E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak acronis imajı

Kodla Büyü
Re: E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak imaj | hazır

ademola' Alıntı:
cingozbursa' Alıntı:
Ademola Hocam emeğinize sağlık.

acronis ile akıllı tahtaya kurdum.

bileti C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket içine ATMADIM :( çünkü evde kalmıştı.

4-5 saat içinde 3-4 kere mavi ekran yaşadım.

Arkasındanda windows kurtarmaya çalıştı. Sonra da windows kurtarılamıyor. Diye yazdı.

Hata benden kaynaklanmış olabilir veya akıllı tahtadaki sıkıntıdan olabilir. Biraz daha araştırmam lazım.

Umarım kimse bu sorunu yaşamaz.

hocam sorun biletle alakalı değil windows update ile alakalı güncelemeler yüzünden benimde 2 tahtam bu şekilde bozuldu 2.kez imaj attım.
bu arada w10 birkez etkinleştirildikten sonra birdaha ticket a falan gerek kalmıyor. otomatik etkinleştiriyor. ister format atın ister imaj. internetten donanım bilgisine göre etkinleştiriliyor.

Çok teşekkürler hocam. Tekrardan yükledim. ticketi attım. Gözlemliyorum. saygılarımla.

Yukleyenler donut yapabilirmi bende dusunuyorum ama bu sifreler bundada var galiba ama degistirebiliyormu cok uzun yorucu

murat_erg' Alıntı:
Yukleyenler donut yapabilirmi bende dusunuyorum ama bu sifreler bundada var galiba ama degistirebiliyormu cok uzun yorucu
ebaadmin meb-std-user onların şifresi aynı. ben ekstra olarak administrator kullanıcısını aktifleştirdim ve şifresini de paylaştım.

http://www.tamindir.com/windows-10-lisa ... k_h-11658/

Burada şöyle bir haber geçiyor. Önceki lisans anahtarınızı kullanarak yükseltme yapmadan temiz kurulum yapılabilecek diyor. Bunun için sanırım 1 ay sonra microsoft yeni bir güncelleme yayınlayacak. Yani yükseltme derdinden kurtulmuş olacağız.

Hocam siz bu paylaştığınız imajı ilk oluştururken temiz win10 kurulumu mu yaptınız yoksa yükseltme ile mi geçtiniz. Eğer yükseltme yaptıysanız şöyle bir soru geliyor aklıma; yükseltme yaparken xml dosyasını oluşturuyor microsoft kendi sistemine makinanızın bilgisini kaydedip öyle yapıyor değil mi bu durumda imajda bulunan win10 sizin makinanıza endeksli lisansa sahip bir win10 olmuyor mu?

elektrosercen' Alıntı:
Hocam siz bu paylaştığınız imajı ilk oluştururken temiz win10 kurulumu mu yaptınız yoksa yükseltme ile mi geçtiniz. Eğer yükseltme yaptıysanız şöyle bir soru geliyor aklıma; yükseltme yaparken xml dosyasını oluşturuyor microsoft kendi sistemine makinanızın bilgisini kaydedip öyle yapıyor değil mi bu durumda imajda bulunan win10 sizin makinanıza endeksli lisansa sahip bir win10 olmuyor mu?
yükseltme ile geçtim, faz1 ve faz2 ye kurdum hiç bir sıkıntı yok. siz kendi makinenize özel xml oluşturacaksınız zaten.

kurmak için sabırsızlandım :roll: :D

etab 5 ler geldi malum. Vsınıf uygulaması nı denedik süper oldu :) faz2 yada faz1 tahta farkımız kalmadı hepsi w10 :) okulunuzda her iki fazdanda varsa öğretmenlerin kafası karışıyor windows farklı uygulamalar farklı diye, şimdi birlik oldu güzel oldu :)

adem hocam ya acil bana diğer program lazım tib dosyası elimdede diğeri silindi hocam açıklama ve orijinal yapma dosyasının anlatımı onu yükleyebilirmisin hocam

ademola' Alıntı:
etab 5 ler geldi malum. Vsınıf uygulaması nı denedik süper oldu :) faz2 yada faz1 tahta farkımız kalmadı hepsi w10 :) okulunuzda her iki fazdanda varsa öğretmenlerin kafası karışıyor windows farklı uygulamalar farklı diye, şimdi birlik oldu güzel oldu :)
Hocam faz 1 de sıkıntı olmadan yükselttik ve kullanıyoruz. faz 2 ye gelince olmadı. sizin paylaştığınız Windows lisansını alma programını masa üstüne atıp çalıştır diyorum ama hiç bir şey olmuyor ve .xml dosyasını oluşturmuyor. yönetici şifresi ile yönetici olarak aç dedim yine olmadı. 2 tahta da aynı problemi yaşadım. Sizce çözüm nedir?

