BTR ve EBA Destek Noktası

Kodla Büyü
.
.
.
20-okulda öğlen yemeğine gidemeyen öğrenci ve öğretmenlere aş hazırlamak ve dağıtmak.
21-çıkan bulaşıkları yıkamak temizlemek kurulamak ve dezenfekte etmek.
22-beğenilmeyen yemeklerin listesini çıkararak bir daha yapmamak
23-gelene gidene peçete kolonya tutup memnuyet anketi yapmak
24-

Bu sene rehberlik bransina calisan Rehberlik Bakanlığı bize daha neler yapacak merak ediyorum... Ogrenci bilgisayar ve telefonlarını kullanılır hale getirmekte olabilir bir madde...

İl dışı atama ile bir okula başladım. Müdür yardımcısı görür görmez eba destek noktası için sizi bekliyoruz dedi. Haftanın 7 günü bizimlesiniz artık dedi.
Arkadaşlar BTR olmayıp eba destek noktasında Görevlendirilen var mı? Haftanın 7 günü okulda bulunmak zorundamıyım.

İl dışı atama ile bir okula başladım. Müdür yardımcısı görür görmez eba destek noktası için sizi bekliyoruz dedi. Haftanın 7 günü bizimlesiniz artık dedi.
Arkadaşlar BTR olmayıp eba destek noktasında Görevlendirilen var mı? Haftanın 7 günü okulda bulunmak zorundamıyım.

Hayir. Btr'nin 5. Maddesi eba destek noktasinda btr gorev alir der. Md yrd kendisi de durabilir istiyorsa! Siz ogretmensiniz sizi oraya gorevlendirme okul idaresinin yetkisi değil.

Sayın Hocam, eba destek noktası için gelen yazıda “en az 1 öğretmen” ya da teknik personel görevlendirilir yazıyor. Görevli personellerin nöbet planlamaları, okul idaresince yapılır yazıyor. Yani bilişim öğretmeni olarak sadece bizler değil. Evet biz tabiki görev alacağız, Böyle bir süreçte okulumuza öğretmenlerimize destek olacağız teknik anlamda, fakat btr değilsek neden her gün gidelim Hocam? Benim anladığım biz ve diğer branştan arkadaşlarla nöbet usulüne göre eba destek noktasında görev alacağız.

Eba destek noktası ile ilgili usul ve esaslar arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• yoneticiler_icin_eba_destek_noktasi_smallest_v2.pdf
    768.2 KB · Görüntüleme: 99
Eba destek noktası usul ve esaslarda ozellikle bilisim öğretmeni demiyor, ben mi yanlis gördüm? Ama btr calisma esaslarinda eba destek noktalalarinda gorevi var diyor. 7 gun olayına laf bulamadim! Bransimizin degeri bilinmesi dileklerimle.

7 gün olayı falan yok bencede, zaten canlı dersler cumartesiye kadar şimdilik, ayrıca hafta sonu 8 -12 lere dyk var, btr rehberlik yapar, ortamı hazırlar, okulda bulunması gereken saatler bellidir. Geri kalan zamanda, başta il/ilçe mem ler sonra okul idaresi tarafından diğer öğretmenler sıraya konulup herkesin sırayla eba destek noktasında nöbet tutması sağlamalı.Klişe bir sözle: Herkesin canı canda btr nin ki mi patlıcan? 2000 yılından kalma pc ler ile ders yaparken, bankalardan pc dilenirken kimsenin aklında bile yoktuk, gereksizdik, ms dos gibiyiz valla arka planda çalışıyoruz ama kıymetimiz bilinmiyor.

Biz okulda şöyle bir planlama yaptık. 9-3 okuldayım. Btr görevim var. Okula öğretmenler dönüşümlü geliyor, yarısı sabah yarısı öğleden sonra. 3ten sonra ben gidiyorum. Öğleden sonra gelen öğretmenler dönüşümlü bakıyor.

hocam esnek çalışmaya göre çalışacaksınız, zaman çizelgesi oluşturun onun dışında bütün öğretmenlere eba destek noktasında ne yapacaklarını anlatın rehberlik edin bilgisayarlarda sorun olursa müdahele etmek dışında işiniz yok , öğrencilerin başında bütün öğretmenler her gün 2 saat duracak şekilde zaman çizelgesi oluşturtun idareye böylelikle eba destek noktasına gelenlere sınıfta ders anlatmakta belki birilerinin aklına da gelebilir! oldu olacak öğrencilerin yerine derse girip derste dinleyelim . bu ne ya işin içinde b" geçmesin hemen bilişim öğretmenine atalım uğraşsın dursun bu ne cahillik ne aymazlıktır.

mal bulmuş mağribi gibi mi?malesef büyük bir kısmı öyle..

