Başta onurumuz için 21 Aralık..

Kodla Büyü
türk eğitim sen 1 aydır her çarşamba bulundukları illerde eylem yapıyor. ama adı hangi sendika olursa olsun türk eğitmsenlilerde bu eyleme destek verecek. önemli olan tavan değil tabanın verceği tepkidir. sonuçta bu eylem öğretmenin iyiliğine olacaksa kimden geldiğine bakılmaz. öğretmenin grev hakkı yok ama o gün sevk alınabilir

Türkoğlu' Alıntı:
türk eğitim sen 1 aydır her çarşamba bulundukları illerde eylem yapıyor. ama adı hangi sendika olursa olsun türk eğitmsenlilerde bu eyleme destek verecek. önemli olan tavan değil tabanın verceği tepkidir. sonuçta bu eylem öğretmenin iyiliğine olacaksa kimden geldiğine bakılmaz. öğretmenin grev hakkı yok ama o gün sevk alınabilir
hocam anlayışınız için teşekkür ediyorum. Bizim okuldaki Türk Eğitim Sen li arkadaşlar da aynı bakış açısıyla eyleme destek veriyorlar. 38 öğretmenden 28-30 civarında iş bırakacak var ve çoğu Eğitim Senli değil. tekrar teşekkür ediyorum..

bu gün izmir de 7-8 okul dolaştım eylem için katılım çok iyi gözüküyor.. birlikte olursak saldırıları durdurabiliriz..
aksi halde akp nin bize yapacaklarının yarısı bile daha gündeme getirilmedi...

arkadaş;
12 eylül referandumuna örtülü destek veren, kesk;
şimdi de grev hakkı istiyoruz diye, ülke diktatörüğe gidiyor diye memurları eyleme çağırıyor;
güler misin ağlar mısın...

keskte en çok ağırlığı olan eğitim-sen,
en çok hak kaybına uğrayan memur kesimi de öğretmenler,
eylemin nedenleri arasında memura toplu sözleşme var, tutukluluk-gözaltı var, öğretmenlerin durumu yok;

oskur1' Alıntı:
arkadaş;
şimdi de grev hakkı istiyoruz diye, ülke diktatörüğe gidiyor diye memurları eyleme çağırıyor;

eylemin nedenleri arasında memura toplu sözleşme var, tutukluluk-gözaltı var, öğretmenlerin durumu yok;
Yazan arkadaş gerçekten öğretmen mi? yoksa akp nin sözcüsü mü? anlamak zor. eylemin başta öğretmenlik mesleğinin son zamanlarda maruz kaldığı onur kırıcı davranışları protesto etmesi söz konusu olan. yukarıda bir arkadaş yazmış, katılmak isteyene gerekçe çok, istemeyene bahane. sen istediğini seç ama ileride vicdanına hesap vermek zorunda kalma( tabi ki akp iktidardan indikten sonra)

daha önce kazanılmış bi dava var bu konuda bu yüzden otomatik düşüyo dava kimse bişey yapamaz korkmaya gerek yok zaten svunma yazısını buradan pylaşırız eğer savunma isterleerse grevdeyiz daha çok ezilmeden başımız dik tutabilmek için son şanslardır bunlar yoksa bi ömür bir daha kaldıramıcaz

turapt' Alıntı:
oskur1' Alıntı:
arkadaş;

Yazan arkadaş gerçekten öğretmen mi? yoksa akp nin sözcüsü mü? anlamak zor. eylemin başta öğretmenlik mesleğinin son zamanlarda maruz kaldığı onur kırıcı davranışları protesto etmesi söz konusu olan. yukarıda bir arkadaş yazmış, katılmak isteyene gerekçe çok, istemeyene bahane. sen istediğini seç ama ileride vicdanına hesap vermek zorunda kalma( tabi ki akp iktidardan indikten sonra)
yazdıklarımı bu şekilde yorumlayan insan mı, benim de şüphem var :mrgreen:
arkadaş, ben ne diyorum, kesk geç kaldı diyorum, günaydın diyorum. ayrıca kesk neden kamu-sen ve kamu-iş ile ortak greve yanaşmadı?
peki ben haftaya kendi sendikamın eylemine katılacağım, eğitim-sen bana destek verecek mi?
desteği geçtik de, 1 mayısta hak-iş'e yer açıp eğitim-iş'e sopalarla saldıranlar ne kadar sendikal çerçeveden bakıyor olaya?
herkes kendi yöntemleriyle mücadelesini verir, sadece sen onurun için eylem yapmıyorsun, o eyleme katılmayan onursuz olmuyor. bilmem anlatabildim mi?
sana çok gaz vermişler, kırıcısın..

ama yine de eğitim-senin bu mücadelesinde başarılar.

