Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
Bazı tahtaları açarken mavi ekranda "otomatik kurtarma " ekranı geliyor ve 2 seçenek sunuluyo ama seçeneklere elle müdahele edemiyoruz tıklasak bile işlem yapamıyoruz. Bir de ekran klavyesi ve kapat kısayolları çalışmaz hale geldi. Acaba bu sorunların ATAK ile alakası var mı sizce ya da çözüm önerisi olan var mı?

alibaba37' Alıntı:
Bazı tahtaları açarken mavi ekranda "otomatik kurtarma " ekranı geliyor ve 2 seçenek sunuluyo ama seçeneklere elle müdahele edemiyoruz tıklasak bile işlem yapamıyoruz. Bir de ekran klavyesi ve kapat kısayolları çalışmaz hale geldi. Acaba bu sorunların ATAK ile alakası var mı sizce ya da çözüm önerisi olan var mı?
Aynı sorunu yaşıyoruz.Atak yok bizde hocam.Ne olduysa et leri internete bağladıktan sonra oldu.

Hocam bizde de internet yok :cry: :cry: Ama aynı sorunu yaşıyoruz anlaşılan.. Bende ATAKdan şüphelenmiştim. Biz birde ETKullanici şifresini sildik. Acaba ondan mı bu hale geldi? Ya da kapatırken gözden kaçırdığımız birşey mi var ?

Arkadaşlar ben laboratuardaki daki ET ye format attım. Arkasında bulunan etiketten de etkinleştirme işlemini yaptım gerekli programları kurdum vs. sonra da imajını aldım. Ama gel gelelim diğer sınıflardaki ET lere bu imajı yükledikten sonra diğer tahtalarda ürün etkinleştirme yapılmamış görünüyor ve benden ürün anahtarı istiyor. İlk formatladığım tahtanın etkinleştirme anahtarını girdiğimde ise kabul etmiyor.

Bu konu hakkında bir çözümü olan var mı acaba?

karekedi' Alıntı:
Arkadaşlar ben laboratuardaki daki ET ye format attım. Arkasında bulunan etiketten de etkinleştirme işlemini yaptım gerekli programları kurdum vs. sonra da imajını aldım. Ama gel gelelim diğer sınıflardaki ET lere bu imajı yükledikten sonra diğer tahtalarda ürün etkinleştirme yapılmamış görünüyor ve benden ürün anahtarı istiyor. İlk formatladığım tahtanın etkinleştirme anahtarını girdiğimde ise kabul etmiyor.

Hocam o yöntemi bende denedim etkinleştirmeyi otomatik olarak yapmıyor.Her tahtanın win 8.1 keyi birbirinden farklı.Yapmanız gereken imaj yüklemeden önce win 8.1 anahtarını öğrenip not alıp,imaj yükledikten sonra bu keyi girdiğinizde etkinleştirme gerçekleşiyor.

Eğer tahtalara windows 10 imajı attıysanız ya arkalarındaki etiketlerinde var ise keylerini okumak yada tahtayı tekrar win 8.1 haline getirip ,etkinleştirmesini tamamladıktan sonra product key gibi bir programla win 8.1 keyi okuyup not alacaksanız.
Ben 3 tahtada keyi okumadan win 10 imaj atmıştım,etiketlerde key yazmıyordu bende bu tahtalara önce win 8.1 iso ile format atıp etkinleştirip,keyi öğrendikten sonra yeniden win 10 imajı yükledim.bu keyleri girdikten sonra etkinleştirme gerçekleşti.

orhanak' Alıntı:
karekedi' Alıntı:

Hocam o yöntemi bende denedim etkinleştirmeyi otomatik olarak yapmıyor.Her tahtanın win 8.1 keyi birbirinden farklı.Yapmanız gereken imaj yüklemeden önce win 8.1 anahtarını öğrenip not alıp,imaj yükledikten sonra bu keyi girdiğinizde etkinleştirme gerçekleşiyor.

Eğer tahtalara windows 10 imajı attıysanız ya arkalarındaki etiketlerinde var ise keylerini okumak yada tahtayı tekrar win 8.1 haline getirip ,etkinleştirmesini tamamladıktan sonra product key gibi bir programla win 8.1 keyi okuyup not alacaksanız.
Ben 3 tahtada keyi okumadan win 10 imaj atmıştım,etiketlerde key yazmıyordu bende bu tahtalara önce win 8.1 iso ile format atıp etkinleştirip,keyi öğrendikten sonra yeniden win 10 imajı yükledim.bu keyleri girdikten sonra etkinleştirme gerçekleşti.

