BÖTE Mezunlarının Meslek Lisesine Atanması...

Kodla Büyü
Kilit' Alıntı:
Bana hemen hemen hepiniz kızacaksınız.Teardrops hocam ben o somut örneklerden biriyim.Hatta şu anda alan şefiyim.
Küçük bir meslek lisesindeyim.Şimdiye kadar 4 tefliyle çalıştım aralarında format atmayı 2 satır kod yazmayı bilmeyende vardı.Bu işi çok iyi bilip hakkıyla yapanda var.Ben atanabiliyorsam boteliler hayli hayli atanabilmeli bence.Bu ayrım tefli boteli diye değilde bir sınavla yapılmalı bence.

:)
+

ayrıca ben imam hatip ortaokulundan gayet memnunum meslek lisesi hakkım olsa bile tayin istemem . ek dersim birazcık fazla olacak diye liselilerle uğraşamam.

tef li arkadaşlarla da ortaokulda birlikte çalıştık. bilgi açısından bir üstünlüğünü göremedim. meslek lisesine tayini çıktığında şimdi oturup saatlerce ders çalışmam gerek diyordu.

zilal' Alıntı:
Kilit' Alıntı:
Bana hemen hemen hepiniz kızacaksınız.Teardrops hocam ben o somut örneklerden biriyim.Hatta şu anda alan şefiyim.
Küçük bir meslek lisesindeyim.Şimdiye kadar 4 tefliyle çalıştım aralarında format atmayı 2 satır kod yazmayı bilmeyende vardı.Bu işi çok iyi bilip hakkıyla yapanda var.Ben atanabiliyorsam boteliler hayli hayli atanabilmeli bence.Bu ayrım tefli boteli diye değilde bir sınavla yapılmalı bence.

:)
+

ayrıca ben imam hatip ortaokulundan gayet memnunum meslek lisesi hakkım olsa bile tayin istemem . ek dersim birazcık fazla olacak diye liselilerle uğraşamam.

tef li arkadaşlarla da ortaokulda birlikte çalıştık. bilgi açısından bir üstünlüğünü göremedim. meslek lisesine tayini çıktığında şimdi oturup saatlerce ders çalışmam gerek diyordu.
DERS ÇALIŞMAMIN BİLGİYLE İLGİSİ YOK. MESLEK LİSESİNDEDE ORTA OKULDA DA ÇALIŞTIM. NE KADAR BİLSENİZ DE UNUTURSUNUZ. ORTAOKULDA 5. VE 6. SINIFLARA DERS ANLATIYORSUN EN FAZLA 2 FARKLI DERS OLABLİR BİR HAFTA BOYUNCA. MESLEK LİSESİNDE 10. SINIFLARDA 6 FARKLI DERS VAR TOPLAM SAATİ 16 . 11. SINIFLARDA 3 FARKLI DERS VAR TOPLAM SAATİ 18 . MESLEK LİSESİNDE ANLATTIĞIN NESNE TABANLI PROGRAMLAMA HAFTALIK 10 SAAT ÇALIŞMADAN YAPTIRACAGIN PROGRAMLALARI EVDE DENEMEDEN 10 SAATE GİDEMEZSİN. ÇOĞU KÜÇÜK YERDE BU 34 SAATLİK DERSLERE TEK ÖĞRETMEN GİRİYOR.

suatozt' Alıntı:
Aga duyan da bu tefliler Microsoft - Cisco işbirliğiyle yetiştirilip, çok üstün vasıflarla meslek liselerine atandığını zanneder. Açıyosunuz modülleri ezberden yaz oğlum, yap kızım. Ondan sonra yan gel Osman 2 dönüm bostan :) Kavgaysa kavga arkadaş. Adamın biri vakti zamanında yönetmeliğe koymuş bi madde. Senelerdir devam edip gidiyor. Hakkını arayan da olmayınca Tef mezunu erkadaşlarımız kendilerini malesef üstün zümre, kalifiye öğretmen olarak görmeye başlıyor.

