Başta onurumuz için 21 Aralık..

Kodla Büyü

turapt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba değerli öğretmenlerim, sizlere sendika reklamı yapmak değil niyetim. öncelikle şunları sormak istiyorum;
- özellikle son 4-5 ayda öğretmenlik mesleğinin onuru ciddi yaralanma yaşadı mı? (öğretmenler 3 ay yatıyor,başka alanlara baksınlar,dışarda bu paranın daha altına çalışmayı bekleyen çok,450 tl ek ders ücreti alıyorlar....)
- okullarınızdaki memurlar (vhki) sizden fazla maaş almıyor mu? bizdeki 1845 tl alıyor, Allah daha fazlasını versin gözümüz yok ama bizim de taban aylıklarımızın yapılandırılması lazım. biz niye üniversite okuduk o zaman,zorlanarak atandı son yıllarda arkadaşlarımız. ek ödeme haksızlıkları siyasi görüşümüz, ırkımız ne olursa olsun hepimizi etkilemedi mi?
- hastaneye gitmeye korkar olmadık mı?
- zamları normal görmeye başlayıp bireysel çözümler üretme yoluna girmedik mi? (akşam odalar arsında ikide bir iz sürüyorum açık lamba var mı diye)
- seçimler başta olmak üzere her türlü angarya işte sorumluluk öğretmenin olmuyor mu?

elinizi vicdanınıza koyun ve başta onurumuz olmak üzere hak edip de alamadığımız haklarımız için gelin 21 Aralıkta iş bırakalım. sevk alabilirsiniz, rapor alabilirsiniz. sendikaların önceki eylemlerinde iş bırakmadan dolayı kazanılmış mahkemeler var. emsal davalar var, bunu bütün valilikler biliyor ve bunun için böylesi bir durumda bir şey yapamıyor, dava açarsa avukat ve mahkeme masrafları valinin şahsına ödettiriliyor. bunu hukukçu tanıdıklarınızdan sorabilirsiniz veya sendikanızdan. başta dedim, eğitim sen yapıyor diye düşünmeyin, tepkiduyulduğunda öğretmenler diye geçecek, eğitim sen diye geçmeyecek haberlerde. ve bizi bir değer olarak görecekler o zaman. yoksa tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali olur her sendika tek tek mücadele ederse. akp ye oy vermiş de olabilirsiniz ama son zamanlardaki öğretmene yapılan muameleden rahatsız olmuyorum diyemezsiniz. yine kendi siyasetinizi benimseyin, sendikanızı tutun ama NOLUR birlikte tepki gösterelim, LÜTFEN... başınız ağrıtmışsam affola...

sevk alınırsa grev anlamını yitirmez mi? ben o gün grev yapacağım ama sevk almayı düşünmüyorum.en fazla kınama cezası alırım. o da almadığımız bir halt değil.ha bir eksik ha bir fazla.benim sormak istediğim şu.
grev için sevk almak ne kadar etik?ha bu arada ben harran lıyım.herhangi bir sendikaya da sempatizanlığım yok. sadece bana hitap ettiği için destek veriyorum.

http://www.abbasguclu.com.tr/egitim/ogr ... irdi2.html

'Öğretmenliği Kim Bu Hale Getirdi?'
Öğretmenler sorunlarını haykırıyor! 'Sesimizi Duyan Yok mu?'

Her yıl olduğu gibi bir Öğretmenler Gününü daha geride bıraktık. Boş vaatler, medya önünde eski öğretmenlerin ellerini öpmeler , öğretmenliğin en saygın meslek olduğunun kağıtlardan okunmasıyla geldi ve geçti.Peki kim öğretmenlerimizin problemlerinden bahsedip, somut bir çözüm yolundan bahsetti.Cevap: Hiç kimse…Aslında yaklaşık 700 bin öğretmen bu sona hiç şaşmadı.