Ben 4 tane faz2 ye kurdum sorun yok hocam farklı bi sorun olabilir

Adem hocam,
Bu imajı sanal makineye kurup bazı proğramsal ekleme,çıkarma yapıp tekrar imaj yedeği alsam; akıllı tahtalara geri yüklesem sorun olmaz diye düşünüyorum.Sizce?

deneyin hocam :) sanal makineye değilde faz1 tahtaya yukleyin düzenleyip öyle imaj alın, faz2den imaj alırsanız boot kaydı bozulabilir. disk gpt oldugu için.

Re: E.T. w10 Faz1 ve Faz2 için tek acronis imajı

omerbilgin' Alıntı:
Hocam faz 1 için win 7 mi win 10 mu tercih edersiniz?

Zira ben kendi bilgisayarımı win10 a yükselttim çok bir sorun yaşamadım ama notebook şarjını fena tüketiyor. Win10 a geçen birkaç arkadaşım daha win7 ye geri döndü.

Ben şuan okuldaki tahtalara format atacağım. Sizlerin de öneriisne göre bir yol çizeyim olmadı.
Microsoft, windows 8 den beri her cihazda çalışan bir işletim sistemi yapmayı planlıyor,fakat hala başarılı olamadı bence.Windows 10 her cihazda aynı şekilde kendini gösteriyor.Mesela makineniz performans olarak üst seviye bir makine olsa bile gene o dandik windows arayüzünü görüyorsunuz.Ben küçük sistemlerde çalışsın diye bir sürü görsel efekti kırpılmış dandik görünümlü windowsu kendi makinemde görmek istemiyorum açıkcası.Windows 7 büyük performanslı cihazlar için bence hala en iyi işletim sistemi.Belki tabletler ve minibook lar için windows8,10 tercih edilebilir.

ademola' Alıntı:
deneyin hocam :) sanal makineye değilde faz1 tahtaya yukleyin düzenleyip öyle imaj alın, faz2den imaj alırsanız boot kaydı bozulabilir. disk gpt oldugu için.
Faz2 tahtalarının imajını Acronis ile almak sorun oluyor mu hocam?Kullanılan dosya sistemi hakkında hiç bir fikrim yok?

Acronis 10 yıldır beni hiç bir koşulda yarı yolda bırakmadı hocam. Faz 2 ler de uefi bios ve gpt disk yapısı var faz 1 de klasik mbr . Acronis 2014 kullanıyorum şuan sıkıntı yok.

ademola hocam bizim okulda faz2 lerin kurulumu daha tamamlanmadı interneti de bağlanmadı haliyle. bu etkinleştirme durumu internet yokken bizim için sıkıntı olur mu? yani şimdilik (internet bağlanana kadar) böyle mi idare edelim. yoksa herşey tamamlansın öyle mi imajlara başlayayım

izmirli_312' Alıntı:
ademola hocam bizim okulda faz2 lerin kurulumu daha tamamlanmadı interneti de bağlanmadı haliyle. bu etkinleştirme durumu internet yokken bizim için sıkıntı olur mu? yani şimdilik (internet bağlanana kadar) böyle mi idare edelim. yoksa herşey tamamlansın öyle mi imajlara başlayayım
beklemeniz yerinde olur hocam, resmi olarak teslim alınsın cihazlar.

ademola' Alıntı:
izmirli_312' Alıntı:
beklemeniz yerinde olur hocam, resmi olarak teslim alınsın cihazlar.

evet hocam katılıyorum. bu teslim edecekleri işi bile 2 ay geciktiren Vestel ile durduk yere iş alamayalım başımıza diyorum ben de. ama işte insan bu kadar harcanan paranın, emeğin de okulda boş boş yatıyo olmasına da üzülüyor. yapacakları bir kanal ile etkileşimli tahtayı hatta bağlamak sadece bu kaldı ve bu da bir günlük iş onlar için. herneyse paylaşımınız için teşekkürler. ben indireyim yavaş yavaş :) lazım olacak er geç.

Hocam biz kullanmaya basladik bizimde teslim gerceklesmedi ama ben bt sinfimdaki tahtayi adem hocam saolsun win10 yaptim memnunum ha isine gelmediyse saten basa donup sifirlarsin eski durumuna korkacak ne var bunda hatta ve hatta vestek yetkili servisi kendisi soledi kullanmamaniz sacma hocam

vestel sıkıntı yapmıyorsa il komisyonuda sıkıntı yapmaz kabulde :)

Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi kaldırıldı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi.
bu işlem nasıl yapılıyor acaba ??

Geri