Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
benden önce okulda btr olan arkadaşın bıraktığı iso dosyasını hazırlarken yumi hata veriyor. aynı onun dediği gibi yapıyorum her şeyi ama önceden çalışan sistem şu an çalışmıyor. hata ne bir türlü anlayamdım. başka usb. yumi nin yeni versiyonu, başka program, başka pc her şeyi denedim olmuyor. ne yapabilirim?

Bizim okula daha bu yaz kuruldu. internet bağlantıları felan daha yok. Bu konuda çok gezecek gibiyim. hadi hayırlısı :cry: :cry:

faz 2 akıllı tahtaya usb den win 8 format attık ama bir türlü wireless sürüsünü tanıtamadım bilgisi olan var mı arkadaşlar? :verymad: :verymad: :verymad:

Vestelin ET faz2 lerde buğulanma oluyor. Ekranı kapatıyorum bi bakıyorum belirli bir bölgede yoğun bir grileşme var bir süre sonra geçiyor ama bunun nedeni ortamın ısı alışverişden mi kaynaklanıyor? Mantıken ben öyle düşünüp öyle olduğunu söyledim. İleride Sorun olur mu?

Birkaç yıldır BT rehber öğretmenliği görevi almıyorum, biraz uzak kaldım. Okulumdaki tahtalar da kurulum tam yapılmadığı için -elektrik, ağ kurulumları- öğretmen görevledirilmesi yapılmadı, bir öğretmen tahtayı açtığında açılışta priz/fiş resmi gibi bir uyarı çıkıyor sadece o da bir anlık, onun dışında siyah ekran nedeni ne olabilir ki?

Merhaba.

Bir okula yeni BRT oldum. Acaba yanlışmı yaptım. Ama tek Bilişimciyim Okul Fatih kapsamında ben yapmıyorum desem gerginlik yaşayacaz. BT Sınıfı yok 14 saat dersim var. Akıllı tahtaya yabancıyım. Bir kaç sorum olacak kafayı yiyecem yoksa okuldaki öğretmenler hep benim adımı söylüyor. Hepsi bir problemden bahsediyor. Haklılıar ders işleyemiyorlar.

Soru 1: Ben Akıllı tahtalara istediğim sistemi kurabilirmiyim. Örneğin kendim W10 ve MS Office2016 vs kursam olurmu. (Lisanslarını sormayın malum)
Soru 2: Soru 1 dekini yapamayacaksam. Geçen bir tahtayı Sistem yedeği bir flashtan geri yükledim. Cillop gibi oldu amma NetSupport Protect şifresini bilmiyorum. Ben bu tahtada nasıl değişiklik yapacam. Anlayacağım şekilde anlatırmısınız.
Akıllı tahta net support prot.. şifresi nedir?

Eskişehirli26' Alıntı:
Merhaba.

Bir okula yeni BRT oldum. Acaba yanlışmı yaptım. Ama tek Bilişimciyim Okul Fatih kapsamında ben yapmıyorum desem gerginlik yaşayacaz. BT Sınıfı yok 14 saat dersim var. Akıllı tahtaya yabancıyım. Bir kaç sorum olacak kafayı yiyecem yoksa okuldaki öğretmenler hep benim adımı söylüyor. Hepsi bir problemden bahsediyor. Haklılıar ders işleyemiyorlar.

Soru 1: Ben Akıllı tahtalara istediğim sistemi kurabilirmiyim. Örneğin kendim W10 ve MS Office2016 vs kursam olurmu. (Lisanslarını sormayın malum)
Soru 2: Soru 1 dekini yapamayacaksam. Geçen bir tahtayı Sistem yedeği bir flashtan geri yükledim. Cillop gibi oldu amma NetSupport Protect şifresini bilmiyorum. Ben bu tahtada nasıl değişiklik yapacam. Anlayacağım şekilde anlatırmısınız.
Akıllı tahta net support prot.. şifresi nedir?
Hocam yükseltme yaparsanız w10 lisans sorununuz olmaz.Ms Office ise herkes ben de dahil malum şekilde kullanıyorum.Vestelin kendi imajları sıkıntılı(en azından bizdekiler).Ben w10 yükseltmelerini tamamlayıp temiz format atıp kendi imajımı oluşturarak kullanmayı planlayorum

