BTR ve EBA Destek Noktası

Kodla Büyü
Cuma günü ilçe Mem ile görüşmeden birkaç not aktarayım değerli hocalarım. Okulda tek öğretmenim. Plana göre 61 saat ders var. Hafta içi 45, hafta sonu 16. Gidip Fatih koordinatörü ile daha sonra şube müdürüyle konuştum. Fahih koordinatörüne bu kadar saat çalışmanın zor olduğunu, bu görevi bu şekilde kabul etmeyeceğimi, hatta kimsenin kabul etmeyeceğini söyledim. Şu an kesin birşey yok, belki btr görevi olan öğretmenlerden bir ya da daha fazla kişi görevlendirebiliriz dedi. Hafta sonu görevleri için de dyk gibi yazılması konuşuldu ama kesin birşey değil dedi. Daha sonra şube müdürüne de gidip saat konusunda sıkıntımı dile getirdim. Bu görevi bu şekilde kabul etmediğimi söyledim. Ancak en az bir kişi daha görevlendirmelerirlerse kabul edeceğimi söyledim. Ayrıca hafta sonu dyk ek dersi olarak düzenlenmesini istedim. "Hocam daha herşey kesin değil, öğrenci gelecek mi gelmeyecek mi belli değil. Gelmezse zaten oturacaksınız. " dedi. Ben orada otursam da mesai yapacağım dedim. Taviz vermedim hiç. Durumlar belli olunca dysden yazı gönderip açıklama yaparız dedi.

İlçede tek eba destek noktası bizim okul. Bu sebeple kimse btr olmak istememiş. Yaygınlaşacağını söyleyip personel yeterli olmazsa btr görevi olmasa dahi bilişim öğretmenlerinden resen görevlendirme yapma durumlarının olduğunu söyledi.

Siz de bu durumda kalırsanız hakkınızı arayın arkadaşlar. Çalışma saatleri konusunu idare ile değil şube müdürünüzle çözün. Daha rahat edersiniz.
Hocam o şartlarda hiçbir btr görev yapmaz . Evet çoğumuz ekders ihtiyacımız var diye btr istiyoruz belki ama kimsede köle değil . İptal dilekçeyi verir geçer herkes

"Öğrenci gelecek mi gelmeyecek mi belli değil. Gelmezse zaten oturacaksınız."

İşte bu cümleye uyuz oluyorum. Bizde de müdür hocam zaten öğrenciler gelmez diyor. İyi de mesele öğrencilerin gelip gelmemesi değil ki biz sürekli geldikten sonra. Bir işi karşısındakini saf yerine koyarak basitleştirmeye çalışanlara oldum olası uyuzumdur.
Burada net tavır koymak önemli hocam. Benim dilime kadar geldi "o zaman siz burada otursanız iş yapmadan mesai yapmamış mı oluyorsunuz" demek. Tanımadığım için söylemedim. Nasıl sınav dersleri kıymetli olup dykgenellikle onlara açılıyorsa bu zamanda ihtiyaç bizde, hakkımızı alalım Bi zahmet.

yöneticiler için destek kılavuzunu okuduysanız bakın. gelsinler okuluma o şekilde lab temin etsinler 1 sene boyunca aşımı ekmeğimi versinler 7: 24 söz okula taşınacağım.

kılavuza göre orası neresidir biliyor musunuz, olsa olsa yeni kurdukları kuracakları sınav merkezleri olur. Bence bt öğretmenleri mesai tartışacağına yıllarca labımız yok diyorlardı mebi arayıp okullarını adres göstermeli. resmi yazının çıktığı yegiteke ben posta attım; bekliyorum.
Bende senin gibi yaptım. İlçeye üst yazı ile biz destek noktası oluruz dedim. Yaptılar bir şeyler. Bu konu olmasa lab yalandı.

31 Ağustos itibariyle okulumda Eba Destek görevlisi olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. dolayısıyla ilçe okullardan sim istiyor. Tek kişiyseniz. Sizin isminiz verirliyor. Ardından sizi 18 eylüle kadar görevlendiriyorlar. haftanın 5 günü. Ve göreve başladım. Saat 11 - 5 arası buradayım.

