BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Kodla Büyü
tinyamasisurum0' Alıntı:
İkili öğretimde kafası muallak olan arkadaşlar için geliyor.

Arkadaşlar 657 sayılı devlet memurları kanununun 90. maddesinde der ki bir kişinin üzerinde iki görevlendirme bulunamaz. Bu kanun. Herşeyden yüksek olan kanundur.

İlkokullar ve ortaokullar artık ayrı kurumlardır. Bu yüzden ikisinde de görevlendirilemezsiniz.

Taa hazirandan beri diyorum eski bir başlığa da yazmıştım. MEB şu an zaten bunu uyguluyor bu yazısında da.

Sizi ilkokul saatlerinde okulda tutamaz zaten kanun bunu açıklıyor.

Genelge ya da yönetmelik her neyse bunda açık seçik yazmaması normal çünkü kanun zaten diyor bunu.

Kendi bulunduğunuz kurumun ders saatlerine tabiyiz, çalışma saatlerine değil.

aaah bunu bi anlasalar..

formatör kelimesinden kurtulduk böyle böyle doğruyu bulacaklar diye ümit etmeye devam ediyorum..
ders saatlerinin 30 saati geçmemesi gerektiğini daha net bi dille anlatsalardı iyi olcaktı biz şimdi nasıl anlatıcaz bu durumu idarecilere?

bi de bazı iller formatörlük görevlendirmesini yaptı. bu iller yeniden mi başvuru alacak bt rehber öğretmenliği diye??

KöfteHoRr' Alıntı:
Çok merak ettim şimdi "formatörlükten farkı yok" diyen arkadaşlar hangi şartlarda formatörlük yapıyorlardı?

hocam ben görevlendirme açısından öyle söyledim.tam da anlamış değilim nasıl olacak.hemen sinirlenmeyin lütfen

tuetje' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
Çok merak ettim şimdi "formatörlükten farkı yok" diyen arkadaşlar hangi şartlarda formatörlük yapıyorlardı?

hocam ben görevlendirme açısından öyle söyledim.tam da anlamış değilim nasıl olacak.hemen sinirlenmeyin lütfen
Size özel değildi hocam yanlış anlamayın :) Dünden beri defalarca gördüğüm için farkı yok diyen arkadaşları merak ettim sadece, acaba bilgisayarın başına oturtupta hadi sen belirle şartları deselerdi "kadro" dışında gerçekten farklı ne yaparlardı diye.

KöfteHoRr' Alıntı:
ben de çok merak ediyorum acaba gözünüzü ne zaman açıp gerçekleri göreceksiniz bunun bt'ciler için değil elde kalan sınıfçıları bizim branşa almak için yapılmış bir düzenleme olduğunu ne zaman anlayacaksınız..

rukidu' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
ben de çok merak ediyorum acaba gözünüzü ne zaman açıp gerçekleri göreceksiniz bunun bt'ciler için değil elde kalan sınıfçıları bizim branşa almak için yapılmış bir düzenleme olduğunu ne zaman anlayacaksınız..
Hocam benim okuduğumu anlamam biraz kıt kusura bakmayın. Bu dediğinizi hangi maddeden anladınız benide aydınlatırsanız çok sevinirim.

yaaa bu iyi güzel olmuşda norm sıkınıtımızı çözen bir uygulamada değil yani görevelndirme değil de kadro verseler o zaman tamam olurdu deselerdi fatih projesi olan her okula zorunlu olarak bir yada iki tane bt rehber öğretmeni verilecek deseler o zaman norm sorunumu çözülürdü. Şimdi diyelim ki x şehrinde 100 tane okul var ve bu okulun 60 tanesinde bilgisayar öğretmeni var gerisinde yok. ve o 100 okulada 2 yıl içinde fatih projesi donanımlar gelid diyelim nasıl görevlendirme yapılacak orada ortaya çıkacak norm açığı nasıl kapatılacak. daha doğrusu okullar ders olmadan bt rehber öğretmen talebinde nasıl bulunacak.