• Demokratik, nitelikli, kamusal, laik ve anadilde bir eğitim için ve
  • KCK Gözaltı ve tutuklamalara son verilmesi için,

ben greve gitmem kardeşim. Fakat örtülü amaçlarla kandırılıp asıl amaçların gizlendiği kardeşlerime de bu hatırlatmayı yapmayı bir ödev biliyorum. Lütfen EğitimSen'in ne için eylem yaptığını görelim. Türk-Eğitim-Sen'e üye olup da bu amaçlara hizmet etmek için destek verecek arkadaşları da kınıyorum.

oskur1' Alıntı:
turapt' Alıntı:
oskur1' Alıntı:
arkadaş;

yazdıklarımı bu şekilde yorumlayan insan mı, benim de şüphem var :mrgreen:
arkadaş, ben ne diyorum, kesk geç kaldı diyorum, günaydın diyorum. ayrıca kesk neden kamu-sen ve kamu-iş ile ortak greve yanaşmadı?
peki ben haftaya kendi sendikamın eylemine katılacağım, eğitim-sen bana destek verecek mi?
desteği geçtik de, 1 mayısta hak-iş'e yer açıp eğitim-iş'e sopalarla saldıranlar ne kadar sendikal çerçeveden bakıyor olaya?
herkes kendi yöntemleriyle mücadelesini verir, sadece sen onurun için eylem yapmıyorsun, o eyleme katılmayan onursuz olmuyor. bilmem anlatabildim mi?
sana çok gaz vermişler, kırıcısın..

ama yine de eğitim-senin bu mücadelesinde başarılar.
şüpheni gidereyim, ben insanım. parça bölük eylemin amacına ulaşması zor, ben eğitim sen li de değilim, önceki mesajlarımda da belirttim. öğretmen hakları için ses getirecek eylemlerde sendika adına bakmaksızın katılacağım bundan sonra. neden yapıcı destek vermiyorsunuz anlamıyorum?

ayrıca katılım herkesin kendi fikridir, kimseyi onursuzlukla itham etmek haddim değil..

AMen' Alıntı:

ben greve gitmem kardeşim. Fakat örtülü amaçlarla kandırılıp asıl amaçların gizlendiği kardeşlerime de bu hatırlatmayı yapmayı bir ödev biliyorum. Lütfen EğitimSen'in ne için eylem yaptığını görelim. Türk-Eğitim-Sen'e üye olup da bu amaçlara hizmet etmek için destek verecek arkadaşları da kınıyorum.
anadilde eğitim için ve kck gözaltındakileri savunmak için eylem olsa bir Allahın kulunu etkilemeye, eyleme davet etmeye çalışmam. bu olayı o yönde saptırmak isteyenler vardır bu eylemde belki. Ama bizim mücadelemiz o değil. katılmayabilirsiniz ama yanlış yönlendirmeyin lütfen...

Sandıkta tercih sizin ama onurumuz için ideolojik bölünmeleri bir kenara atacak olgunlu gösterin.
Çıkartın at gözlüklerini.
Olayı siyasi yorumlayanlar için diyorum. Durum çok farklı . Lütfen siyasi hırsları birkenara atın onurumuz için birlik olalım

ya bu kck olayını nerden çıkardınız bizede geldiler anlattılar ama böle bi durum yok gibi geliyor bana ben ve öğretmen arkadaşlarımız bazı kesimin ne olursa olsun iyi dediği bakanlık ve icraatlarına karşı bu eylemi gerçekleştirmek amacındayız ben türk eğitim senliyim ve katılacağım birşeyde olmaz eminim ama ne var maaşımızda diyen, hademelerde bizden çok çalışıyo diyen, bütün okullara bilgisayar getirdiler daha ne yapsınlar eğitim için diyen, bütün sınıflarda internet var zambak, güvender yayınlarına girip soru çözümlerini gösteriyoruz diyen arkadaşların eyleme katılmasını zaten beklemiyoruz katılmayacaksanız katılmayın ama öğretmen olup öğretmenin hakettiği değeri görmediğine inandığı için eylem yapmaya karar veren meslekdaşlarımıda rahat bırakın

Bu eylemi eğitim-sen yapıyor. Eyvallah. Bende destek olacam (sevkli).. Grev diye sevk almayacak benden yürekli insanlara saygım sonsuz...

