BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Kodla Büyü
KöfteHoRr' Alıntı:
myıldırım' Alıntı:
Aklıma takılan bir kaç soru ve tereddütlerim:
1. Şimdi bu başvuruyu yapmak zorunda mıyız?
2. Başvurursak kendi okulumuz çıkar mı yoksa liselere mi gideriz(zira akıllı tahtalar liselerde)?
3. Başvurursak çalışma şartlarımız ve saatlerimiz sanırım çok fazla değişmeyecek. her ne kadar bununla ilgili maddeler varsa da kesinlik söz konusu değil
4. Başvurursak norm sorunumuz çözülecek mi?
5. Başvurmazsak yine formatör olarak devam edebilecek miyiz?
6. Bundan sonra hem formatörlük hem de bt rehber öğretmenliği alternatifi mi olacak yoksa yalnızca bt rehberlik mi?

Kanaatim: Sanırım görev tanımımızda, norm ve çalışma saatleri konusunda pek fazla yenilik getirilmeden ekstra işler ve sorumluluklar verilmeye çalışılıyor.
1- başvuru yapmak zorunda değilsiniz.
2- 3 tercih yaptığına göre tercih sırasına göre gider, ilk tercihe kendi okulunuzu yazarsanız sizin dilekçe en sona kalır ve önce fatih başlayan okulları yerleştirirler eğer onlar dolarsa sizi kendi okulunuza verirler dolmazsa 2-3. tercihinizde fatih olan bi okul yazmışsanız sizi oraya verirler.
3- sanırım siz hala 8-5 bizi çalıştırabilecekler düşüncesindesiniz o yüzden çokta ikna etmeye çalışmaya gerek yok.
4- görevlendirmelerin normla bi alakası olmaz, o tamamen ayrı bir konu.
5- çok düşük bi ihtimal ocağa kadar devam edebilir formatörlük görevlendirmesi yapan illerde, ama çok büyük kısmında görevlendişrmeler ya iptal edilip yeniden yapılacak ya da aynı görevlendrme ismi ve şartları değiştirilerek yeniden yayınlanacak.
6- formatörlük kalkmış oldu

tabi bunlar benim yorumum

Hocam yazdığım sorulara cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Yazınızı ilgiyle okudum. 3. soruya vermiş olduğunuz cevap konusuna bir cümle ile değinmek istedim. Şöyle: İkna etmeye çalışmaya gerek yok demeniz bile bu konuda açık olmayan bir husus olduğunu ortaya koyuyor. Eğer madde net bir şekilde öğretmenin çalışma saati normal eğitimde budur ikili eğitim de budur ya da başka türlü eğitimde şu kadardır deseydi siz de bunu yazmazdınız.
Saygılar.

Benim ilçe milli eğitim müdürü: seni hangi okulda bir sorun olursa yolluğunu verip oraya gönderecem dedi. Baktım formatörlük olsada olmasada gönderecek bari ek dersten olmayayım diye görevlendirme istedim. Şimdi danıştığım kişiler eğer görev verirde orası benim okulum değil, ben ilçe formatörü değilim deyip yapmazsan (dilekçe yazıp bu ek 1 deki görevlerin dışında bir görev verilemez desem bile) ilçe milli eğitim müdürüyle papaz olursun. Tepene binmek için elinden geleni yapar dediler.

zech' Alıntı:
Benim ilçe milli eğitim müdürü: seni hangi okulda bir sorun olursa yolluğunu verip oraya gönderecem dedi. Baktım formatörlük olsada olmasada gönderecek bari ek dersten olmayayım diye görevlendirme istedim. Şimdi danıştığım kişiler eğer görev verirde orası benim okulum değil, ben ilçe formatörü değilim deyip yapmazsan (dilekçe yazıp bu ek 1 deki görevlerin dışında bir görev verilemez desem bile) ilçe milli eğitim müdürüyle papaz olursun. Tepene binmek için elinden geleni yapar dediler.
Hocam bizimde bi matematik, türkçe, fen gibi zorunlu dersimiz olmadıkça bu durumlara pek de şaşırmamak lazım.

:: MEB'E YAZALIM ::
:: BAŞKA YAZISI OLAN PAYLAŞSIN ::

BENİM 2 KONUDA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

-- BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ REHBER ÖĞRETMENİ GÖREVLENDİRME YAZISI YEĞİTEK TARAFINDAN DUYURULDU. YAZIDA BT ÖĞRETMENLERİ ESKİDEN OLDUĞU GİBİ BİR GÖREVE BAĞLI KADRO YERİNE GÖREVLENDİRMELERLE DEVAM EDİLECEĞİNİ ÖĞRENİYORUZ. FATİH PROJESİ VE GÖREVLENDİRMENİN EKSİKLİKLERİ DE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULUNCA BU DURUMUN NE ZAMANA KADAR SÜRECEĞİNİ VE BUNUNLA İLGİLİ BİR ÇALIŞMANIN YAPILIP YAPILMADIĞI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.

