BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Kodla Büyü
karinca_52' Alıntı:
gelde gülme ya.... adam açık yazmışşş

ikili eğitimde 2 tane bilg. olacak diye....
biri sabahçı diğeri öğlenci olacak diye

bizimkiler hala sabah akşam okulda olacağız diyor ... yorumlara bak ya :)

isteyen cumarteside gelebilir okula... :)

biri sabahçı diğeri öğlenci olacak diyor bu kadar basit
:+1:
kesinlikle katılıyorum hocam...maddeler gayet açık...ama şu da var ki herkes norm sorununun giderileceğini bekliyordu hayal kırıklığına uğradı....şu da var her okula bir bt öğretmeni kadrosu verilse 130 bin olan öğretmen ihtiyacı daha da artar.şu dönemde meb hiç böyle birşey yapar mı yama yaptı sadece

ne olduğumuz belli değil....vurun abalıya misali...... :-1:

Herkesin isteğine göre bir yazı olsaydı her halde 600 sayfayı bulurdu :) Öncelik Fatih projesi uygulanan okullar . Eski yazılarda bt lab şartı vardı ee fatif çıkınca bu yazı kadük kaldı yenilemek gerekiyordu yenilendi. Sonra da işler durumda olan bir lab .
Mesai saati uygun ikili öğretim yapan okullar her daim devam etmiyecek. Bir binada hem ilk okul hem ortaokul varsa sonuçta bt öğretmeni bu okullardan sadece birinde kadrosu vardır ve o okulda görevlendirilecektir. Haa tek okul ikili öğretim yapıyorsa o okullara da valilik iyi niyet kullanıp 2 bt rehber öğretmeni görevlendirmelidir.
Bu yazı sınıf öğretmenlerini formatör filan yapmıyor bilakis onların elinden alıyor . önceden sınıf öğretmen formatör olurdu yerine ücretli öğretmen veya fazla öğretmen gelirdi. şimdi ise sınıf öğretmeni formatör olmak istiyorsa norm fazlası olmak zorunda.
Son sözüm yok öss den şu puanı kpssden şu puanı aldık diyen btci kardeşlerim bu yazıdan bu kadar şey çıkarıyorsa var halimize. müdürler ve şube müdürleri neler çıkarır :)

ebfo45' Alıntı:
Haa tek okul ikili öğretim yapıyorsa o okullara da valilik iyi niyet kullanıp 2 bt rehber öğretmeni görevlendirmelidir.
Bunu yapacak idareci(vali,şube müdürü,milli eğitim müdürü) varmıdır hocam :) ,

Bir de yazıda dikkat ediniz Bt rehber öğretmenliği kursuna katılmış olanlar diyor. Malum şu an böyle bir kurs yok ama ilerde açılacak. Bt öğretmeni kardeşlerim formatör pardon yeni ismi ile bt rehber öğretmeni olmazlarsa bu kurslardan bt branşı dışından kişiler belge alıp bt rehber öğretmeni olacak. 20 yıllık sınıf öğretmeninden İngilizce bilişim öğretmeni yapan bu bakanlık her şeyi yapar demedi demeyin :)

ebfo45' Alıntı:
Bir de yazıda dikkat ediniz Bt rehber öğretmenliği kursuna katılmış olanlar diyor. Malum şu an böyle bir kurs yok ama ilerde açılacak. Bt öğretmeni kardeşlerim formatör pardon yeni ismi ile bt rehber öğretmeni olmazlarsa bu kurslardan bt branşı dışından kişiler belge alıp bt rehber öğretmeni olacak. 20 yıllık sınıf öğretmeninden İngilizce bilişim öğretmeni yapan bu bakanlık her şeyi yapar demedi demeyin :)
:puhaha: çok doğru :puhaha:

