Başta onurumuz için 21 Aralık..

Kodla Büyü
sendikam desteklemiyormus bu eylemi ama olsun ben sonuna kadar destekliyorum su anda sendikacılık yapcak halde değilim
yaşaşın grev hakkı

zeki tekin' Alıntı:
YIL 1923…ÖĞRETMEN , MİLLETVEKİLİ MAAŞI EŞİT
Dönemin Maliye Bakanı Hasan Fehmi Ataç , TBBM’de Mustafa Kemal Atatürk’e sorar
-"Paşam; vekil maaşlarını düzenleyeceğiz, ne kadar verelim?"
Mustafa Kemal Atatürk’ün cevabı şu an öğretmenlerin sıkıntılarını anlamak istemeyen bir çok insana tokat gibidir…
-" Öğretmen maaşlarını geçmesin."
İşte belki de en güzel örnek bu. Günümüzde ise yeni göreve başlamış bir öğretmenin maaşı 1530 TL civarında iken milletvekili şoförü ve sekreteri bile 3000-3500 TL maaş almaktadır.

Metin de KCK diye bir ifade geçmiyor ve herkes görüyor kendileri dışındaki bütün belediyelere baskınlar yapıyorlar ve gözaltına alınanlar oluyor.
Tutuklanan BDP liyse haklı mı oluyor AKP. Ergenekondan da bir sürü gazeteci gözaltına alındı ve hala tutuklular bu tarz gözaltılara son ve kckli de olabilir chpli de olabilir başka biri de. Keyfi gözaltılar kimin içinse son bulunsun. Eğitim üyesi öğretmenler de tutuklu daha sendika binalarında arama yapılırken basına birileri tarafından sızdırılan yalan haberlerden dolayı suçlu ilan ediliyorlar...İnsanların hukuksuz bir şekilde düşüncelerinden dolayı tutuklamalarına tabi ki hayır demek gerekir....
Hocam çok güzel ifade ettiniz. Muhalefet olarak görülen herkes bir bir tutuklanıyor ve herhangi bir hüküm giymeden aylarca hapishanelerde yatıyorlar. En son hopa davasından 6 aydır f tipinde yatan gençler tahliye edildi. Ama olan ömürlerinden giden 6 aya oldu. Sıra bir gün hepimize gelecek güçlü bir muhalefet olmazsa. Her kim olursa olsun haksız gözaltılara karşı koymak, daha duyarlı olmak gerekiyor. Bu işe öncülük eden bugün eğitim-sen'dir, yarın başka bir sendika olursa da desteklerim. Mağdur olan, ezilen hepimiziz

Sendikalı olmayışımın en önemli nedenidir eylem yap sevk al durumu, eylem yapılacaksa sendikalı sendikasız farketmez işi bırakırsın savunma olarakta şundan şundan dolayı işi bıraktım dersin olacaklarlarda uğraşırsın, derse girme sevk al hiçbir anlamı yok. Öğretmenler olarak hepimizin istekleri aynı iken her siyasi partinin kendi sendikası olmasıdır bizim çözülemeyen sorunlarımızın ana kaynağı.

sendikam hükümet yanlısı olsa da, sendikam bu eyleme destek vermese de bende varım bu eylemde. artık susmayalım. öğretmene kişilik kazandırmaya çalışıyor diyen bülent arınç için, öğretmen ne iş yapıyorki gelip gitmekten başka diyen nurettin canikli için, öğretmen 3 ay yatıyor diyen ömer dinçer için, yarın alanlardayım. haysiyet kazanıp, gidip gelmekten başka bir iş yapacağım hakkımı arayacağım...

grev.jpg

AsurBanipal' Alıntı:
Sendikalı olmayışımın en önemli nedenidir eylem yap sevk al durumu, eylem yapılacaksa sendikalı sendikasız farketmez işi bırakırsın savunma olarakta şundan şundan dolayı işi bıraktım dersin olacaklarlarda uğraşırsın, derse girme sevk al hiçbir anlamı yok. Öğretmenler olarak hepimizin istekleri aynı iken her siyasi partinin kendi sendikası olmasıdır bizim çözülemeyen sorunlarımızın ana kaynağı.

:+1:

hayatınızda 1 gün olsun sağcı solcu muhabbetini bi kenara bırakıp greve gidelim lütfen. nasıl eczacılar toplu halde kepenk kapatıyor, nasıl doktorlar iş bırakıyorsa malesef bizde tam tersine birlik beraberlikten söz etmek mümkün değil..