-- FORMATÖR OLARAK GÖREVLENDİRMELERDE 4 YIL EĞİTİM ALAN TECRÜBELİ BİR BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENİ YERİNE NEDEN FARKLI BRANŞTA ÖĞRETMENLER 180 SAATLİK BASİT EĞİTİMLE HİÇBİR TECRÜBESİ OLMADAN GÖREVLENDİRME YAPILIYOR. BU DURUMU SONA ERDİRECEK BİR ÇALIŞMANIZ MEVCUTMUDUR?

arkadaş bune sacma konu kırk sayfa yazı yazılmış yahu bu nanenin formatörlükten ne farkı var adını değiştirip kakalamışlar işte

Fatih sistemi biraz yerine oturunca bakarlar ki artık BT rehber öğretmene ihtiyaç yok görevlendirmeler de biter.Bir kaç senelik birşey olabilir bu

myıldırım' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
myıldırım' Alıntı:
Aklıma takılan bir kaç soru ve tereddütlerim:
1. Şimdi bu başvuruyu yapmak zorunda mıyız?
2. Başvurursak kendi okulumuz çıkar mı yoksa liselere mi gideriz(zira akıllı tahtalar liselerde)?
3. Başvurursak çalışma şartlarımız ve saatlerimiz sanırım çok fazla değişmeyecek. her ne kadar bununla ilgili maddeler varsa da kesinlik söz konusu değil
4. Başvurursak norm sorunumuz çözülecek mi?
5. Başvurmazsak yine formatör olarak devam edebilecek miyiz?
6. Bundan sonra hem formatörlük hem de bt rehber öğretmenliği alternatifi mi olacak yoksa yalnızca bt rehberlik mi?

Kanaatim: Sanırım görev tanımımızda, norm ve çalışma saatleri konusunda pek fazla yenilik getirilmeden ekstra işler ve sorumluluklar verilmeye çalışılıyor.
1- başvuru yapmak zorunda değilsiniz.
2- 3 tercih yaptığına göre tercih sırasına göre gider, ilk tercihe kendi okulunuzu yazarsanız sizin dilekçe en sona kalır ve önce fatih başlayan okulları yerleştirirler eğer onlar dolarsa sizi kendi okulunuza verirler dolmazsa 2-3. tercihinizde fatih olan bi okul yazmışsanız sizi oraya verirler.
3- sanırım siz hala 8-5 bizi çalıştırabilecekler düşüncesindesiniz o yüzden çokta ikna etmeye çalışmaya gerek yok.
4- görevlendirmelerin normla bi alakası olmaz, o tamamen ayrı bir konu.
5- çok düşük bi ihtimal ocağa kadar devam edebilir formatörlük görevlendirmesi yapan illerde, ama çok büyük kısmında görevlendişrmeler ya iptal edilip yeniden yapılacak ya da aynı görevlendrme ismi ve şartları değiştirilerek yeniden yayınlanacak.
6- formatörlük kalkmış oldu

tabi bunlar benim yorumum

Hocam yazdığım sorulara cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Yazınızı ilgiyle okudum. 3. soruya vermiş olduğunuz cevap konusuna bir cümle ile değinmek istedim. Şöyle: İkna etmeye çalışmaya gerek yok demeniz bile bu konuda açık olmayan bir husus olduğunu ortaya koyuyor. Eğer madde net bir şekilde öğretmenin çalışma saati normal eğitimde budur ikili eğitim de budur ya da başka türlü eğitimde şu kadardır deseydi siz de bunu yazmazdınız.
Saygılar.
hocam 3. madde için 2 gündür çeşitli örneklerle anladığım kadarıyla anlatmaya çalıştım ama maalesef biz diyoruz ki herşeyi açık net yazsınlar içine hiç yorum katılmasın. Öyle bi ihtimalde yok maalesef, kanunlarımızdaki maddelerin bile yarısı yoruma bağlı değil midir?

Nöbet görevleri yazısında "öğretmenin en az dersinin olduğu güne nöbet görevi verilir" diyor. Buna dayanarak kimi müdür hiç dersinin olmadığı güne nöbet veriyor, kimi ortalama günde kimiside en çok dersinin olduğu günde veriyor yinede. Yani sonuçta herşey yorum ve niyet meselesidir. Bizimde dediğimiz sonuçta niyetler karşılıklıdır, kötü niyetli idarem varsa ben dahada kötü niyetli olabilirim.