cefecan' Alıntı:
yaaa bu iyi güzel olmuşda norm sıkınıtımızı çözen bir uygulamada değil yani görevelndirme değil de kadro verseler o zaman tamam olurdu deselerdi fatih projesi olan her okula zorunlu olarak bir yada iki tane bt rehber öğretmeni verilecek deseler o zaman norm sorunumu çözülürdü. Şimdi diyelim ki x şehrinde 100 tane okul var ve bu okulun 60 tanesinde bilgisayar öğretmeni var gerisinde yok. ve o 100 okulada 2 yıl içinde fatih projesi donanımlar gelid diyelim nasıl görevlendirme yapılacak orada ortaya çıkacak norm açığı nasıl kapatılacak. daha doğrusu okullar ders olmadan bt rehber öğretmen talebinde nasıl bulunacak.
Hocam yazıyı anlamadınız herhalde. BT Rehber öğretmeni demek BT öğretmeni demek değil. Görevlendirmede öncelik BT öğretmenlerine yine, ama eski sistemin diğer görevlendirmeleride bi orandadevam ediyor.

Kadro konusuna gelince, il milli eğitimler için son güncelleme tarihi 5 ekim. Ondan sonra top bakanlığa geçecek. Ki geçen seneki yazıda da bizim için "norm kadro bakanlık tarafından belirlenir" diyordu. Belki fazla iyimserim ama bi umut :D

peki o formatörlük belgesi olan diğer branşlara kadro verilse daha mı mantıklı?
1-çoğu branşını değiştirmez
2-bir nebze de olsa doğacak bt öğ ihtiyacının önünü tıkarlardı

yaz dan beri herkes falan il formatörlükleri yaptı falan il niye yapmıyor diye isyanlardaydı.üstelik çalışma saatleri 8-17 olmasına rağmen herkes bir an önce formatörlüğün yapılması için bastırıyordu.sebep bana göre ek ders ücreti idi.şimdi ise adamlar ya sabahcısın yada öğlecisin diyor görev tanımını madde madde yapmışlar şimdi yine herkes isyanalrda bende bunu anlamıyorum.bana göre tek eksi yönü görevlendirme değilde her okula bir adet rehber mi olur formatör mü olur koç mu olur kadro verilseydide norm meselesi bitseydi.

KöfteHoRr' Alıntı:
cefecan' Alıntı:
Hocam yazıyı anlamadınız herhalde. BT Rehber öğretmeni demek BT öğretmeni demek değil. Görevlendirmede öncelik BT öğretmenlerine yine, ama eski sistemin diğer görevlendirmeleride bi orandadevam ediyor.

Kadro konusuna gelince, il milli eğitimler için son güncelleme tarihi 5 ekim. Ondan sonra top bakanlığa geçecek. Ki geçen seneki yazıda da bizim için "norm kadro bakanlık tarafından belirlenir" diyordu. Belki fazla iyimserim ama bi umut :D

umarım her okula bir tane norm açılır türkiyede 40000 den fazla okul var sadece 13000 bt öğretmeni var atama bekleyen bir sürü arkadaş var benim gibi tayin isteyecek bir sürü kişi var bizlere fırsat doğar inşallah.

YA NİYE KİMSE CEVAPLAMIYOR: 30 SAAT İBARESİ YAZININ NERESİNDE GEÇİYOR? VEYA NASIL BÖYLE BİR SONUCA ULAŞTINIZ :?:

ne zmana kadar, ilçe mem mi yoksa il mem' e mi başvuru yapacağız? okulumuzdan başka okula başvurmak için sadece labı olması yeterli mi?

nurhayat' Alıntı:
YA NİYE KİMSE CEVAPLAMIYOR: 30 SAAT İBARESİ YAZININ NERESİNDE GEÇİYOR? VEYA NASIL BÖYLE BİR SONUCA ULAŞTINIZ :?:

2. maddede okuldaki mevcut ders dışında kalan zamanlarda bu görevi yürütür diyor. sanırım arkadaşlar 30 saat ders verirlerse o zaman ne olacak anlamında yazdılar.

ayhankesicioglu' Alıntı:
nurhayat' Alıntı:

2. maddede okuldaki mevcut ders dışında kalan zamanlarda bu görevi yürütür diyor. sanırım arkadaşlar 30 saat ders verirlerse o zaman ne olacak anlamında yazdılar.
7. maddede görev öğretmenin haftalık ders çizelgesinde Bt rehberliği adı ile gösterilecektir diyor.