ÖZGÜRLÜĞÜN EN BÜYÜK DÜŞMANI , HALİNDEN MEMNUN OLAN KÖLELERDİR......
:tr: :tr:
İster pkk yandaşı deyin ister başka bir şey Anayasamın tarif ettiği ölçüde bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı TÜRK'üm.
Sendika olarak eğitim-sen'liyim basın duyurusuna bakıyorum
"Demokratik, nitelikli, kamusal, laik ve anadilde bir eğitim için," baştan sona bir tek ana dile mi takıldınız...
"- Yaratılmaya çalışılan baskı ve korku imparatorluğuna karşı durmak için, - Gözaltı ve tutuklamaların son bulması için," KCK'yı mı çıkardınız kim olursa olsun hangi düşünceye sahip olursa olsun insanların fikirlerinden dolayı kapatmak,tutuklamak insanlık dışıdır.Fikir eyleme dönüşürse suç olur, Fikirlere özgürlük için yrn meydanlara gelin..

Her kesimin içinde sorunlu bölgeler olur, tıpkı her sendikal faaliyetin içinde olduğu gibi bunlar A taraftarı bunlar B taraftarı diye genelleme yapmadan, emin adımlarla hareket edelim burada maksat öğretmenlerin tek yumruk olmaya çalışması oradaki onlarca maddeden size uymayan 2 tanesi içinde bu yumruğun gücünü zayıflatmayın.
Herşey bir yana artık yayılan bir korku imparatorluğu içerisine bulanıyoruz, hala özgür olduğumuz, hala sesimizin çıktığını göstermek için yrn okula GİTMEYİN.
:tr: :tr:

AMen' Alıntı:
craynomore' Alıntı:
AMen' Alıntı:
Şu Eğitim-Sen'in sözde Öğretmenler için yaptığı fakat içine KCK'yı da kattığı eylem mi? PKK için 21 Aralık'ta sevk alın :puhaha: Şu sendikaların iyice suyu çıktı. Kimin ne yaptığı belli değil...
Eğitim-Bir-Sen: Görevlendirmeler iptal edilince isyan etmeseydi herşeye he diyordu. Gerçi hala suratlarına tükürülse yarabbi şükür diyorlar ama.
Eğitim-Sen: PKK'nın eline geçtiğinden beridir bir acayip davranıyor. Anadilde eğitimdi, Gerillalardı,KCK durdurulsundu şuydu buydu
Türk-Eğitim-Sen: Dili kesilmiş gibi. Sesi bile çıkmıyor.
Diğerleri sen sağ ben selamet
Sen yapılan eylemin hiç farkında değilsin galiba? Bu yazdıklarınla yapılacak grevin bir alakası yok. Sen yapılan uygulamalara bir tepki göstermemeyi sendikaların siyasi görüşlerine bağlamışsın ve işin özünden uzaklaşmışsın. Önemli olan bir tepki oluşturmak hangi sendikada olduğun ve görüşünün ne olduğu önemli değil. Ayrıca bu grev tamamen öğretmenler için hiçbir başka gruba ve görüşe hizmet etmiyor. Ha açıkça söyleyebilirsin ben tepki göstermeyeceğim diye bu da senin tercihin o ayrı.

Bıdı bıdı bıdı bıdı. Tepki göstermesem o iki maddeyi çıkarsınlar ben de destek vereyim demezdim. Neden o başlıklar metinden çıkartılıp toplu bir katılımın sağlanması yoluna gidilmiyor? Metinde o maddeler yokmuş gibi gösterilmeye uğraşılıyor. Hala anlamadım iyimi.

@craynomore arkadaşım "Ayrıca bu grev tamamen öğretmenler için hiçbir başka gruba ve görüşe hizmet etmiyor" gibi bir cümle kurmuşsun ama katılacağın grevden haberin yok sanırım.. Grevin çok az bi kısmı öğretmen özlük hakları için grev KESK in grevidir yani grevi yapacak olanlar öğretmenler değil sadece, doktoru da var postacısı da.. Bütünb kesk e bağlı sendikalar çıkıp " ÖĞRETMENLERİN ÖZLÜK HAKLARINI KORUYALIM" diye bağıracaklarsa ben senden bu yanlış anlamamdan dolayı özür dilerim..

branta' Alıntı:
AMen' Alıntı:
craynomore' Alıntı:
AMen' Alıntı:
Şu Eğitim-Sen'in sözde Öğretmenler için yaptığı fakat içine KCK'yı da kattığı eylem mi? PKK için 21 Aralık'ta sevk alın :puhaha: Şu sendikaların iyice suyu çıktı. Kimin ne yaptığı belli değil...
Eğitim-Bir-Sen: Görevlendirmeler iptal edilince isyan etmeseydi herşeye he diyordu. Gerçi hala suratlarına tükürülse yarabbi şükür diyorlar ama.
Eğitim-Sen: PKK'nın eline geçtiğinden beridir bir acayip davranıyor. Anadilde eğitimdi, Gerillalardı,KCK durdurulsundu şuydu buydu
Türk-Eğitim-Sen: Dili kesilmiş gibi. Sesi bile çıkmıyor.
Diğerleri sen sağ ben selamet
Sen yapılan eylemin hiç farkında değilsin galiba? Bu yazdıklarınla yapılacak grevin bir alakası yok. Sen yapılan uygulamalara bir tepki göstermemeyi sendikaların siyasi görüşlerine bağlamışsın ve işin özünden uzaklaşmışsın. Önemli olan bir tepki oluşturmak hangi sendikada olduğun ve görüşünün ne olduğu önemli değil. Ayrıca bu grev tamamen öğretmenler için hiçbir başka gruba ve görüşe hizmet etmiyor. Ha açıkça söyleyebilirsin ben tepki göstermeyeceğim diye bu da senin tercihin o ayrı.

