BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Kodla Büyü
wildn' Alıntı:
anadolu lisesi sınavı yapıldı martta ama alımlar kasımda olacak dedi bakan. madem önce fatih projesinin kurulumuna liselerden başlandı o zaman bt rehber öğretmeni olarak görevlendirmeden önce anadolu liseleri sınavını kazanan öğretmeni atasalardı daha mantıklı olmaz mıydı?plan düzenleme niye böyle geç oluyor anlamak mümkün değil.
aynen hocam şu ana anadolu liselerinde başka branşlardan çalışan formatör öğretmenler var.aslında önce anadolu atamalarının yapılması daha doğru olr

30 saat görev ibaresini bende göremedim.4+4+4 sistemiyle eğitim öğretin saatleri artık 30 değil... ortaokul olanların şu an ders saatleri 36, önümüzdeki yılllarda da 37 olacak 7-8 lerin sisteme katılmasıyla...SEvinip mutlu olan arkadaşları anlayamadım formatörlükten ne farkı var bu görevin..Hangi şartlar değişmiş de arkadaşlar mutlu oldu onu da anlamadım...Hergün eğitim öğretim saati 8 saat olacak onumuzdeki yıl... bu da haftalık 40 saate gelecek....HİÇBİR DEĞİŞİKLİK YOK...Birileri ya rüya görüyor yada okuduklarının ne anlama geldiğini anlayamıyor sanırım....DERS YOKSA HALA NORM YOK! ...........................
Bunda anlaşılmayan bir şey mi var?Değişmesi gereken BT rehbermiş formatorlukmüş bunların adı falan değil....BT' ciler için NORM KADRO yönetmeliğidir.Adı rehbermiş formatörmüş..Aman ne güzel yazı çıkarmışlar....Ben de bişey sandım gerçekten...

Arkadaşlar cevap verilmiş belki soruma ancak göremedim, Haftada 10 saat dersim var benim. Diğer arkadaşın da 24 saat dersi var. Bu yazıya göre dersleri bölüşüp 17 saat derse mi girecem? Eski sistem devam mı edecek. Daha önce en fazla 15 saat derse girerdik. Haftalık gireceğimiz ders saatinde değişiklik varmı?

bende bir soru sorayım ozaman.okulum ortaokul ve ilkokul olmak üzere sabahçı ve öğlenci.okulumuda 5ler hariç 18 saat bil.dersi var.5lerde 2 sınıf oldular.4 saatte ordan var.ve öğleden sonra dersleri oluyor.şimdi ben 22 saat derse girip geriye kalan 8 saati bt rehberliği yapacam öylemi.bide 5ler öğleden sonra olduğu için o dersede gircem öğlen gitmem hayal olacak ozaman?yanlış mı anlamışım doğrumu yorumlamışım.ve ekdersimde 18 saat üzerinde olcak öylemi?

promethus' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
promethus' Alıntı:
Bu rehber öğretmenliğini kabul edersek, fatih projesi olan okulları doldurup, yine işlerine bakacaklar. Geçici olarak sorunlarını çözmüş olacaklar. Gerisi önemli değil. Bu yazı bizim sorunlarımızı çözmek için değil, kendi sorunlarını çözmek için çıkartılmıştır. Tek dertleri fatih projesi kapsamında ki okulları ve kendi okullarımızı doldurmamız. Norm sorunu en önemli sorunumuz. Resmen hapis kaldık atandığımız okullarımızda. Eş durumundan bile zor faydalanıyoruz. Bu adamların işini halledersek, onlar bizim işimizi halletmez. Unutulur gider. ek ders problemini anlayabiliyorum ama lütfen kabul etmemeye çalışın. Norm sorunu onlar için de kalıcı çözüm. ama köylü kurnazlığını bırakamıyorlar. Uzun vadeli düşünme gibi kötü bir alışkanlıkları yok. 1 öğretmen 2 yeri idare etsin. Sus payı olarak ta çalışma saatlerini verelim. Mantıkları bu. Kafaları böyle çalışıyor. Eğer kabul etmezsek mecbur norm sorununu çözmek zorunda kalacaklar. Norm sorunu çözülecek ki fatih projesi kapsamında ki okullar bt öğretmeni talep edebilsin. Biz o okulları doldurmazsak, öğretmen talep edebilmek için norm sorununu çözmek zorunda kalacaklar. Bu kadar basit. Velhasıl kabul etmeyelim bu işi.