Arkadaslar dün yayınlanan ek ders yazısından sonra öğretmenler canlı ders verecek ama maaş karşılığına sayılacak ve hemen hemen hiç ücret alamayacak. ama btr 18 saat ücretini alacak. Bu durumda hiç ücret almayan öğretmeni nasıl tutarlar eba destek noktasında. Bunu da dikkate almak gerekecek

Arkadaslar dün yayınlanan ek ders yazısından sonra öğretmenler canlı ders verecek ama maaş karşılığına sayılacak ve hemen hemen hiç ücret alamayacak. ama btr 18 saat ücretini alacak. Bu durumda hiç ücret almayan öğretmeni nasıl tutarlar eba destek noktasında. Bunu da dikkate almak gerekecek
maaş karşılığını dolduramayan öğretmenlerden başlamak üzere... sonrasında görevlendirme müzik beden resim tektas ve uzaktan eğitim vermek istemeyen veremeyenler daha sonra gönüllüler gönülsüzler bu iş herkesi bağlar bizim işimiz rehberlik etmek,pcleri et leri çalışır olmasını sağlamak kullanamayanlara kullanma eğitimi vermek... bütün branşlardan daha yüksek puanla girdik diye kendinimizi her işi yapmaya amade sanmayın bu karışıklığa bir son verin artık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bos beles sinif gecme ne demek hocam? Yani bugune kadar geçenler gerçekten hakki ile mi gecti? Lisede olup okuma yazma bilmeyen sayisi her sene artiyor.
Sinif ogretmenlerinden ziyade uzaktan egitimde aileler bilincli olmali, ogretmen dersini verir rehberlik yapar ama evde ne yaptigini aile bilir, o kadar öğrenciyi takip edemez.
maaş karşılığını dolduramayan öğretmenlerden başlamak üzere... sonrasında görevlendirme müzik beden resim tektas ve uzaktan eğitim vermek istemeyen veremeyenler daha sonra gönüllüler gönülsüzler bu iş herkesi bağlar bizim işimiz rehberlik etmek,pcleri et leri çalışır olmasını sağlamak kullanamayanlara kullanma eğitimi vermek... bütün branşlardan daha yüksek puanla girdik diye kendinimizi her işi yapmaya amade sanmayın bu karışıklığa bir son verin artık, özellikle sınıf öğretmenlerinin yükü sınıf öğrencilerini iyi takip etmeliler. boş beleş sınıfı geçmemeleri için

harici derslerle beraber 28 saat ders verilmişse Btr görevlendirmesini iptal ettirmek gerekiyor mu yoksa ben yine de bakarım desek olur mu?

eras63 hocam normalde 22 saatin üstünde ders yükünüz varsa ve bunların üzerinden ek ders onayınız alındıysa verilmemesi lazım.

yahu biz neyiz allah aşkına? bu sene yoğunluğumuzun artacağını düşünüyorduk ama bu kadarını bende tahmin etmiyordum. İstanbuldayım kendi ortaokulum ve 1 ortaokul ve 1 ilkokulu da benim okuluma yönlendirmişler. toplamda 5 binden fazla öğrenci yapıyor bu.
bazı arkadaşlar branş öğretmenleri de bakabilir falan gibi mesajlar yazmış. arkadaşlar evinizdeyken o telefon susmaz. yıl içerisinde öğretmenler odasındaki bilgisayarlarda yaşanan sorunlar için sizleri nasıl çağırdıklarını hatırlayın. bizim derslerimizi rahatça bölüp akıllı tahta veya öğretmenler odasındaki bilgisayar sorunundan dolayı çağırabiliyorlar. ihale şu an için tüm BTR öğretmenlerine kalmıştır. İtiraz etmeliyiz. 18 saat ekdersten fazla iş yükü var burada.

Ben btr almadım hem bu seneki belirsizlik hem yüksek lisans etkili oldu tabii. Ama yine de hala m. Yardımcısı mesaj atıyor hocam nasıl niye diye. Tabiki yardımcı olmak için çabalıyorum. Ama arada da düşünüyorum ben acaba aynı şeyi yapsam nasıl tepki verirlerdi?Sanırım iş bilmek kendini geliştirmek olarak ödül bu...

Okula gelen yeni yazıyla EBA destek noktasında tüm öğretmenlere görev verilmesi istendi.
upload_2020-9-8_18-34-23.png

Geri