BÖTE Mezunlarının Meslek Lisesine Atanması...

Kodla Büyü
hemşireler de sağlık derslerinin bir kısmını okuyorlar.onlar da sağlık ocaklarında doktor olarak çalışabilir mi acaba diye aklımdan geçmiyor değil. :idea:

bak şu teflilere öss nin tembelleri başarıyı anlatır olmuşlar. demekki kendilerini geliştirmişler. Bedavadan kaptığınızı çalışarak mı aldığınızı zannediyorsunuz? Meslek liselerinin hali göz önünde sizler başladığınızdan beri meslek lisesi bilgisayar bölümü puanı ile torna tesviye ile aynı oldu nerdeyse. Bu tef mezunlarını öğretmen yapmayacan sanayiye gönderip çalıştırıcan. teknik elaman olarak yetiştirmediler mi sizide kendinizi uzman hekim yerine koyar oldunuz.

o sınıfcılar kadar bilmeyen böteli senin sülalendeki çocuklara bilgisayar öğretiyor ortaokulda yerinde olsam hiçbirini göndermem, bizimkileri biz meslek lisesine göndermiyoruz sende ortaokula göndermesene yiyorsa.

senin çocuğunun notunu bizler girecez kafanı yorma yaparız bişeyler! :puhaha:

Arkadaşlar olaya biraz mantıkla yaklaşsak nasıl olur.
Mevzuata göre;
1-)Tef bitirenlerin hem mesleki eğitimde hem de lise ve ortaokulda çalışabileceği herkes tarafından biliniyor.
2-)Böte bitirenlerin mesleki eğitimde çalışamayacağı, lise ve ortaokulda çalışabileceği herkes tarafından biliniyor.

Neyi tartışıyorsun hala.

Ben Tef veya Böte savunmuyorum veya eleştirmiyorum. Sadece durumu izah etmeye çalışıyorum.

Yani mesleki eğitimde çalışmak isteyen Tef okurdu. Mesleki eğitimde çalışmak istemeyen Böte okur.

Baksana şunların yazdıklarına seviyemi kaldı? hakaret hakaret yazıklar olsun. tefe gitmiş ama adam olamamış.

hkyazilim' Alıntı:
bak şu teflilere öss nin tembelleri başarıyı anlatır olmuşlar. demekki kendilerini geliştirmişler. Bedavadan kaptığınızı çalışarak mı aldığınızı zannediyorsunuz? Meslek liselerinin hali göz önünde sizler başladığınızdan beri meslek lisesi bilgisayar bölümü puanı ile torna tesviye ile aynı oldu nerdeyse. Bu tef mezunlarını öğretmen yapmayacan sanayiye gönderip çalıştırıcan. teknik elaman olarak yetiştirmediler mi sizide kendinizi uzman hekim yerine koyar oldunuz.
Hulusi hocam yakışmıyor bu laflar size...

TEF mezunlarının mühendislik hakkı vardır. 2014 yılındaki sınav ile hali hazıra bazı TEF mezunları mühendislik tamamlama eğitimi almaktadır.

TEF - BÖTE farkı

Sanırım hepimiz öğrencilerle haşır neşir ola ola ergenlik günlerimize döndük. Burada yazılan bazı şeyleri mümkün değil olgunluğa erişmiş bireyler yazamaz.

hkyazilim' Alıntı:

Hocam biraz saygılı olursan sevinirim.

1-)Bütün teflilere tembel diyerek vebal alıyorsun.
2-)Puanı Mühendisliklerden 15 puan yüksek olan Tefi kazananlar varken neden saçmalıyorsun.
Örnek
2000 Yılı Gazi Tef 205 puan düşük mü?
2000 Yılı Gaziantep İnşaat, Makine, elektrik elektronik 191-193 aralığında iken.
2000 Yılı Gaziantep Tıp 201 iken.

hkyazilim' Alıntı:
Baksana şunların yazdıklarına seviyemi kaldı? hakaret hakaret yazıklar olsun. tefe gitmiş ama adam olamamış.
Susmak bazen verilecek en büyük cevaptır hocam. Ayrıca bu kadar seviyeyi düşürenler sizin yazdıklarınızı anlayacak mı sanıyorsunuz :-1: Boşverin siz istifinizi bozmayın..
Bir toplantıda, bir genç Mehmet Akif' i küçük düşürmek ister:
- "Afedersiniz, siz veteriner misiniz?" diye sorar.
Mehmet Akif hiç istifini bozmadan şöyle yanıtlamış:
- "Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?"

mkalkan' Alıntı:
hkyazilim' Alıntı:

Hocam biraz saygılı olursan sevinirim.