bitterdoubt' Alıntı:
benden önce okulda btr olan arkadaşın bıraktığı iso dosyasını hazırlarken yumi hata veriyor. aynı onun dediği gibi yapıyorum her şeyi ama önceden çalışan sistem şu an çalışmıyor. hata ne bir türlü anlayamdım. başka usb. yumi nin yeni versiyonu, başka program, başka pc her şeyi denedim olmuyor. ne yapabilirim?
Geçen kardeş bende de oldu. Başka bir bilgisayardan virüs bulaşmış. Tahminim musallat.exe . İçeriğine baktığımda bir klasör oluşturmuş ve tüm her şeyi o klasörün içine atmış. Böyle olunca da tabi yolunu bulamıyor ve çalışamıyor. İso dosyalarını bir kenara çek. Tekrar biçimlendirerek yazdır. Bende bu şekilde olmuştu.

benim okuldaki et'de ses cıkmıyor.tahtanın sesi açık, bil ses açık hatta driver hatasıdır diye eba daki imajı indirip yükledim gene ses yok acaba sorun ne olabilir fikri olan var mı?

Merhaba arkadaşlar. Bazen kalemi çektiğimiz halde çizgi uzatıp gidiyor. Mesela bir resmi büyütürken elimizi çektiğimiz halde büyümeye devam ediyor. Bunun çözümü nedir. Kalibrasyon falan tekrar yaptım ama çocuklar sorunun devam ettiğini söylediler. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Dokunmatik algısı geç tepki veriyor. Dokunulmasa dahi bırakınca işleme devam ediyor. Neden olabilir?
Bir de yazılabilir alanlarda (metin kutusu gibi) ekran klavyesi otomatik çıkmıyor.

meccal14' Alıntı:
benim okuldaki et'de ses cıkmıyor.tahtanın sesi açık, bil ses açık hatta driver hatasıdır diye eba daki imajı indirip yükledim gene ses yok acaba sorun ne olabilir fikri olan var mı?

hocam sağ alttan ses simgesine bir kere dokun. daha sonra televizyondan sesi sonuna kadar aç kapa yap 1-2 kere eğer donanımsal bir sorun yoksa düzelir. bizde de aynı sorun oldu servis bu şekilde çözdü.

musto44' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Bazen kalemi çektiğimiz halde çizgi uzatıp gidiyor. Mesela bir resmi büyütürken elimizi çektiğimiz halde büyümeye devam ediyor. Bunun çözümü nedir. Kalibrasyon falan tekrar yaptım ama çocuklar sorunun devam ettiğini söylediler. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
hocam ekranın temiz olması önemli temizlerken iç çerçevede toz olmamasına dikkat edin.

ademola' Alıntı:
musto44' Alıntı:
hocam ekranın temiz olması önemli temizlerken iç çerçevede toz olmamasına dikkat edin.

Teşekkür ederim hocam. bir temizlik yapalım o zaman.

pdf açmaya çalışıyorum "bu uygulama UAC devre dışıyken etkinleştirilemez":verymad:
fotoğraf açmaya çalışıyorum "bu uygulama UAC devre dışıyken etkinleştirilemez":verymad:
çok saçma değil mi bu :-1: :-1:
ben birlikte aç ile başka bir uygulamadan açıyorum fakat tek tek bütün öğretmenlere nasıl anlatacağım bunu

akıllı tahtalara usb çoğaltıcı almak için idareye mi başvursam yoksa öğretmenlerden mi talepte bulunsam? ayrıcı usb klavye ve mouse almak için idarenn bu konuda yetkisi varmı yoksa öğretmenler kendilerimi almalı sizce

ekicimert' Alıntı:
pdf açmaya çalışıyorum "bu uygulama UAC devre dışıyken etkinleştirilemez":verymad:
fotoğraf açmaya çalışıyorum "bu uygulama UAC devre dışıyken etkinleştirilemez":verymad:
ben birlikte aç ile başka bir uygulamadan açıyorum fakat tek tek bütün öğretmenlere nasıl anlatacağım bunu

akıllı tahta üzerinde kurulu gelen Reader programında bir sıkıntı var.hatta kendi video oynatıcısında ve fotoğraf görüntüleyicinde sıkıntılar var.onun için bu uyarıyı veriyor.

