E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak acronis imajı

Kodla Büyü
Re: E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak imaj | hazır

ademola hocam öncelikle teşekkürler emeğine sağlık. faz-1 tahtaya yükledim. ilk açılışta tahta biraz beklemeli açılıyor normal mi acaba.

ademola' Alıntı:
ekicimert' Alıntı:
Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi kaldırıldı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi.
bu işlem nasıl yapılıyor acaba ??

windows otomatik oturum açma diye arattım google da :)
http://8.enpedi.com/2012/11/windows-8-p ... a.html?m=1
çook teşekkürler ellerinize sağlık.

peki acronis ile yedek almak için 32 gb flaş bellek aldım.
fat 32 olarak biçimledim. acronis bootable yaptım.
bu sefer sistem yedeğini flaş belleğe atmak istediğimde fat32 olduğundan dolayı "Hedef dosya sistemi için çok büyük" hatası veriyor. ne yapmak lazım acaba flaş belleği ikiye mi bölmeliyim?

aras9280' Alıntı:
ademola hocam öncelikle teşekkürler emeğine sağlık. faz-1 tahtaya yükledim. ilk açılışta tahta biraz beklemeli açılıyor normal mi acaba.
ilk etapda güncelleme yapıyor hocam o yuzden 2 gun sonra aynı windows 7 hızında açılıyor.

elinize sağlık hocam, teşekkürler. :alkis:

ekicimert' Alıntı:
peki acronis ile yedek almak için 32 gb flaş bellek aldım.
fat 32 olarak biçimledim. acronis bootable yaptım.
bu sefer sistem yedeğini flaş belleğe atmak istediğimde fat32 olduğundan dolayı "Hedef dosya sistemi için çok büyük" hatası veriyor. ne yapmak lazım acaba flaş belleği ikiye mi bölmeliyim?
sadece c yi yedeklerseniz 32gb yeter hocam benimki 13gb tuttu. elbette ntfs olmak zorunda 4gb üstü dosyalar için. acronisi şu şekilde kullanıyoruz:

acronis 2014

bununla usbyi hazırla.
https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar
bunuda usb içinde oluşan iamges klasörünün altına kopyala. menüden acronis 2014 ü seç tamamdır.
https://cloud.mail.ru/public/6115a2bee5b0/ACTI14.ISO

detaylı bilgi: windows-isletim-sistemi-f84/usb-format-win7-8-8-1-xp-hirens-acronis-ademhoca2014-t119044.html

Windows 10 yükseltme olayı bizim çok zamanımızı alacaktı.

teşekkürler..

Takip, teşekkürler...

Hocalarım bir sorun var?
Bu yayın evlerinin hazırladığı flash bellekler var. İçerisinde z kitapların etkinliklerin videoların olduğu matematik, fizik vs.
Bunları windos10 da açamıyoruz. win8 ve win7 yüklülerde açılıyordu. Acaba tahtaya yüklediğimiz bu imaj da eksik bir proğram mı var yoksa flashlar win 10 a göre uygun hazırlanılmamış mı?

beyzadem' Alıntı:
Hocalarım bir sorun var?
Bu yayın evlerinin hazırladığı flash bellekler var. İçerisinde z kitapların etkinliklerin videoların olduğu matematik, fizik vs.
Bunları windos10 da açamıyoruz. win8 ve win7 yüklülerde açılıyordu. Acaba tahtaya yüklediğimiz bu imaj da eksik bir proğram mı var yoksa flashlar win 10 a göre uygun hazırlanılmamış mı?
bizim okulda esen ve solution b1 diye usb z kitaplar var ve çalışıyor. w10 da

ademola' Alıntı:
beyzadem' Alıntı:
Hocalarım bir sorun var?
hocam çok ilginç. bugün eseni denedim faz 1 tahtada ve içeriği boş gösterdi. Virüs mü bulaştı diyeceğim daha 2 gün oldu yükleyeli ve mat öğrt de diğer tahtada denedim diyor çalışmamış. birde flashı değiştirip deneyelim bakalım.

ben de windows 8 i önce etkinleştirip, güncelleme ile windows 10 a yükselttim ve imaj aldım acronisle.. ancak 6-7 tahtaya Win 10 imajı kurduktan sonra lisans durumu geldi aklıma.. baktım ki o tahtalar etkinleştirilemiyor.. bu durumda işe yaramıyor sanırım bu gatherosstate dosyası değil mi?