1-)Bütün teflilere tembel diyerek vebal alıyorsun.
2-)Puanı Mühendisliklerden 15 puan yüksek olan Tefi kazananlar varken neden saçmalıyorsun.
Örnek
2000 Yılı Gazi Tef 205 puan düşük mü?
2000 Yılı Gaziantep İnşaat, Makine, elektrik elektronik 191-193 aralığında iken.
2000 Yılı Gaziantep Tıp 201 iken.

Hocam bu duruma da üretilecek birşey bulurlar..
Meslek lisesinden gelen ek puanla o puanları aldınız derler... DERLER... DERLER...

şeker-portakalı' Alıntı:
hkyazilim' Alıntı:
Susmak bazen verilecek en büyük cevaptır hocam. Ayrıca bu kadar seviyeyi düşürenler sizin yazdıklarınızı anlayacak mı sanıyorsunuz :-1: Boşverin siz istifinizi bozmayın..
Bir toplantıda, bir genç Mehmet Akif' i küçük düşürmek ister:
- "Afedersiniz, siz veteriner misiniz?" diye sorar.
Mehmet Akif hiç istifini bozmadan şöyle yanıtlamış:
- "Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?"

konuyu iyi takip ederseniz seviyeyi düşürenin kim olduğunu daha iyi görürsünüz.

öss'nin tembeli böte'ye puanı yetmeyen teflinin öss'de matematikten 1 fizik-kimya-biyolojiden 2 yani sayısal kısımdan toplam 3 yanlışı vardı. Ama böteyi kazanacak kadar zeki olmadığı için soru ekleyip çözmeyi unuttu ve böteye yetecek puanı alamadı.

okunan üniversiteler cehaleti alamamış. malesef ortalama bir tartışma ortamı bile yaratamıyoruz. en zeki en başarılı zümre diye övündüğüm zümrelerimin kültürel ve ahlaki gelişim durumlarını görünce üzülüyorum.

webtiger' Alıntı:
Hocam kişisel tercihlerle alakalı keza şunu söylüyüm bizler mühendislerle %90 aynı dersleri aldık zaten.Kimisi öğretmeyi sever kimisi piyasada çalışmayı.Ben öğretmek istiyorum olay bu.Şunu söylüyüm TEF okusaydınız bu şekilde düşünmezdiniz.köy dediğiniz yerler ilçe merkezlerdir hocam.Ben şırnağın ilçesindeyim 2011 de geldim. merkez okullar gayet kaliteli ve 26 puan alıyoruz.Ayrıca bir köy okulunda ise edo ram le çalışan bilgisayarlar olduğuna şahit olduk.İlçe merkezlerde 10 yıl önce norm olmaması imkansız olduğunu düşünüyorum.

Ben Teknik lise mezunu ve TEF mezunuyum zaten ayrıca eml de çalışıyorum.

puan olayını anlamamışınız.

Bötecilerin istediği : Bizde meslek liselerine atanalım. Sınıf öğretmeni atanıyor biz niye atanamıyoruz.
Tef Mezunlarının istediği : Biz her yere atanalım. Böteciler meslek lisesine atanmasın.

İşin özeti budur.

yazıklar olsun meslektaşlarıma yazıklar olsun. Memur haber sitelerinde öğretmenle ilgili bir haber çıkınca altta diğer mesleklerin iğrenç yorumlarına sinir olurken şuradaki zümrelerime yazık vallahi

önce zümrelerinizin yazdıklarını okuyun.

-bötelileri ortaokulda bile çalıştırmayacaksın
-bunlar öğretmenliği hak etmiyor
-sınıfçılar bile bilgisayarı sizden iyi biliyor.

siz böyle sallamaya devam ederseniz illaki sizede sallayan çıkar.

hayırdır bötelilerin meslek lisesine gelmesindeki korkunuz ne? burası türkiye bu mevzuat ömürlük değil.

hkyazilim' Alıntı:

hayırdır bötelilerin meslek lisesine gelmesindeki korkunuz ne? burası türkiye bu mevzuat ömürlük değil.