ben adobe reader programını kurdum.birde KM player i kurdum tahtalara.daha sonra varsıyalna olarakbunları atadım.sıkıntı ortadan kalktı.

EBA nın yayınladığı yeni imaj da bu sorun ortadan kalkmış.bugün de onu bür tahta da denedim.gayet güzel yapmış adamlar.

En büyük sorun kısayol virüsü. Deep freeze den başka kalıcı çözüm yolu bulamadım ben.

slm hocalarım faz 2 tahtalarda vga ve hdmi girişleri için yanda kapağı açmam lazım bilgisayarı bağlamak için ama nasıl açıldığını bilmiyorum yardımlarınızını bekliyorum..

aliriza61' Alıntı:
akıllı tahtalara usb çoğaltıcı almak için idareye mi başvursam yoksa öğretmenlerden mi talepte bulunsam? ayrıcı usb klavye ve mouse almak için idarenn bu konuda yetkisi varmı yoksa öğretmenler kendilerimi almalı sizce
USB klavye işini vestelin dağıttığı işe yaramayan tabletin klavyesinin ucunu kesip yerine normal usb bağladım :)

Deepfreeze aktif olan tahta zamanla yavaş çalışmaya başlıyor.uygulamalar,klasör,dosya vs geç açılıyor.ne iş anlamadım.deepfreeze sadece c yi koruyor.d sürücüsünde Driverlar var.bir de zamanla kendiliğinden oluşan kilit simgeli klasörler var.acaba bu klasörler mi yavaşlığa neden oluyor?siliyorum sonra yeniden geliyor.okulda öğrenciler kullandıkça.

pcreis' Alıntı:
Deepfreeze aktif olan tahta zamanla yavaş çalışmaya başlıyor.uygulamalar,klasör,dosya vs geç açılıyor.ne iş anlamadım.deepfreeze sadece c yi koruyor.d sürücüsünde Driverlar var.bir de zamanla kendiliğinden oluşan kilit simgeli klasörler var.acaba bu klasörler mi yavaşlığa neden oluyor?siliyorum sonra yeniden geliyor.okulda öğrenciler kullandıkça.
hocam onlar genelde güncellemeler ile oluşuyor temp klasörü gibi, net framework kuracaksınız mesela o kendini d ye biyere açıyor ordan kuruluyor sizin gördüğünüz dosyalar onlar muhtemelen

kesh.zombie' Alıntı:
arkadaşlar HDMI ve VGA girişlerini kullanmak için yandaki kapak nasıl aciliyor?
yanda kapak yok hocam. kapak zannetiğin şeyin arkasında tüm girişler elini arkaya at görürsün. kapak zannettiğin şeyin sütünde yerlerini gösteriyor.

ekicimert' Alıntı:
uac ayarıı değiştir sorun bitsin.ama atak varsa bilgisayarında önce atağı kaldır sonra kur.yoksa sistemi tekrar kurman gerekir.(atağın açığı bu)

ademola' Alıntı:
pcreis' Alıntı:
hocam onlar genelde güncellemeler ile oluşuyor temp klasörü gibi, net framework kuracaksınız mesela o kendini d ye biyere açıyor ordan kuruluyor sizin gördüğünüz dosyalar onlar muhtemelen
Peki hocam bunlar tahtanın çalışmasını yavaşlatır mı?deepfreeze yüklü tahtanın yavaş çalıştığı ile alakalı şikayetler geliyor öğretmenlerden.

Arkdaşlar sorunlar ve çözüm önerilerini ilk başlıkta listelesek harika olacak sayfa sayısı 40 geçti :)

Geri