
2. Eğitim bölgesi zümresi yapıp her sene karar alıyoruz kaç eğitim bölgesi toplantısında " şu okullar birleşip şu projeyi yapalım, başarıyı arttırmak için şöyle birlik davranalım" denerek ortak çalışma yapma kararı alındı?
bu 3. senem dolacak ve bizim eğitim bölgesinden 2 senedir il çapında eğitim bölgesi zümresinde aldığımız kararla okullar işbirliği yaparak 2 proje yaptık. Ne memden ne idarecilerden takdir de teşekkür de almadık. Çok da yorulduk. Ama şu an "hadi hocam bu sene bir şey yapmıyor muyuz?" diyen öğrencilerim var. Üstüne düşenleri yerine getirmekten gocunmayan, üretmenin, işe yaramanın hazzını tatmış bireyler var karşımda.
Yanlış algılanmaktan çekinerek yazıyorum bunları. Herkesin durumu bir değil. Üstünde evinin çocuğunun ya da başka şeylerin sorumluluğu çok olan benimkisinden ağır olanlar vardır elbette. Fazladan iş çıkarmaktan başka bir şey diye düşünenler de olur. Saygım var. Ancak bu benim öğretmenlik anlayışım, benim doğrum. Dayatma, yargılama, yadırgama olarak düşünülmesinden hele hele çalışmalarının kibri olarak algılanmasından üzüntü duyarım.
Bilişimciler atakta dedirtmek bizim elimizde diyorum sadece. Bugün onlarca bilgisayar öğretmenin çalıştığı bir ilde çok değil 10 tane bilgisayar öğretmeni sene içinde 10 çalışma yapsa ses çıkar mı çıkmaz mı diye soruyorum sadece...
Dilediğinizce olsun her şey...

Seda hocam dedikleriniz çok doğru,

Yapılması gereken projeler var, ben ilçemde bazı şeyleri yapmaya çalışıyorum,

Ama en önemlisi bizim kadromuzun, norm durumunun ne olacağı

Bakın yarın okul ders programının son durumunu yapacağız ama maalesef henüz formatörlük durumu bile net değil diyen hocam var, benim 9 saat dersim var, nasıl halledeceğim ders programını neye göre yapacağım,

hocam bende şu an mevcut değilde, google de aratırsanız, her sene gelen EK-2 formunu doldurup ilçe memin üst yazısı ile fax istediler,

Evet arkadaşlar, ben milli eğitime bizzat gittim fatih projesi olan liselerde görevlendirme yapacaklarmış, milli eğitim müdürlüğü önce görevlendirmeleri aldırdı heveslendirdi, sonra resmen dalga geçer gibi ortaokullardaki görevlendirmeleri iptal ettirdiler, buna kim sebep oluyorsa Allah onu bildiği gibi yapsın,

Mesele görevlendirme yapılıp yapılmamasından çok sonuç ne olacağı, yapılmayacaktı ise halk eğitimde kursumuzu açardık, neyse ki çok geç değil,

ben ilçemdeki lisede görev almak için başvurdum, bakalım hayırlısı

O zaman bu liseler hangileri ise yayınlasalardı belki bt öğretmeni olmayan yerler vardı kim görevlendirildi oralara? Allah bildiği gibi yapsın bunları, okulda işim olmayan tek birşeye dahi elimi sürmem artık... Bozulan bilgisayarlar ve dyned içinde dışarıdan eleman istesinler o zaman..

hocam eğer ki formatörlük yapmıyorlarsa kesinlikle hiçbir işe karışmayacaksın hocam, derse gir-çık

zaten bu mebin tadu tuzu çok kaçtı, şu alese girip öyp ile falan kaçmak lazım

Arkadaşlar kendi kafalarına göre şu okulda yapıp diğerinde yapmama gibi bir hakları yok.Yönetmeliğinde bilg.lab olan okullarda yapılır diyor.Kesinlikle sendikaları devreye sokalım ve bu keyfi uygulamayı durduralım.Benim okulda fatih projesi uygulanacak ama birlikte hareket etmemiz lazım.Yoksa daha çok dalga geçerler bizimle

Ben böyle MEB de böyle işin de yaşattıkları stres sıkıntı yetti zaten yere girsin formatörlükleri de verecekleri ek ders de ikinci bir iş yaparım bu nedir ya, yanı başımızda malatya 20 eylülde açıkladı onaylı listeyi sitelerinde aslanlar gibi duruyor ne gitmezse bizim müdür bey bir türlü ikna olmuyor onun seviyesine ineceksin gidip ağzına geleni sayacaksın. Allah belanı versin diyorum başka da bişey demiyorum... Sen tutar bir ilkokul müdürünü milli eğitim müdürü yaparsan olacağı budur işte, gerçekti hayal oldu...

Geri