Win 7 pro kurdum hocam faz 1 bizimkiler. win 10 kurunca sasiriyo ekran kartini taniyo tanimiyo falan kafa agritiyor baya. Faz 2 lerde 8.1 kurulunca biostan kendi etkinlestiriyormus sanirim ama faz 1 lerde oyle bir nimet yok maalesef. Tahtalarin arkalarinda etiketler mevcut ama teker twker tahtalari sokup etikete bakip tekrar yerine koymak ciddi sıkıntı. Kendi imajımı yuklemeden once keylere baktim hepsi vestelin imajindan yuklendigi icin ayni keye sahipler. Isin ilginci onu da kabul etmiyor.

Arkadaşlar okuldaki bilgisayar sınıfımdaki ana makinamda netsupport school var ve ben aynı öğrenci bilgisayarlarını kontrol mantığıyla etkileşimli tahtaya da netsupport school öğrenci için olanını kurdum.

Etkileşimli tahtaya kendi bilgisayar ekranımı yansıttığım zaman haliyle tam ekran olacak şekilde gelmiyor ana bilgisayar görüntüsü. Etkileşimli tahta üzerinden ekranı tam ekran yapıyorum ama görüntü aktarmayı her kapatıp tekrar açtığımda yine ekran boyunu ayarlamam gerekiyor.

Bunun netsupport da çok kurcaladım ayarını bulamadım. Netsupportu aynı mantıklı kullanan var mı acaba? Eğer bu yöntem olursa hem projeksiyona ihtiyaç kalmayacak hem de yine ana makinadan etkileşimli tahtayı da kontrol ederek ders anlatımı kolaylaşabilecek gibi geldi?

netsupport un win8 ile uyum sorunu olabilir hocam. eğer öyleyse netsupportun yeni versiyonunu yüklemen gerekebilir.

arkadaşlar acilll.
akıllı tahtanın fare işaretçisi görünür oldu. hiç bi iş yapamıyoruz. nasıl hallediriz

Akıllı tahtanın dokunmatik sorunu var. Touch Screen'den ve tablet pc ayarından da kalibre ettim ancak gene dokunmatiğinde sıkıntı var. İstediğim gibi algılamıyor. Sizce sıkıntısı nedir ?

AlperSevimli' Alıntı:
Akıllı tahtanın dokunmatik sorunu var. Touch Screen'den ve tablet pc ayarından da kalibre ettim ancak gene dokunmatiğinde sıkıntı var. İstediğim gibi algılamıyor. Sizce sıkıntısı nedir ?

Hocam bizde de benzer sorun vardı ekran önündeki boşlukta toz veya yabancı cisim olabiliyor kamera ışınlarını etkililiğini engelliyor güzel bi silin ekranla kasa arasındaki o yeri boydan boya düzelit diye düşünüyorum. bizimki düzeldi.

AlperSevimli' Alıntı:

aynı sorun bizde de oluştu
yetkili servis gelip bir kablo değiştirdiğini soyledi.

elite' Alıntı:
AlperSevimli' Alıntı:

Hocam bizde de benzer sorun vardı ekran önündeki boşlukta toz veya yabancı cisim olabiliyor kamera ışınlarını etkililiğini engelliyor güzel bi silin ekranla kasa arasındaki o yeri boydan boya düzelit diye düşünüyorum. bizimki düzeldi.

Hocam kalibre ediyorum mesela. Sonrasında etkileşimli tahtayı kapatıp açıyorum , tekrar sıkıntı çıkarıyor. Tozla mı alakalıdır acaba ?

YAYINEVİ PROGRAMLARI

arkadaşlar merhaba... yayınevlerinin kitaplarına yardımcı akıllı tahtalar için interaktıf uygulamaları var. Uygulamalar normal çalışıyor fakat PowerPoint benzer bir tasarım yapılmış ve asıl sorun Windows 8.1 olan tahtalarda uygulama açıldıktan sonra sankı powerpoınt te bazı slaytların kendiliğinden silinmesı gibi uygulama içinde bazı sayfalar kayboluyor. Virüs mü sistem hatası mı olduğuna karar veremedim. Boyle bir sorunlar karsılasan var mı..?

bizim tahtalarda da kapalıyken açılıyormuş gibi ses geliyor tek bip sesi ama açılmıyor, neden olduğunu anlamadım, her defasında prizden çıkarmak da olmayacak sizden bu durumla karşılaşan var mı, şimdiden teşekkürler..

AlperSevimli' Alıntı:
elite' Alıntı:
AlperSevimli' Alıntı:

Hocam kalibre ediyorum mesela. Sonrasında etkileşimli tahtayı kapatıp açıyorum , tekrar sıkıntı çıkarıyor. Tozla mı alakalıdır acaba ?