8*5 çalışma kavramını halen nasıl gündeme getiriyorsunuz şaşırıyorum. diyorsunuz.Benim mesai 8:00-7:30 olacak.müdür bey dedi.5leröğleci dersi geç bitiyor senden başkasına veremem dedi.BIRAKIN SABAHÇI ÖĞLECİ-9-3 sabah 8:00 akşam 7:30.dilekçe hazırladım ilçe milli eğitim müdrlğne vereceğim.İnşallah sorn çözülür.2200 öğrenci 100 öğretmen olduğu 2 li öğretim olan oklda tek formatörm.

hayal75' Alıntı:
8*5 çalışma kavramını halen nasıl gündeme getiriyorsunuz şaşırıyorum. diyorsunuz.Benim mesai 8:00-7:30 olacak.müdür bey dedi.5leröğleci dersi geç bitiyor senden başkasına veremem dedi.BIRAKIN SABAHÇI ÖĞLECİ-9-3 sabah 8:00 akşam 7:30.dilekçe hazırladım ilçe milli eğitim müdrlğne vereceğim.İnşallah sorn çözülür.2200 öğrenci 100 öğretmen olduğu 2 li öğretim olan oklda tek formatörm.
sizde öğlenci olursunuz olur biter

BT Rehber öğretmenliğinde şöyle bir durum var.

2. Madde iyi analiz edilirse

eskiden 6-15 saat tanımlaması yerine

0-30 saat aralığı net olarak yazılmamış, yani sıfır ders saati de olabilir.

buda normu ders saatine göre değil her okula bir BT rehber öğretmeni normu , ikili okullara 2 BT Rehber normu demek

ayazoglu' Alıntı:

buda normu ders saatine göre değil her okula bir BT rehber öğretmeni normu , ikili okullara 2 BT Rehber normu demek
normla alakalı bişey yok hocam yazıda

KöfteHoRr' Alıntı:
ayazoglu' Alıntı:

Madde 8. norm tanımlamasıdır.

http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/S ... Gorevi.pdf

ayazoglu' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
ayazoglu' Alıntı:

Madde 8. norm tanımlamasıdır.

http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/S ... Gorevi.pdf
hocam görevlendirme bu, kadrolara valilikler tarafından 6 ayda 1 görevlendirme yapılmaz kadrosuyla birlikte kuruma verilir.

bir örnek sorun seçmeli bilişim dersleri orta okullar için

tüm öğrenciler bilişim seçerse ders saati fazla olacak.

örn. tekli eğitim yapan 6 şubeli bir okul

5.6.7. ve 8. sınıf toplam 24 şube 48 saat ders eder. ücretli bir öğretmende derse giremez.

bu öğrenciler hiç ders seçmese 0 bilişim dersi

4te 1i seçerse 12 saat ders

yeni yazı bu analizi iyi yapmadığı görülüyor. veya öğrencilerin bilişim seçmeyeceği ön görülmüşte olabilir.

Baya bi uzamış konu. Girmemiz gereken saat konusunda bende karasız kaldım. Yazıya göre kadromuzun bulunduğu okuldaki dersler boş geçmeyecek şekilde girecektir yazılı. Ama bizim okula gelen üst yazıda en maaş karşılığı kadar derse girecektir yazılı ve ek formlarda da bu yeni çıkan yazı gelmedi eskisini göndermişler sanırım bizim okula. Çünkü ek formda da en fazla maaş karşılığı ibaresi mevcut.

ya benim anlamadığım şey bunun formatörlükten ne farkları var biri açıklayabilir mi?benim okulumda fatih projesi yok, kendi okuluma görevlendirme isteyebiliyor muyum, 30 saat olayı nedir? 30 saat derse mi girmek gerekiyor, o kadar ders yok ki okulda..kafam karıştı..

biraz baktım aslında ama yapılan yorumlar ve diğer illerin uyguladıkları yüzünden kafam karıştı..tam olarak anlayan biri açıklasa fena olmaz diye düşündüm :)

ozlem22' Alıntı:
ya benim anlamadığım şey bunun formatörlükten ne farkları var biri açıklayabilir mi?benim okulumda fatih projesi yok, kendi okuluma görevlendirme isteyebiliyor muyum, 30 saat olayı nedir? 30 saat derse mi girmek gerekiyor, o kadar ders yok ki okulda..kafam karıştı..
hocaem stokholm sendromu yaşadığınıza kalıbınızı basarım.

bu başlıkdaydı sanırım bi yerde plan görmüştüm. nerde bulamadım

KöfteHoRr' Alıntı:
http://trabzon.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-rehberligi-gorevi/icerik/96

hocam trabzon yorumlamış işte teredüte düşen noktaları, buna rağmen teredüte düştüğünüz konu nedir onu anlamadım.
çok güzel açıklamış Trabzon mem inşallah bizim müdürlüklerde böyle bir açıklama yaparlar ve uygularalar....

formatördük , rehber akıllı tahta teknik servis, eğitmeni, her işe bakan bilgisayarcı olsacağız.. herkese hayırlı uğurlu olsun.. daha neler göreceğiz? :++:

Herkes kendince yorumlamış tabi olayı ama en iyi açıklamayı Trabzon MEM yapmış. Uygulamayla ilgili şu anda açık nokta bırakmamışlar. :+1:

Geri