E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak acronis imajı

Kodla Büyü
albatros44' Alıntı:
yine ben

acronis ile recovery ederken boot etmek için illede klavye ve mouse takılı olmalımı acaba ? dokunmatik ekranda bu işler oluyor mu ?
maalesef dokunmatik driveri gömülü değil acronise :)

ares24' Alıntı:
son durum nedir yapalım mı işlemleri yükseltelim mi win 10 a arkadaşlar
Bir aydır sıkıntı yok :) artık lisans olayı da daha kolay w10 yapı 1511 ile. Denemedim ama artık gatherosstate.exe ve ticket a gerek kalmadı

server06' Alıntı:
ademola' Alıntı:
ares24' Alıntı:
son durum nedir yapalım mı işlemleri yükseltelim mi win 10 a arkadaşlar
Bir aydır sıkıntı yok :) artık lisans olayı da daha kolay w10 yapı 1511 ile. Denemedim ama artık gatherosstate.exe ve ticket a gerek kalmadı

nasıl yani?
w10 son güncellemesi ile w7 ve 8 serialleri ile etkinleştirilebiliyor. w8 seriali biosa gömülü zaten. tahtanın birini w10a yükseltteikten sonra diğerileri imaj atarsak otomatik etkinleşir , kendisi biosdaki seriali okuyup kabul edecektir. w7 için emin değilim.

kasadan (fiziksel olarak) tuşlar yardımıyla ses yüksekliği kalıcı olarak değiştirmek mümkün mü ?
Sona alıyorum açıp kapattığımda hep ortadan başlıyor :(

Yani şuan itibariyle herhangi bir tahtadaki win8 i Windows 10 a yükseltip bu şekilde bir imaj alırsak lisans sorunu yaşamıyoruz yani.
Peki direk bir windows 10 iso ile yapsak temiz bir kurulum sonra bu sistemi imaj alıp diğer tahtalara yüklesek lisans sorunu yaşarmıyız.

Faz 1 de ise resimlerdede görüldüğü gibi imajı yüklediğimiz WIN7 bölümünü “ active ” etmemiz gerek. (faz2 de bunu yapmıyoruz….)
ben bunu anlamdın nasıl yapacagız

Ben bugün Windows 8i 10a yükselttim, tüm güncellemeleri ile birlikte imaj alıp başka tahtaya kurdum, ancak etkinleştirmedi, internet de varken hata verdi. Belki geçicidir. Daha önce windows 10 kurulmayan tahtayı bu şekilde etkinleştirebilen var mı?

bt.ogretmeni' Alıntı:
Ben bugün Windows 8i 10a yükselttim, tüm güncellemeleri ile birlikte imaj alıp başka tahtaya kurdum, ancak etkinleştirmedi, internet de varken hata verdi. Belki geçicidir. Daha önce windows 10 kurulmayan tahtayı bu şekilde etkinleştirebilen var mı?
Yüklediğiniz w 10 1511 son yapı mi çalıştır a winver yazıp kontrol edebilirsiniz

1 2 kez yeniden baslatinca aktif olması lazım olmazsa bios dan w8.1 seerial ini okutup girin bakalım ne olacak otomatik okuması lazımdı
windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-bios-a-gomulu-urun-anahtarinizi-ogrenin-t137521.html

Adem hocam faz1 de win7 den memnunum. Faz2 için bir tahtayı win10 a yükseltip imaj alsak diğer tahtalara yüklesek yeni win10 sürümü için (1511 için) olur mu dersiniz? Sizin dediğiniz gibi extra lisans işlemine gerek kalır mı?

Arkadaşlar tahtalar yeni kuruldu bizde, gerekli programları yüklemeyi bitirmek üzereyim bir tanesinde, sistem yedeğini windows içinden alan oldumu hiç acaba önerirmisiniz(boyut ve süre olarak tabiki fark vardır ama bu fark çokmu?)

light' Alıntı:
Adem hocam faz1 de win7 den memnunum. Faz2 için bir tahtayı win10 a yükseltip imaj alsak diğer tahtalara yüklesek yeni win10 sürümü için (1511 için) olur mu dersiniz? Sizin dediğiniz gibi extra lisans işlemine gerek kalır mı?
lütfen deneyin bende merak ediyorum :) 1511 ile extraya gerek kalmadan biosdan kendisi etkinleştirmesi lazım.
sizden haber bekliyoruz :)

Re: E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak imaj | hazır

lion26' Alıntı:
Siyah arka planı kaldırma.
Denetim Masası/Erişim Kolaylığı/Erişim Kolaylığı Merkezi/Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir.
Buraya geldikten sonra Ekrandaki Öğeleri Görmeyi, Kolaylaştır başlığı altındaki Arka Plan Görüntülerini Kaldır(Kullanılabiliyorsa) başındaki tik işareti kaldırılıp tamam denir.