hasan' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
mysql' Alıntı:
Ben de bir şey sormak istiyorum. Bu sorunun yeri mi bilmiyorum ama uygun başlık bulamadım, yeni konu da açmak istemedim. Neyse sorum şu: Benim kadrom halk eğitimde. Beni Fatih projesi kapsamında olan bir liseye BT Rehber Öğretmen olarak görevlendirmek istiyorlar. Gündüz kursu+ bir okula 2 saat ders toplam 14 saat dersim var. Bir de gece kursu açılacak 18:00-21:30 saatleri arasında, haftada 8 saat. 14+8=22 benim maaş karşılığı gireceğim ders olarak mı değerlendirilecek yoksa 8 saat mesai saatleri dışında olduğu için ayrı mı olacak? Müdür yardımcım başka ücret alamayacaksın zaten 18 saat alacaksın diyor ama benim kafamı karıştıran şu: Kadrom bir ilköğretim okulunda olsaydı, 14 saatte dersim olsaydı, ben halk eğitimde de kendi isteğimle gece kurs açsaydım durum değişecek miydi?
Hocam bu yazının eski yazıya göre avantalarından biride bu. Eskiden 8-5 mesai olduğu için mesai saatlerinde verdiğin hiçbir kurstan ücret alamıyordun ve egzersiz yapamıyordun. Ama artık 30 saatlik çizelgeye bağlı olacağı için çizelge dışındaki saatlerde kursta versen ücretini alırsın, egzersizde açabilirsin.
Hocam, Valilik görevlendirmesi olduğu için aynen devam. Mesai saatleri içinde yaptığın tüm çalışmalar 18 saat ekders ücreti sayılır...
Mesai saatleri 8-5 desek 18:00-21:30 arasında mesai bitmiş olmuyor mu?

promethus' Alıntı:
Diğer başlıklardaki yazılarınızı da okudum. İyimser bir bakış açınız var. Keşke dediğiniz gibi olsa. Ama önemli olan şeyleri önemsizleştiriyorsunuz, önemsiz olanları önemli hale getiriyorsunuz. Max. 15 ders meselesi önemli. Eğer 15'ten fazla derse gireceksem rehberliğin anlamı yok. Hem derste yorulcam, hemde okulun angaryasını çekecem. Olur mu öyle şey. Şuan 25 dersim var. Rehberliğe başvurduğum zaman ne olacak. Üzerine 5 derslik angarya alıcam. Norm yok. Ek ders olarak ta 5 ders fark edecek. Ne anladım bu işten. Ne getirisi var.
2 sene içerisinde her okulda fatih olacak demişsiniz. Peki 2 sene boyunca ne olacak. Yeteri kadar haksızlık yapılmadı mı? 2 sene daha mı çekecez.
ben sizinle veya başkasıyla bir inatlaşma içine girmiyorum. En kötüsü olacak diye bir iddiam yok. Ama safça MEB'in tuzağına düşmek istemiyorum. O yüzden hep ters açıdan bakmaya çalışıyorum. Bir kere şimdiye zorunlu yapan adamlar niye şimdi isteğe bağlı yapıyorlar. Bunun en mantıklı açıklaması şu: zorunlu tek yerde görevlendirme verebilirsin. Rehberlikçiler de 2. okula görevlendirme yapılıyor demişsiniz. Ama onlar kendi okullarında görevlendirme olarak bulunmuyor, norm gereği bulunuyor. Dolayısıyla 2 görevlendirme yok tek görevlendirme var. Fakat biz hem kendi okulumuzda görevlendirme hem de diğer lise de görevlendirme olacak. bu da ancak isteğe bağlı olabilir. Senin başka bir açıklaman varsa söyle.
Önce formotörlük adında başvuru istiyorlar, baktılar dolmuyor kadrolar. sonra adını değiştirip çalışma saatlerini değiştirip aynı pilavı tekrar önümüze sürüyorlar. Burada bir tuzak var.
2 Sene sonra tüm okullara fatihin geleceğinin garantisini nereden aldınız bilmiyorum. Onu da açıklarsınız sevinirim. Kaldı ki fatih her yere geldiği zaman norm gelecek mi. Onunla onun ne ilgisi var.
Son olarak 30 saat meselesinde yaptığınız açıklamalar mantıklı. Ama normal öğretmenmişiz gibi düşünüyorsunuz. Normal öğretmen 30 ders girer. Ama bu görevlendirme. Şimdiye kadar 8-17 nasıl tutuyorlardı. 30'dan fazla nasıl duruyorduk. Görevlendirme olduğu için. Dolayısıyla 30 ders ibaresi olmadıkça yoruma açıktır. Norm verirlerse zaten sorun yok. Diğer öğretmenler nasılsa bizde öyle olucaz. 30 dersten fazla durmayız.
Kısacası, iyi niyetinizi anlıyorum, ama lütfen şeytanın avukatlığını yapmayın. Karşımızda melek yok. Melek olsalardı işler bu noktaya gelmezdi. başımıza bu kadar dert açanlar, ne oldu da bir anda bu dertleri ortadan kaldırıyorlar. iyi birşey yaptıkları yok tekrar ediyorum, tek dertleri boş okulları doldurmak.
Son olarak, zaten en fazla haftalık 8-10 saat olacak demişsiniz. O dediğiniz 2 sene sonra. Anlaşılan siz 2 seneyi gözden çıkarmışsınız.

