Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
evrim0626' Alıntı:
sıfır bugün kurdum starboardda herhangi bir ayar yapmadım yazı yazdım sııntı da yoktu ama kalibre ayarını yapın isterseniz belki sorun ondandır

sistem tepsisinde el işareti gibi bir simge beliriyor.onu sağ tıklayıp hareketleri kapat dediğimde startboard düzeldi.

benim asıl sorum şu, usb yuvası kırılan tahtalar için alternatif çözüm üretebilir miyiz? içini açıp bakan oldu mu usb uzatabileceğimiz slot var mı.

zeitgest' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:
sıfır bugün kurdum starboardda herhangi bir ayar yapmadım yazı yazdım sııntı da yoktu ama kalibre ayarını yapın isterseniz belki sorun ondandır

sistem tepsisinde el işareti gibi bir simge beliriyor.onu sağ tıklayıp hareketleri kapat dediğimde startboard düzeldi.

benim asıl sorum şu, usb yuvası kırılan tahtalar için alternatif çözüm üretebilir miyiz? içini açıp bakan oldu mu usb uzatabileceğimiz slot var mı.

Hocam bırakın da teknik servisede iş kalsın...biliyorsun ki düzeltirsen kimse sırtını okşamaz ama ola ki bozdun mu da kimse canın sağolsun demez..herkes işini yapsın hocam...ben senin iyi niyetini anlıyorum ama sonuçta kurum, hiyerarşi var, bizim görevimiz yönlendirmek, yazılımsal problemleri çözmek, iş tornavidaya kalırsa ona da servis el atsın

Tahtalarda kurulu olan netsupport manageri kullanan var mı? Programın özelliklerini bilmiyorum internette de baktım ama bulamadım kullanımı nasıl oluyor bilen var mı acaba.

benim okuldada bir akıllı tahtanın dokunmatiği hiç çalışmıyor yazılımının tekrar yükledim hala tık yok acaba ne yapmalı servisi mi aramalı böyle bir sorunla karşılaşan hocalarım var mı ???

guc' Alıntı:
benim okuldada bir akıllı tahtanın dokunmatiği hiç çalışmıyor yazılımının tekrar yükledim hala tık yok acaba ne yapmalı servisi mi aramalı böyle bir sorunla karşılaşan hocalarım var mı ???
Hocam muhtemelen tahta aldığı darbeden dolayı (açık kaldığında birkaç öğrencinin birden kullanmaya çalışması vs...) sensörleri yerinden oynamıştır...
Servis çağırmanız gerekecek paneli söküp yerleştiriyolar yerlerine...

Etkileşimli tahtalarımda internet yoktu fakat benim okulda olmadığım zamanda gelip telekomdan bağlantıları yapmışlar.
Tahtaların hepsinde artık internet var. Merak ettiğim konu tahtadaki access pointi nasıl kullanacağız? Fişini taktığım zaman herhangi bir kablosuz yayın bulunamadığını görüyorum. Aktif etmek için gereken bir şeyler mi var?

Tahtayı açınca ekranda fatih projesi logosu geliyor, o ekranda kalıyor hiçbir değişiklik olmuyor. Klavye ile f8 bastım ama değişen birşey yok.
Bu problemle karşılaşan hocalarım nasıl bir yol izlemek gerekir .

hayrodemir' Alıntı:
Tahtayı açınca ekranda fatih projesi logosu geliyor, o ekranda kalıyor hiçbir değişiklik olmuyor. Klavye ile f8 bastım ama değişen birşey yok.

Hocam bende aynı durumu yaşadım bir çözüm bulamadım servisi aradım tahtayı komple götürüp getirdiler.ama garanti kapsamında olmadığından 80 lira aldılar.

busra1987avsar' Alıntı:
arkadaşlar akıllı tahtamın dokunmatik ekranı çalışıyor fakat tahtanın parça parça bazı kısımları hiç algılamıyo mesela stardbord da çizim yaparken dairem yarım kalıyo çizmiyo nedendir ve nasıl çözerim aacaba :)
bende de bu problem var arkadaşlar. bu sorun nasıl çözülebilir.servis de yapamadı. en son fabrikadan elemanlar geldiler yapmak için. onlar gelince de tahtanın çalışacağı tutmuş :). onlar da çalışıyo diyerek gitmişler.

Fiber hattımız daha kurulmadı ama iç ağ tamamlandı. Bizde okulun modemini sistem odasına taşıdık ve normal MEB interneti bağladık.

