E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak acronis imajı

Kodla Büyü
lion26' Alıntı:
Akıllı tahtanın birine kurdum. Açılışta başlangıç onarma geldi. Başlangıç onarma yaptı diyor. Ama her seferinde başlangıç onarmadan öteye gitmiyor. Başına gelen var mı hiç. Birkaç defa denedim aynı sonuç

hocam benim başına geldi aynı acronis ile başlatın imaj programını değil altında hdd düzenlediğiniz bir program var onu başlatın onunla hdd nin başlangıç yerleni 250 mb veya 500 mb olan başlangıç bölümlerini silin tekrar imaj atın düzelir. d silinirse kurulumdan sonra yönet kısmında d: bölümüne format atarak gelir ben böyle çözdüm

Faz1 tahtaya imajı kurdum. Nasıl olsa tüm tahtaların Windows Keyi aynıdır diye xml dosyası oluşturmadım. Ama şimdi aktif edemiyorum.
Elimde bir başka tahtadan aldığım xml dosyası ve windows key var ne yapmam lazım.
Bilgisayar öğretmeni değilim. Adım adım anlatma imkanınız var mı?

hocam verdiğin linkte 4 dosya gözüküyor. imaj dosyasını bulamadım. linktemi bir hata var yoksa benmi olayı çözemedim anlayamadım.

Ekli dosyalar

• imaj.jpg
    imaj.jpg
    212.5 KB · Görüntüleme: 619
hocam net support işini beceremedim, net support da tahtaları görebilmemiz için herhangi bir ayar gerekiyor mu, normal masaüstü pc ye sadece öğretmen konsolunu kurmamız yeterli mi, aynı ağ adında olması mı gerekiyor, sınıf adı filan belli mi?

acer50' Alıntı:
hocam net support işini beceremedim, net support da tahtaları görebilmemiz için herhangi bir ayar gerekiyor mu, normal masaüstü pc ye sadece öğretmen konsolunu kurmamız yeterli mi, aynı ağ adında olması mı gerekiyor, sınıf adı filan belli mi?

tahtaları görmek için ağ ayarlarından ip aralığı girerek yapıyorum herzaman her koşulda buluyor
siz kendi tahtalarınızın ip aralığını gireceksiniz tabi.

file.php

hocam ben okuldaki 24 faz1 tahtaya kurulum yaptım. ancak 2 tahta güncellemeyi diğerlerinden farklı yaptı. Açılışta güncelledi siyah bir ekranda. daha sonra administrator kullanıcılarını kaldırdı. eba admin şifresinide kabul etmiyor. tahtaya müdahele edemiyorum. böyle bir sorunla karşılaştınızmı? nasıl çözülür bir fikriniz varmı?

seygazi' Alıntı:
hocam ben okuldaki 24 faz1 tahtaya kurulum yaptım. ancak 2 tahta güncellemeyi diğerlerinden farklı yaptı. Açılışta güncelledi siyah bir ekranda. daha sonra administrator kullanıcılarını kaldırdı. eba admin şifresinide kabul etmiyor. tahtaya müdahele edemiyorum. böyle bir sorunla karşılaştınızmı? nasıl çözülür bir fikriniz varmı?
evet hocam. bu imaj 1511 versiyonundan önceki imaj, sizin yaşadığınızı bende yaşadım otomatik güncellemeler ile 1511e geçince administrator ü devredışı yapıyor, parolası falan değişmiyor ama devredışı. bilgisyarım sağ tık yönet deyip ebaadmin ile giriş yapın (orjinal şifre aynı değişmez eğer siz değiştirmedi iseniz.) yerel kullanıcılar ve gruplardan administratorün devre dışı tikini kaldırın.

Tahtalara kurdum. Aynı sorunu yaşadınızmı bilmiyorum. Aradım forumda bulamadım. Bir başlıkta 15 sayfa oluyor bunların yüzde 90'ı "teşekkür ederim hocam" olunca istediğinizi bulmakta zorlanıyorsunuz. Buna bir çözüm bulunabilir mî bilmiyorum. Bîr teşekkür butonu konsa, sadece bilgi içeren soru olan mesajlar kalsa..
Sorunum şu:
Tahta kapanmıyor. NetSupport ve DeepFreeze tahtanın kapanmasını engelliyor. Çözüm nasıl olabilir?

