E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak acronis imajı

Kodla Büyü
Re: E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak imaj | hazır

ademola' Alıntı:
hocam ben ilk imajı faz2 den aldım faz1e atıp boot ayarlarını düzelttim böylece imaj hem faz1 de hem faz2 de sorunsuz çalışıyor.
kendiniz imaj alacaksanız w7 üzerinde gatherofstate.exe ile xml i oluşturun. sonra w10 sıfır kurulum yapın daha performanslı olur kanısındayım. imajı atacağınız her makine için xml oluşturmak şart ama.
anladım hocam peki faz 2 deki windows 8 yükseltilerek mi yapıldı yoksa window 10 lu mu geldi? bu dediğiniz xml dosyasını oluşturmakla netten indirip kurduğumuz lisanslı olmayan windows 10 resmiyet mi kazanıyor anlamadım netten indirdiğimiz windows 10 etkinleştirme araçlarlarıyla yapsam sorun olurmu?

hocam bizim tahtalarımız w7 w8 olarak lisanslı. orjinal windows varken neden korsan kullanalım. gatherosstate ile biz w7 lisansımızı w 10 a aktarıyoruz normalde tek tek yukseltme yapmak lazım. w10 1 yıl boyunca yükseltme yapanlara ücretsiz. elimizdeki tahtalarda professional sürüm oldugu için; netten w10 professional indirirseniz ucretsiz geçebilirsiniz. 1 kez yukselttikten sonra temiz kurulum yapmakta sıkıntı yok.

samil hocamın eba da paylastıgı faz2 w8 imajı var ben o imajı indirdim ve w10a yukselttim.

tamam hocam o zaman ben yeni bi w10 la kurulum yapıp sonra sizin yöntemle lisanslayım tşkler...

arkadaşlar faz1'de kendi imajımı oluşturmaya çalışırken problemle karşılaşıyorum. acronis ile hazırladığım tahtanın imajını alıp win7 yüklü tahtaya atıyorum. bittikten sonra tahta açılmıyor. mecbur tekrar win7 atmak zorunda kaldım. imaj alırken farklı olarak c sürücüm d olarak görünüyordu o şekilde imaj aldım. acaba onunla mı ilgili yoksa windows10 imajı alırken dikkat etmem gereken farklı bir konu mu va?

hocam ya size zahmet olcak ama madem 200mb internetiniz var full diskin imajını da atarmısınız. kurayım derken başka bi yerleri patlattım galiba

yildiray75' Alıntı:
hocam ya size zahmet olcak ama madem 200mb internetiniz var full diskin imajını da atarmısınız. kurayım derken başka bi yerleri patlattım galiba
hocam maalesef fiberden upload yapamıyorum, download ediyor ama uplad etmiyor mail ru ya. bildiğiniz site varsa oraya upload yaparım.

faz2 imajım var full disk fatih-etkilesimli-tahta-f279/2-faz-w8-1-imaji-administrator-acik-upload-bitti-t137265.html

faz1 samil hocanın var med den download yapabilirsiniz fatih-etkilesimli-tahta-f279/mersin-fatih-projesi-eki-1-faz-e-t-sis-yed-hazir-t134758.html

sayın hocam bizim tahta faz 2 idi. burada bir arkadaş faz 2 25 gb lık yüklemişti onu attım sıkıntı yapmadı çalıştı o disk imajı almıştı sanıyosam. ama bize biraz sade geldi sizinkisini yükleyelim dedim herhalde onunkisinin üstüne sizinkisini yükleyince karıştı gibi geldi.
şuan yapacağım en mantıklı iş sıfır bir tahtanın full disk imajını alıp tekrar yükleyip sizinkisini onun üzerine atmak gibi geliyor.
veya diski fdiskleyip tek olarak sizinkisini atıcam gibi.

yildiray75' Alıntı:
şuan yapacağım en mantıklı iş sıfır bir tahtanın full disk imajını alıp tekrar yükleyip sizinkisini onun üzerine atmak gibi geliyor.
aynen bunu yapın hocam temiz full disk imajını at sonra benim imaj ı atınca sadece c sürücüsü değişmiş olacak. w10 açılacak.

faz2 ye sorunsuz kurulum ve win 10 aktivasyonunu yaptım, ancak akıllı tahta eba ya girmiyor, hiç açmıyor. internet var, diğer sitelere ulaşım var, bilgisayardan ebaya girebiliyorum, akıllı tahta girmiyor, var mı önerisi olan???

Eba ya girme sorunları herkes yaşıyor tabletler de girmiyormus bilgisayardan deneyin şeklinde uyarı veriyormus

imajı yüklediğim girmiyor, normal faz2 win 7 liler giriyor, başına gelen var mı? nasıl çözeceğiz bu sorunu?