Şimdi bu tahtanın yan tarafındaki Access Pointleri aktif etmek istiyiyorum ama nasıl olacağı hakkında bir fikrim yok. gerekli ayarlamalar için arayüzlerine nasıl erişeceğiz :)

uysal_rockci' Alıntı:
Fiber hattımız daha kurulmadı ama iç ağ tamamlandı. Bizde okulun modemini sistem odasına taşıdık ve normal MEB interneti bağladık.

Şimdi bu tahtanın yan tarafındaki Access Pointleri aktif etmek istiyiyorum ama nasıl olacağı hakkında bir fikrim yok. gerekli ayarlamalar için arayüzlerine nasıl erişeceğiz :)

hocam onlar daha aktif edilmemiş
yüklenici firma aktif edecekmiş öyle söylemişlerdi bize...

Bunları aktif etme işi daha sonra. Merkezden kontrol mekanizması olacak. Bu da şu anda hazır değil. Yeşil tahtaların arkasından çıkarma durumu da var.

arkadaşlar akıllı tahtadan ses çıkmıyo. videoyu açıyorum ses var gibi duruyo hatta ses düzeyi ibresi inip çıkıyo sanki müzik varmış gibi ama ses çıkmıyo nedense.
driverları tam. kaldırdım kurdum olmadı. nedendir bileniniz var mı...

joomlaci' Alıntı:
arkadaşlar akıllı tahtadan ses çıkmıyo. videoyu açıyorum ses var gibi duruyo hatta ses düzeyi ibresi inip çıkıyo sanki müzik varmış gibi ama ses çıkmıyo nedense.
driverları tam. kaldırdım kurdum olmadı. nedendir bileniniz var mı...

bilgisayara format bile attım herşeyini yeniledim. ses çalışıyo görünüyo ama tık yok.
hoparlör takıyorum olmuyo takmıyorum yine olmuyo.
bi bilen yok mudur...

Teknik servisi arayın hocam ne üzüyorsunuz kendinizi.. Herşeyi yapmışsınız belli ki teknik sorun var..

ordinaryus' Alıntı:
Teknik servisi arayın hocam ne üzüyorsunuz kendinizi.. Herşeyi yapmışsınız belli ki teknik sorun var..

hocam elimde 0800 219 01 23 diye bi no var
arıyorum ama bi türlü düşmüyo. dıt dıt dıt diyo kapanıyo.
sizin bildiğiniz başka no var mı bu konuda danışabileceğimiz...

joomlaci' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:

hocam kendi bölgenizdeki ilinizdeki/ilçenizdeki vestel servisini arayın onlar gelip bakarlar

trueandfalse' Alıntı:
hayrodemir' Alıntı:

Hocam bende aynı durumu yaşadım bir çözüm bulamadım servisi aradım tahtayı komple götürüp getirdiler.ama garanti kapsamında olmadığından 80 lira aldılar.

Ne demek garanti kapsamında değil. Tahtanın herşeyi garanti kapsamındadır arkadaşlar. sakın bir kuruş bile ödemeyin. Çok istiyorlarsa gitsinler bakanlıktan alsınlar.

joomlaci' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:

Cep telefonu ile aradığından cevap alamıyorsun. Sabit hattan ara. Teknik servis başvuruları il ilçelere değil bu numaraya bırakılmalı. Yoksa kayıt altına alınmıyor.

E-TAHTA 'lara uzaktan erişim sağlanıyor...Bunu akıllı telefonlara yükledikleri bir yardımcı program sayesinde yaptıklarını sanıyorum...splstop,remote controller vb tahtalarda erişimi engellemek için, ne yapmalıyız

Markasının vestel olması.... Arızalandımı hiç bir şekilde problemleri çözemiyorlar... tahtamın biri iki yıldır arızalı şikayet etmediğim yer kalmadı sonuç yok..

Bendeki tahtaların ikinci yılı sizdeki tahtalarda ikinci yılını doldursun nasıl vestelle akaraba olacağınızı bu formda görecem...

ordinaryus' Alıntı:
hocam teknik servisi aradım bugün geldiler.
adamlar baktı bilgisayara
bana diyo ki yedekleme yapmamanız lazım diğer pc lerden falan filan.
ben de "e ben bu pc lere program kurmayacam, lazım olanlara yedek yüklemeyecem, yazılımsal olarak müdahale etmeyeceksem ben neden burdayım " dedim.
mal herif saçma sapan zırvalıyo.
bir pc onarımı için 40 tl istiyo.
garanti kapsamı dışındaymış yazılımsal olduğu içinmiş.
def ettik gittiler...

Vay terbiyesizler.. Yaa hocam onlarda çok anlamıyorlar böyle zırvalarla cahilliklerini bastırmaya çalışıyorlar.. :x

Geri