Hocam benim okulda işim 30 saat olacaksa 25 saat derse girer 5 saat de rehberlik yaparım bunda angarya ne var onu anlamadım. Zaten normal bi öğretmen olarakta 10 saat dersimiz dahi olsa bide bunun için ekstra hazırlık yapmıyor muyuz? aynı şey. Sonuçta toplam 30 saat yorulacam. 0 saat ders olupta 30 saat o o işleri yapsam aynı zamanda da norm fazlası olsam daha mı iyi (şimdiki benim durumum)

Fatih projesinin 2 sene içinde bitirileceğini ben bir yerden çıkarmadım, zaten projenin planlaması o şekilde ve bu 1 yıldan fazladır duyurulan bişey.

Norm konusunda sonuna kadar haklısınız ama biz sadece kendimizi ya da sadece bugünü düşünemeyiz. Bundan 3-5 yıl sonrasınıda düşünmeliyiz, atanamayan bt öğretmenlerini arkadaşlarımızıda düşünmeliyiz. Bugün bu şartlarda norm verilmiş olsaydı isteyen bt öğretmeni norma geçecek sonra sırasıyla yok yan alan, yok 6 ay eğiticilik yapmış, yok şu sertifikası var dye başlayıp verilen nerdeyse bütün kadrolar dolacak. evet bu şekilde bu günü kurtarmış olacağız ama 3 yıl sonra ne tayin isteyip bir yere kımıldayabileceğiz, ne de atanamayan arkadaşlarımızın derdine bir derman olacak.

Rehberlikçiler örneğin gelirsek orda zaten anlatmaya çalıştığım, norm kadromuzuda alırsak onlardan bi farkımız kalmayacak anlamında. Şu anda dişe dokunur eksiğimiz kadro.

Normal öğretmenmişiz gibi düşünüyorsun demişsiniz, hayır öyle düşünmüyorum. Normal öğretmeniz diyorum. Bana program verilecekse, yapacağım iş programda yzacaksa ve ücretinide ona göre alacaksam normal öğretmenim. sadece görevlendirme ile çalışıyorum o kadar. Normal öğretmeninde programına bakarsan DDH yazar, yani 10 saate 1 saat ders dışı hazırlık. Bende de + olarak BT Rehberliği yazacak o kadar.

ebfo45' Alıntı:

Hocam kendileri nasıl para kazanacak, çok değerli EĞİTİCİ arkadaşlar. Fatih kursları malum parasızken :)

arkadaşlar benim okulum 2 li öğretim yapıyor.. sabahları orta okul öğleden sonra ilkokul.. okul idaresiyle bi zıtlığımız falan yok.. ben anlaşsam ve 9-3 gelsem bi sorun olur mu acaba? yine günde 6 saat ediyo yani.. sabahları dersler 7:20 de başlıyo ve 5:30 gibi kalkmam gerekiyor hergün.. bunun yerine hem 9-3 gelip öğleden sonra da bi süre öğrencilere labaratuarı açsam (okulum biraz merkezden uzak da öğrencilerin araştırmaya ihtiyacı falan oluyo..) bi sorun olur mu acaba?

guvennet' Alıntı:
arkadaşlar benim okulum 2 li öğretim yapıyor.. sabahları orta okul öğleden sonra ilkokul.. okul idaresiyle bi zıtlığımız falan yok.. ben anlaşsam ve 9-3 gelsem bi sorun olur mu acaba? yine günde 6 saat ediyo yani.. sabahları dersler 7:20 de başlıyo ve 5:30 gibi kalkmam gerekiyor hergün.. bunun yerine hem 9-3 gelip öğleden sonra da bi süre öğrencilere labaratuarı açsam (okulum biraz merkezden uzak da öğrencilerin araştırmaya ihtiyacı falan oluyo..) bi sorun olur mu acaba?

hocam kendi ağzınla diyorsun..

sabah ortaokul öğleden sonra ilkokul

sen ortaokul öğretmenisin ilkokulla işin yok..

sizin tarzdaki ikili öğretim eski sistemdeydi. 4+4+4te ikili öğretim eğer sabah 7-8 öğlen 5-6lar gelirse olur.

sizin durumunuzda aynı binayı kullanan iki kurum var.

657 sayılı kanunun 90. maddesinde der ki bir kişiye aynı anda iki görevlendirme verilemez. sen görevlendirme olmadan ilkokul zamanında çalışamazsın ve isterlerse eğer bunu resmiyette öyle birşey yok de.

anlaşma.!!! 9-3 gelme

7de gel 1de çık hocam!!

tinyamasisurum0' Alıntı:
guvennet' Alıntı:

hocam kendi ağzınla diyorsun..

sabah ortaokul öğleden sonra ilkokul

sen ortaokul öğretmenisin ilkokulla işin yok..

sizin tarzdaki ikili öğretim eski sistemdeydi. 4+4+4te ikili öğretim eğer sabah 7-8 öğlen 5-6lar gelirse olur.

sizin durumunuzda aynı binayı kullanan iki kurum var.

657 sayılı kanunun 90. maddesinde der ki bir kişiye aynı anda iki görevlendirme verilemez. sen görevlendirme olmadan ilkokul zamanında çalışamazsın ve isterlerse eğer bunu resmiyette öyle birşey yok de.

anlaşma.!!! 9-3 gelme

7de gel 1de çık hocam!!

teşekkürler dün geceki cevabın için hocam ama birkaç sorum daha olacak..

1- eğer benim okul sadece ortakul olsaydı sadece ve öğleden sonra da dersler olsaydı(diyelim bilgisayar dersi de var öğleden sonra) çalışma saatlerimiz ne olacak? (şu an benim okulum sabah ortaokul öğleden sonra ilkokul)

2- okulu sadece ilkokul olanlar nasıl bir yol izlicek? (yani ne zaman okulda bulunacak? ilkokula göre mi ortaokula göre mi?)

başvuru formunda 3 tane okul yazma hakkımız var öncelikli olarak kendi okulumuzu yazmamız gerekiyormu?
Bir diğeride 1.maddede fatih projesi olan okullara görevlendirme önceliğindedir diyor benim yapmış olduğu tercihlerin dışında bir okula atayabilirlermi.Başvuru formundaki tercihlerim dışında başka okulda görev yapabilirim maddesi ile yazıdaki 1. madde çelişiyor gibi geldi bana...

bazı aksaklıklar var, örneğin ilçede bir lisede fateh projesi uygulanıyor, 20 başvuru var ve hiç biri o liseye değil, lisede BT rehberi yok diye, 20 si de kabul edilmeyecek mi? veya tam tersi 10 kişi o liseyi istedi(lisede kadrolu yok) o liseye seçilen BT rehberi neye göre seçilecek? uygulamada sorunlar çıkacak.