Ama inşallah eğitim-sen'in genel merkezi bu kadar destek almışken Bir sürü Türk-Eğitim-sen'li veya eğitim-iş li'den... O grev açıklamasının içine ana dilde eğitim gibi bir şey sıkıştırmaz umarım...

turapt' Alıntı:
AMen' Alıntı:

anadilde eğitim için ve kck gözaltındakileri savunmak için eylem olsa bir Allahın kulunu etkilemeye, eyleme davet etmeye çalışmam. bu olayı o yönde saptırmak isteyenler vardır bu eylemde belki. Ama bizim mücadelemiz o değil. katılmayabilirsiniz ama yanlış yönlendirmeyin lütfen...

Basın açıklamasını okudun mu da bana laf ediyorsun burada? Önce metni sonuna kadar oku... Eğitim-Sen'i ne yazıkki BDP-PKK ikilemi içine çekmiş bir kadro yönetiyor ve ne yazıkki masum gibi gösterdikleri eylemlerde bile içine kendileri için birkaç madde sıkıştırıyorlar. BİLİNÇLENİN...

arkadaşlar neden anadilde eğitime karşısınız anlamıyorum. biri size deseki anadilinizde değil fransızca eğitim yapacaksınız ne derdiniz merak ediyorum..
ayrıca bu eylemi örgütlemek için okul gezilerine bende katıldım ana dilde eğitim için yapıyoruz veya kck için yapıyoruz diyene rastlamadım. öğretmenler zaten ne zaman hak almak için birleşseler bazı şeref yoksunları çıkıp bizi bölmeye çalışıyor. bunlara kanmayalım arkadaşlar hak almak için 21 aralık ta mesleğimize yönelen saldırılara dur diyelim.. bize yeteneğinize uygun meslek bulun diyenlere asıl sen git yeteneğine uygun bir iş bul diyelim..

adali35' Alıntı:
arkadaşlar neden anadilde eğitime karşısınız anlamıyorum. biri size deseki anadilinizde değil fransızca eğitim yapacaksınız ne derdiniz merak ediyorum..
ayrıca bu eylemi örgütlemek için okul gezilerine bende katıldım ana dilde eğitim için yapıyoruz veya kck için yapıyoruz diyene rastlamadım. öğretmenler zaten ne zaman hak almak için birleşseler bazı şeref yoksunları çıkıp bizi bölmeye çalışıyor. bunlara kanmayalım arkadaşlar hak almak için 21 aralık ta mesleğimize yönelen saldırılara dur diyelim.. bize yeteneğinize uygun meslek bulun diyenlere asıl sen git yeteneğine uygun bir iş bul diyelim..

hocam var benim nedenlerim... tartışma yeri bu başlık değil diye sadece şunu yazacağım... kendi adıma anadilde eğitim varsa ben yokum... ama işi baltalamamak için susuyorum eylem yapanlara hayırlı olsun....

refleto' Alıntı:
adali35' Alıntı:

hocam var benim nedenlerim... tartışma yeri bu başlık değil diye sadece şunu yazacağım... kendi adıma anadilde eğitim varsa ben yokum... ama işi baltalamamak için susuyorum eylem yapanlara hayırlı olsun....

:+1: :+1: :+1:

Merhaba Arkadaşlar
ben bir eğitim sen li olarak bu greve destek veremiiyorum..Çünkü yukarıda arkadaşımızın saydığı tüm olumsuz koşullar bundan 6 ay öncede vardı.Ama konuşmaktan başka hiçbir tepki gösterilmeldi..Taa ki Kck davasında kesk ve eğitim sen den tutuklamalar olana kadar..bu da işi etnik nedenlere bağlıyor..Hatta benim gibi düşünen birçok arkadaşımın eğitimsen den kopmasına ve uzaklaşmasını sağlıyor sağlamaya devam edecek te..Ayrıca ben meslek lisesindeyim greve destek versem bile derse beraber girdiğim arkadaşıma eziyet etmekten öteye geçemeyeceğim. Grev grev gibi olmalı ve o gün okulun kapıları açılmamalı...