ben böteliyim hocam zümrelerim derken hem tef hem bötelileri kastettim

hkyazilim' Alıntı:

sizden en ufak bir çekincemiz yok.Bir ara gidin bir meslek lisesine ziyarette bulunun madem. meslek lisesini ne sınıfcı nede böteli idare edebilir.BÖTE liler gelecek sonra alacaksın başına belayı.Onu görmemişin bunu görmemişin yarım yamalak bilgilerle neyi öğreteceksiniz hocam ? Kitaptan okuyarak elektronik elektrik ne biliyim bunları nasıl öğrenebileceksiniz ? gerçeği biraz görün.şimdiye kadar ne bir kontrol sistemler aldınız , ne lojik aldınız , ne devre analizi aldınız, ne ETG aldınız ne bilgisayar ağlarını ne bilgisayar mimarisini ne mikrodenetleyici, iş güvenliği dersi bile vs. vs. vs. aldınız mı hocam ? Soruyorum size.Meslek liseleri laylaylom yerler değildir nitelikli eleman yetiştirmeye yöneliktir.Meslek lisesinde sadece yazılıma gireceksiniz diye bi durumda yok.

Bu konu 2007 yılından beri var. O yıllarda TEFe başlasaydınız şimdi mezun olup çoktan meslek lisesine atanmıştınız. Şu andan sonra meslek lisesi isterseniz TEFler kapandığı için mühendislik okumanız yeterli olacaktır. Aksi taktirde burda "bizde atanalım" diye yazmakla bu işler olmaz. Yıl olur 2024 siz hala BÖTEler meslek lisesine atanabilmeli başlıkları açarsınız.

webtiger' Alıntı:
Kardesim o zaman yazmasaydiniz BOTE yi.Madem zekiyiz diye geciniyorsunuz TEF yazsaydiniz nedir bu yaa.Tabi agzinizin suyunu akitiyor meslek lisesindeki ogretmenlerin aldigi ucret.Yaziklar olsun.Herked haddini bilecek boteli ortaokula Tef li her yere..
mantığa bak ya böteli ortaokulu tefli her yere. Madem böte mezunları ortaokula sizin ne işiniz var her yerde siz de meslek lisesinde kalın o zaman. Tefli her yere diye bir anlayış olur mu. TTKB kararı değişmeli herkes işini yapsın o zaman. BÖTE mezunları oratokul ve meslek lisesi olmayan liselere. tef mezunları da meslek liselerine. Madem meslek lisesine göre yetiştiriliyorsunuz niye saldırıyorsunuz ortaokula ve normal liseye.

BARAN38' Alıntı:
webtiger' Alıntı:
Kardesim o zaman yazmasaydiniz BOTE yi.Madem zekiyiz diye geciniyorsunuz TEF yazsaydiniz nedir bu yaa.Tabi agzinizin suyunu akitiyor meslek lisesindeki ogretmenlerin aldigi ucret.Yaziklar olsun.Herked haddini bilecek boteli ortaokula Tef li her yere..
mantığa bak ya böteli ortaokulu tefli her yere. Madem böte mezunları ortaokula sizin ne işiniz var her yerde siz de meslek lisesinde kalın o zaman. Tefli her yere diye bir anlayış olur mu. TTKB kararı değişmeli herkes işini yapsın o zaman. BÖTE mezunları oratokul ve meslek lisesi olmayan liselere. tef mezunları da meslek liselerine. Madem meslek lisesine göre yetiştiriliyorsunuz niye saldırıyorsunuz ortaokula ve normal liseye.

Hocam mevzu o dalda öğretmenin yeterli olup olmadığıdır.Bizler zaten yeterliyiz TTKB nin belirttiği nitelikleri zaten fazlasıyla karşılıyoruz.Komik olmayın.

arkadaşlar tef mezunu ama meslek lisesinde değilde ciscoda microsofta 10 000 - 15 000 tl maaş alıyorlar mesajlara bakarmısnız

Ya şu olabilir.Bize mesela mühendislik hakkı tanıdılar baktığınızda 2-3 ders eksiğimiz var sadece.Sizlere de fark derslerini tamamlamaları için teknik öğretmen unvanı kazanmanız için bir sınav yaparlar paşalar gibi okursunuz o zaman eyvallah hocam meslek lisesine gidin deriz tabi ki.

webtiger' Alıntı:
BARAN38' Alıntı:
webtiger' Alıntı:

Hocam mevzu o dalda öğretmenin yeterli olup olmadığıdır.Bizler zaten yeterliyiz TTKB nin belirttiği nitelikleri zaten fazlasıyla karşılıyoruz.Komik olmayın.
ya sen komik olma. Ben de diyorum ki madem kendinizi yeterli hissediyorsunuz gidin meslek lisesine işinizi yapın, sizlerin olsun meslek liseleri. Ama tef mezunları meslek liseleri için yetiştiriliyor , yetiştirildi. Herkes işini yapsın.

Geri