Hocam okuduğunuzu anlamakla ilgili bir probleminizmi var Madde 1 çok açık Fatih Projesi kapsamında kurulumu tamamlanan ve işler vaziyette en az 1 BT bulunana okullarda BT rehber Öğrt. görevlendirmesi yapılacaktır.

Ortalık bulandırmayın norm dışında olabilecek en güzel şartlar sunulmuş. Herşeyden şikayet nedir istedikleriniz anlamıyorum. BT öğretmeniyim ama bu branş kadar ne istediğini bilmeyen şımarık bir branş görmedim

1) Haddini bil. Ben şımarık değilim.
2) Ne istediğimi çok iyi biliyorum
3) Suyu bulandırmıyorum.
4) Sen okuduğunu anlamıyorsun.
5) Yeteri kadar zekaya sahip değilsin ve ayrıca edepsizsin.

1 . madde gayet açıkmış. Evet bence de gayet açık. Aynı anda 2 ayrı okulda görev yapmanın önünü açıyor. Haa, fatih okullarında açık kapanırsa, sadece kendi okulunda görev yapabilirsin. Ama garantisi var mı? Niye bu kadar açık olan bir şeyi göremiyorsunuz. Sene başı gelen başvuru formu birebir aynı olarak rehberlik adı altında tekrar önümüze sunuluyor. İlk başta gelen başvurumu formunun esprisi nedir? Kendi okulumuz haricinde 3 tane okul tercih edeceğiz. Şimdi ki başvuru formunda yine 3 tane tercih yeri var. Yani hem kendi okulunda hem fatihli okulda görev yapacaksın. İlk başta dolduramadılar. Kendi ilçemde sadece fatihli okulluran 2 gününü doldurdular. Şimdi başvuran sayısını artırıp diğer günlerini de dolduracak. Burada iyi niyet yok. Niye ısrarla 3 tercih diye önümüze form koyuluyor. Neyi tercih edecem. Kendi okulumda lab. var. Okulum 2300 kişilik okul. Eğer seçersem beni gönderme ihtimalleri yüksek olan(yakınlıktan dolayı) lise 2500 kişilik. Adamların derdi norm kozlarını saklı tutarak ek ders şantajı ile senin etinden sütünden faydalanmak. Ders gereksiz dediler kaldırdılar, formotörlük tek okulda gereksiz oldu. 2 okula gidilmesi lazım. Nasıl ikna ediyor bizi? Norm ve çalışma saati ve ek ders kozlarını kullanarak. Bu kozların tamamını hiçbir zaman ortadan kaldırmazlar. Adamların derdi bizden öğretmen olarak faydalanmak değil. Tekniker-işçi olarak faydalanmak. Fakat norm kadro verirlerse kendileri de biliyorlar ki bizi daha az sömürebilirler. Fakat mümkün olduğu kadar fazla sömürmek istiyorlar. O yüzden kozların tamamını kaptırmıyorlar. Biraz düşünme kapasiteniz olsa, bunları hesap edersiniz. Ama saflığın sığ sularına kendini bırakıp umutlu olalım oyunu oynamaya bayılıyorsunuz. Herşey bir kenara ben niye suları bulandırcakmışım. Sen ne demek istiyorsunuz. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu? Senin umutlu laflarına goygoyculuk yapmak zorundamıyım. Fikrimi söylerken sana mı soracağım. Şımarıklık yapıyormuşum. Beni tanıyor musun. Tanımadığın bir insan hakkında nasıl böyle laflar söylebiliyorsun, terbiyesizlik yapma.
Bu arada norm dışında demişsin, ne demek norm dışında? Asıl olay norm zaten. Norm yoksa iyi niyet yoktur. Sömürüye ikna etmek için ağza bir kaşık bal koymak vardır. Max. 15 ders ifadesi de kalkmış. 25 ders varsa 25 derse gireceksin. Bir yerden verip diğer yandan alıyor. Neyine bu kadar ayılıp bayıldınız ben anlamadım. 09:00-15:00'ten başka kazanım yok. O da önemli elbette. Ama resmin tamamını görmek lazım.
Son olarak umarım sen haklısındır. Senin haklı olman benim işime gelir.
Peki siz norm dışında farklı ne istiyorsunuz hocam. Bu yazıyı size yazdırsalardı siz ne yazardınız?

