ANKARA'ya Tayin İsteyecek Bilişim Teknolojileri Buraya!!!

Kodla Büyü
ibrmert' Alıntı:
yahya kemal beyatlı anadolu lisesi var tavsiye ederimm. hem çok yakın hemde başarılı bir lisee.. zaten yol üzerinde ..

daha düne kadar düz lise olan okulları bi gecede anadolu lisesi yaptılar. Her yere üniversite açıyorlar. Bu politikanın sebebi ne ki? Konumuz dışında ama bit yeniği var bu işte...

Anlaşılan bu sene Ankara bilgisayar öğretmenine doyacak, oysa ilçe zümre toplantılarını 2-3 kişi yapmaya alışmıştık..
Bu arada bende etimesguttan - etimesguta tayin isticem; Etimesgutun en başarılı Ankaranın en başarılı ilk 5 okulu içinde gösterilen Nurettin Ersin ilköğretim okulundan (Askeri lojmanların içindedir) 3 ay önce bebeğim olması hasebiyle evime yakın olan (Eryaman) bir okula tayin istemeyi düşünüyorum. Puanım 94
yani şuan çalıştığım okulun kadrosu boşalacak ilgilenen arkadaşlara duyurulur. Belki puanı yüksek olan arkadaşlar tayin konusunu erteleyebilir bu sebepten diye özellikle belirtiyorum...

fgur' Alıntı:
Anlaşılan bu sene Ankara bilgisayar öğretmenine doyacak, oysa ilçe zümre toplantılarını 2-3 kişi yapmaya alışmıştık..
Bu arada bende etimesguttan - etimesguta tayin isticem; Etimesgutun en başarılı Ankaranın en başarılı ilk 5 okulu içinde gösterilen Nurettin Ersin ilköğretim okulundan (Askeri lojmanların içindedir) 3 ay önce bebeğim olması hasebiyle evime yakın olan (Eryaman) bir okula tayin istemeyi düşünüyorum. Puanım 94
yani şuan çalıştığım okulun kadrosu boşalacak ilgilenen arkadaşlara duyurulur. Belki puanı yüksek olan arkadaşlar tayin konusunu erteleyebilir bu sebepten diye özellikle belirtiyorum...
nasıl doyacak hocam topu topu 33 kişi gelecek. önceki senelerden hiç bir farkı yok.

joombal' Alıntı:
Polatlı İsteyen TEF li var mı
Ben yazmayı düşünüyorum.
Polatlı E.M.L.
Puanım 82
ben Polatlı EML isteyeceğim ama senin puanın yüksek sanırım nereden tayin istiyeceksin benim memleketime benm mezun olduğum meslek lisesine :x

arkadaşlar yeni bir liste oluştursak hatta yeni bir başlık açsak bu ankaraya tayin kim nerelere isteyecek ben TEF mezunuyum Memleketim olan polatlıya tayin istiyeceğim...puan 43

arkadaşlar tef mezunlarından anadolu kadrosunda olan varmı, puanlarıyla birlikte yazabilirler mi. bana anadolular açık gözüküyo

Arkadaşlar bu 33 kontenjan tehlikeli gözüküyor.Sırf benim tanıdığım 100 puanın üzerinde 15 meslek lisesi öğretemeni ankaraya il dışı istiyor.ozaman 80 - 90 puanlarda sıkıntı yaşanabilir.709 tane açık var 33 kontenjan açık çok saçma.seneye bunlar 5 kontenjan var derler ozaman da 120 - 150 puan lar kapışır.çünkü eski meslekçiler(Tefli) var 15-20 senelik öğretmenler.sadece Böte açığı 33 olsa ozaman ildışı 50-60 lara kadar alabilirdi.
Benim görüşüm ildışı 90 Puanlarla kapatacak.Sizlerin görüşleri nelerdir.
Bu arada Ankara geçen sene toplam tefli, böteli kaç kişi aldı. Bu sayı Önemli Çünkü sincan bile 95 puandı.
Ben Kendi Tezimi paylaştım,İnşallah herkes için hayırlısı olur

Bildiğim kadarıyla geçen sene 14 kişi aldılar ankaraya il dışından en düşük 72 ile ankara mamak çıktı. bu sene de bence 65 e kadar olanlara çıkar benim görüşüm

arkadaşlar bir sorum olacaktı, çok programlı liseleri böte liler yazabiliyormu, böte lilere akyurt çok programlı lisesi gözüküyormu, yoksa sadece tef lilere mi gözüküyor

arkadaşlar soruma cevap gelmedi benim için önemli bir sorum olacaktı, çok programlı liseleri böte liler yazabiliyormu, böte lilere akyurt çok programlı lisesi gözüküyormu, yoksa sadece tef lilere mi gözüküyor

vecta9779' Alıntı:
Arkadaşlar bu 33 kontenjan tehlikeli gözüküyor.Sırf benim tanıdığım 100 puanın üzerinde 15 meslek lisesi öğretemeni ankaraya il dışı istiyor.ozaman 80 - 90 puanlarda sıkıntı yaşanabilir.709 tane açık var 33 kontenjan açık çok saçma.seneye bunlar 5 kontenjan var derler ozaman da 120 - 150 puan lar kapışır.çünkü eski meslekçiler(Tefli) var 15-20 senelik öğretmenler.sadece Böte açığı 33 olsa ozaman ildışı 50-60 lara kadar alabilirdi.
Bu arada Ankara geçen sene toplam tefli, böteli kaç kişi aldı. Bu sayı Önemli Çünkü sincan bile 95 puandı.