Evdeki bilgisayarda yaptım. Sorun çözülüyor. Akıllı tahtada deneyip sonuç alan olursa buraya yazarsa sevinirim.

Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=6ug6U4jbYVs
bunu denedim işe yaramıyor bu sorunu nasıl çözeceğiz...
http://www.eightforums.com/tutorials/76 ... s-8-a.html burada bir şeyler yapmış ama anlamadım

alpi' Alıntı:
lion26' Alıntı:
Denetim Masası/Erişim Kolaylığı/Erişim Kolaylığı Merkezi/Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir.
Buraya geldikten sonra Ekrandaki Öğeleri Görmeyi, Kolaylaştır başlığı altındaki Arka Plan Görüntülerini Kaldır(Kullanılabiliyorsa) başındaki tik işareti kaldırılıp tamam denir.

Evdeki bilgisayarda yaptım. Sorun çözülüyor. Akıllı tahtada deneyip sonuç alan olursa buraya yazarsa sevinirim.

http://www.eightforums.com/tutorials/76 ... s-8-a.html burada bir şeyler yapmış ama anlamadım
verdiğiniz link konu ile alakalı değil. masaüstü bildirimleri ile alakalı.
ben bu duvar kağıdı meselesini ilk etapta çözemedim. sonra da uğraşmadım çünkü böylesi daha iyi :) öğrenciler saçma sapan duvar kağıtları yapıyorlar.
hem siyah gözü yormuyor. beyaz fatih duvar kağıdı varken çok başım ağrıyordu.

Kulis' Alıntı:
ayhankesicioglu' Alıntı:
ayhankesicioglu' Alıntı:
adem hocam Masaüstündeki PARDUS K5 çalışmadı imajı yükledikten sonra. Hata veriyor. Başlatma başarısız diyor ve tamam deyince kapanıyor. Ne yapmak lazım?
Hocam sorunu çözdüm. Merak eden olursa çözümü anlatabilirim.
Hocam nasıl çözdünüz sorunu?

Hocam şu an et yanında değilim ama tarif etmeye çalışayım. masaüstündeki Pardus K5 üzerinde sağ tuş yapıp Dosya Konumunu Aç deyin. virtual box exe dosyasını gösterecektir. Dosyayı açın. Virtual Box açılacaktır. Buradan Düzenle deyip bu pardus kalıbını düzenleme seçeneğini açıyorsunuz. sonra burada neredendi tam hatırlamıyorum virtualbox kalıp dosyasının yolunu tekrar gösteriyorsunuz. Kalıp dosyası D: sürücüsü içindeki Pardus klasöründe. Bu kadar. Sonra masaüstündeki kısayol çalışmaya başlıyor.

Merhaba, tahtanın birine sizin imajı kurdum. Daha sonra güncellemeyi yaptım. Administrator kulanıcısı ile açınca windows aktifleşti. Ancak güncelleme bittikten sonra Administrator kullanıcısı devre dışı oldu. acronis ile alıp başka tahtaya yüklediğimde etkinleştirme olmuyor. Administrator kullanıcısı aktif olmadığından program kaldırıp yükleyemiyorum. Acaba Ebaadmin veya diğer yünetici kullanıcılarının şifresini bilen var mı?

alpi' Alıntı:
lion26' Alıntı:

siyah duvar kağıdını değiştirmek için gerekli ayar: gpedit.msc

file.php

ademola hocam:
ben faz1 tahtalara kurulumu yaptım. ancak birinde hız sorunu yaşayınca yedekten tekrar kurulum yaptık. 2 gün sonra tahta çöktü. Şimdi acronis de hata veriyor 'sektör read from harddisk 1' gibi bir hata alıyorum. Ne yapabilirim bi fikriniz varmı?

sektörü okuma hatası veriyor hocam, diskinizde bir sorun var bad sector oluşmuş olabilir.
multiboot menüde HDD regenarator diye bir program var onunla onarabilirsiniz.

Akıllı tahtanın birine kurdum. Açılışta başlangıç onarma geldi. Başlangıç onarma yaptı diyor. Ama her seferinde başlangıç onarmadan öteye gitmiyor. Başına gelen var mı hiç. Birkaç defa denedim aynı sonuç

lion26' Alıntı:
Akıllı tahtanın birine kurdum. Açılışta başlangıç onarma geldi. Başlangıç onarma yaptı diyor. Ama her seferinde başlangıç onarmadan öteye gitmiyor. Başına gelen var mı hiç. Birkaç defa denedim aynı sonuç
faz1 e yüklerken C yi aktif ettiniz mi resimde gösterildiği şekilde, sanırım onu atladınız.

Geri