pinarsan83' Alıntı:
30 saat görev ibaresini bende göremedim.4+4+4 sistemiyle eğitim öğretin saatleri artık 30 değil... ortaokul olanların şu an ders saatleri 36, önümüzdeki yılllarda da 37 olacak 7-8 lerin sisteme katılmasıyla...SEvinip mutlu olan arkadaşları anlayamadım formatörlükten ne farkı var bu görevin..Hangi şartlar değişmiş de arkadaşlar mutlu oldu onu da anlamadım...Hergün eğitim öğretim saati 8 saat olacak onumuzdeki yıl... bu da haftalık 40 saate gelecek....HİÇBİR DEĞİŞİKLİK YOK...Birileri ya rüya görüyor yada okuduklarının ne anlama geldiğini anlayamıyor sanırım....DERS YOKSA HALA NORM YOK! ...........................
Bunda anlaşılmayan bir şey mi var?Değişmesi gereken BT rehbermiş formatorlukmüş bunların adı falan değil....BT' ciler için NORM KADRO yönetmeliğidir.Adı rehbermiş formatörmüş..Aman ne güzel yazı çıkarmışlar....Ben de bişey sandım gerçekten...
:alkis: :alkis: :alkis:

garfield' Alıntı:
bende bir soru sorayım ozaman.okulum ortaokul ve ilkokul olmak üzere sabahçı ve öğlenci.okulumuda 5ler hariç 18 saat bil.dersi var.5lerde 2 sınıf oldular.4 saatte ordan var.ve öğleden sonra dersleri oluyor.şimdi ben 22 saat derse girip geriye kalan 8 saati bt rehberliği yapacam öylemi.bide 5ler öğleden sonra olduğu için o dersede gircem öğlen gitmem hayal olacak ozaman?yanlış mı anlamışım doğrumu yorumlamışım.ve ekdersimde 18 saat üzerinde olcak öylemi?
süper anlamışsın aynen öyle olacak :++:

Ben de bir şey sormak istiyorum. Bu sorunun yeri mi bilmiyorum ama uygun başlık bulamadım, yeni konu da açmak istemedim. Neyse sorum şu: Benim kadrom halk eğitimde. Beni Fatih projesi kapsamında olan bir liseye BT Rehber Öğretmen olarak görevlendirmek istiyorlar. Gündüz kursu+ bir okula 2 saat ders toplam 14 saat dersim var. Bir de gece kursu açılacak 18:00-21:30 saatleri arasında, haftada 8 saat. 14+8=22 benim maaş karşılığı gireceğim ders olarak mı değerlendirilecek yoksa 8 saat mesai saatleri dışında olduğu için ayrı mı olacak? Müdür yardımcım başka ücret alamayacaksın zaten 18 saat alacaksın diyor ama benim kafamı karıştıran şu: Kadrom bir ilköğretim okulunda olsaydı, 14 saatte dersim olsaydı, ben halk eğitimde de kendi isteğimle gece kurs açsaydım durum değişecek miydi?