Hocamın tesbitine inanmak istemiyorum :( ama eğer doğru ise 33 kontenjan dediği gibi 80-90 civarında taban puanla kapanır. Bizim de hayalimiz başka bahara kalır. 67 puanla il dışından gelmek istiyorum ama bakalım göreceğiz.

bence ildışı ankara 75 civarında kapatacak.

seferzafer' Alıntı:
vecta9779' Alıntı:

Hocamın tesbitine inanmak istemiyorum :( ama eğer doğru ise 33 kontenjan dediği gibi 80-90 civarında taban puanla kapanır. Bizim de hayalimiz başka bahara kalır. 67 puanla il dışından gelmek istiyorum ama bakalım göreceğiz.

bence ildışı ankara 75 civarında kapatacak.

Benim puanım 82 ama ben de umutlu değilim. kanımca 95 - 100 arası kapanacak. :cry:

hımmm tamam aldım özel mesajı iliçi lerle biz bağımsızız sizin konjenjanınız bizimkiin 10 katı en az bizimkisi sınırlı :( o yüzden ildışından gelecek en yüksek 33 puana bkmak lazım

şansımı deneyeceğim 63 puanla ildışından ankara'ya gelmeye çalışacağım :) biraz zor gibi ama tercihlerin sonlarına doğru birkaç iliçi ile istanbul'da da farklı bir ilçeye tayin isteyeceğim...ilki olmazsa ikincisi kesin olacak... Ama umarım önümüzdeki sene ildışında daha güzel şeyler olur...

fiyong' Alıntı:
hımmm tamam aldım özel mesajı iliçi lerle biz bağımsızız sizin konjenjanınız bizimkiin 10 katı en az bizimkisi sınırlı :( o yüzden ildışından gelecek en yüksek 33 puana bkmak lazım

evet katılıyorum size başka bir sorunuda sizin için tartışmaya açayım. İl içinde yüksek puanlı benden de yüksek olan arkadaşlar tayin isteyecekler genelde merkezde teknik eğitime bağlı kurumları tercih ediyorlar. (ben Kız teknik ve ticaretten kaçıyoyorum).O yüzdün norm kadro limitlerine takılmamanız için kesin gelmek istiyorsanız ilk öğretim bile yazın derim.

ozkan_misirli' Alıntı:
bil_teknik' Alıntı:
Puan yazacaklar burdan devam etsin...

1 Okanbaris bote 150
2 Cetinersin Bote 120
3 Emin55tr Tef 111
4 SogukSabah bote 100
5 Lion26 Bote 96
6 Gkhn_aksz Bote 95
7 Kastor Tef 88
8 Duce Bote 92
9 Netcybernet Bote 90
10 Gazili Tef 90
11 Aruda Bote 90
12 Tekniks Bote 89
13 Ergin_tastan Bote 86
14 Rosenet- puan Tef 70
15 Erdcan bote 75
16 fiyong Bote 69
17 Casconee Bote 60
18 Uguer Bote 60
19 Can_06 Bote 55
20 Ataoglu Tef 43
21 Sariyildiz Bote 63
22 Esen Bote 36
23 Sevincaltunel bote 35
24 bil_teknik tef 75
25 ozkan_misirli 94
26 osiris 49

bana 3 yılın dolmamış diyor bu başvuru ekranında... ya arkadaş bu ne kadar salak bir mantıktır. Hem kılavuzda 15 eylül itibariyle diye bir ibare koyuyor hemde haziranın 28 inde bunu tamamlayan bana böyle bir uyarı veriyor... Şimdi bunun yanısıra böyle saçma madem bir sistem var ; en başında söyle 3 yılın dolmadan formda bir yer seçme diye...bizde sabahtan beri il dışını didik didik armayalım...buyur burdan yak ! Kaldık mı iliçine :p

arkadaslar 94 ile il dısı isteyebilirim, yenimahalle civarındaki okullar, ama hala ankaraya dönüp dönmeme konusunda kararsız kaldım, tabi yazmam sonucu kesin çıkacak diye bi durumda yok. seneye acılacak kontenjanları merak ediyorum, su an cok güzel okulllar acık, her sene dönmenin zorlasacagını düşünüyorum bu nedenle hala kararsızım.ankaralıyım ailem orda dönmem gerektigini düşünmemin tek nedeni bu. yoksa ankara oldukca sıkıcı bir sehir:) ve okul kadrolarının yas ortalamaları oldukca yüksek. gecen sene 14 kiş acmıs, peki önceki yıllarda bu sayılar nasıldı bilen varmı???

Geri