Soru soruyu doğuruyor...

Hangi Fatih okulunda bt'ci var?
Hangi Fatih okulları tercih edilmeye müsait?
Aynı yeri birden fazla kişi tercih ettiğinde seçim neye göre yapılacak puana göre mi, neye göre?

acer50' Alıntı:
bazı aksaklıklar var, örneğin ilçede bir lisede fateh projesi uygulanıyor, 20 başvuru var ve hiç biri o liseye değil, lisede BT rehberi yok diye, 20 si de kabul edilmeyecek mi? veya tam tersi 10 kişi o liseyi istedi(lisede kadrolu yok) o liseye seçilen BT rehberi neye göre seçilecek? uygulamada sorunlar çıkacak.

the_korsan' Alıntı:
Aynı yeri birden fazla kişi tercih ettiğinde seçim neye göre yapılacak puana göre mi, neye göre?

5. Görevi yürütecek istekli öğretmenlerin aynı şartları taşıması halinde sırasıyla;

a. Doktora yapanlara,
b. Yüksek lisans yapanlara,
c. En fazla hizmet puanına sahip olanlara,
d. Bilişim alanında katıldığı hizmetiçi eğitim faaliyetlerinden toplam kurs sayısı fazla olanlara,

öncelik verilecektir.

Arkadaşlar yanlış anlamayın yada bazılarınız yanlış anlayabilir,
şuan 42 sayfa yazı yazılmış (bazı arkadaşları ayrı tutuyorum) çoğu arkadaşın öğretmen olduğuna bırakın üniversiteyi nasıl okuduğuna anlam veremiyorum. Herkesten bir laf çıkıyor, birbirlerine kızıyorlar sanki çıkan yazıyı onlardan biri yazmış gibi.
Şuan yazıda bir kaç net ifadeden başka bunlar;
İkili eğitim yapan okullarda ayrı ayrı 1 kişi görevlendirme olur (bu bence büyük şehirlerdeki arkadaşlar için çok iyi)
Mesaati saati 9-15 değil kesinlikle o açık eğitim öğretim devam ettikçe yani okuldan öğrenci gidene kadar okuldayız buda 5 sınıflar olduğu için bu sene 8 ders 7 ders arası değişir
birkaç daha konu kesin söylenmiş ama geri kalan tüm olaylar (norm işleri, görevlendirmeler gibi) konular hep muaalakta yani yoruma açık siz istediğiniz kadar yorum yapın önemli olan MEM deki idarecilerin bu yazıyı nasıl yorumlayacağı o yüzden birbirimizi kırmamıza hiç gerek yok bekleyip göreceğiz.

Son zamanlarda ne değişiklik oldu fazla takip etmedim, görevlendirme ile kadronun bulunduğu okul dışına yapılan görevlendirmeler il içi tayin süresine dahil edilmiyordu, sanırım bunda bir değişiklik yapılmadı.
Şimdi biz kendi okulumuzdaki dersleri girip ilave olarak fatih olan bir liseye görevlendirildiğimizde görev yaptığımız süre kendi okulumuzda çalışmaya devam ettiğimiz için il içi süreden sayılacak mı yoksa görevlendirmemiz başka okula yapılacağı için dahil edilmeyecek mi?
Mantıken bakılırsa dahil edilmesi gerekir ama görevlendirmelerin tümü aynı kefeye koyulur mu?