promethus' Alıntı:
1) Norm
2) Max. 15 Saat derse girer ibaresi
3) Öncelik kendi çalıştığı okuludur ibaresi.
4) 2 Ayrı okulda görevlendirilemez ibaresi.
Çalışma saatleri halledilmiş gözüküyor ama dolaylı yorumlarla. Açık bir ifade ile 30 ders ibaresi yer alırsa iyi olur.
Bu kadar. Zaten norm geldiği zaman fatihli okullar tayin dönemi dolar. Taşıma suyla değirmen döndürmeye gerek kalmaz. Eğer fatihli okullar tayin dönemi yine boş kalırsa o zaman o okula görevlendirme verilir. Ama sadece o okula. 2 okul dolaşmak zorunda kalmayız. Diğer öğretmenler sadece 15 saati dolduramazsa başka okula gider. Yani norm açığı olursa. Norm açığı olmazsa iki okul dolaştıramazlar. O yüzden norm vermiyorlar. Yukarıda tartışma yaşadığım hocam bana kızabilir. Biraz sert karşılık verdim. Ama sakin bir şekilde düşünürsek yazıda çok boşluklar var. Hem kendi okulunda derslere girecek diyor. Hem de fatihli okullar boşken diğer yerlere atama yapılmaycak diyor. Ne demek bu? Haftada 3 gün kendi okulunda dersleri tamamlayacaksın arta kalan zamanda rehberlik yapacaksın. Hem de haftada 2 gün fatihli okula gideceksin. Fatihli okullar dolarsa böyle bir sorun olmaz. Fazla dersin yoksa yine sorun olmaz. Ama benim 25 dersim var. Ve ilçemde fatihli okullar doldurulamadı. Bugün formötürlük sonuçlarına baktım. Max. 15 ders ibaresi kalkmış. Ben bu durumda 3 gün 25 derse girecem, 2 gün de 2500 kişilik cehennem gibi bir liseye gidecem. Derdimi anlatabiliyor muyum. Öyle şey olmaz diyorsanız, neye dayanarak söylüyorsunuz? Maddeler o kadar da açık değil. Maddeler birbiri ile çelişiyor. Yukarıda örneği verdim. 1 maddeye bakıp, gayet açık deyip sevinmenin anlamı var mı? Her şey bir tarafa siz de yine norm dışında ne yazardınız diyordunuz. Norm'u yazdıktan sonra başka birşey yazmaya gerek yok. En önemli mesele norm. norm'u vermiyorsa hiçbirşey vermemiş demektir. Çalışma saatleri aldatmasın.
1- Hocam bu genelge mahiyetinde bir yazıdır, norm kadrolar yönetmeliklerle belirlenir zaten. O yüzden bu yazıyla kodra verilemez zaten. Ha 5 Ekim iller için norm kadro belirlemenin son günü, ondan sonra top bakanlıkta olacak. E bakanlıkta daha önce BT cilerin normunu ben belirleyecem dediğine göre ordan bişey çıkabilir.
2- Yanlış yorumladığımız birşey var. BT öğretmenlerinin norm fazlası olmasının en büyük nedeni zaten eskiden 6-10 saat sonra da en fazla 15 saat derse girebilir ibaresi. Nerdeyse bütün okullar nasılsa öğretmenim formatör olacak derse 10 saat ya da 5 saatten fazla girmeyecek dedi ve 15 saatten fazla dersi seçmedi. Bizlerde sesimizi çıkarmadık işimize geliyor az ders diye ve hepimiz norm fazlası olduk. Zaten yeni 4+4+4'e göre seçmeli dersler haftanın bir gününe ya da her günün son saatlerine konulacağına göre en fazla 8-10 saat bt dersine girebieceğiz zaten.
3- Öncelik kendi okuludur maddesi şuan için anlamlı olabilir sadece, zaten 2 sene içinde bütün okullara fatih projesi kurulacağına göre ve şu anki yazıda önelik fatih projesi kurulan okullar dediğine göre dolaylı olarak 2 sene sonra herkesin önceliği kendi okulu olmuş oluyor.
4- 2 ayrı okul endişenizde bence yersiz. Eski yönetmelik çevre okullarada yardım eder ifadesi içeriyordu ve bazı iller bu maddeye dayanarak 2 hatta 3 okula görevlendirme yapıyordu. Bence yeni yazıda bunu zaten önlemiş oluyor, bt rehberliği her halükarda tek okulda yapılacak oluyor. 2 okul da sadece okulun birinde derse girme durumunda oluyor, oda en fazla kendi okulunda fatih projesi kurulana kadar ve düşük ihtimalli bi durumdur.

mysql' Alıntı:
Ben de bir şey sormak istiyorum. Bu sorunun yeri mi bilmiyorum ama uygun başlık bulamadım, yeni konu da açmak istemedim. Neyse sorum şu: Benim kadrom halk eğitimde. Beni Fatih projesi kapsamında olan bir liseye BT Rehber Öğretmen olarak görevlendirmek istiyorlar. Gündüz kursu+ bir okula 2 saat ders toplam 14 saat dersim var. Bir de gece kursu açılacak 18:00-21:30 saatleri arasında, haftada 8 saat. 14+8=22 benim maaş karşılığı gireceğim ders olarak mı değerlendirilecek yoksa 8 saat mesai saatleri dışında olduğu için ayrı mı olacak? Müdür yardımcım başka ücret alamayacaksın zaten 18 saat alacaksın diyor ama benim kafamı karıştıran şu: Kadrom bir ilköğretim okulunda olsaydı, 14 saatte dersim olsaydı, ben halk eğitimde de kendi isteğimle gece kurs açsaydım durum değişecek miydi?
Hocam bu yazının eski yazıya göre avantalarından biride bu. Eskiden 8-5 mesai olduğu için mesai saatlerinde verdiğin hiçbir kurstan ücret alamıyordun ve egzersiz yapamıyordun. Ama artık 30 saatlik çizelgeye bağlı olacağı için çizelge dışındaki saatlerde kursta versen ücretini alırsın, egzersizde açabilirsin.

