BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Kodla Büyü
Bt rehberliği görevi eğitim öğretim yapılan saatler arasındadır demek 9-3 mü oluyo acaba?

Arkadaşlar yazdıklarınızdan okuduğum kadarıyla yazıdan memnun olmayanların sayısı epey fazla. Size tavsiyem biraz kanaatkar olmanız, işinizi severek ve kimseye kin gütmeden çalışmanız. Biliyorum bir çoğunuz üniversiteyi yüksek puanlarla kazandınız, bt öğretmeni oldunuz, zorunlu ders olmaktan çıkınca bi çoğunuz norm fazlası oldunuz. Not veremediğiniz için okulda etkiniz ve saygınız azaldı. Zamanla eskiyen lablar, öğretmen ve idareci tarafından tamirci olarak görülmeniz bu işin tuzu biberi oldu. Mevcut bakanın görevlendirme ismine ve okulların teknolojik donanımına yatırım yapılan büyük paralara duyduğu derin rahatsızlık nedeniyle bu zamanda sizler için onay almanın ne kadar zor olduğunu tahmin edersiniz. On binlerce sınıf öğretmenin norm fazlası olduğu (bi çoğu 15- 20 yıllık), bu korkuyla mat, türkçe fen gibi yapabileceklerini düşünmediğim alanlara kaçma zorunda kaldılar. (ki mesala sizler bu işi daha iyi yapardınız en azından lise- sayısal mezunusunuz) . Züccaciye dükkanına giren fil gibi olan politikacıların bir yandan kırarken bir yandan tamir eder gibi yapması ne acı, olan geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza oluyor ister 2023 ister 2071 istersede 2453 hedefi koyun, yediğimiz acı biberin zararı bir gün fazlasıyla çıkacak... kalın selametle.

adali54' Alıntı:
guvennet' Alıntı:
nurhayat' Alıntı:
arkadaşlar yazıyı kaç kere okudum 30saat yazısını göremedim..o kısmı bulan arkadaşlar ekleyebilir mi?

aynen ben de size katılıyorum.. eğitim öğretimin olduğu saatlerde diyor burası tamam.. mesela okulunuz 8-9 gibi başlayıp 3 gibi bitiyorsa süper olur o zaman..

ama benim okulum 2 li öğretim ve 2 öğretmen görevlendirilebilecektir diyor.. yani kesin 2 öğretmen görevlendirilecektir demiyor.. Bana göre bu cümle biraz sıkıntılı..

benim anlayamadığım şu (sanırım hala bakanlık da alışamadı ortaokul ilkokul ayrımına) 2 li öğretim yapan okuldan kastı ne mesela? benim okulumda hem ilkokul hem de ortaokul devam ediyor. bu 2 li öğretime mi giriyor? eğer böyleyse eğitim öğretim akşam 18:30 a kadar sürüyor sabah 7 den.. bence burası biraz havada kalıyor gibi..

var mı farklı bi düşüncesi olan?
Aynen size katılıyorum hocam 2li öğretimde kesinlik yok muğlak bırakılmış bu ancak bakanlıktan bi açıklama yapılarak düzeltilecektir
sabırla bekliyoruz

yapılacak mı peki böyle bir açıklama? gerçekten bu kısmı çok havada kalmış yani.. biz kendimize çekiyoruz, idareciler de kendilerine çekecek ister istemez bu kısmı..

Akşam beni eğitici formatör arkadaş aradı. Gözünaydın çalışma saatleri sıkıntısı çözüldü dedi.30 saat derse giren öğretmen gibi ücret alacaksınız kalan saatlerinize bt rehberliği yazılacak ve yarım gün program yapılacak dedi. zaten oradada diyor 2li eğitim yapan okullarda çift öğretmen görevlendirilebilir diye.biri sabahçı biri öğleci devrede olmak üzere.

Arkadaşlar şu an formatör olan arkadaşlar başvuru yapamayacak herhalde... Yazının 10.maddesine göre.... Peki valilik oluru ile olduğumuz bu formatörlüğü fes edebilirmiyiz kolay kolay.... Siz ne düşünüyorsunuz...

Bu yazıda ne yi anlamayıp böyle olumsuz eleştiriler yapılıyor anlamıyorum yaa.. Gayet açık ve net artık 30 saat mesaimiz bunun neresine üzülüyor üzülenler..?

Beyler bazı il ve ilçe mem'ler sitesinden bu yazıyı duyurdu. Okuluna bu yazı tebliğ edilen var mı?