Öncelikle teşekkür ederim, faz1 için kurulumu yaptım gayet güzel çalışıyor ancak etkinleştirme ve bir kaç işlem için admin şifresi istiyor. Rardan şifre çıktıysa da farketmedim ve rar evde kaldı. 752908 kurum kodu. Hazır okulda öğrenci yokken bugün tahtalara kurulum yapayım istedim. Acaba pm veya mail ile admin şifresini bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

düzeltme: eve geçip şifreyi aldım teşekkür ederim.

shaman' Alıntı:
Tahtalara kurdum. Aynı sorunu yaşadınızmı bilmiyorum. Aradım forumda bulamadım. Bir başlıkta 15 sayfa oluyor bunların yüzde 90'ı "teşekkür ederim hocam" olunca istediğinizi bulmakta zorlanıyorsunuz. Buna bir çözüm bulunabilir mî bilmiyorum. Bîr teşekkür butonu konsa, sadece bilgi içeren soru olan mesajlar kalsa..
Sorunum şu:
Tahta kapanmıyor. NetSupport ve DeepFreeze tahtanın kapanmasını engelliyor. Çözüm nasıl olabilir?
başka bir başlıkta bunu tartışıyorlardı ben bu sorunu yaşamadım. ayrıca 1511 olan yeni versiyonu yuklemenizi tavsiye ederim ilk sayfaya link eklendi.

fatih-etkilesimli-tahta-f279/akilli-tahtalara-deepfreze-kurunca-kapanmiyor-t145585.html

Sorunun çözümü:
denetim masası > güç seçenekleri > güç düğmelerinin yapacaklarını seçin > hızlı başlatmayı aç onay işaretini kaldırın.

deepfreeze firma yetkilileri okulları geziyormuş ona göre. Timefreeze kullanacağım lisans istemiyor.Ben yarından itibaren deepfreeze i kaldırıyorum.

faz 1 e win10 kurup win7 ye göre daha yavaş ya da ağır çalışma gibi bir durum yaşayan var mı?

pcreis' Alıntı:
faz 1 e win10 kurup win7 ye göre daha yavaş ya da ağır çalışma gibi bir durum yaşayan var mı?
hocam ilk kurulumda biraz ağır gibi duruyor ama birkaç yeniden başlatınca sistem oturuyor ve bence w7den daha hızlı. ayrıca faz1 faz2 karışık ise okul en iyi düzen bu sekilde hepsini w10 yapmakta buldum ben. 24faz1 4 faz2 tahtam var sıkıntı oluyordu. öğretmenlerde falan sınıfta şöyle diğerinde o yookk diyip duruyordu.
şimdi hepsi aynı :) faz2 ler ssd 8gbram tabiki çok daha performanslı. faz1 w7 ile w10 arasında hız farkı yok gibi. deepfreeze vb kuruyorsanız durum farklı olabilir sizde onu bilemeyeceğim.

ademola' Alıntı:
pcreis' Alıntı:
hocam ilk kurulumda biraz ağır gibi duruyor ama birkaç yeniden başlatınca sistem oturuyor ve bence w7den daha hızlı. ayrıca faz1 faz2 karışık ise okul en iyi düzen bu sekilde hepsini w10 yapmakta buldum ben. 24faz1 4 faz2 tahtam var sıkıntı oluyordu. öğretmenlerde falan sınıfta şöyle diğerinde o yookk diyip duruyordu.
şimdi hepsi aynı :) faz2 ler ssd 8gbram tabiki çok daha performanslı. faz1 w7 ile w10 arasında hız farkı yok gibi. deepfreeze vb kuruyorsanız durum farklı olabilir sizde onu bilemeyeceğim.
Cevap için teşekkürler hocam.faz1de ssd var mı ?sizin win10 imajinizi arti timefreeze yükledim 1 tahtaya.diğer tahtalara da kursam mi diye tereddütte kalmistim.

timefreeze yüklü bilgisayarların yavaşladığını duymuştum forumda.

faz1de 500gb HDD var faz2de 256gb SSD ssd inanılmaz fark atıyor hız konusunda.

sizdekilerde faz1 faz2 karısıksa kurun bence, sadece faz1 ise w7 de kalsın düzeninizi bozmayın, vestel yeni imaj hazırlıyormuş faz1 için ama henüz ses yok. w10 diye duydum. faz1 e yine w7 verir belki ama faz2 için w10 hazırlanıyormus pardusun son versiyonu için bekletiyorlarmış.. şubat gibi gelecekmişşşş

ademola' Alıntı:
timefreeze yüklü bilgisayarların yavaşladığını duymuştum forumda.