"Cezaevinde bulunan gazeteci sayısı ile dünyada ikinci sıraya yerleşen Türkiye bu gidişle, akademisyen, seçimle iş başına gelmiş siyasetçi, yerel yönetici, kadın hakları savunucusu, sendikacı, akademisyen tutuklularla da ön plana çıkmaktadır. "
eğitim iş in kendi sitesinde grev nedenleri ile ilgili maddelerin bir kısmı.
KCK dan yakalanan akademisyenleri savunmak. KCK=PKK
Peki hani sizin milliyetçiliğiniz Türk Eğitim Senliler. Referandumda olduğu gibi bunlara çanak tutuyorsunuz. KENDİNİZE GELİN.
Not: Eylemin Tek bir amacı olmuş oda Öğretmenlerin Hakları olmuş olsa idi bende dahil olurdum ama buradan da anlıyorumki Eğitim İşin olduğu yerden uzak durmak gerekir.

PKK şakşakçıları ile KCK dostları ile eyleme girmemek onursuzluksa evet arkadaş ben onursuzum. Tabi size göre..

format_01' Alıntı:
"Cezaevinde bulunan gazeteci sayısı ile dünyada ikinci sıraya yerleşen Türkiye bu gidişle, akademisyen, seçimle iş başına gelmiş siyasetçi, yerel yönetici, kadın hakları savunucusu, sendikacı, akademisyen tutuklularla da ön plana çıkmaktadır. "
Peki hani sizin milliyetçiliğiniz Türk Eğitim Senliler. Referandumda olduğu gibi bunlara çanak tutuyorsunuz. KENDİNİZE GELİN.
Not: Eylemin Tek bir amacı olmuş oda Öğretmenlerin Hakları olmuş olsa idi bende dahil olurdum ama buradan da anlıyorumki Eğitim İşin olduğu yerden uzak durmak gerekir.

PKK şakşakçıları ile KCK dostları ile eyleme girmemek onursuzluksa evet arkadaş ben onursuzum. Tabi size göre..
eğitim-iş değil eğitim-sen demek istediniz sanırım. düzeltmek istedim.

adali35' Alıntı:
adamlar aptal değil tabikide demezler, önce güzel söylemlerle kalabalığı topla, sonra biji apo sloganları.. ben eğitim-sen den 2 kere büyük kazık yedim, kendimi iyice kullandırmamak için istifa ettim. öğretmenleri güzel söylemlerle toplayıp sonra anadilde eğitim ve kck propagandası yapılması hiç etik değil

ana dilde eğitim dünyanın hiç bir yerinde yok. resmi dil bir tane olur ve eğitimde resmi dile göre yapılır. işi pkk ya kadar uzanan eğitimsenin ne mal olduğunu zaten biliyorduk da onlar bu iştede bizi şaşırmadı.

oskur1' Alıntı:
format_01' Alıntı:

eğitim-iş değil eğitim-sen demek istediniz sanırım. düzeltmek istedim.

Teşekkürler. eğitim sen olacaktı. El altından pkk kck sempatizanlığı yapmaya çalışıp birde katılmamayı onursuzluk gibi nitelerndirip milleti aptal yerine koymaya çalıştıkları için sinirlerlenmiştim. farketmemişim.

öğretmenler olarak bu eyleme katılmazsak okuldaki hizmetli ve memurlar bile bizden fazla maaş almaya devam edecek.. katılırsak değiştirebiliriz. bırakın kör karanlığınızız da güç verin. haklı bir eylemi bölmelerine izin vermeyin iktidar yandaşları zaten bunu yapmak istiyor. siz eğitim sen in eylemini sorgulayacağınıza diğer sendikalar neden uyuyor onu sorgulayın..

refleto' Alıntı:
adali35' Alıntı:

sakın o sebep türk ırkçılığı ve faşizmi olmasın. kürtleri ve diğer halkları asimile etmek istemek insanlık düşmanlığıdır. maalesef bu forumda ve bu cografyada insanlık düşmanları tıpkı hitler gibi iktidarda.

patiska' Alıntı:
refleto' Alıntı:
adali35' Alıntı:

sakın o sebep türk ırkçılığı ve faşizmi olmasın. kürtleri ve diğer halkları asimile etmek istemek insanlık düşmanlığıdır. maalesef bu forumda ve bu cografyada insanlık düşmanları tıpkı hitler gibi iktidarda.

Hah şunu söyle yaa. Açıkça grevinizin nedenini bilsin herkes. ARKADAŞLAR EĞİTİM-SEN'İN ASIL GAYESİ KCK TUTUKLAMALARI VE ANADİLDE EĞİTİM İÇİN EYLEM YAPMAKTIR. Masum öğretmen arkadaşlarımızı bu işe alet etmeden dur diyelim. Eğitim-Sen artık ismi PKK ile birlikte anılan bir sendika.

Geri