Hocam, bir teknik eğitim mezunu olarak, Böte mezunu arkadaşların, üniversite döneminde ders programlarının değiştirilerek, tüm okullara atanabilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bilişim teknolojleri alan öğretmenliği sadece eğitim fakültelerinde olmalı, teknoloji fakültesinden mezun olan kişiler mühendis olmalı, formasyon olayı kapatılmalı. bu sayede böte mezunu arkadaşların zorunları çözülmüş olur.
Ancak; " Açıyosunuz modülleri ezberden yaz oğlum, yap kızım. Ondan sonra yan gel Osman 2 dönüm bostan :)" gibi bir düşünce herşeyden önce bir eğitimciye yakışmıyor. bir eğitimci, branşı ne olursa olsun, başka öğretmenler için bu şekilde düşünmememli. her meslek, bu şekilde inansalar olacaktır. öğretmenler arasında da(branşı ne olursa olsun), doktorlar arasındada, siyasetçiler arasında d, doktorlar arasında da, her meslek te, yan gelip yatan osmanlar var ve olacaktırda. ancak bu kişilere bakarak tüm camiaya bunu mal etmek yanlış olacaktır. kendimden örnek vermek gerekirse, haftada 42 saat fiili derse girip, ders anlatıyorum, herhangi bir koorrdinatörlük de yok. tüm dersler yoğun bir şekilde işlenmekte. şimdi bizdemi yan gelip yatan osmanlarda oluyoruz. Muhakkak sizin dediğiniz gibi olan öğretmenlerde var. Ama dediğim gibi Lütfen bunu tüm camiaya mal etmeyelim, zira bir öğretmene bu yakışmaz, diğerlerinde saygısızlık olur.

cümleler aslında atanmalı dıye baslayıp sonra sız bızden ıyımısınız dıye gıdıyor malesef

ıkı yıllık mezunlarıda sordugunuzda bız sızın aldıgınız derslerı aldık dıyorlardı (4C donemını unutmayın)
bende hem ılkogretımde hemde meslekte calısmıs bırısı olarak meslek ın maası ıyı ama kesınlıkle calısmanız gerekıyor (6 seneden sonra mesek lısesıne dondum) özellıkle module bagımlı kaldıgınız anda hapı yutarsınız cunku moduller kopyala yapıstır yarım yamalak hazırlanmıs sıkıntı yasatır okullarda
ılkogretımın enbuyuk sıkıntısı norm sıkıntısı İşallah BT rehber ögrt. kadro halını alırda sızınde sıkıntınız cozulur

İşini bılern Bt reh. sene boyunca hıc sıkıntı yasamadan ve kendını ıncıtmeden yılını tamamlar

Boteliyim orta okulda rehber ogretmenim cok rahatim ama sirf mesleki hazzi yasamak icin meslek lisesinde calismak isterim mutlaka lise zordur ama orta okul insani koreltiyor bence

başlığı bazı tefliler gelsin de bizim atanmamamız gerektiğini yazsın diye açmadım... BÖTEci arkadaşlardan en azından twitterdan destek bekliyorum...

bötenin ders programı ve müfredatı belli,amaçları belli; bunları değiştirin öle gelin arkadaşlar...ha bu siz bişi bilmiyorsunuz demek değil sakın yanlış anlamayın beni. içinizde bu sektörde herkesi cebinden çıkaran arkadaşlar vardır fakat üniversite okumayan 2 senelik okuyan bu tarz arkadaşlarda var.....lütfen herkes yetiştirildiği alanda ve sektörde kuruluş amacında görevini yapsınnn....

tomreader2010' Alıntı:
Boteliyim orta okulda rehber ogretmenim cok rahatim ama sirf mesleki hazzi yasamak icin meslek lisesinde calismak isterim mutlaka lise zordur ama orta okul insani koreltiyor bence

o hazzı yasatacak cok ögrencı yok 1 2 kısı ıle ıdare edersın artık ılkokulda daha ılgılıler emın ol

ben de bunu diyorum hocam o zaman üniversitede c# anlatılıyor orda da hoca olabiliriz ..YÖK başkanına yazalım bence

mfacil' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:

o hazzı yasatacak cok ögrencı yok 1 2 kısı ıle ıdare edersın artık ılkokulda daha ılgılıler emın ol
Ortaokulda benim okulumda tek ilgileri oyun hocam malesef, bem meslek mezunuyum cidden hocalari zorlardik tabii nesil degismistir mutlaka

emrah1023' Alıntı:
suatozt' Alıntı:
Aga duyan da bu tefliler Microsoft - Cisco işbirliğiyle yetiştirilip, çok üstün vasıflarla meslek liselerine atandığını zanneder. Açıyosunuz modülleri ezberden yaz oğlum, yap kızım. Ondan sonra yan gel Osman 2 dönüm bostan :) Kavgaysa kavga arkadaş. Adamın biri vakti zamanında yönetmeliğe koymuş bi madde. Senelerdir devam edip gidiyor. Hakkını arayan da olmayınca Tef mezunu erkadaşlarımız kendilerini malesef üstün zümre, kalifiye öğretmen olarak görmeye başlıyor.