RECEP AKDAĞ, BEŞİR ATALAY VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLARI

Kendi bakanının sahip çıkmadığı , meslek grubuna kim sahip çıkar değil mi? Özellikle son yıllarda Bakanlığımızı yapanlar kendi personellerini eleştirmekten başka hiçbir şey yapmamışlardır.. Oysa Beşir Atalay İçişleri Bakanlığı döneminde Polislik mesleğini hem maddi hem manevi anlamda yukarı taşımıştır. Personelinin tüm isteklerini dikkate almış tüm kolaylıkları sağlamıştır.Yine Sağlık Bakanlığı döneminde Doktor, Sağlık Memuru ,Ebe ve Hemşireleri döner sermaye ile birçok meslek grubunun ciddi anlamda önüne taşımıştır.Ancak Bakanlarımız , Sendikalarımız yıllardır öğretmenlere yapılan bu haksızlıklara hep susarak ,sessiz kalarak destek vermişler, hep birlikte öğretmenlik mesleğini ayaklar altına almışlardır.Öğretmen için Nurettin Canikli’nin ‘’gidip-gelmekten başka ne iş yapıyorlar , beğenmeyen bıraksın ‘’ sözü ile Bülent Arınç Bakanımız için sanki öğretmenler kişiliksizmiş gibi ‘’Öğretmenlere kişilik kazandırmaya çalışıyor’’ demesi camiamızda büyük tepki görmesine rağmen sendikalarımızca ve bakanımızca sadece izlenmiştir.. Milli Eğitim Bakanlarımız ise sadece söz vermiştir.Verilen sözler tutulmuş mudur ? Hayır… Öğretmenin nereden nereye geldiğini kısaca özetleyelim isterseniz.

YIL 1923…ÖĞRETMEN , MİLLETVEKİLİ MAAŞI EŞİT
Dönemin Maliye Bakanı Hasan Fehmi Ataç , TBBM’de Mustafa Kemal Atatürk’e sorar
-"Paşam; vekil maaşlarını düzenleyeceğiz, ne kadar verelim?"
Mustafa Kemal Atatürk’ün cevabı şu an öğretmenlerin sıkıntılarını anlamak istemeyen bir çok insana tokat gibidir…
-" Öğretmen maaşlarını geçmesin."
İşte belki de en güzel örnek bu. Günümüzde ise yeni göreve başlamış bir öğretmenin maaşı 1530 TL civarında iken milletvekili şoförü ve sekreteri bile 3000-3500 TL maaş almaktadır.

YIL 1980-1990 … ÖĞRETMEN , SUBAY , DOKTOR MAAŞI EŞİT
Günümüzde ise askeri personellerin en alt kademesindeki lise mezunu Uzman Çavuşun maaşı 2500-3000 TL , Sağlık Bakanlığının yardımcı hizmetindeki lise mezunu Ebe , Hemşire ,Sağlık Memurunun maaşı döner sermaye ile 3500 TL’yken öğretmen maaşı ek dersle birlikte en fazla 1880 TL’ dir.

YIL 2004-2005… POLİS , İMAM , ÖĞRETMEN MAAŞI EŞİT
Lise mezunu polisler belki de en büyük haklara kavuştukları dönemi yaşadılar.2004 sonrası öğretmenden 400-600 TL fark kazandıkları gibi , askerlikten muaflık , ücretsiz şehir içi toplu ulaşım , %70 ‘ ine lojman hakkı gibi bir çok hak elde etmiştir. İmamlar da yine ek ders , bayramlarda mesai ücreti en az %85 ‘ine lojman gibi haklar kazanarak maddi anlamda öğretmenlere karşı yine fark yaratmışlardır.

YIL 2011 (ARALIK) EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET TARİFESİ
ÖĞRETMEN MAAŞI ,MEMUR- HİZMETLİ MAAŞINDAN DÜŞÜK
Yeni göreve başlamış bir öğretmen 1530 TL alırken , eş ve 2 çocuk yardımı alan bir okul memurunun maaşı 1.894 TL, kadrolu bir hizmetlinin maaşı ise 1.824 TL olarak belirlenmiş .Öğretmene muadil bulunamadığı için hiçbir iyileştirme yapılmamıştır. Sağlık Bakanlığında asıl işi yapan Doktor , Diğer Bakanlıklarda Mühendisler , Askerlerde Teymen… Haydi eşitleyin maaşımızı doktorlarla , teymenlerle ,mühendislerle. Ya da Mustafa Kemal Atatürk söylediği gibi yapın eşitleyin milletvekili maaşı ile öğretmen maaşını…
Sözün özü bu aslında...Öğretmene verilmek istenen mesaj bu.Eğitime en büyük bütçeyi ayırdıkları söyleyenlerin gerçekliği bu.Onlara kalsa OECD ülkelerinde en büyük maaş zammını alan öğretmenler ve öğretmenler fazla maaş alıyor.Bakalım gerçekten öylemiymiş…

