E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak acronis imajı

Kodla Büyü
Re: E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak imaj | hazır

lion26' Alıntı:
Siyah arka planı kaldırma.
Denetim Masası/Erişim Kolaylığı/Erişim Kolaylığı Merkezi/Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir.
Buraya geldikten sonra Ekrandaki Öğeleri Görmeyi, Kolaylaştır başlığı altındaki Arka Plan Görüntülerini Kaldır(Kullanılabiliyorsa) başındaki tik işareti kaldırılıp tamam denir.

Evdeki bilgisayarda yaptım. Sorun çözülüyor. Akıllı tahtada deneyip sonuç alan olursa buraya yazarsa sevinirim.

Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=6ug6U4jbYVs
tahtada baktım bu sabah da hali hazırda zaten yok o tik :) neyse ben siyah kalmasından memnunum okul için :)

zaten w10 yüklü tahtalar da tekrar aktivasyona gerek yok değil mi? tahtalar virüs dolmuş flaşi kirletmeyim xml için

masci' Alıntı:
zaten w10 yüklü tahtalar da tekrar aktivasyona gerek yok değil mi? tahtalar virüs dolmuş flaşi kirletmeyim xml için
aynen gerek yok direkt imajı gömebilirsiniz. internetten otomatik aktive olacaktır.

ademola' Alıntı:
masci' Alıntı:
aynen gerek yok direkt imajı gömebilirsiniz. internetten otomatik aktive olacaktır.
Hocam ben Faz 1 tahtayı dalgınlıkla xml dosyasını yedeklemeden imaj attım, tekrar windows 7 kurmadan bunun bir çözümü yok mu? Mesela sizdeki xml dosyasını alabilir miyim, deneyeyim, belki olur. Diğer tahtalar Faz 2. Eğer illa windows 7 kuracaksam hangi imajı önerirsiniz.

bt.ogretmeni' Alıntı:
ademola' Alıntı:
masci' Alıntı:
Hocam ben Faz 1 tahtayı dalgınlıkla xml dosyasını yedeklemeden imaj attım, tekrar windows 7 kurmadan bunun bir çözümü yok mu? Mesela sizdeki xml dosyasını alabilir miyim, deneyeyim, belki olur. Diğer tahtalar Faz 2. Eğer illa windows 7 kuracaksam hangi imajı önerirsiniz.
hocam herhangi bir windows 7 imajı atın aktivasyon olması bekleyin, 1 2 kez yeniden başlatın ardından xml oluşturun. bende aynı hatayı yapmıştım dalgınlıkla :) çalıştırabilirseniz faz1 tahtanın kendi içindeki yedeği kullanın, recovery bölümündedir yedeği.

ademola' Alıntı:
bt.ogretmeni' Alıntı:
ademola' Alıntı:
masci' Alıntı:
hocam herhangi bir windows 7 imajı atın aktivasyon olması bekleyin, 1 2 kez yeniden başlatın ardından xml oluşturun. bende aynı hatayı yapmıştım dalgınlıkla :) çalıştırabilirseniz faz1 tahtanın kendi içindeki yedeği kullanın, recovery bölümündedir yedeği.
teşekkürler hocam bi deneyeyim, bu recovery'den geri yükleme sanırım F8le başlayıp Onar kısmından değil mi?

Hocam benim benin usb de bootable yaptığım acronis var. Sadece imajları indirip harici hdd ye yüklemem yeterli mi yoksa usb yi illaki sizin dediğiniz gibi imajla acronis boot dosyası aynı usb de olacak şekilde mi hazırlamak gerekiyor?

Faz 1 tahtalara kurunca kalibre olmuyo. Çalışmıyo. Bu baş ağrıtır mı sonra. Bazen kalibre gerekiyor

lion26' Alıntı:
Faz 1 tahtalara kurunca kalibre olmuyo. Çalışmıyo. Bu baş ağrıtır mı sonra. Bazen kalibre gerekiyor
bana hiç lazım olmadı kalibrasyon :) tozunu alıyorum ekranın yetiyor.

aak' Alıntı:
Hocam benim benin usb de bootable yaptığım acronis var. Sadece imajları indirip harici hdd ye yüklemem yeterli mi yoksa usb yi illaki sizin dediğiniz gibi imajla acronis boot dosyası aynı usb de olacak şekilde mi hazırlamak gerekiyor?
şart değil istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. benimkinin avantajı tek usb de herşey, acronis 2014 yada üstü kullanın yalnız 2011 vs olmuyor hata veriyor.

hocam bir sorum olacaktı bu işlemi faz 2 tahtada kendimizi Windows'un sistem görüntüsü (kurtarma sürücüsü oluşturma) alarak da başka bilgisayarlara uygulayabilir miyiz.