Ha bu arada bir dipnot: Sürekli kendimize çalışma şartlarını örnek aldığımız rehberlikçilerde ihtiyaca göre 2. okulda görevlendiriliyorlar.

pinarsan83' Alıntı:

Aynen katiliyorum. Fatih projesiyle birlikte iş yükü arttırılmış, bir ara gaza gelip sözde Biligayar destekli eğitim için kurulan BT sınıfları Bilgisayar derslerinin de kaldırılmasıyla hiç bir işe yaramadan ellerinde kaldı, şimdi ki Fatih projesinin eski sürümüydü bu BT ler , şimdide Fatih projesi sınıfları kuruluyor dünyanın parası akıtılıyor yarın onlarda ellerinde kalacak hiç bir işe yaramadan bizde onların ameleliğini yapacağız oldu walla... BT sınıfındaki kırık dökük bilgisayarlarla uğraştığımız yetmiyormuş gibi 3-5 seneye de bozulan Akıllı tahtalar, tabletler hepsi bizim başımıza kalacak, zaten şu anda okulda ki eğitim öğretim 4,30 çoğu okulda, bizim hiç bir karımız yok bu işten arkadaşlar, resmen dalga geçilmiş, birde adını değiştirmişler, rehbermi olmak istiyoodunuz alın size rehberlik der gibi...

o kadar baktim net bisi anlamadim 4 sorum var

1. simdi formatorluk devam ediyormu yoksa bt rehberlik icin ayrica basvuracakmiyiz
2. 30 saat muhabbeti ne okulda 8 saat dersim var bu 30 isi nasil oluyor?
3. ayrica baska okula gorevlendirmemi olacak liselere vs yoksa kendi okulumuzda formator gibi devammi edecegiz?
4. yoksa sadece adi degisti formator bt rehberi oldu hic bisi degismedi mi??

gzegen' Alıntı:
o kadar baktim net bisi anlamadim 3 sorum var

simdi formatorluk devam ediyormu yoksa bt rehberlik icin ayrica basvuracakmiyiz
30 saat muhabbeti ne okulda 8 saat dersim var bu 30 isi nasil oluyor?
ayrica baska okula gorevlendirmemi olacak liselere vs yoksa kendi okulumuzda formator gibi devammi edecegiz?
1- formatörlük bitti, bt rehberliği için yeni başvuru alınacak ve formatörlükler iptal edilecek.
2- 8 saat dersin varsa haftalık ders çizelgene 22 saat de BT Rehberliği yazılacak, tıpkı meslek liselerinde alan şeflerine bakım-onarım yazıldığı gibi.
3- görevlendirmede öncelik fatih projesi başlayan liseler, ondan sonra bt sınıfı olan okullar

BİLİŞİM BRANŞIM
Uzaktan görenler bilişimi çağın mesleği sanıyor
Bilmezler bilişim öğretmenleri her gün ağlıyor
Atanamayanlarımızın sayısı her yıl artıyor
Bir meçhule döndü bilişim branşım

F@TİH’i yaşarım,MEB’le boğulur bilişim
Zamansız küllendi atanma ateşim
Şubata olur mu bilmem gidişim
Zamansız sarardı bilişim branşım
Mevsimsiz sarardı bilişim branşım

40 binde 1 kontenjana mahkum gibiyim
0’la atananlar içinde 86’yla atanmamış biriyim
İlde tek norm fazlası bir benmiş gibiyim
Nasıl düzelecek bilişim branşım

Yorgunum dertliyim bu MEB’e yürek dayanmaz
Bilişimsiz FATİH olmaz desem de bir MEB inanmaz
Mazideki parlak dönemlerimizi ararım böyle yaşanmaz
Bahtı kara talihsiz bir branştır bilişim branşım

Beytullah ELBİR...