OECD ÜLKELERİ İLE TÜRKİYE’DEKİ ÖĞRETMEN MAAŞI KARŞILAŞTIRMASI
OECD tarafından hazırlanan “Bir Bakışta Eğitim 2011” raporunda, öğretmenlerin ülkelere ve satın alma gücü paritesine göre dolar cinsinden 2009’daki yıllık toplam maaşlarına yer verilmiştir. Buna göre 15 yıllık bir öğretmen, OECD ortalamasında 41.700 dolar alırken, OECD ülkelerinden Lüksemburg’da 111 bin 800, Almanya’da 62 bin 900, Fransa’da 35 bin 800, Polonya’da 17 bin 732, İsrail’de 27 bin 100, Krizde olan Yunanistan’da 34 bin 200, İspanya’da 52 bin 600, İngiltere’de 47 bin dolar almaktadır. 2011 yılında Türkiye’de deneyimli bir öğretmen ise 12 bin dolar ile14 bin 725 dolar (ek ders ücreti dahil) arasındadır. Türkiye’deki öğretmen maaşının krizdeki Yunanistan 2 , Lüksemburg 8 katı maaş vermektedir.

OECD Ülkelerinden birçoğu ile ülkemizdeki milletvekili maaşlarının hemen hemen eşit olduğu düşünüldüğünde Eğitime çok önem verdiklerini söyleyenler şimdi ne cevap verecek , dikkatle bekliyoruz.

performans yasasına,khk demokrasisine yüzdelik artışlara,angaryaya,eşit işe eşit ücret yalanlarına,güvencesiz çalıştırmaya,eğitim ve sağlık haklarının piyasalaştırılmasına ve tüm baskılara dur demek insanca yaşam için 21A :++: ralıkta grevdeyiz...

elrond' Alıntı:
sevk alınırsa grev anlamını yitirmez mi? ben o gün grev yapacağım ama sevk almayı düşünmüyorum.en fazla kınama cezası alırım. o da almadığımız bir halt değil.ha bir eksik ha bir fazla.benim sormak istediğim şu.
grev için sevk almak ne kadar etik?ha bu arada ben harran lıyım.herhangi bir sendikaya da sempatizanlığım yok. sadece bana hitap ettiği için destek veriyorum.
hocam amaç o gün hizmet vermemek, ben de hiç bir şey almayacağım. arkadaşlar hiç olmazsa o yolu deneyebilir diye öneride bulundum.. desteğiniz için teşekkür ederim, birlik zamanı şimdi..

Libertad' Alıntı:
performans yasasına,khk demokrasisine yüzdelik artışlara,angaryaya,eşit işe eşit ücret yalanlarına,güvencesiz çalıştırmaya,eğitim ve sağlık haklarının piyasalaştırılmasına ve tüm baskılara dur demek insanca yaşam için 21A :++: ralıkta grevdeyiz...
:alkis:

Saygınlığımızın kalmamasında suskunluğumuzun payı büyük. Eyleme destek :++:

ben de grevdeyim sendikalı ve sendikasız herkes girebilir hukuki açıdan sıkıntısı yok.
asker ve stajer öğretmenler için sorun olabiliyor o da sevk almak gerek

turapt' Alıntı:
Merhaba değerli öğretmenlerim, sizlere sendika reklamı yapmak değil niyetim. öncelikle şunları sormak istiyorum;
- özellikle son 4-5 ayda öğretmenlik mesleğinin onuru ciddi yaralanma yaşadı mı? (öğretmenler 3 ay yatıyor,başka alanlara baksınlar,dışarda bu paranın daha altına çalışmayı bekleyen çok,450 tl ek ders ücreti alıyorlar....)
- okullarınızdaki memurlar (vhki) sizden fazla maaş almıyor mu? bizdeki 1845 tl alıyor, Allah daha fazlasını versin gözümüz yok ama bizim de taban aylıklarımızın yapılandırılması lazım. biz niye üniversite okuduk o zaman,zorlanarak atandı son yıllarda arkadaşlarımız. ek ödeme haksızlıkları siyasi görüşümüz, ırkımız ne olursa olsun hepimizi etkilemedi mi?
- hastaneye gitmeye korkar olmadık mı?
- zamları normal görmeye başlayıp bireysel çözümler üretme yoluna girmedik mi? (akşam odalar arsında ikide bir iz sürüyorum açık lamba var mı diye)
- seçimler başta olmak üzere her türlü angarya işte sorumluluk öğretmenin olmuyor mu?

