BTR ve EBA Destek Noktası

Kodla Büyü
Btr görevlendirmesi gelen iller varmı şuan destek noktasi icinmi çalışıyorsunuz BTR onayınız geldi tam anlamadım

Btr görevlendirmesi gelen iller varmı şuan destek noktasi icinmi çalışıyorsunuz BTR onayınız geldi tam anlamadım
btr onayı geldi. okula ugrayıp cıkıyorum hemen hemen hergün.Eba noktası faal olarak çalışmıyor şuan ilçede.Kendi okulumda EDN yok.Bugun bitişişiğmdeki okulda lab ı toparladım ,kamera kur vs geldim ..

Bizde de onay geldi. Ben haftaiçi her sabah 10.00 gibi gidiyorum. İş durumuna göre akşam saat 3-4-5 gibi çıkıyorum. EDN var ama okul çok kıyıda köşede olduğu için şimdiye kadar bir öğrenci bile gelmedi.

Konuyla alakasız ama Android EBA uygulamasından yapılan Canlı Ders operatörlerin verdiği 8 GB internetten mi gidiyor yoksa kendi paketimizden mi yer?

Mersin'de EBA destek noktası BTR görevlendirmeleri yapılmadı mı daha? İdare öğretmenleri sırayla görevlendireceğim diyor.

Merhaba arkadaşlar, elinde BT sınıfına yani EBA destek noktasına asmak için maske, mesafe ve hijyen görsellerini içeren poster olan var mı? paylaşabilirler mi? Nette var buldum ama elinde daha sade ve net olan varsa biye buradan sormak istedim belki paylaşmak isteyen olur diğer arkadaşlarda faydalanır.

Merhaba arkadaşlar, elinde BT sınıfına yani EBA destek noktasına asmak için maske, mesafe ve hijyen görsellerini içeren poster olan var mı? paylaşabilirler mi? Nette var buldum ama elinde daha sade ve net olan varsa biye buradan sormak istedim belki paylaşmak isteyen olur diğer arkadaşlarda faydalanır.
Varsa bize de lazım hocam

Btr görevlendirmesi yapıldı ilimizde. İki okul olarak yapılmış görevlendirmeler. Diğer ekstra kuruma da en az 2 gün planlama yapılması isteniyor. Sizlerin illerinde Btr olarak birden fazla kuruma görevlendirme yapıldı mı değerli meslektaşlarım? Açıklamak adına örnek vermek isterim: mesela okulunuz fatih okuluysa hem kendi okulunuzda btr oldunuz hem de anadolu lisesinde btr oldunuz.

Bizim okulumuz deprem güçlendirmesi aldı baska bır okula tasındık ve o okulda eba destek noktası olmamasına ragmen bızı farklı bır okula gorewlendırebılırmı yasaya uygun mu dur boyle bır gorewlendırme olursa ? soncuta ek ders de alamayacagız (Alan sefıyım)

Bizim okulumuz deprem güçlendirmesi aldı baska bır okula tasındık ve o okulda eba destek noktası olmamasına ragmen bızı farklı bır okula gorewlendırebılırmı yasaya uygun mu dur boyle bır gorewlendırme olursa ? soncuta ek ders de
sanmıyorum hocam. Kendi okulunuzda yoksa görevlenrmezler. Btr formatörler başka okullara görevlendirirler.bizde destek sınıfı var.4 kişiyiz.dönüşümlü yaparlar heralde.başka branş ları da nöbet programına dahil etmeliler.

iyi geceler arkadaşlar
ebadsn.JPG

bu ifadeye göre 5,6,7 ve 8 ler için ayrı ayrı saat mi ayırmamız gerekiyor. bizim okulda 5 öğrenci var her biri ayrı kademelerde... eğer öyleyse 5 öğrenci için eba dsn 7 saat açık kalmak zorunda oluyor

Ekli dosyalar

• ebadsn.JPG
    ebadsn.JPG
    45 KB · Görüntüleme: 26
BT sınıflarını geleceğe ışık açan kodlama-robotik kodlama amaçlı kullanmıyorlar.
EBA yı da aynı şekilde.
Geri kalmış eğitim sistemini teknoloji kullanarak vermeye çalışıyorlar.
Bilgisayar sınıflarının değerinin anlaşıldığı filan yok aslında.
Çağdışı sistemin aksamaması için bir araç sadece

BT sınıflarını geleceğe ışık açan kodlama-robotik kodlama amaçlı kullanmıyorlar.
EBA yı da aynı şekilde.
Geri kalmış eğitim sistemini teknoloji kullanarak vermeye çalışıyorlar.
Bilgisayar sınıflarının değerinin anlaşıldığı filan yok aslında.
Çağdışı sistemin aksamaması için bir araç sadece
temel bilgisayarı öğretmeden kodlama öğretilmeye çalışılıyor. Çocuğa öğretmeni şu proje ödevinin sunumunu da hazırla diyor, çocuk hazırlayamıyor, bilişim dersinin amacı programcı/kodlamacı yetiştirmek değil. Elbette o da yapılacak ama siz matematiği olmayan öğrenciye excel öğretmeye (onu da öğretmiyorlar ya) çalışıyorsunuz. Kodlama %30'luk bir kitleye hitap ediyor. Temel bilgisayar/iletişim öğretilmeden kodlama öğretilmemeli. Kurslar ise tam bununla ilgili. İsteyen gelecek, verim havalarda uçuşacak!

Geri