Ne önerirsiniz?

beyzadem' Alıntı:
ademola' Alıntı:
beyzadem' Alıntı:
Hocalarım bir sorun var?
hocam çok ilginç. bugün eseni denedim faz 1 tahtada ve içeriği boş gösterdi. Virüs mü bulaştı diyeceğim daha 2 gün oldu yükleyeli ve mat öğrt de diğer tahtada denedim diyor çalışmamış. birde flashı değiştirip deneyelim bakalım.
hocam esen usbler 2ye ayrılmış usb bellek ve cd-rom olarak. usb bellek kısmını açarsanız boş görünür. bilgisayarım a bakarsanız cd sürücü göreceksiniz.

yunusakura' Alıntı:
ben de windows 8 i önce etkinleştirip, güncelleme ile windows 10 a yükselttim ve imaj aldım acronisle.. ancak 6-7 tahtaya Win 10 imajı kurduktan sonra lisans durumu geldi aklıma.. baktım ki o tahtalar etkinleştirilemiyor.. bu durumda işe yaramıyor sanırım bu gatherosstate dosyası değil mi?

Ne önerirsiniz?
hocam w8 e geri dönmek zorundasınız. w8 etkinleşmiş iken gatherosstate i kullanıp xml i alın sonra tekrar w10 imajınızı atın ve xml i gereken yere koyun.

gatherosstate: ./download/file.php?id=48327

işte hocam onu diyorum ben de.. yine acronisle faz2 tahtaların birinden windows 8 imajı alsam.. bu sorunlu 6 faz 2 tahtaya o imajı yüklesem.. sonra senin gatherostate le devam etsem olur mu?

yunusakura' Alıntı:
işte hocam onu diyorum ben de.. yine acronisle faz2 tahtaların birinden windows 8 imajı alsam.. bu sorunlu 6 faz 2 tahtaya o imajı yüklesem.. sonra senin gatherostate le devam etsem olur mu?
olur hocam w8 biosdan seriali okuyup otomatik etkinleşecektir.

seriali sizde okuyabilirsiniz. windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-bios-a-gomulu-urun-anahtarinizi-ogrenin-t137521.html

ama w8 1 2 yeniden başlatınca otomatik etkinleşecek.

w10a geçtikten sonra 1kez etkinleştirmeniz yeterli sonra ister w8e dönün ister başka w 10 kurun hertürlü otomatik etkinleşecek.

adem hocam faz 1 için oluşturduğunuz imajı yükselterek mi yaptınız yoksa sıfırdan windows 10 mu kurdunuz?okuldaki windows 7 li tahtalardan birini windows 10 a yükseltip imaj mı alsam yoksa sizinkini yükleyip onun imajını mı alsam daha sağlıklı olur bilemedim ? ben yükseltince etkinleştirme sorunu olmaz sanırım

hocam ben ilk imajı faz2 den aldım faz1e atıp boot ayarlarını düzelttim böylece imaj hem faz1 de hem faz2 de sorunsuz çalışıyor.
kendiniz imaj alacaksanız w7 üzerinde gatherofstate.exe ile xml i oluşturun. sonra w10 sıfır kurulum yapın daha performanslı olur kanısındayım. imajı atacağınız her makine için xml oluşturmak şart ama.

ademola hocam öncelikle elinize sağlık. hocam win10 da win7 ve win8 deki gibi ekran klavyesini getirebildiniz mi?

togius' Alıntı:
ademola hocam öncelikle elinize sağlık. hocam win10 da win7 ve win8 deki gibi ekran klavyesini getirebildiniz mi?
hocam w7 de otomatik gelen klavyeden bahsediyorsunuz sanırım. onu ben w8 de göremedim. bu imajı eba da paylaşılan faz2 imajı üzerinde çalıştım orada olmadığı için burada da yok maalesef. w7 de hangi program ile geliyor onu bulsak entegre ederiz aslında güzel olur.

ademola' Alıntı:
togius' Alıntı:
hocam w7 de otomatik gelen klavyeden bahsediyorsunuz sanırım. onu ben w8 de göremedim. bu imajı eba da paylaşılan faz2 imajı üzerinde çalıştım orada olmadığı için burada da yok maalesef. w7 de hangi program ile geliyor onu bulsak entegre ederiz aslında güzel olur.

Evet hocam sanal klavye programının adını bilenler burada paylaşırlarsa gerçekten güzel olur.

tüm ayarlar > cihazlar > yazma > en alttaki seçenek otomatik klavye getiriyor ama sadece windows uygulamalarında (klasörlerin adres çubuğunda falan.) internet explorerda da çalışıyor chrome yada mozilla da çalışmıyor.

Adem hocam önyükleme hatası alıyorum. Yükleme sonrası tahta açılmıyor. hata kodu: 0xc000000e

nuhfaruk' Alıntı:
Adem hocam önyükleme hatası alıyorum. Yükleme sonrası tahta açılmıyor. hata kodu: 0xc000000e
faz 1 ise c sürücüsünü aktif etmeyi unutmayın hocam

destekleriniz için çok çok teşekkürler :alkis: :alkis: :alkis:

Geri