elinizi vicdanınıza koyun ve başta onurumuz olmak üzere hak edip de alamadığımız haklarımız için gelin 21 Aralıkta iş bırakalım. sevk alabilirsiniz, rapor alabilirsiniz. sendikaların önceki eylemlerinde iş bırakmadan dolayı kazanılmış mahkemeler var. emsal davalar var, bunu bütün valilikler biliyor ve bunun için böylesi bir durumda bir şey yapamıyor, dava açarsa avukat ve mahkeme masrafları valinin şahsına ödettiriliyor. bunu hukukçu tanıdıklarınızdan sorabilirsiniz veya sendikanızdan. başta dedim, eğitim sen yapıyor diye düşünmeyin, tepkiduyulduğunda öğretmenler diye geçecek, eğitim sen diye geçmeyecek haberlerde. ve bizi bir değer olarak görecekler o zaman. yoksa tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali olur her sendika tek tek mücadele ederse. akp ye oy vermiş de olabilirsiniz ama son zamanlardaki öğretmene yapılan muameleden rahatsız olmuyorum diyemezsiniz. yine kendi siyasetinizi benimseyin, sendikanızı tutun ama NOLUR birlikte tepki gösterelim, LÜTFEN... başınız ağrıtmışsam affola...

:+1:
Öğretmenliğin dibe vurduğu vurdurulduğu bir zamanda bu eyleme destek vermeyenler bir daha yapılanlara şikayet etmesin. Yapılanları hakediyor demektir.

21 Aralıkta GREV'deyim

Grev sevk alarak, rapor alarak olmaz. Onun adı GREV olmaz.

Arkadaşlar öğretmenin ve eğitimin (Ve diğer birçok iş kolunun) içinde bulunduğu durumu gayet güzel özetlemiş.

Uyarıdan, Kınamadan, Maaş kesme den korkan bir insan bence kendisini sorgulamalı.

Bende Tüm Arkadaşların 21 aralıktaki GREV sesine ses katmalarını diliyorum.

Bende eyleme katılacağım o gün. Umarım etkili, en azından birşeyleri değiştirebileceğimiz bir eylem olur.
Not: Sendikasızım.

Şu Eğitim-Sen'in sözde Öğretmenler için yaptığı fakat içine KCK'yı da kattığı eylem mi? PKK için 21 Aralık'ta sevk alın :puhaha: Şu sendikaların iyice suyu çıktı. Kimin ne yaptığı belli değil...
Eğitim-Bir-Sen: Görevlendirmeler iptal edilince isyan etmeseydi herşeye he diyordu. Gerçi hala suratlarına tükürülse yarabbi şükür diyorlar ama.
Eğitim-Sen: PKK'nın eline geçtiğinden beridir bir acayip davranıyor. Anadilde eğitimdi, Gerillalardı,KCK durdurulsundu şuydu buydu
Türk-Eğitim-Sen: Dili kesilmiş gibi. Sesi bile çıkmıyor.
Diğerleri sen sağ ben selamet

pkk ile ne alakası var hocam? bizim okulumuzdaki eğitim sen ilçe başkanı olan öğretmen arkadaşım da bununla ilgili bilgi vermişti.Tamamen öğretmenlerin gasp edilen haklarıyla ilgili bir hak arama mücadelesi.Ben sendikalı değilim ama eylemde olucam size de tavsiye ederim.Sonra burda ağlamanın bir faydası olmuyor yani...

Son dönemlerde KESK'in yaptığı eylemlerde eylem amacı netleşmiyor. Yelpaze çok geniş tutuluyor. Öğretmenlerin hakları bazı siyasi kaygıların arkasında ancak yer bulabiliyor. ''Eşit işe eşit ücret'' gibi gündemde olan adaletsizliği ön plana çıkararak eylem mesajını netleştirilmelidir. (Eğitim Sen'in 21 Aralık için yayınladığı bildiri: http://egitimsen.org.tr/down/​bildiri1.pdf)

Özetin Özeti: Türk eğitim sen özür grubu atamaları gibi taş atmadan elma düşürüp afiyetle yerken. Eğitim Sen elma yemek için yanlış ağaca çıkıyor ağaçtan düşüp kolunu kırıyor.