Bir öğretmenin haftalık ders çizelgesi ne demektir? Cevabını bulup BTR leri oraya yerleştirdiler mi eder size 30 saat ders.

rock' Alıntı:
Lütfen İstanbuldaki koordinatör arkadaşlar şuna cevap verebilirmi; okuluma daha onay yazısı gelmedi ama listede adım var ve üst yazıyıda gördüm ve eski çalışma esaslarına göre gelmiş ve müdür yardımcısının mesai saatine uyar yazıyo haliyle. Şimdi bizim görevlendirmeler devam edecekse bile yeğitek in bu yeni yazısı okullarımıza gönderilmeli ki biz de ona göre ayarlayalım saatlerimizi. Yoksa onlar mevcut duruma göre değerlendirirler yine. Bi kişi de çıksın bişey desin arkadaş, ben yeni yazının yorumlanmasını istemiyorum sizden, görevlendirmeler baştan mı yapılacakda demiyorum, ben görevlendirildim bugun yarın düşer kurum net e. Ama görev esasları eskisi gibi. Yenisinin gönderilmesi için bi zahmet birileri çaba harcayamazmı. Yok değilse biz ne yapabiliriz onu söyleyiverin...
:+1: hocam katılıyorum bana yazi teblig edildi biraz once ama halen bitefo olarak btr degil. Nasil olacak bakanlik yazisina gore yeni duzenleme yapilacakmi? Nezaman yapilacak? Hep farkli uygulamalar, belirsizliklermi olacak?

kelebeketkisi' Alıntı:
Arkadaslar Fatih kapsamında kurulum yapılan liselerde gorevlendirecek formator Ogretmen bulamadıkları İcin alelacele, yalap şap böyle bir yazı hazırlayıp önümüze uzattılar. Bizler de büyük bir iştahla calışma saatleri düzenlenmiş, artık rehberlik yapacağız diye kendimizi avutuyoruz.
Allah askına kabul etmeyelim, şimdi bize en muhtaç oldukları zaman, bu fırsatı değerlendirelim, görev kabul etmeyelim ki isteklerimizi dikkate alsınlar.
bravo, aynen katılıyorum

en azından çalışma saatleri düzelmiş galiba sanıram.

Norm olayı çözülmedikten sonra hiç bir görevlendirme çokta önemli olmayacaktır.. Okul idaresi, hoşlarına gitmeyecek bir durumla karşılaştığında bizim norm sorunumuzu bir silah olarak kullanabilecektir.. Üzerime vazife bütün işleri yaptığımı düşünmeme rağmen, bugün böyle bir durumla karşılaştım.. Bütün çalışma şevkim kırıldı..

anadolu lisesi sınavı yapıldı martta ama alımlar kasımda olacak dedi bakan. madem önce fatih projesinin kurulumuna liselerden başlandı o zaman bt rehber öğretmeni olarak görevlendirmeden önce anadolu liseleri sınavını kazanan öğretmeni atasalardı daha mantıklı olmaz mıydı?plan düzenleme niye böyle geç oluyor anlamak mümkün değil.

promethus' Alıntı:
Bu rehber öğretmenliğini kabul edersek, fatih projesi olan okulları doldurup, yine işlerine bakacaklar. Geçici olarak sorunlarını çözmüş olacaklar. Gerisi önemli değil. Bu yazı bizim sorunlarımızı çözmek için değil, kendi sorunlarını çözmek için çıkartılmıştır. Tek dertleri fatih projesi kapsamında ki okulları ve kendi okullarımızı doldurmamız. Norm sorunu en önemli sorunumuz. Resmen hapis kaldık atandığımız okullarımızda. Eş durumundan bile zor faydalanıyoruz. Bu adamların işini halledersek, onlar bizim işimizi halletmez. Unutulur gider. ek ders problemini anlayabiliyorum ama lütfen kabul etmemeye çalışın. Norm sorunu onlar için de kalıcı çözüm. ama köylü kurnazlığını bırakamıyorlar. Uzun vadeli düşünme gibi kötü bir alışkanlıkları yok. 1 öğretmen 2 yeri idare etsin. Sus payı olarak ta çalışma saatlerini verelim. Mantıkları bu. Kafaları böyle çalışıyor. Eğer kabul etmezsek mecbur norm sorununu çözmek zorunda kalacaklar. Norm sorunu çözülecek ki fatih projesi kapsamında ki okullar bt öğretmeni talep edebilsin. Biz o okulları doldurmazsak, öğretmen talep edebilmek için norm sorununu çözmek zorunda kalacaklar. Bu kadar basit. Velhasıl kabul etmeyelim bu işi.