Hocam, bir teknik eğitim mezunu olarak, Böte mezunu arkadaşların, üniversite döneminde ders programlarının değiştirilerek, tüm okullara atanabilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bilişim teknolojleri alan öğretmenliği sadece eğitim fakültelerinde olmalı, teknoloji fakültesinden mezun olan kişiler mühendis olmalı, formasyon olayı kapatılmalı. bu sayede böte mezunu arkadaşların zorunları çözülmüş olur.
Ancak; " Açıyosunuz modülleri ezberden yaz oğlum, yap kızım. Ondan sonra yan gel Osman 2 dönüm bostan :)" gibi bir düşünce herşeyden önce bir eğitimciye yakışmıyor. bir eğitimci, branşı ne olursa olsun, başka öğretmenler için bu şekilde düşünmememli. her meslek, bu şekilde inansalar olacaktır. öğretmenler arasında da(branşı ne olursa olsun), doktorlar arasındada, siyasetçiler arasında d, doktorlar arasında da, her meslek te, yan gelip yatan osmanlar var ve olacaktırda. ancak bu kişilere bakarak tüm camiaya bunu mal etmek yanlış olacaktır. kendimden örnek vermek gerekirse, haftada 42 saat fiili derse girip, ders anlatıyorum, herhangi bir koorrdinatörlük de yok. tüm dersler yoğun bir şekilde işlenmekte. şimdi bizdemi yan gelip yatan osmanlarda oluyoruz. Muhakkak sizin dediğiniz gibi olan öğretmenlerde var. Ama dediğim gibi Lütfen bunu tüm camiaya mal etmeyelim, zira bir öğretmene bu yakışmaz, diğerlerinde saygısızlık olur.

İşini hakkıyla yapanları tenzih ederim hocam. Sözüm ve kastım işini hakkıyla yapanları rencide etmek değildir. Zaten kastettiğim kişiler kesinlikle bu söylediklerimi üzerine alınmaz :)

Meslek lisesinde her ders uygulamalı olduğu için akşam hazırlığı çok sürüyor. Bir de hafta boyunca 5, 6 farklı derse giriyorsunuz. Ortaokulda yarım saat okursunuz kitabı tüm hafta götürür sizi. İlk defa meslek lisesine geçeceklerin ilk 3,5 yılı ders çalışmakla geçebilir. Çünkü "ben elektronik bilmiyorum web tasarım dersine gireceğim" deme lüksünüz yok okula atandıktan sonra. Siz atanmadan dal seçilmiştir çünkü. Abartmıyorum haftada ortaokuldakinin 2 katı mesai yaparsınız ama sadece 400-500TL fazla alırsınız. Teknik servis, Veri Tabanı Programcılığı, Ağ işletmenliği, Web Programcılığı dallarının tüm dersleri(10. sınıflarla beraber) neredeyse 15 çeşidi buluyor. MEGEP modüllerinden bakabilirsiniz. Ben ders çalışmadan derse giderim demek için kendinizi üstte yazdığım dallarda çok iyi yetiştirmiş olmanız gerekli.

2 yıl meslek lisesinde çalıştım oradan biliyorum.

fatherboard' Alıntı:
bötenin ders programı ve müfredatı belli,amaçları belli; bunları değiştirin öle gelin arkadaşlar...ha bu siz bişi bilmiyorsunuz demek değil sakın yanlış anlamayın beni. içinizde bu sektörde herkesi cebinden çıkaran arkadaşlar vardır fakat üniversite okumayan 2 senelik okuyan bu tarz arkadaşlarda var.....lütfen herkes yetiştirildiği alanda ve sektörde kuruluş amacında görevini yapsınnn....

Herkes müfredatına göre okulda görev yapacaksa, tef mezunları ortaokul ve liselerden meslek liselerine geçsin, fazlalıkların da görevlerine son verilsin...
Bunu kabul edebiliyormusunuz???

TTKB üniversitelerde BÖTE müfredatında elektronik ağırlıklı dersler olmadığı için BÖTE mezunlarını meslek liselerine atamıyor, yoksa yazılım derslerine rahatlıkla girebilirler.