faz1de 500gb HDD var faz2de 256gb SSD ssd inanılmaz fark atıyor hız konusunda.

sizdekilerde faz1 faz2 karısıksa kurun bence, sadece faz1 ise w7 de kalsın düzeninizi bozmayın, vestel yeni imaj hazırlıyormuş faz1 için ama henüz ses yok. w10 diye duydum. faz1 e yine w7 verir belki ama faz2 için w10 hazırlanıyormus pardusun son versiyonu için bekletiyorlarmış.. şubat gibi gelecekmişşşş
okulda tahtalar faz1 kapsamında hocam.win10 daha performanslı ise win10 a geçiş yapayım diyordum ama win7de kalmak daha mantıklı dediğiniz gibi.bilgilendirme için teşekkürler hocam.

hocam emeğin için çok teşekkür ederiz... bir heycanla ilk linke tıkladım indirdim usb ye yükledim okula geldim yönergeleri tekrar okuyayım diye sayfayı açtım birde ne göreyim eski imiş farketmemişim suç bende tabi. ama yinede yeni olanı üste alıp şu kadar sürede iniyo yuda yeni olana yazmanız eski olanıda aşağıya alıp yanına büyük harflerle bu eski yazmanız benim gibi heyecanla ilk bulduğu linke tıklayanlar için bir hayal kırıklığı yaşatmasının önüne geçer kanaatindeyim...

saygılarımla...

merhaba hocam.. faz 2 tahtaya win10 imajını kurdum..
soru 1: pardus çalışmıyor. daha önceki mesajlarda bahsedilmiş ama net bir çözüm göremedim..
soru 2: ses çıkmıyor.. sürücülere baktım sorun yok. fakat kulaklık, ses aygıtı vb. takın diyor.. sürücü düzgün yüklenmiş. ama ses yok.
soru 3: aktifleştirmek için sizin söylediğiniz gatherostate programını indirdim.. dediklerinizi uyguladım tahtada. fakat bahsettiğiniz dosya oluşmuyor. hiçbir işlem yapmıyor. sorun win10 u önce kurduğum için mi oldu? birde önceki mesajlarda artık aktifleştirmeye gerek kalmadı demişsiniz.. bu işlemi yapmasam olur mu?
teşekkürler.

fulbt' Alıntı:
merhaba hocam.. faz 2 tahtaya win10 imajını kurdum..
soru 1: pardus çalışmıyor. daha önceki mesajlarda bahsedilmiş ama net bir çözüm göremedim..
soru 2: ses çıkmıyor.. sürücülere baktım sorun yok. fakat kulaklık, ses aygıtı vb. takın diyor.. sürücü düzgün yüklenmiş. ama ses yok.
soru 3: aktifleştirmek için sizin söylediğiniz gatherostate programını indirdim.. dediklerinizi uyguladım tahtada. fakat bahsettiğiniz dosya oluşmuyor. hiçbir işlem yapmıyor. sorun win10 u önce kurduğum için mi oldu? birde önceki mesajlarda artık aktifleştirmeye gerek kalmadı demişsiniz.. bu işlemi yapmasam olur mu?
teşekkürler.
öncelikle bu imajın 2. versiyonunu tavsiye ederim imakan varsa onu indirin.

1. pardus için sanal makineyi düzenlemek lazım mevcut sanal makineyi silip yeni ekle diyecek ve d dedki pardusu göstereceksiniz (2.imajda bu sorun yok) buna sebep olan şey eba imajındaki pardus ile tahtalarda yuklu pardusun farklı versiyon olması. bu çalışma ebanın çalışması üzerine kuruluydu oyuzden fark oldu.

2. ses driverinda sorun yoksa tahtanın üzerindeki ses açma kapama tuşlarına sonuna kadar basın, full ses aç ses kapa düzeliyormuş.