ALPONLINE' Alıntı:
Son dönemlerde KESK'in yaptığı eylemlerde eylem amacı netleşmiyor. Yelpaze çok geniş tutuluyor. Öğretmenlerin hakları bazı siyasi kaygıların arkasında ancak yer bulabiliyor. ''Eşit işe eşit ücret'' gibi gündemde olan adaletsizliği ön plana çıkararak eylem mesajını netleştirilmelidir. (Eğitim Sen'in 21 Aralık için yayınladığı bildiri: http://egitimsen.org.tr/down/​bildiri1.pdf)

Özetin Özeti: Türk eğitim sen özür grubu atamaları gibi taş atmadan elma düşürüp afiyetle yerken. Eğitim Sen elma yemek için yanlış ağaca çıkıyor ağaçtan düşüp kolunu kırıyor.
Sendikalar arası rekabetten bane ne ? Eş durumu , özür durumu her zaman vardı ve geneli ilgilendirmiyor.Herkesi ilgilendiren genel sorun, düşük maaş durumu ve kronikleşme aşamasında.
Hizmetli ile maaşlarımız eş duruma geldi.

Ya sonra , bunun gibi bir ek ödeme darbesi daha yersek.
Hangi irade gelipte öğretmene özel 500 TL zam yapar.Hadi yaptı geçmiş kayıpları tazmin edermi?
Eş durumu, zaten anayasal bir haktır.Sadece gecikir.
Ammmaa;

ZAMSIZ yada FAKİR kalmak ise kalıcıdır.Her ay her an vardır.

21 aralik ta greve tam destek olalım bunlar sadece bizim için olan şeyler değil arkadaşlar yarın bir gün çocuklarınız da öğretmen, memur olabilir onların hakları içinde mücadele etmeliyiz.
21 Aralık'ta Eylem Var!!!

Bir önceki iş bırakma eylemimde maaş kesme cezası alan biri olarak söylüyorum, sevksiz katılmanız durumunda hiçbir şey olmayacaktır. Çünkü emsal sonuçlar var. Kesilen paramız ve tüm mahkeme masrafları faiziyle birlikte geri alındı.

21 aralık eylemine bende destek veriyorum...bir grev değil bu grev haklar elde edilene kadar devam eder ve ne zaman biteceği belli değildir..vs..bu bir günlük iş bırakma eylemidir bende o gün iş bırakacağım sevksiz tabiki... :alkis:

Türk eğitim senliyim ama bu greve tam destek veriyorum
aslında sendika başkanları bir araya gelerek anlaşmalı ve tüm sendikalar ortak yürümeli birlikten kuvvet doğar bu bilmeyen varmı

milletimizin kronik sorunu takım tutar gibi bişeylerin peşinden gitmesidir. yani sadece bizim camiamızda değil bu kılıçların çekilmesi. biraz duyarlı olalım şu sendika bu sendika demeyelim. biz öğretmeniz diyelim. ne olur yani sendikamız mağlup mu olur?? aksine biz birlik oldukça daha da güçleniriz...

bir kere de atıp tutmayın da bir el de siz atın nolacak yani? hep destek tam destek 21 aralıkta grevdeyiz :++:

zeki tekin' Alıntı:
ben de grevdeyim sendikalı ve sendikasız herkes girebilir hukuki açıdan sıkıntısı yok.
asker ve stajer öğretmenler için sorun olabiliyor o da sevk almak gerek

Hocam bende destek veriyorum ancak sendikasız arkadaşlar konusundan emin değilim. Onlara sıkıntı olmaz mı?