Öncelikle şunu söyleyim bu hamur çok su götürür :) götürdü halende götürüyor...Yıllardır bitmedi gitti bu sorun ne zaman biter ??

Deneyim bilgi ders meselesine gelince, BÖTE mezunuyum burayı tercih ederken atanmada böyle bir ayrım olduğunu bilmiyordum veya söyleyen olmadı. Ama deneyime gelince 486DX266 bir makine ile bilişim hayatıma başladım sene 1995ti. Microsoftun , Cisconun ve bazı şirketlerin açtığı kurslara katıldım sertifikalarım var,yazılım alanında üst düzey dillerde yazılım ile ilgileniyorum, donanım konusunda özel sektörde 4 sene çalıştım, network alanında ise üniversitenin bilgi işlem bölümünde görev aldım. Bir çok router firewall cihazının kurulumlarını yapılandırmasını yaptım senelerce... Neyse yazmakla bitmez ama ben BÖTE mezunuyum ve atanamam meslek lisesine. ha atanmayıda çok istemem bu saatten sonra ama en azından mesleki hazzı yaşamak adına azda olsa Teknik bir lisede yazılım network veya böyle bir derse girmek isterdim. Özellikle Network :)

tefli karşıt arkadaşlar lütfen laf kalabalığı yapmayalım...
BÖTEli arkadaşlar destek bekliyorum...

Vallahi ben tefliyim bana göre hava hoş isteyen böteli arkadaşlar meslek lisesine geçebilirler. Ancak uygulama ve elektronik derslerinde daha önce zorlanıp öğrenci karşısında mahçup olan birkaç öğretmen arkadaşım oldu. Eğer ki donanım ve elektronik alanında kendilerini geliştirirlerse çok zorlanacaklarını düşünmüyorum. Sınıf öğretmeninin bu derslere girmesindense BÖTELİ arkadaşların girmesi çok daha iyi olacaktır.

Önemli olan yazılım ve donanımı çok iyi bilmek değil, çok iyi öğretebilmek. Ayrıca "meslek liselerinde modülden anlat yan gel yat" denilmiş. Böteliler teflilere göre üniversiteyi daha kolay okudular. Millet KPSS çalışırken biz projelerle derslerle uğraşıyorduk.

Hepimizin aynı gemide olduğunu unutmuş gibisiniz arkadaşlar. Tüm sorunlarımız çözülmüş sanırım sıra kavgaya gelmiş. tefliler böteliler diye ikiye bölünmüşüz, birbirine hakarete varan sözler.. Kimse kusura bakmasın da bu kafayla bizim camiadan hiçbir şey olmaz

dördüncü' Alıntı:
Önemli olan yazılım ve donanımı çok iyi bilmek değil, çok iyi öğretebilmek. Ayrıca "meslek liselerinde modülden anlat yan gel yat" denilmiş.
Modüle güvenmeyin arkadaşlar. Modülü olmayan dersler var. Ayrıca modüllere sadece, öğrenciler için kaynak olarak bakmanız gerekir. İşi sadece modüllere bırakırsanız, dersten zevk alamazsınız. Buradaki meslek hocalarımın çoğu, bazı modüllerin ilk sayfasını bile okumamıştır. Ayrıca kanımca zaten BÖTE mezunu arkadaşlarımızı zaten atamak zorunda kalacaklar. BÖTE mezunu arkadaşların çoğu, bütün derslere şu an rahatlıkla girebilir. Sorun uzun süreler ilköğretimde vakit geçirince meslek lisesi çok yoğun geliyor. İş BÖTE ve ya TEF mezunu olmak değil, bu alanda çalışmaktan zevk duymak ve sürekli gelişmeye açık olmak.

zamanında neden tef okumadınız peki diye sorsam? ben asp dersinden 4 sayfa yazıp sınavdan çakarken bötedeki facebook kullanmasını bilmeyen arkadaşım benle dalga geçiyordu, ben 4. sınıfta tez ile cebelleşip rüzgar santrallerini matlab simulink ile modellemeye çalışırken adam kpss ile uğraşıyordu ben kpss'ye arkadaşıma nazaran daha az vakit ayırabildim ve o arkadaş benden önce atandı... haktan hukuktan bahsedilecekse bunları göz önünde bulundurun ve hakkaniyetli değerlendirin olayları... bazı arkadaşlar yetenek konusundan dem vurmuşlar teflilerden daha yetenekli olduklarını iddaa etmişler; o mantıkla bende pdrcilerden daha iyi insan psikolojisinden anladığımı iddaa ediyorum ve pdrci olmak istiyorum, buyrun burdan yakın