31 Ağustos itibariyle okulumda Eba Destek görevlisi olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. dolayısıyla ilçe okullardan sim istiyor. Tek kişiyseniz. Sizin isminiz verirliyor. Ardından sizi 18 eylüle kadar görevlendiriyorlar. haftanın 5 günü. Ve göreve başladım. Saat 11 - 5 arası buradayım.

Hocam bir kaç sorum olacaktı?
Hangi ildesiniz
Her ilçeye bi tane olacak şekilde mi destek noktası oluşturulmuş?
Btr misiniz?
Bir de nrden 5 gün nöbet usülü olacağı söylenmişti?

Hocam bir kaç sorum olacaktı?
Hangi ildesiniz
Her ilçeye bi tane olacak şekilde mi destek noktası oluşturulmuş?
Btr misiniz?
Bir de nrden 5 gün nöbet usülü olacağı söylenmişti?
Balıkesir - BT laboratuarı olan her okulda EBA destek odası kurmuşlar. BTR istedik ama daha belli olmadı. 5 gün veya 6 gün olayı baktığınız sınıfa bağlı. Ortaokul ve lise ders saatleri ve günleri değişik olduğundan dolayı.

"Öğrenci gelecek mi gelmeyecek mi belli değil. Gelmezse zaten oturacaksınız."

İşte bu cümleye uyuz oluyorum. Bizde de müdür hocam zaten öğrenciler gelmez diyor. İyi de mesele öğrencilerin gelip gelmemesi değil ki biz sürekli geldikten sonra. Bir işi karşısındakini saf yerine koyarak basitleştirmeye çalışanlara oldum olası uyuzumdur.
Ki öğrenci gelse daha iyi olur, en azından sıkılmayız

Hocam ekders ne üzerinden kaç saat hesaplandı. Saatlerde esnetme Söz konusu mu ve son sorum resen mi görevlendirilme

HİÇ ÖNEM VERMEDİKLERİ
KULAK ASMADIKLARI
GÖZLERİNİ KAPAYIP KULAKLARINI TİKADİKLARİ
BT SINIFLARINI OLMAZ SEBEPLERLE KAPATIP BOŞ SINIFA ÇEVİRDİKLERİ
GÜNLERİ NE ÇABUK UNUTTULAR!
BT SINIFLARINA NASIL DA MUHTAÇ OLDULAR !
Ne kadar güzel ifade ettiniz hocam, ağzınıza sağlık.

Bence yeğitekten bilgi almak gerekiyor.
EBA Destek Noktası;
Hafta içi: 09.00-18.00
Hafta sonu: 10.00-18.00
saatleri arasında açık olacaktır.
Çalışma saatleri böyle görünüyor.

Bence yeğitekten bilgi almak gerekiyor.
EBA Destek Noktası;
Hafta içi: 09.00-18.00
Hafta sonu: 10.00-18.00
saatleri arasında açık olacaktır.
Çalışma saatleri böyle görünüyor.
Bu saatler de tek bir sorumlu olup görev yapılamaz hocam. Bu saatler de eba destek noktasında kimin görevli olacağı hala belli değil. Btr veya uzaktan eğitim sorumlusu teknik sorunları çözer sistemi çalışır durumda tutabilir. Ama bu saatler de öğrencinin başında kim durur problem o.

Bu saatler de tek bir sorumlu olup görev yapılamaz hocam. Bu saatler de eba destek noktasında kimin görevli olacağı hala belli değil. Btr veya uzaktan eğitim sorumlusu teknik sorunları çözer sistemi çalışır durumda tutabilir. Ama bu saatler de öğrencinin başında kim durur problem o.
Hocam lise öğretmenleri için 40 saat üzerinden ek ders ödenmesi planlanıyor. Mesai daha az. Bizde ise durum çok karışık. Yeğitekin bir açıklama yapması lazım. Daha önce yayınladığı yazı kafaları çok karıştırdı.

Arkadaşlar olmaz gerekli yerlere şikayet edelim bu nasıl bir haksızlıktır ya herkes evde ders yapsın biz sürekli okula gidelim yetmezmiş gibi haftasonu da gidelim öyle şey mi olur

Bugün farklı okullardan 2 öğretmen geldi, okulları uzakmış, benim okul yürüyüş mesafesindeymiş, laptop yokmuş, telefondan iyi olmuyormuş canlı dersi benim okuldan yapalım demişler, bu iş böyle giderse başımız büyük belada

Geri