Kardeşim birde anadolu atamalarını yapsalardı bari sınav puanı olanlar önce bir yerleşse boşlukları doldursaydı, kasım ayında atama yapılacak sonra yeniden bir sirkülasyon...

legender' Alıntı:
Arkadaşlar yanlış anlamayın yada bazılarınız yanlış anlayabilir,
şuan 42 sayfa yazı yazılmış (bazı arkadaşları ayrı tutuyorum) çoğu arkadaşın öğretmen olduğuna bırakın üniversiteyi nasıl okuduğuna anlam veremiyorum. Herkesten bir laf çıkıyor, birbirlerine kızıyorlar sanki çıkan yazıyı onlardan biri yazmış gibi.
Şuan yazıda bir kaç net ifadeden başka bunlar;
İkili eğitim yapan okullarda ayrı ayrı 1 kişi görevlendirme olur (bu bence büyük şehirlerdeki arkadaşlar için çok iyi)
Mesaati saati 9-15 değil kesinlikle o açık eğitim öğretim devam ettikçe yani okuldan öğrenci gidene kadar okuldayız buda 5 sınıflar olduğu için bu sene 8 ders 7 ders arası değişir
birkaç daha konu kesin söylenmiş ama geri kalan tüm olaylar (norm işleri, görevlendirmeler gibi) konular hep muaalakta yani yoruma açık siz istediğiniz kadar yorum yapın önemli olan MEM deki idarecilerin bu yazıyı nasıl yorumlayacağı o yüzden birbirimizi kırmamıza hiç gerek yok bekleyip göreceğiz.

haklısınız legender örtmenim. :+1:

acer50' Alıntı:
neye göre seçileceği maddelerde açık yazıyor zaten hocam, daha ne yazsın adamlar ismi ali ya da ahmet olanlar demedikleri kalmış.

the_korsan' Alıntı:
Son zamanlarda ne değişiklik oldu fazla takip etmedim, görevlendirme ile kadronun bulunduğu okul dışına yapılan görevlendirmeler il içi tayin süresine dahil edilmiyordu, sanırım bunda bir değişiklik yapılmadı.
Şimdi biz kendi okulumuzdaki dersleri girip ilave olarak fatih olan bir liseye görevlendirildiğimizde görev yaptığımız süre kendi okulumuzda çalışmaya devam ettiğimiz için il içi süreden sayılacak mı yoksa görevlendirmemiz başka okula yapılacağı için dahil edilmeyecek mi?
Mantıken bakılırsa dahil edilmesi gerekir ama görevlendirmelerin tümü aynı kefeye koyulur mu?

Kardeşim birde anadolu atamalarını yapsalardı bari sınav puanı olanlar önce bir yerleşse boşlukları doldursaydı, kasım ayında atama yapılacak sonra yeniden bir sirkülasyon...

en son kılavuzda görevlendirmeler süreden sayılır diye görmüştüm sanki göz ucuyla..

formtörlüğün her türlü sayılması lazım çünkü kısmi görevlendirme, okuldaki görevimizi ihmal etmiyoruz sonuçta..

the_korsan' Alıntı:

kendi okulunda 1 saat bile görev yapsan görevden sayılır hocam. Mantık şu, tamamen görevlendirildiğin zaman kendi okulunda görevden ayrılma yazısı alıyorsun ve ilçe mem'e gönderiyorsun, o zamanda o okulla görev süresince hizmetin kalmıyor, ama 1 saat bile derse girersen ayrılma yazısı alamazsın okuldan, sadece görevlendirildiğin diğer okula gider başlama yazısı yazdırırsın.

kadromuzdan dolayı ortaokulda görevlendirildik.ilkoukulda görevlendirme olacak mı peki?olcaksa eğer orda hiç ders yok.adama sadce btr lik mi yapacak.

garfield' Alıntı:
kadromuzdan dolayı ortaokulda görevlendirildik.ilkoukulda görevlendirme olacak mı peki?olcaksa eğer orda hiç ders yok.adama sadce btr lik mi yapacak.
kadronuzun bulunduğu okulda dersiniz varsa o ders görevinizi yerine getireceksiniz, onun dışında diğer okular görevlendirilebilirsiniz.