Toz ve aşırı güneş ışığı sorun yaratabiliyor bunun yanısıra yazılımsal değil donanımsal olma ihtimali var.

Köşelerde kameraların ışıkları yanıyor mu?

Köşelere sıkıca bastırınca işlem yapıyor mu?

Eğer kamera arada donuyorsa kablo değiştiriliyor.

Faz1 et'lerden biri bozuldu baktılar kabloda değil kamerada faz2 sistemi kurdular düzeldi.

Sırayla

Toz vs kontrolü
Kalibrasyon ayarı
Vestel imajı ile imaj atma

Hâla devam ediyorsa teknik servis

soru: hocam tahtayı kilitleyemedim bi kitlermisiniz siz zahmet
cevap: tabiki KİTLERİM!!!

soru: hocam akıllı tahtanın anahtarını verirmisiniz
cevap: hayır veremem. anahtarı unuttuysan tahtasız ders işleyebilirsin.

bloodtwister' Alıntı:
soru: hocam tahtayı kilitleyemedim bi kitlermisiniz siz zahmet
cevap: tabiki KİTLERİM!!!

soru: hocam akıllı tahtanın anahtarını verirmisiniz
cevap: hayır veremem. anahtarı unuttuysan tahtasız ders işleyebilirsin.[/quote

bir tek benim başıma geliyor sanıyodum. Bende şöyle yapıyorum. İlk anahtarları ücretsiz dağıttım. Şimdi anahtar isteyene 1.5 liraya satıyorum. Anahtar bitince topladığım para ile anahtarı çoğaltıyorum

Hocalarım bilen varsa çok acil!!
Tahta açılmıyor mavi ekran verip sürekli yeniden başlıyor.
Fatih logosu geliyor ardından bad system config info hatası veriyor kısa bi tarıyo sonra sürekli kendini yeniden başlatıp aynı şeyi yapıyor. Windows başlamıyor.
Sanırım kayıt defterinde hata oldu.
Güvenli mod a f8 ilemi giricez birde bios un tuşu tam hangisi?
Ne yapmamız gerek :cry:
Birde bu olay ana konu olan tahtanın şifresinimi unuttunuz? 2.faz tahtalar için o konuda 3.yöntem olan yazılımı boot ederek çalıştırdıktan sonra oldu :x

AdminBekir' Alıntı:
Hocalarım bilen varsa çok acil!!
Tahta açılmıyor mavi ekran verip sürekli yeniden başlıyor.
Fatih logosu geliyor ardından bad system config info hatası veriyor kısa bi tarıyo sonra sürekli kendini yeniden başlatıp aynı şeyi yapıyor. Windows başlamıyor.
Sanırım kayıt defterinde hata oldu.
Güvenli mod a f8 ilemi giricez birde bios un tuşu tam hangisi?
Ne yapmamız gerek :cry:
Birde bu olay ana konu olan tahtanın şifresinimi unuttunuz? 2.faz tahtalar için o konuda 3.yöntem olan yazılımı boot ederek çalıştırdıktan sonra oldu :x

İmaj atın yada USB'ye istediğiniz işletim sistemini yazdırın 0 dan kurun.

Tahta açılırken sürekli F7 tuşuna basın,boot menu gelecek burada flashınızı seçin.

Bu uyarıdan temelli kurtulmak mümkün mü ve nasıl yapılır ?

Ekli dosyalar

• bilgi.jpg
    bilgi.jpg
    288.6 KB · Görüntüleme: 1,891
şöyle birşey buldum bir deneneyim

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    414.6 KB · Görüntüleme: 1,910
Başlık güzel şu ana kadar 15 sayfayı felan okudum teker teker yanlız dikkatimi çeken tek şey herkes vestel kullanıyor hiç promethean tahta kullanan kimse yok bütün problemler vestelle ilgili kendimi yetim hissettim :cry:
misal promethean tahtanın driverını nerden bulabilirim win 7 yüklü ve silinmiş şimdi bulup kuraıyorum 2 gündür bu sorunla uğraşıyorum.. yardımcı olan herkese teşekkürler.

Anasınıfı öğretmenleri atak kullanmıyor odaları zaten kendi kontrollerinde ancak, sabah ve öğle olarak ayrı ayrı iki adet kullanıcı oluşturmamı istediler bende iki adet kullanıcı oluşturdum ve şifre koydum buraya kadar sorun yok ancak. Bilgisayar açılışta şifre ekranı sormadan direk normal kullanıcı olarak açılıyor. Bu konuda fikir sahibi olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

Mersin Fatih Projesi Ekibinin hazırladığı Windows 10 İmaj V3 imajını kurdum pardusa geçip proğram kurduğumda root şifresi istiyor yardımcı olabilirmisiniz.saygılarımla

Geri