İçimizde hep bir korku, acaba bu kelime de ne pislikler yatıyor... Açıkcası mesai saatinin sınırları bellli artık o beni gayet mutlu etti...

Arakadaşlar BT labı yoksa Bt labı olan bir okuldamı görevlendirileceğiz? Ben şuanda labı olan bi okulda görevlendirmeyim ve derslere giriyorum, kadromun bulunduğu okulda lab yok formatörlük istersem ne olacak?

Arkadaşlar yazıda eğitim öğretim saatlerinde diyor
yani kendi okulum için konuşursam
9-3 mesaisi vardı ancak artık seçmeli dersler hergün 7 ve 8. derslerde yapılacak çünkü başka alternatif yok
ben hala 9-3 yapacam dersen seçmeliler saat 3:00-4:30 arası olur mecburen
ve eğitim öğretim sabah 09:00-16:30 olur ki buda biz 9-4 buçuk çalışırız demek
bence gayet açık
seçmeli derslere hala kursmuş gibi bakılıyor ancak onlar zorunlu dersler yani bundan sonra artık günde 7 ve 8 saat ders yapılacak hiçkimse 9-3 için sevinmesin
haa
okulları nasıl olur bilmiyorum ama hala 9-3 ders yapanlar şanslı 3 te okulu terk ederler

İkili öğretimde kafası muallak olan arkadaşlar için geliyor.

Arkadaşlar 657 sayılı devlet memurları kanununun 90. maddesinde der ki bir kişinin üzerinde iki görevlendirme bulunamaz. Bu kanun. Herşeyden yüksek olan kanundur.

İlkokullar ve ortaokullar artık ayrı kurumlardır. Bu yüzden ikisinde de görevlendirilemezsiniz.

Taa hazirandan beri diyorum eski bir başlığa da yazmıştım. MEB şu an zaten bunu uyguluyor bu yazısında da.

Sizi ilkokul saatlerinde okulda tutamaz zaten kanun bunu açıklıyor.

Genelge ya da yönetmelik her neyse bunda açık seçik yazmaması normal çünkü kanun zaten diyor bunu.

Kendi bulunduğunuz kurumun ders saatlerine tabiyiz, çalışma saatlerine değil.

Formatörlük tarih oldu hocam.. Aynen formatörlük şartlarını taşıyan okullara ve kişilere verilecek olan bir hak..

erencan' Alıntı:
Arkadaşlar yazıda eğitim öğretim saatlerinde diyor
yani kendi okulum için konuşursam
9-3 mesaisi vardı ancak artık seçmeli dersler hergün 7 ve 8. derslerde yapılacak çünkü başka alternatif yok
ben hala 9-3 yapacam dersen seçmeliler saat 3:00-4:30 arası olur mecburen
ve eğitim öğretim sabah 09:00-16:30 olur ki buda biz 9-4 buçuk çalışırız demek
bence gayet açık
seçmeli derslere hala kursmuş gibi bakılıyor ancak onlar zorunlu dersler yani bundan sonra artık günde 7 ve 8 saat ders yapılacak hiçkimse 9-3 için sevinmesin
haa
okulları nasıl olur bilmiyorum ama hala 9-3 ders yapanlar şanslı 3 te okulu terk ederler
Hocam 9 da gitmezsin okula olur biter.. Neticede artık ders niteliğinde dersin varsa gidersin yoksa gitmezsin.. Programını düzgün yaptırırsan hiçbir sorun olmaz..

peki formatörlük görevi yapılan illerde ne olacak bu iş tekrar mı başvuru alınacak ya da mesai saatlerimiz ona göre düzenlenecek

madde 1 de fatih projesi olan okullarda görevlendirilir diyor, fatih olmayan okullarda görevlendirme olmayacak mı acaba?

İkili öğretim demek aynı kademe okulun hem sabah hem öğlen olması demek. Sabah ortaokul öğleden sonra ilkokul varsa bu ikili öğretim değil 2 farklı okul demektir. Zaten 2 tabelası ve 2 mührü vardır.

nasıl bu kadar sevinçle karşılayabiliyorsunuz anlamış değilim bu bizi biterecek bir karar arkadaşlar. adamların tek gayesi boşta kalan ne yapacaklarını bilemedikleri sınıfçıların bir kısmını bt kadrolarına yerleştirmek. yoksa zaten formatörlk diye bişey varken bt rehberöğretmenliği görevlendirmesi niye yapsınlar ha saatler farklı falan diyebilirsiniz koyar formatör öğretmen görevlendirme yazısına şu saat der olayı çözer. şöyle olsaydı bt öğretmenleri,bt rehber öğremeni olacak her okula bir norm verilecek deseydi işte o zaman bayram edebilirdik ama dediğim gibi buradaki tek amaç sınıfçıları bu şekilde kurum içinde bi yerlere yerleştirmek. bence bayram etmek yerine gözümüzü açıp branşımıza sahip çıkalım.