TAM DESTEK inşallah o günler gelecek. tefli arkadaşlar sizin engelc,i olumsuz konuşmanıza gerek yok iş olacağına varır.

geçenlerde nette şöle bir yazı vardı bir böteci arkdaşımız mağduriyetimizi çok güzel yazıya dökmüş , bu yazıyla mail atabilirsiniz;

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu üyelerinin dikkatine; Talim terbiye kurulunun 80 sayılı kararında Bilişim Teknolojileri alanının atanmasında bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunları bilinen kısa adı ile Böte mezunlarının “ Mesleki ve teknik ortaöğretim bilgisayar bölümlerine atölye ve laboratuar öğretmeni olarak atanamayacağı” belirtilmektedir. Bu tanımlamada Böte mezunlarını mağdur edecek belirsizlikler ve tanımlama yanlışları vardır. Böte mezunlarının ve şu an mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atanan bilgisayar öğretmenlerinin tek farkı üniversitede aldıkları ve şu an mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının bilişim teknolojileri alanının teknik servis dalında yer alan elektrik ve elektronik dersleridir. Teknik servis dalı elektrik ve elektronik derslerinin yoğunlukta olduğu bir daldır. Elektrik ve elektronik derslerinin yoğunlukta olduğu bu dersler Böte mezunlarına üniversitede verilmez ve teknik eğitim fakültesi bitiren bilgisayar öğretmenleriyle arada elektronik dersleri adına bir fark oluşur bu tartışılmaz bir durumdur. Ama göze çarpan bu eksikBötecilerin aleyhine olan ve adeta pire için yorgan yakılan bir tablo ortaya çıkarmaktadır. Bunun nedeni ise bilişim teknolojileri alanının diğer dalları olan ağ işletmenliği-web programcılığı-veri tabanı programcılığı dallarının derslerini üniversitede fazlasıyla alan ve bu 3 alanda zorlu yazılım dersleriyle, teknik eğitim fakültesi bilgisayar öğretmenliği mezunlarının bir adım önüne geçen bötecileri mağdur bir pozisyona düşürmektedir.
Bu mağduriyeti biraz daha detaylı anlatırsak Bötecilerin şu anki sistemde sadece ortaokullara atamaları yapılmakta ve ortaokullarda da aldıkları zorlu yazılım eğitimine rağmen sadece Microsoft Office programları(word-excell –powerpoint )anlattırılmaktadır. Hatta çoğu zaman maddi bir teşvikle formatör öğretmen denilen ama aslında işi öğretmenlik olmayan ve öğretmeni gerçek çalışma ortamı olan sınıflardan uzak tutan, ve aldıkları onlarca yazılım eğitimine rağmen onları sadece yazıcı kuran projeksiyon ayarı yapan bilgisayar tamircisi yerine koyan ve eğitim camiamıza büyük bir iş gücü kaybı yaratan bir durumla karşı karşıya bırakmaktadır. Zaten formatör öğretmen olmayıp ortaokullarda çalışan böte mezunlarının sadece ofis programlarını anlatması ise bir matematikçinin çalışma hayatı boyunca sadece sayıları anlatması gibi bir şeydir ve bu da gördükleri onlarca yazılım eğitimini verimsizce tüketmeyle eş değerdir.

TTK’nın 80 sayılı kararına(“ Mesleki ve teknik ortaöğretim bilgisayar bölümlerine atölye ve laboratuar öğretmeni olarak atanamayacağı” ) tekrar bakacak olursak Böte mezunları yanlış tanımlamalardan kaynaklı adaletsiz ve mağdur durumdadır gerçek şu ki bilgisayar öğretmenleri ister böteci ister teknik eğitim fakültesi mezunu olsun ilköğretimde de ortaöğretimde de dersini laboratuarda işler çünkü normal sınıf ortamında bilgisayar dersi işlenmez o yüzden laboratuara giremezler ifadesi ister ilköğretimde ister ortaöğretimde olsun bir bilişim teknolojileri öğretmeni için anlamsızdır ve yanlıştır bu bir tanımlama hatası oluşturmaktadır. Zaten bilgisayar dersleri hangi kademe olursa olsun normal sınıf ortamında işlenemez ve kitaptan anlatılamaz durumdadır.