(F)arkımız yok okulda ameleden
(@)işaretini yapamayan adamlar bt rehberi iken
(T)akatimiz de umudumuzda kalmadı 657 den
(İ)smi lazım değil bize güvercin derken
(H)akkımız helal değil umudumuz ahiretten (ALINTI)

murat_erg' Alıntı:
BİLİŞİM BRANŞIM
Uzaktan görenler bilişimi çağın mesleği sanıyor
Bilmezler bilişim öğretmenleri her gün ağlıyor
Atanamayanlarımızın sayısı her yıl artıyor
Bir meçhule döndü bilişim branşım

F@TİH’i yaşarım,MEB’le boğulur bilişim
Zamansız küllendi atanma ateşim
Şubata olur mu bilmem gidişim
Zamansız sarardı bilişim branşım
Mevsimsiz sarardı bilişim branşım

40 binde 1 kontenjana mahkum gibiyim
0’la atananlar içinde 86’yla atanmamış biriyim
İlde tek norm fazlası bir benmiş gibiyim
Nasıl düzelecek bilişim branşım

Yorgunum dertliyim bu MEB’e yürek dayanmaz
Bilişimsiz FATİH olmaz desem de bir MEB inanmaz
Mazideki parlak dönemlerimizi ararım böyle yaşanmaz
Bahtı kara talihsiz bir branştır bilişim branşım

Beytullah ELBİR...
:alkis:

arkadaşlar bir ayrıntı unutulmuş hatırlatayım. fiilen yapılan ders görevi ile ekders karşılığı sayılan görev arasında fark vardır.

örneğin yüksek lisansınız veya doktoranız varsa ve toplam 10 saat derse giriyorsanız 10 saat ekdersiniz %5 veya %15 zamlı olacak geri kalan 20 saat BT rehber öğretmenliği fiili girilen ders saati olmadığı için zamlı olmayacaktır. bu durum idareciler içinde geçerlidir.

niye ayrı BT rehber öğretmenliği şeklinde belirtilmesi gerektiğini bilin diye yazayım dedim.

ayhangunes' Alıntı:
arkadaşlar bir ayrıntı unutulmuş hatırlatayım. fiilen yapılan ders görevi ile ekders karşılığı sayılan görev arasında fark vardır.

örneğin yüksek lisansınız veya doktoranız varsa ve toplam 10 saat derse giriyorsanız 10 saat ekdersiniz %5 veya %15 zamlı olacak geri kalan 20 saat BT rehber öğretmenliği fiili girilen ders saati olmadığı için zamlı olmayacaktır. bu durum idareciler içinde geçerlidir.

niye ayrı BT rehber öğretmenliği şeklinde belirtilmesi gerektiğini bilin diye yazayım dedim.
hocam zaten o saat fiili derste maaş karşılığı sayıldığı için yüksek lisansın bt rehberine bi artısı yok.

KöfteHoRr' Alıntı:
mysql' Alıntı:
Hocam bu yazının eski yazıya göre avantalarından biride bu. Eskiden 8-5 mesai olduğu için mesai saatlerinde verdiğin hiçbir kurstan ücret alamıyordun ve egzersiz yapamıyordun. Ama artık 30 saatlik çizelgeye bağlı olacağı için çizelge dışındaki saatlerde kursta versen ücretini alırsın, egzersizde açabilirsin.
Hocam, Valilik görevlendirmesi olduğu için aynen devam. Mesai saatleri içinde yaptığın tüm çalışmalar 18 saat ekders ücreti sayılır...

hasan' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
mysql' Alıntı:
Hocam, Valilik görevlendirmesi olduğu için aynen devam. Mesai saatleri içinde yaptığın tüm çalışmalar 18 saat ekders ücreti sayılır...
Hangi gerekçeyle? valilik beni 8-5 görevlendirmiyor ki 8-5 arası başka iş yapmayacam yapsam da ücret almayacam?

gelde gülme ya.... adam açık yazmışşş

ikili eğitimde 2 tane bilg. olacak diye....
biri sabahçı diğeri öğlenci olacak diye

bizimkiler hala sabah akşam okulda olacağız diyor ... yorumlara bak ya :)

isteyen cumarteside gelebilir okula... :)

biri sabahçı diğeri öğlenci olacak diyor bu kadar basit

karinca_52' Alıntı:

Yazıda 2 adet öğretmen(sabah ve öğle) görevlendirilebilecek diyor.

mb1984' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:

Yazıda 2 adet öğretmen(sabah ve öğle) görevlendirilebilecek diyor.

işte bende onu diyorum.... :) sayfalarca başlık açıldı yo 40 saat okuldayız.... yok 8-5 okuldayız yapmayın arkadaşlar ....her şey açık....

Yakında açıklama gelir. ne hortlatmışsınız 2 günde konuyu bee.. bunun yerine birisi anket yapsın. aklımıza takılan soruları işaretleyelim.
sonra yazının altındaki erdoğan beyi arayıp, cevapları burada paylaşalım, tek tek aramaktan iyidir.

Geri