serkanaytekin' Alıntı:
madde 1 de fatih projesi olan okullarda görevlendirilir diyor, fatih olmayan okullarda görevlendirme olmayacak mı acaba?
öncelik fatih projesi olan okullar, 1. maddeyi tam okursanız bt sınıfı bulunan örgün eğitim okullarına diyor.

KöfteHoRr' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
öncelik fatih projesi olan okullar, 1. maddeyi tam okursanız bt sınıfı bulunan örgün eğitim okullarına diyor.

:+1: hocam gözümden kaçmış, haklıymışsınız...

arkadaş okuyorum okuyorum bitmiyor.... ne çok sıkıntılı cümlelerimiz ve cümleciklerimiz varmış şu güzelim Türkçemizde.

Lütfen İstanbuldaki koordinatör arkadaşlar şuna cevap verebilirmi; okuluma daha onay yazısı gelmedi ama listede adım var ve üst yazıyıda gördüm ve eski çalışma esaslarına göre gelmiş ve müdür yardımcısının mesai saatine uyar yazıyo haliyle. Şimdi bizim görevlendirmeler devam edecekse bile yeğitek in bu yeni yazısı okullarımıza gönderilmeli ki biz de ona göre ayarlayalım saatlerimizi. Yoksa onlar mevcut duruma göre değerlendirirler yine. Bi kişi de çıksın bişey desin arkadaş, ben yeni yazının yorumlanmasını istemiyorum sizden, görevlendirmeler baştan mı yapılacakda demiyorum, ben görevlendirildim bugun yarın düşer kurum net e. Ama görev esasları eskisi gibi. Yenisinin gönderilmesi için bi zahmet birileri çaba harcayamazmı. Yok değilse biz ne yapabiliriz onu söyleyiverin...

Bir an önce durumun netleşmesi lazım. Formatörlüklerin iptal edilip yeni bt rehber öğretmeni görevlendirmelerinin yapılması gerekiyor. Ek-2 de yer alan okullara isteklilerin verilmesi yerinde olacak.

rock' Alıntı:
Lütfen İstanbuldaki koordinatör arkadaşlar şuna cevap verebilirmi; okuluma daha onay yazısı gelmedi ama listede adım var ve üst yazıyıda gördüm ve eski çalışma esaslarına göre gelmiş ve müdür yardımcısının mesai saatine uyar yazıyo haliyle. Şimdi bizim görevlendirmeler devam edecekse bile yeğitek in bu yeni yazısı okullarımıza gönderilmeli ki biz de ona göre ayarlayalım saatlerimizi. Yoksa onlar mevcut duruma göre değerlendirirler yine. Bi kişi de çıksın bişey desin arkadaş, ben yeni yazının yorumlanmasını istemiyorum sizden, görevlendirmeler baştan mı yapılacakda demiyorum, ben görevlendirildim bugun yarın düşer kurum net e. Ama görev esasları eskisi gibi. Yenisinin gönderilmesi için bi zahmet birileri çaba harcayamazmı. Yok değilse biz ne yapabiliriz onu söyleyiverin...

şimdi bak kafam attı. Adamlar yine eski düzen diyolar he :verymad:
Allahım sabır :verymad:

attılar önümüze bi yazı, ya arkadaş niye herşeyi net belirtmezsin bu kadar mı zor.. kılık kıyafet yönetmeliğinde pantolonun ütü çizgisine kadar yazan zihniyet çalışma şartlarını belirtmede bu kadar mı aciz.. bt rehberliği ve girdiği ders saatleri dahil x saatten fazla görev verilmez vs.. gibi bi ibare koymak bu kadar mı zor.. yazıklar olsun..

arkadaslar bizim ilçeye yazı gelmemiş, en geç cuma günüde basvuruların ilde olması gerekiyormus, biz formu doldurup ilçeye mi verecez baslığına ; ...............İlçe mem mi yazacağız? ..................il mem mi?

Çok merak ettim şimdi "formatörlükten farkı yok" diyen arkadaşlar hangi şartlarda formatörlük yapıyorlardı?

Geri