Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
Vestelle ilgili problemlerinizi http://www.sikayetvar.com/ yazın çok acayip tırsıyorlar..... ben yazdım iki gündür arayıp yağ çekiyorlar her işimi hallettirdim...
Bu şerefsiz marka bu dilden anlıyor...
Yaa anlamıyorum babasının hayrınamı taktı bu tahtaları...

arkadaşlar bir akıllı tahtada yedek yüklemek istiyorum biostan tüm ayarları yapıyorum ama harddiskteki yedeği görmüyo direk başlangıca geçiyo.
yani yedeği yükleyemedim.
dedim format atam
flaştan format attım, herşey tamam yükleme yapılıyo ama masaüstü ekranı bi türlü açılmıyo. başlangıç sesi felan geliyo arkada işletim sistemi çalışıyo ama win7 logosunun olduğu yer var ekranda bir tek. daha ileri gitmiyo. dedim dvd den atam belki olur formatı. attım yine ayı. belki yedekte bi zarar vardır dedim yeni yedek aldım ondan attım yine olmadı. dedim harici harddisk belki sıkıntılıdır değiştirdim yine olmadı.
Bİ AKIL VERİN DAHA NE YAPILABİLİR.(bu arada tüm sürücüleri biçimlendirdim sildim hepsini içerde hiçbişey kalmadı yani)

Arkadaşlar yukarıda yazdığım vestel yorumunda niye ****** attınız... Karşımızda hakikaten ayakkabı kutusunu dolduran bir marka ve o söylediğim ***** ifadesini fazlasıyla hak ediyorlar...
Vesteli bakanlığa kadar şikayet ettim... Ama nasıl bir ilişkiler varsa artık eğitim teknolojileri genel müdürlüğündeki elemanlar bile hem anladığım kadarıyla vestele bir yaptırımda bulunamıyorlar hem de vestelle ilgili çok şikayet olduğu için rahatsızlar sonuçta
Elde var sıfır...

Re: Akıllı tahtalarda en çok gelen sorular neler?

uysalhalil33' Alıntı:
kuyakar' Alıntı:
uyurgezer' Alıntı:
kuyakar' Alıntı:
Çarşamba günü 5. kursa başladım. Bazı arkadaşlarımız gayet iştahlı ve başarılı. Onlara ne anlatsanız hemen alıyorlar. Ama bazıları ise "yani hocam şimdi sen bize emekliye ayrılın mı diyosun?" diyorlar.
Karşılaştığım en büyük problemlerden biri çift tıklama, buna biraz da protect neden oluyor. onun için tahtaları tek tıklamaya çeviriyorum. Ayrıca Protecti deactive etmeyince bazı yayınevlerinin verdiği flashlardaki exe dosyalarının çalışmasına izin vermiyor.
Ayrıca Vestel merkeziyle görüşüp protectin sorunlarını (klasörlerin düzenlesine girememe, sil ve ad değiştir komutu pasif, exe ler çalışmıyor vb.) söylediğimizde bu programın bütün tahtalara kurulacağını ama kullanımdaki bu tip aksaklıklar için NetSupport ile görüştüklerini ve yeni bir versiyon ile çözmeye çalışacaklarını söylediler...

bir liseye bt rehberi olarak görevlendirildim bende, akıllı tahtayla ilgili hiç bir deneyimim yok, forum da yazılanları okumaktan başka. Bizim okul öğretmenlerinde bir yayın evinin verdiği flaşlar var. Exe dosyalarını çalıştıramamışlar. Bana sordular, baktım ben de halledemedim. Yöntemi yazmışsınız ama bu Protecti nasıl deactive yaparız acaba?
2. sorum admin olarak nasıl giriş yapılıyor bu tahtalara?
Sağ alt köşede saatin yanındaki smgeler içinde NetSupport Protectin simgesi var, ona uzun tıklayıp çıkan menüde deactive yazısına tıklayıp malum şifreyi yazarsanız panelin sonraki açılışına kadar deaktive olur...
hocam ben bunu uyguladım evet oldu amatekrar açılıp kapatıldığında aynı sıkıntı oluyor her derste gidip o şifreyi oraya girmek olmuyor öğretmenelrede o şifre verilmeyecek deniliyor anlamadım açıkcası

aynı sekilde hocalara şifre verilmicek dendi(gerçi öğrenciler biliyor yeterınce) her seferinde derse girip şifremi giricez o programı kullanabilsin diye??

ayrıca arkadaşlar tahtaların birçoğununun kilidi kırılmış :( tutma kolları tutanın elinde kalıyorr :)) servisi çağırdığımızda herbir tahta için ayrı servis ücreti mi alıyorlar ? sizler nasıl çözüyorsunuz bu durumları?

tutma kolları ve kilitler 1 kereye mahsus garanti kapsamında ama kırılmasına engel olmak için kullanımı kısıtlamak şart. atak vs ile

akıllı tahtanın dokunmatiğinde sorun var . kalibrasyon ayarı yapıyorum 1-2 dk. iyi sonra tekrar bozuluyor ne yapmam lazım acaba

akıllı tahta açıldığında "windows çalışmayı durdurdu" hatası neden olur. çözümünü bilen var mı??