Bazı arkadaşlarında belittiği gibi tam anlamıyla öğretmenlik mesleği için yapılan bir eylem değil.. Bizim okuluda geldiler herkes tutuklanıyor , kamu kadrolaşıyor gibisinden konuştular.. Ee kardeşim biz öğretmeniz yargıç değiliz , ha o da bir sorundur belki ama bu eylemle ne alakası var.. Hem o içeride olanların suçlu olmadıklarını nereden biliyorsunuz.. Ben gelenlere böyle söyledim , onlarda yok zart zurt derken laf uzatıyorlar.. Kadrolaşma var dediler , tamam doğrudur vardır peki bundan önce kadrolaşma yokmuydu gayet güzel sizin için her şey ilerliyordu neden o zaman kadrolaşma var diye sesinizi çıkarmadınız , şimdiki gibi ona buna eylem yapıyorsunuzda niçin o zaman yapmadınız.. Memlekette bir tek onlar doğrucu çünkü , her şeyi eleştiriyolar ama kendilerini eleştirtmiyorlar.. Biz ideolojik falan düşünmüyoruz adalet için hak için yapıyoruz bunları falan filan.. Yok arkadaş ben ideolojik düşünüyorum artık zamanında neler oldu okuyanlar görenler bilir , keyfine göre at koştururken iyiydi.. Atı kaybettiler ters istikamette koşuyor şimdi.. Hadi size bol eylemler...

cerci20' Alıntı:
Bazı arkadaşlarında belittiği gibi tam anlamıyla öğretmenlik mesleği için yapılan bir eylem değil.. Bizim okuluda geldiler herkes tutuklanıyor , kamu kadrolaşıyor gibisinden konuştular.. Ee kardeşim biz öğretmeniz yargıç değiliz , ha o da bir sorundur belki ama bu eylemle ne alakası var.. Hem o içeride olanların suçlu olmadıklarını nereden biliyorsunuz.. Ben gelenlere böyle söyledim , onlarda yok zart zurt derken laf uzatıyorlar.. Kadrolaşma var dediler , tamam doğrudur vardır peki bundan önce kadrolaşma yokmuydu gayet güzel sizin için her şey ilerliyordu neden o zaman kadrolaşma var diye sesinizi çıkarmadınız , şimdiki gibi ona buna eylem yapıyorsunuzda niçin o zaman yapmadınız.. Memlekette bir tek onlar doğrucu çünkü , her şeyi eleştiriyolar ama kendilerini eleştirtmiyorlar.. Biz ideolojik falan düşünmüyoruz adalet için hak için yapıyoruz bunları falan filan.. Yok arkadaş ben ideolojik düşünüyorum artık zamanında neler oldu okuyanlar görenler bilir , keyfine göre at koştururken iyiydi.. Atı kaybettiler ters istikamette koşuyor şimdi.. Hadi size bol eylemler...
hocam sen bilişim teknoloji öğretmenimisin merak ettim
Birde şu anki halinden çok memnunsun galiba , İnşallah hep böle iyi olursun, bölümümüze yapılan bu kadar yanlışlık içerisinde bile memnun olanlar varya pes diyorum yani...

cerci20' Alıntı:

İyiki sizin gibi herşeyin fazlasıyla farkında, aydın!! insanlar var. Yoksa bu memleket nasıl düzelir değil mi? Biz zaten sizin gibi halinden fazlasıyla memnun insanlardan destek beklemiyoruz.
Ayrıca ne zaman sesimizi çıkarmamışız? Muhtemelen bahsettiğiniz dönemde yine sizin gibi düşünenlerin fazla olduğu bir ortam vardı da çıkardığımız seste duyulmuyordu.
Ayrıca biz birşeylerin şimdi farkına varmışta olabiliriz ama en azından farkına vardık, ya siz.
Neyse biz yokken siz de boş sınıfları doldurusunuz, sizede ihtiyaç var tabi :)
Kolay gelsin..

cerci20' Alıntı:
hocam sen forumda yenisin de umarım öğretmenlikte yeni değilsindir. ben onurumuz için diyorum, ek ödeme hakkımız için diyorum sen nelerden bahsediyorsun. senin gibiler olduğu sürece askeri ücret düzeyinde çalışsak "hamdolsun" diyeceksin. sen 3 ay yatıyor musun? formatör olmasan 450 TL ek ders alıyor musun? üzerine atılan iftiralardan rahatsız olmuyor musun? öğretmenlik mesleği ve öğretmenleri ilgilendirmeyen bir bildiri varsa bu eylemde söyle biz de katılmayalım. yoksa milleti engelleme, ben babamın hayrına, sendika hayrına çalışmıyorum. Ayrıca Eğitim iş liyim, eğitim sen li de değilim. ben bunu sendika reklamı için değil ONURUM için destekliyorum..

Geri