Bıdı bıdı bıdı bıdı. Tepki göstermesem o iki maddeyi çıkarsınlar ben de destek vereyim demezdim. Neden o başlıklar metinden çıkartılıp toplu bir katılımın sağlanması yoluna gidilmiyor? Metinde o maddeler yokmuş gibi gösterilmeye uğraşılıyor. Hala anlamadım iyimi.

@craynomore arkadaşım "Ayrıca bu grev tamamen öğretmenler için hiçbir başka gruba ve görüşe hizmet etmiyor" gibi bir cümle kurmuşsun ama katılacağın grevden haberin yok sanırım.. Grevin çok az bi kısmı öğretmen özlük hakları için grev KESK in grevidir yani grevi yapacak olanlar öğretmenler değil sadece, doktoru da var postacısı da.. Bütünb kesk e bağlı sendikalar çıkıp " ÖĞRETMENLERİN ÖZLÜK HAKLARINI KORUYALIM" diye bağıracaklarsa ben senden bu yanlış anlamamdan dolayı özür dilerim..
Haberlerde Öğretmenlerden söz etmediler :D Dohturlar yapmış grevi.

evet bazıları kendilerini kullanılmıs hissedebilri normaldir, nerdeyse tum haberleri inceledim cogunluk kck protesto edildi diğerleride doktorlar grev yaptı diye gecti haberleri gecmiş olsun

Doktorlar okumus yuce insanlardir hele muayene de bir laf soyle.el kaldirani nasil hapse attilar.ogretmen kim

evet yeteri kadar medyada yankı bulmadı. Amen bulmamasını ne kadar çok isityormuşsun. keşke maaşlarımızı asgari ücret seviyesine indirseler, hamdolsun yeter. sanki bu insanlar hak elde ettiğinde sadece kendi sendikaları için elde etmiş olacaklar. eylemin amacına ulaşmamasına sevinenlere kına dağıtabiliriz..

ayrıca doktorlardaki iş bırakma yüzdesi ile öğretmenlerdeki bir mi onu da sorgulamak gerekir?

cüneyt özdemir i izleyin şimdi, eylem ses getirmiş mi bakın. ama ne yapalım biat kültürüne alıştırılmış medyamız korkudan muhalif haberlere çok yer vermiyorlar.. yunanistan daki grevlere geniş yer verirken kendi ülkemizde yürüyenleri görmemesi ve kendi açısından bakması hoş değil.

Tum kanallar sadece doktorlara yer verdi ne saglam sendikalari varmis helal olsun be helal.milyarlari hakediyorlar

Kanalların verdiğine göre değişir görüp görmedikleriniz. Siz hangi kanalları izliyorsunuz bilmiyorum ama benim izlediklerimde öğretmenler geçiyordu. Ben yapılan ve yapılmayanlar için eylemimi yaptım, rahatım. Siz şükretmeteye devam edin. Ben başka sendikalara üye (yandaş olanlar dahil)arkadaşların da bugün yaptıkları yorumlarla iyi bir şekilde ayrıldm okulumdan artık aklı başında olanlar herşeyin farkına varıyor. Burdaki savunmalarına devam eden 1-2 arkadaşda artık öğretmenlik mesleğinin ne hallere getirildiğini kabul edip objektif değerlendirmeler yapabilse keşke. Ama nerdee..........

turapt' Alıntı:
evet yeteri kadar medyada yankı bulmadı. Amen bulmamasını ne kadar çok isityormuşsun. keşke maaşlarımızı asgari ücret seviyesine indirseler, hamdolsun yeter. sanki bu insanlar hak elde ettiğinde sadece kendi sendikaları için elde etmiş olacaklar. eylemin amacına ulaşmamasına sevinenlere kına dağıtabiliriz..

Aptal saptal konuşmayın... Ne için yapıldı bu grev? KCK için... Öğretmenlerin hakları için grev yapılsaydı eğer katılırdım. Bütün kanallarda KCK'ya özgürlük diye çırpınan öğretmenleri gördüm. Niye acaba... İğrençsiniz.

Geri