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Birçoğumuzun işini kolaylaştıracak bir çalışma olmuş.
Ben bu sene ilk defa BT rehberliği yapıyorum mevzuya biraz yabancıyım. Buradan okuyarak anlamaya çalışıyorum ama denemeden de olmuyor tabi. Denemeden önce aklıma takılanları sormak istedim.

ademola' Alıntı:
Bu arada imajı faz 2 bir tahtadan alıp faz1de de çalışacak şekilde düzenledim. Faz2 de samil hocanın EBA üzerinden paylaştığı imaj üzerine yükseltme yaptım.

Faz 2 için bir ayar yapmaya gerek yok c: Windows bölümünü olduğu gibi aynı yerine recovery ediyoruz.
Faz 1 de ise resimlerdede görüldüğü gibi imajı yüklediğimiz WIN7 bölümünü “ active ” etmemiz gerek. (faz2 de bunu yapmıyoruz….)

Öncelikle bu faz1 mi faz2 mi mevzu?donanım özelliklerine göre ayırt ediyoruzdur. ama hangisi ne bilmiyorum :)

gittiğim okulda öğretmenler odasında da bir etkileşimli tahta vardı. hiçbir bağlantısı yok dolayısıyla aktif değildi açmadım ama dış görünüş olarak çerçevesi farklıydı -gri- tarih olarak 2014 lü bir tarih vardı üzerinde. Ben diyorum ki öncelikle bu tahta üzerinde deneyeyim. Sonra isteyen öğretmenin tahtalarına güncelleme yaparım.

ademola' Alıntı:
imaja ek olarak PDF Annotator full eklendi. netsupport school yüklendi. client imajın içinde herhangi bir bilgisayara admin konsolunu kurarsanız tahtaları görürsünüz.

Acronis ile geri yükleme flash belleğimizi hazırladıktan sonra acronisi başarılı bir şekilde boot ettiğimizi varsayıyorum.
Ana ekrandan recovery - my disk diyerek usb de bulunan yedeğimizi seçiyoruz.

7part. 13gb %3 kurtarma kaydı var. bozukpart inerse winrar ile onarabilirsiniz.
dosyaları çıkardıktan sonra 16gb flash a ihtiyacınız olacak,
1. adımda usb yi mb_usb.exe programı ile açılışa hazır hale getiriyoruz. (acronis içinde hazır)
2. adım olarak imajı usb ye kopyalıyoruz.

Bilişim teknoloji sınıfı için Acronis i kullanmışlığım var ancak geri yükleme flash belleği hazırlamak dediğinizi anlamadım? Bu sizin verdiğiniz linkten indireceğimiz dosyayı flash a atmaktan farklı birşey mi :D ya da hiç yapmadım ama mb_usb.exe programı ile bootable yapmak mı?

Ben imaj yüklerken netsupport programı sorun çıkarıyordu tek bi bilgisayar görüyordu sadece. ben de ayrı ayrı hepsine kuruyordum. Sanırım artık çıkarmıyor sorun?
Bi de tek bi tahtadan yöneterek ağ ile diğerlerine imajı yükleyebiliyor muyuz?

Son olarak da indirmekte problem yaşıyorum 2MB üstünü indirmiyor parça parça da hata veriyor. Geçen hafta bütün sayfaları okumuştum birine programlar önermiştiniz sanki ama not almamışım : (

Çok sordum :D bu kadan yeter. Tekrar teşekkürler :)

Hocam pazar imajı kurdum, etkinleştirmeyi falan yaptım, sonra da atak programını kurdum. Şimdi ise toolwiz programını kuracaktım ancak administrator olarak oturum açmam gerektiği hatasını alıyorum. Kurulum dosyasını çalıştırırken yönetici olarak çalıştır dememe rağmen hala aynı hatayı alıyorum. Administrator oturumuna nasıl geçeceğiz, ya da bu sorunu nasıl çözeceğiz?

badsector' Alıntı:
Hocam pazar imajı kurdum, etkinleştirmeyi falan yaptım, sonra da atak programını kurdum. Şimdi ise toolwiz programını kuracaktım ancak administrator olarak oturum açmam gerektiği hatasını alıyorum. Kurulum dosyasını çalıştırırken yönetici olarak çalıştır dememe rağmen hala aynı hatayı alıyorum. Administrator oturumuna nasıl geçeceğiz, ya da bu sorunu nasıl çözeceğiz?
hocam bilgisayar açıkken oturumu kapat deyip kullanıcı adı şifre gireceksiniz administrator ve şifre diye. atak da aynı şekilde administrator istiyor diye biliyorum.

ademola' Alıntı:
badsector' Alıntı:
hocam bilgisayar açıkken oturumu kapat deyip kullanıcı adı şifre gireceksiniz administrator ve şifre diye. atak da aynı şekilde administrator istiyor diye biliyorum.

