BTR ve EBA Destek Noktası

Kodla Büyü
Bugün farklı okullardan 2 öğretmen geldi, okulları uzakmış, benim okul yürüyüş mesafesindeymiş, laptop yokmuş, telefondan iyi olmuyormuş canlı dersi benim okuldan yapalım demişler, bu iş böyle giderse başımız büyük belada

ah be arkadasim ogretmenler bile kendine dogru duzgun bir pc edinemiyor mu? alistirmayin.

ah be arkadasim ogretmenler bile kendine dogru duzgun bir pc edinemiyor mu? alistirmayin.
Alamayacaklarından değil belki de vardır, işlerine gelmiyor. Kamera yok, pc ler eski, win7, zaten güncelleme yapılamıyor meb hattında, nasıl açacam ben acaba canlı dersi bilemiyorum

Alamayacaklarından değil belki de vardır, işlerine gelmiyor. Kamera yok, pc ler eski, win7, zaten güncelleme yapılamıyor meb hattında, nasıl açacam ben acaba canlı dersi bilemiyorum
Hocam win7 de ebadan canlı ders öğrenci için çalışır mı acaba. Bilginiz var mı

Bugün farklı okullardan 2 öğretmen geldi, okulları uzakmış, benim okul yürüyüş mesafesindeymiş, laptop yokmuş, telefondan iyi olmuyormuş canlı dersi benim okuldan yapalım demişler, bu iş böyle giderse başımız büyük belada
İyi artık iyice internet kafe gibi olsun okul

Hocam win7 de ebadan canlı ders öğrenci için çalışır mı acaba. Bilginiz var mı
İnanın çok merak ediyorum ben de, deneme fırsatım olmadı, win 7 ler güncel değil, windows güncellemeri meb engeline takılıyor zaten. Normalde evde kendi laptopundan win7 üzerinden canlı ders yapan öğretmenler var

Ben bugün bir öğretmenime win7 li bir bilgisayardan canlı ders yapabilmesi için yardımcı oldum. Ders boyuncada herhangi bir sorun yaşamadık.

Çalışma saatleri çok fazla olduğu için Fatih koordinatörüne yaptığım baskılar sonucunda okuluma bir kişi daha görevlendirecekler. Bunun yanında hafta sonu dyk olarak ek ders ödemesi olacak. Okula 9da gidip 3te çıkıyorum. Gerisi umrumda olmaz. Ayrıca kendi okulunuzdaki öğrencilerden canlı dersi olup canlı derse katılma imkanı olmayan öğrenciler de gelebilir dediler.

Hocam hiç uğraşmayın idareye gönderin. Kendi imkanlarını kullanarak bize iş çıkarmadan İnterneti kullanıp canlı ders yapmalarında mahsur yok bence.

Çalışma saatleri çok fazla olduğu için Fatih koordinatörüne yaptığım baskılar sonucunda okuluma bir kişi daha görevlendirecekler. Bunun yanında hafta sonu dyk olarak ek ders ödemesi olacak. Okula 9da gidip 3te çıkıyorum. Gerisi umrumda olmaz. Ayrıca kendi okulunuzdaki öğrencilerden canlı dersi olup canlı derse katılma imkanı olmayan öğrenciler de gelebilir dediler.
İl koordinatörü olarak bu kadar yetkisi var mı arkadaşın . Haftasonu için dyk ücreti vs .bunlar okul veya il-ilçe bazında alınacak kararlar değildir .demekki ülke genelinde bu karar alındı şeklinde yorumlayabilir miyiz ?

eskiden çalıştığım ilçede sanırım şube müdürleri idi okul müdürlerine diyorlardıki ders programı bilgisayardan notlar eokuldan oda bilgisayardan sınavlarda optik üzerinde oda bilgisayardan yazışmalar bilgisayardan hesaplar bilgisayardan her şey bilgisayardan e bunları kim yapacak devletin size gönderdiği bilgisayarcılar(bilişim öğretmenlerini kastediyor) itiraz hakları yok çünkü bu işler için gönderildiler. birde başkalarının bizim için olan düşünce ve bakış açılarına da bakmak lazım bizim branşımız neden bu hale geldi gelmesi için nasıl kötülediler yukarıdan bakanlıktan haşmetli idarecilerimiz neler talep ettiler.. ...... ... ...

C
Nasıl oluyor hocam. Valla helal olsun

İl koordinatörü olarak bu kadar yetkisi var mı arkadaşın . Haftasonu için dyk ücreti vs .bunlar okul veya il-ilçe bazında alınacak kararlar değildir .demekki ülke genelinde bu karar alındı şeklinde yorumlayabilir miyiz ?
Hocam görüşürler ilçede, sonra ilde yukarı doğru gider talepler. Bu sistem planlanırken illa ki hafta sonu ek ders ücretleri ne olacak diye düşünmüşlerdir herhalde. Yoksa kimse dile getirmez diye düşünüyorum.

Hocam görüşürler ilçede, sonra ilde yukarı doğru gider talepler. Bu sistem planlanırken illa ki hafta sonu ek ders ücretleri ne olacak diye düşünmüşlerdir herhalde. Yoksa kimse dile getirmez diye düşünüyorum.
Mantıklı ve haklı bir cevabınız var .ancak ben mebde ben bunun düşünülmüş olacağını açıkçası hiç sanmıyorum . Kervan yolda hesabı

.
.
.
20-okulda öğlen yemeğine gidemeyen öğrenci ve öğretmenlere aş hazırlamak ve dağıtmak.
21-çıkan bulaşıkları yıkamak temizlemek kurulamak ve dezenfekte etmek.
22-beğenilmeyen yemeklerin listesini çıkararak bir daha yapmamak
23-gelene gidene peçete kolonya tutup memnuyet anketi yapmak
24-

Biraz önce okula gittim okul müdürüne ve müdür yardımcısına "EBA Destek Noktası olacağız, gerekli hazırlıkları yapmamız ve araç gereç vb. gibi bilgileri vermemiz gerekiyor" diye.. Aman Allahım ikisi de aman hocam başımıza iş çıkarma diyorlar.. Sanki ben kendim uydurdum..

Geri