3. gatherosstate i w10 yuklemeden önce oluşturuyorduk. faz1 olsa yeniden w7 imajı atmanız gerekirdi. ama faz2 de bu sıkıntı giderildi şöyleki:
yapı 1511 ile w10 kasım guncellemesi ile windows8 serinosuyla w10 etkinleştirebilir hale geldik, ilk sayfada biosdan şifre okumayı öğrenin ve o şifre yani serinoile w10 u etkinleştrebilirsiniz. bu imaj w10 un ilk sürümü 10240 (çalıştır a winver yazarak öğrenebilirsiniz) 2.aldığım imaj 1511 yani windos10 th2

2.imaj ı indirirseniz sizin için daha iyi olur kanısındayım.

hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.. bende 1511 yani 2. imajınız var. ses için dediğinizi yaptım ama hiçbir değişiklik yok.. ses simgesinin üzerinde çarpı var ve ses cihazı takılı değil diyor. fakat daha öncede dediğim gibi aygıt yöneticisinde sorun yok ve sürücüler güncel..teknik servis başka birşey için gelmişti onlara sordum.. bilemediler.. eski imajı yükleyin dediler.. benden başka bu sorunu yaşayan var mı acaba? yoksa eski imajımı yükleyeyim?? tekrar teşekkürler..

fulbt' Alıntı:
hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.. bende 1511 yani 2. imajınız var. ses için dediğinizi yaptım ama hiçbir değişiklik yok.. ses simgesinin üzerinde çarpı var ve ses cihazı takılı değil diyor. fakat daha öncede dediğim gibi aygıt yöneticisinde sorun yok ve sürücüler güncel..teknik servis başka birşey için gelmişti onlara sordum.. bilemediler.. eski imajı yükleyin dediler.. benden başka bu sorunu yaşayan var mı acaba? yoksa eski imajımı yükleyeyim?? tekrar teşekkürler..
kulaklık takıp denedinizmi ? sorun bilgisayarda mı / OPS demi yoksa tv kısmında mı anlamış oluruz

bende çok farklı bir sorun var.
imajı yükledim yükledikten sonra ilk açılan ekranda dokunmatik çalışmadı hiç bir usb klavye fare de çalışmadı. bilgisayarı kapatmak için tahtanın kapatma düğmesine bastığımda ayarları uyku durumuna geç seçili olduğundan uykuya geçti dokunmatik ekrana bir tıklatmada uykudan uyanıyor fakat dokunmatik yine çalışmıyor. ne yaptıysam kapatamadım fişini çektim.
sonrasında açıldı. zaman zaman belirli bir duruma göre olmamakla beraber bu dokunlmatik görmeme sorununu yaşıyorum. güç düğmesini kapat olarak ayarladım ve bu sorunu yaşadığımda kapatmadığını da gördüm yine fiş çekmek zorunda kaldım.
wifi mouse yükledim yine donduğunda bu program tahtaya bağlandım diyor uyku durumundan çıkartıyor ama dokunmatik ekran gibi oda başka hiç bir şeye tıklamıyor klavye çalışmıyor.
d deki driverlardan repair yapayım dedim oda yüzde 20 civarında dondu ilerlemedi...

benim sorunu yaşayan oldumu acaba?
bana ne gibi bir çözüm önerirsiniz?

not: imajı en az 3 kere yükledim her seferinde ilk açılışta bu sıkıntıları yaşadım.
bilgisayar uyku durumuna kazayla geçtikten sonrada dokunmatik aynı şeyleri yaşatıyor...
Güç tuşuna basılı tutunca artık kapanıyor...

hocam kusura bakmayın ancak deneme imkanım oldu.. kulaklıkla ses geliyor..çıkarınca yine yok..birde kulaklığı çakarıp tekrar taktığımda ses seviyesini sıfırlamış oluyor.. her seferinde açmam gerekiyor.. çıkarınca sesi açmama izin vermiyor..sorunlar algıla bölümüne geçiyor.. tarama yapıp kulaklık yada hoparlör tak diyor :cry: :cry:

fulbt' Alıntı:
hocam kusura bakmayın ancak deneme imkanım oldu.. kulaklıkla ses geliyor..çıkarınca yine yok..birde kulaklığı çakarıp tekrar taktığımda ses seviyesini sıfırlamış oluyor.. her seferinde açmam gerekiyor.. çıkarınca sesi açmama izin vermiyor..sorunlar algıla bölümüne geçiyor.. tarama yapıp kulaklık yada hoparlör tak diyor :cry: :cry:
win 10 yuklemeden önce normal çalışıyorsa şuanda driver problemi yaşıyorsunuz; tüm ses driverlarını silin baştan kurun hocam windows kendisi kuruyor zaten.
siz aygıt yöneticisine gidin ses driver ini kaldır deyin sürücüyü sil kutucugu çıkar onu da işaretleyin.

Geri