Hocam kapat kısmında oturumu kapat yok. Bilgisayar kapat, yeniden başlat, bir şey daha vardı. Yani oturumu kapat deyip başka oturum seçemedim.

ademola hocam daha önce soruldu mu göremediğim için yazıyorum. netsupport ile uzaktan erişim yaptığımda ekranı tam göremiyorum. fare benim ekranda bi yerde Tahta da başka bir yerde oluyor. çözünürlüklere baktım değiştirip inceledim olmadı. bir fikriniz var mı? nasıl çözebiliriz

izmirli_312' Alıntı:
ademola hocam daha önce soruldu mu göremediğim için yazıyorum. netsupport ile uzaktan erişim yaptığımda ekranı tam göremiyorum. fare benim ekranda bi yerde Tahta da başka bir yerde oluyor. çözünürlüklere baktım değiştirip inceledim olmadı. bir fikriniz var mı? nasıl çözebiliriz
böyle bir sorun yaşamadım hocam fikrim yok.

badsector' Alıntı:
ademola' Alıntı:
badsector' Alıntı:

Hocam kapat kısmında oturumu kapat yok. Bilgisayar kapat, yeniden başlat, bir şey daha vardı. Yani oturumu kapat deyip başka oturum seçemedim.
Windows 10 başlat menüsünde en üstte bulunan giriş yaptığınız kullanıcı adına tıkladığınız zaman kayıtlı oturumlar menü olarak aşağıya doğru geliyor. buradam oturum değiştirebilirsiniz.

Adem hocam tahtalara yukledigin netsup. Link verebilirmisin ?

ademola hocam teşekkür ederim ilave bir sorum olacak. Tüm lisanslar BIOS a gömülü durumda mı ? Win 10 a geçip tek makinada acronis ile yedeğini alıp diğer makinalara win10 imajı atsam da ilk mesajdaki xml dosyası ile yaptığınızı yapmam gerekir mi?

external' Alıntı:
ademola hocam teşekkür ederim ilave bir sorum olacak. Tüm lisanslar BIOS a gömülü durumda mı ? Win 10 a geçip tek makinada acronis ile yedeğini alıp diğer makinalara win10 imajı atsam da ilk mesajdaki xml dosyası ile yaptığınızı yapmam gerekir mi?
biosa gömülü olan w8 lisansı onunla aktivasyon olmuyor maalesef. windows u aktif durumdaki çalışan bilgisayarın donanım bilgilerini microsoft kendi sunucularına kaydediyor. 1kereye mahsus. sonra hep internetten otomatik aktivasyon yapıyor. her tahtanın donanım bilgisi donandım id no ları farklı olduğundan dediğiniz şekil olmuyor.

Etkileşimli tahta çalışır durumda iken gatherosstate.exe isimli dosyayı masa üstüne atıp çalıştırıyoruz. Bize 10sn sonra yine masaüstünde bilgisayarın donanımları ve etkinleştirme ile alakalı bir xml oluşturuyor. GenuineTicket.xml (her bilgisayar için tek tek özel oluşturulmalı)

anladım mevzuyu ademola hocam :) donanım id si ile mevcut işletim sistemini eşleştiriyor ve win10 aktivasyonu gerçekleşmiyor. ilginize teşekkür ederim

Teşekkürler hocam. Bu imajı attıktan sonra hangi deepfreeze sürümünü kullandınız. Ya da deepfreeze alternatifi hangi yazılım. Malum deepfreeze bazı sürümleri sıkıntı çıkarıyor.

lion26' Alıntı:
Teşekkürler hocam. Bu imajı attıktan sonra hangi deepfreeze sürümünü kullandınız. Ya da deepfreeze alternatifi hangi yazılım. Malum deepfreeze bazı sürümleri sıkıntı çıkarıyor.
hiç birini kullanmıyorum. ihtiyaç da duymuyorum et kullanici zaten sınırlı bi kullanıcı çocuklar program yukleyemiyor ayarlarını bozamıyor usb virüsleri içinde usb disk security yeterli oluyor. 2 aydır no problem :D

Siyah arka planı kaldırma.
Denetim Masası/Erişim Kolaylığı/Erişim Kolaylığı Merkezi/Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir.
Buraya geldikten sonra Ekrandaki Öğeleri Görmeyi, Kolaylaştır başlığı altındaki Arka Plan Görüntülerini Kaldır(Kullanılabiliyorsa) başındaki tik işareti kaldırılıp tamam denir.

Evdeki bilgisayarda yaptım. Sorun çözülüyor. Akıllı tahtada deneyip sonuç alan olursa buraya yazarsa sevinirim.

Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=6ug6U4jbYVs

Geri