alpi' Alıntı:
hocam bir sorum olacaktı bu işlemi faz 2 tahtada kendimizi Windows'un sistem görüntüsü (kurtarma sürücüsü oluşturma) alarak da başka bilgisayarlara uygulayabilir miyiz.
ben denemedim ama deneyen birileri sıkıntı yaşamıştı, başka bilgisayar olmuyormuş sanırım. imaj programlarını kullanmalısnız acronis yada clonezilla ghostta olur :)

adem hocam Masaüstündeki PARDUS K5 çalışmadı imajı yükledikten sonra. Hata veriyor. Başlatma başarısız diyor ve tamam deyince kapanıyor. Ne yapmak lazım?

ayhankesicioglu' Alıntı:
adem hocam Masaüstündeki PARDUS K5 çalışmadı imajı yükledikten sonra. Hata veriyor. Başlatma başarısız diyor ve tamam deyince kapanıyor. Ne yapmak lazım?
Hocam sorunu çözdüm. Merak eden olursa çözümü anlatabilirim.

bugün kurmaya başladım, unutmadan yazayım hocam çok teşekkürler, Allah razı olsun..

ayhankesicioglu' Alıntı:
ayhankesicioglu' Alıntı:
Hocam sorunu çözdüm. Merak eden olursa çözümü anlatabilirim.
Hocam nasıl çözdünüz sorunu?

arkdaşlar et yi direk windows 10 yükselttim ama arka plan kilitlendi hiç bir şekilde değiştiremiyorum adem hocam halle bildiniz mi

acronis ile image back up alırken aşağıdaki menu çıktı ben sadece c yi seçtim bu şekilde doğru oldu mu acaba ?

a0ZEbO.jpg

----------

2.yedeği d bölümüne attım sorun olur mu ?
3.pc çalışırken acronisi açıp yedeği yükleyebilir miyim ?
4.Rufus ile iso dosyayı usb yazdırdığımda bios için ayar gerekir mi?
5.Quick boot kısayol tuşu var mı ?
6.Klaveyden usb boot için hangi tuşla başlıyor,
Teşekkürler :)

-------birde sesi kasadan en sonda bırakıyorum, yenide açtığımda ortadan başlıyor bunun bir çözümü var mı acaba ?

albatros44' Alıntı:
acronis ile image back up alırken aşağıdaki menu çıktı ben sadece c yi seçtim bu şekilde doğru oldu mu acaba ?

----------

2.yedeği d bölümüne attım sorun olur mu ?
3.pc çalışırken acronisi açıp yedeği yükleyebilir miyim ?
4.Rufus ile iso dosyayı usb yazdırdığımda bios için ayar gerekir mi?
5.Quick boot kısayol tuşu var mı ?
6.Klaveyden usb boot için hangi tuşla başlıyor,
Teşekkürler :)

-------birde sesi kasadan en sonda bırakıyorum, yenide açtığımda ortadan başlıyor bunun bir çözümü var mı acaba ?

1.doğru yapmışsıniz
2.sorun olmaz.
3.acronis in normal kurulumunu yaptiysaniz evet
4.rufus konu dışı acronis i multiboot ile kullanıyoruz
5.acronis secure zone oluşturursanız açılışa f11 ile başlatma ekleyebilirsiniz
6. F7

Teşekkürler adem hocam :)

acronis secure zone oluşturursanız açılışa f11 ile başlatma ekleyebilirsiniz

Yedeği sıkça günceli ile değiştiriyorum, bu özelliği kullanmam.Usb ile boot edip eski image yüklemek için manuel metodu tercih ediyorum.

albatros44' Alıntı:
Teşekkürler adem hocam :)

acronis secure zone oluşturursanız açılışa f11 ile başlatma ekleyebilirsiniz

Yedeği sıkça günceli ile değiştiriyorum, bu özelliği kullanmam.Usb ile boot edip eski image yüklemek için manuel metodu tercih ediyorum.

hmm ozaman söyle bir ekstra bilgi vereyim; acronisde incremental backup diye bir seçenek var. artırımlı imaj. yani sizin gibi güncelleme yapıp imaj alanlar için süper. ilk yedek 10gb diyelim 2.yedek (yaptığınız değişiklik 100mb) 2. yedekğiniz 100mb oluyo. imaj atarken en son tarihli imajı seçiyorsunuz , o otomatik olarak ana yedek + son değişiklikleri geri yüklüyo, zamandan ve yerden kazanç sağlıyo.

yine ben

acronis ile recovery ederken boot etmek için illede klavye ve mouse takılı olmalımı acaba ? dokunmatik ekranda bu işler oluyor mu ?

Geri