Aklıma takılan bir kaç soru ve tereddütlerim:
1. Şimdi bu başvuruyu yapmak zorunda mıyız?
2. Başvurursak kendi okulumuz çıkar mı yoksa liselere mi gideriz(zira akıllı tahtalar liselerde)?
3. Başvurursak çalışma şartlarımız ve saatlerimiz sanırım çok fazla değişmeyecek. her ne kadar bununla ilgili maddeler varsa da kesinlik söz konusu değil
4. Başvurursak norm sorunumuz çözülecek mi?
5. Başvurmazsak yine formatör olarak devam edebilecek miyiz?
6. Bundan sonra hem formatörlük hem de bt rehber öğretmenliği alternatifi mi olacak yoksa yalnızca bt rehberlik mi?

Kanaatim: Sanırım görev tanımımızda, norm ve çalışma saatleri konusunda pek fazla yenilik getirilmeden ekstra işler ve sorumluluklar verilmeye çalışılıyor.

garfield' Alıntı:
kftehor hocam tam anlayamadım.yani ilkokulda görevlendirme olmayacak mı[/quöyle bişey demedim hocam, kadronuz ortaokulda ve ortaokulda 6 saat dersiniz var, o 6 saat dersinize gireceksiniz, 24 saat'de kendi okulunuz, fatih projesi kurulan bir lise ya da bt sınıfı olan bir ilkokula görevlendirlebilirsiniz. Sadece dediğim o 6 saat derse siz gireceksiniz.

benim anladığım kadarıyla formatörlüğün adı değişmiş Bt rehberliği olmuş..ben zaten formatörüm tekrar görevlendirme mi yapıcaklar yani bize anlamadım.. bir de ilkokula görevlendirme isteyebilecek miyiz acaba??

myıldırım' Alıntı:
Aklıma takılan bir kaç soru ve tereddütlerim:
1. Şimdi bu başvuruyu yapmak zorunda mıyız?
2. Başvurursak kendi okulumuz çıkar mı yoksa liselere mi gideriz(zira akıllı tahtalar liselerde)?
3. Başvurursak çalışma şartlarımız ve saatlerimiz sanırım çok fazla değişmeyecek. her ne kadar bununla ilgili maddeler varsa da kesinlik söz konusu değil
4. Başvurursak norm sorunumuz çözülecek mi?
5. Başvurmazsak yine formatör olarak devam edebilecek miyiz?
6. Bundan sonra hem formatörlük hem de bt rehber öğretmenliği alternatifi mi olacak yoksa yalnızca bt rehberlik mi?

Kanaatim: Sanırım görev tanımımızda, norm ve çalışma saatleri konusunda pek fazla yenilik getirilmeden ekstra işler ve sorumluluklar verilmeye çalışılıyor.
1- başvuru yapmak zorunda değilsiniz.
2- 3 tercih yaptığına göre tercih sırasına göre gider, ilk tercihe kendi okulunuzu yazarsanız sizin dilekçe en sona kalır ve önce fatih başlayan okulları yerleştirirler eğer onlar dolarsa sizi kendi okulunuza verirler dolmazsa 2-3. tercihinizde fatih olan bi okul yazmışsanız sizi oraya verirler.
3- sanırım siz hala 8-5 bizi çalıştırabilecekler düşüncesindesiniz o yüzden çokta ikna etmeye çalışmaya gerek yok.
4- görevlendirmelerin normla bi alakası olmaz, o tamamen ayrı bir konu.
5- çok düşük bi ihtimal ocağa kadar devam edebilir formatörlük görevlendirmesi yapan illerde, ama çok büyük kısmında görevlendişrmeler ya iptal edilip yeniden yapılacak ya da aynı görevlendrme ismi ve şartları değiştirilerek yeniden yayınlanacak.
6- formatörlük kalkmış oldu

tabi bunlar benim yorumum

Geri