Klasör Seçeneklerindeki Görünüm sekmesinden her zaman simge göster,küçük resim gösterme kutusunu işaretlerseniz sorun çözülecektir.

arkadaşlar akıllı tahtanın birine imajdan geri yükleme yaptım..program yukleyebilmek için admin kullanıcısına gecmem gerek yardımcı olursanız sevinirim.

klavye tak... normal pc deki gibi boota gir ve yukleme yap.
yooo win ortamı olursa da başlat oturumu kapat... ctrl+alt+del ile kullanıcı değiştir administrator yaz malum sifreyi gir.

merhaba arkadaşlar , hafta sonu ne olduysa tahtanın birinde prizde elektrik olduğu halde açılmıyor. elektrikle alakalı bir durumda tahta kendini korumaya alabiliyor mu? böyle bir durum var mı ? acaba , bilgisi olan cevap yazabilir mi? tahta yanmış olabilir mi ?

kuyakar' Alıntı:
cetinersin' Alıntı:
tdemirparmak' Alıntı:
cyln' Alıntı:
cahilliği hosgorun arkadaslar
bu akıllı tahtalarla ilgili bir soru sorabilir miyim?

Akıllı tahtaların hepsi birbiriyle aynı mı? yani labtaki pc ler gibi aynı teknik konfugrasyona mı sahip?
henuz gorev almadım onay bekliyorum da... olur da onay cıkar ve bu işlerle mecburen muhatap olursak acaba bi tahtayı kurup herseyi hallettikten sonra imajını diger tahtalara dagıtabilir miyiz diye aklımdan gecti de...

Tüm tahtaların donanımı aynı hocam.

Arkadaşlar tahtaların donanımları aynı fakat hepsinin lisansları ayrı. O yüzden tek imajdan diğer tahtalara yükleme yapmak garantiyi sıkıntıya sokabilir. O yüzden her tahtanın imajını ayrı almak daha mantıklı bence. Eğitek in görüşü de bu yönde ayrıca
Ayrıca hepsinin harddiskinde kurtarma bölümü var.

arkadaşlar akıllı tahtayı açınca direkt olarak bios ekranı geliyor. İmajı yüklemeye çalıştığımda Acronis has not found gibi bir uyarı veriyor. Bu sorunla karşılaşan var mı daha önce?

kuyakar' Alıntı:
cetinersin' Alıntı:
tdemirparmak' Alıntı:
cyln' Alıntı:
cahilliği hosgorun arkadaslar
bu akıllı tahtalarla ilgili bir soru sorabilir miyim?

Akıllı tahtaların hepsi birbiriyle aynı mı? yani labtaki pc ler gibi aynı teknik konfugrasyona mı sahip?
henuz gorev almadım onay bekliyorum da... olur da onay cıkar ve bu işlerle mecburen muhatap olursak acaba bi tahtayı kurup herseyi hallettikten sonra imajını diger tahtalara dagıtabilir miyiz diye aklımdan gecti de...

Tüm tahtaların donanımı aynı hocam.

Arkadaşlar tahtaların donanımları aynı fakat hepsinin lisansları ayrı. O yüzden tek imajdan diğer tahtalara yükleme yapmak garantiyi sıkıntıya sokabilir. O yüzden her tahtanın imajını ayrı almak daha mantıklı bence. Eğitek in görüşü de bu yönde ayrıca
Ayrıca hepsinin harddiskinde kurtarma bölümü var.

hep kurtarma yapsak hiç imaj almasak olmaz mı ben beceremiyorum imajı ya:s

Geçen hafta takıldı bizim okula.

Windows açılışındaki kullanıcı adı ve şifre nedir? bulamadım...

wertyu6' Alıntı:
mevcut' Alıntı:
Geçen hafta takıldı bizim okula.

Windows açılışındaki kullanıcı adı ve şifre nedir? bulamadım...

ortaokul mu lise mi hocam?
Çok Programlı Lise hocam. Bilişim bölümü de var, bilgisayar sınıflarına da takıldı.

Yeni cihazlara şimdi hiren's boot vs. ıvır zıvırla dalmak istemedim. :) Efendi gibi kendi şifresiyle açıp kurcalamak istiyorum.

Hocam aynı sorun ben dede var.Yaz tatilinde kuruldu. Bugün bi açıp bakayım dedim. Kullanıcı adı ve şifre istiyor .Bulursanız mutlaka buraya da yazarsanız çok makbule geçer...Yoksa kullanamayacağız...

milli eğitimdeki koordinatörlerin bize verdikleri iso formatındaki ve içinde çok fazla program felan olmayan acronis ile alınmış yedeklerin içine sonradan program ilave edebilir miyim arkadaşlar ya...

arkadaşlar okulumuza faz 2 tahtalar geldi. windows 8 veya 8.1 yüklü oturum açma şifresi istiyor. istanbul il koordinatöre ulaşamıyoruz. vestel genel müdürlükten verilen şifre olmuyor. bilen arkadaş varsa pm den yazabilirmi?

Geri