Hocam okuduğunuzu anlamakla ilgili bir probleminizmi var Madde 1 çok açık Fatih Projesi kapsamında kurulumu tamamlanan ve işler vaziyette en az 1 BT bulunana okullarda BT rehber Öğrt. görevlendirmesi yapılacaktır.

Ortalık bulandırmayın norm dışında olabilecek en güzel şartlar sunulmuş. Herşeyden şikayet nedir istedikleriniz anlamıyorum. BT öğretmeniyim ama bu branş kadar ne istediğini bilmeyen şımarık bir branş görmedim

hhtc' Alıntı:
promethus' Alıntı:
Bu rehber öğretmenliğini kabul edersek, fatih projesi olan okulları doldurup, yine işlerine bakacaklar. Geçici olarak sorunlarını çözmüş olacaklar. Gerisi önemli değil. Bu yazı bizim sorunlarımızı çözmek için değil, kendi sorunlarını çözmek için çıkartılmıştır. Tek dertleri fatih projesi kapsamında ki okulları ve kendi okullarımızı doldurmamız. Norm sorunu en önemli sorunumuz. Resmen hapis kaldık atandığımız okullarımızda. Eş durumundan bile zor faydalanıyoruz. Bu adamların işini halledersek, onlar bizim işimizi halletmez. Unutulur gider. ek ders problemini anlayabiliyorum ama lütfen kabul etmemeye çalışın. Norm sorunu onlar için de kalıcı çözüm. ama köylü kurnazlığını bırakamıyorlar. Uzun vadeli düşünme gibi kötü bir alışkanlıkları yok. 1 öğretmen 2 yeri idare etsin. Sus payı olarak ta çalışma saatlerini verelim. Mantıkları bu. Kafaları böyle çalışıyor. Eğer kabul etmezsek mecbur norm sorununu çözmek zorunda kalacaklar. Norm sorunu çözülecek ki fatih projesi kapsamında ki okullar bt öğretmeni talep edebilsin. Biz o okulları doldurmazsak, öğretmen talep edebilmek için norm sorununu çözmek zorunda kalacaklar. Bu kadar basit. Velhasıl kabul etmeyelim bu işi.

Hocam okuduğunuzu anlamakla ilgili bir probleminizmi var Madde 1 çok açık Fatih Projesi kapsamında kurulumu tamamlanan ve işler vaziyette en az 1 BT bulunana okullarda BT rehber Öğrt. görevlendirmesi yapılacaktır.

Ortalık bulandırmayın norm dışında olabilecek en güzel şartlar sunulmuş. Herşeyden şikayet nedir istedikleriniz anlamıyorum. BT öğretmeniyim ama bu branş kadar ne istediğini bilmeyen şımarık bir branş görmedim

hhtc' Alıntı:
promethus' Alıntı:

+1

nöbet yok
klüp ,sınıf öğretmenliği yok
haftada 30 sat ders olacak
15 tatil ve yaz tatilllerinde tatil var
idareciler gibi 18 sat ek ders var ama mesai iare gibi olmayacak
ders dağıtımı güzel yapılabilinirse haftada bir gün boşaltma şansı var

bunlar süper şeyler. hepside bizim istediğimiz şeylerdi
tek eksik norm olayının çözüme bağlanmaması.

hocam ben bu işi yapmazsam bizim okulda bu işi yapacak 2 formatör kursu bitirmiş öğretmen arkadaş var. kısaca görevlendirmeyi siz kabul etmeseniz bile yapacak mutlaka başka birisi bulunacaktır.

Aslında böyle görevlendirme yapacaklarına branşımızın adını Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak değiştirip her okula rehber öğretmenler gibi norm verseler olmaz mı? (Her okula olmasa bile bt sınıfı olan okullara norm verseler)

bizim okulda da ben almazsam görevlendiremyi alacak çok ama kimse gidip onlara sormaz yine beni bulur. web sitesi de benim üzerimde zaten.

Geri