TTK 80 sayılı kararda yer alan böte mezunlarını zor durumda bırakan mesleki ve atölye öğretmeni olarak atanamazlar ifadesinden kaynaklı yanlış ve adaletsiz bu karar açık ve seçik şekilde ( Teknik eğitim fakültesi mezunu bilgisayar öğretmenlerinin elektronik derslerinden aldıkları farkı öne çıkarıp Böte mezunu öğretmenlerinde diğer dallarda olan yeterli eğitimlerini ve haklarını eşitsiz ve mağdur koşullardan kurtarmak için bu karar şu şekilde revize edilmelidir.) “Böte mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında elektrik ve elektronik derslerine giremezler ve atölye ve laboratuarlardan sorumlu bölüm şefi ve atölye şefi olamazlar” diye açık ve seçik tanımlama yapılarak ve çelişki oluşturmayacak şekilde düzeltilirse bu karışıklık ve mağduriyet son bulacaktır.

Kısaca toparlamak gerekirse:

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarındaki Bilişim Teknolojileri Alanında anlatılan dallar şunlardır;

•Bilgisayar Teknik Servisi

•Ağ İşletmenliği

•Web Programcılığı

•Veri Tabanı Programcılığı

-BÖTE mezunlarının TEKNİK SERVİS dışındaki diğer 3 ALANDA fazlasıyla dersi anlatma yeterlilikleri vardır transkriptleri incelenerek bu anlaşılabilir.

-Bir bilişim teknolojileri öğretmeni ne mezunu olursa olsun nerede derse girerse girsin dersini atölye ya da laboratuarda işler. BÖTE ya da TEF(teknik eğitim fakültesi) mezunu olsun fark etmez. Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin dersini işlemek için laboratuara veya atölyeye giremezler denilemez ve girmemesi düşünülemez.

- BÖTE mezunları teknik servis dalı yeterlilikleri olmadığından sistem-bakım ve onarım yapan, atölye ve laboratuarlardan sorumlu bölüm şefi ve atölye şefi olamazlar. Sadece TEF mezunları sistem-bakım ve onarım yapan atölye ve laboratuarlardan sorumlu bölüm şefi ve atölye şefi olurlar.

Yukarıda yazılan paragraflarda her şeyi anlattım ama belki hiçbir şeyi anlamamış olabilirsiniz. Ama kısaca bu tanımlamaların çelişkili ve açık seçik ve tanımlayıcı olmaması birçok bilişim teknolojileri öğretmenini çok mağdur duruma düşürmekte ve haksızlığa uğratmaktadır. Bunu bu işin içinde bir öğretmen olarak görüyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

muhalif33' Alıntı:
Herkes müfredatına göre okulda görev yapacaksa, tef mezunları ortaokul ve liselerden meslek liselerine geçsin, fazlalıkların da görevlerine son verilsin...

tefci karşıt arkadaşlar soruma cevap alamadım...

Alan dğişikliği sınavlarında sınıfçılar fen,mat,bilişim ve daha bir çok alana geçti.BÖTE mezunlarının meslek lisesine atanması ise bunların gibi bedavadan geçiş olmayacak .Böteler meslek lisesinde bir çok dersi anlatabilecek niteliğe sahipler.Bakanlık bu ayrımcığı kaldırmalı artık.

muratur' Alıntı:
TAM DESTEK inşallah o günler gelecek. tefli arkadaşlar sizin engelc,i olumsuz konuşmanıza gerek yok iş olacağına varır.

TEFliler engel olmuyor, sadece hakkını aramak isteyen bazı BÖTEliler TEFlilere çamur atıyor. Kendine güvenen herkes nerede mutlu olacaksa oraya gitsin. TAM DESTEK

muhalif33' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:

tefci karşıt arkadaşlar soruma cevap alamadım...

Buna cevap verilmez. Nedeni, atanmış öğretmen neden fazlalık olsun? Neden görevine son verilsin? Bence bir şeyi savunurken, bir başkasına saldırmak doğru değil. Bu konuda sıkıntı şu; Bakanlığın bir bakış açısı var ve bir türlü kırılamıyor. Her TEF li sadece meslek lisesinde çalışırım demiyor. Çalışmak istemeyende olması doğaldır. Her BÖTE mezunu da meslek lisesinde mutlaka çalışmalıyım demiyordur. Burada esas konu; sen kötüsün ben iyiyim değil, Bakanlığın yanlış algısıdır. BÖTE mezunu arkadaşların sıkıntısı ilköğretimde kendilerine idare tarafından gösterilen yaklaşımdır.

Geri