Akıllı Tahta İmaj da sıkıntı yaşayanlar, BURAYA!

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
hastasıyız dede' Alıntı:
ByHiDO' Alıntı:
Hocam partlarda sıkıntı mı var hiçbir partı indiremiyorum ? :eek:
hocam partlarda sıkıntı yok ta bu aralar yanndex disk te sıkıntı var sanki yandex diskte indir butonuna tıklayınca işlem yapmıyor öyle bekliyor, indir butonundan değilde dosyyanın üstüne tıkladıktan sonra indir derseniz indirmesi lazım.

Hallettim hocam eyvallah Yandex Disk hesabı açtım direk oraya aktarıyorum hem daha hızlı iniyor eline sağlık teşekkür ederim kendi adıma ...

hocam emeğinize sağlık, özellik harici hdd gerektirmeyip 32 gb'lık usb belleğe sığması güzel. bazı soru ve önerilerim olacak ama..

1- tek linkten indirebilseydik daha iyi olurdu.
2- ders kitapları ve çalışma kitaplarının pdf'leri d sürücüsüne yüklenmiş halde oluyor mu imaj sonrası?

poss' Alıntı:
hocam emeğinize sağlık, özellik harici hdd gerektirmeyip 32 gb'lık usb belleğe sığması güzel. bazı soru ve önerilerim olacak ama..

1- tek linkten indirebilseydik daha iyi olurdu.
2- ders kitapları ve çalışma kitaplarının pdf'leri d sürücüsüne yüklenmiş halde oluyor mu imaj sonrası?
tek linkten yüklemek zor olur bu şekilde bile part yüklemeleri defalarca patladı, kaldıkı 24 gb dosyayı tek seferde yüklemesi çok zordu.
2. eba içerikten bahsediyorsanız ilk başlarda eba içeriklerle imajları atıyordum, ama hem imaj süresini uzatıyor hemde bu sefer usb belleğe sığmıyor harici gerektiriyor, eba içeriklerin boyutu 60 gb civarında.

Selam dede imaji kurdum şimdilik iki sorunum var
1-Verdiğiniz imajdaki nettsport tutor kurulu, benim ana bilgisayara farklı bir sürüm netsupport teknisyen kurulu, sizin imajınız yüklü bilgisayarları görüyorum ama tıklayınca kullanıcı ve şifre istiyor çözemedim bi türlü bunu nasıl ayarlayacağımızıda anlatırmısınız.Ben odamdan bütün tahtaları takip edip en son dersten sonra açık kalan bilgisayarları tek tek sınıfları gezmeden kapatmak istiyorum.
2-starboard ve benzeri verilen test çözme föylerinde ekranda ileri geri sürükle yazısı çıkıyor kapatmak zorunda kalıyorum.Çözümleri nedir ?

kubilay35' Alıntı:
1-Verdiğiniz imajdaki nettsport tutor kurulu, benim ana bilgisayara farklı bir sürüm netsupport teknisyen kurulu, sizin imajınız yüklü bilgisayarları görüyorum ama tıklayınca kullanıcı ve şifre istiyor çözemedim bi türlü bunu nasıl ayarlayacağımızıda anlatırmısınız.Ben odamdan bütün tahtaları takip edip en son dersten sonra açık kalan bilgisayarları tek tek sınıfları gezmeden kapatmak istiyorum.
2-starboard ve benzeri verilen test çözme föylerinde ekranda ileri geri sürükle yazısı çıkıyor kapatmak zorunda kalıyorum.Çözümleri nedir ?
1. imajı alalı o kadar uzun zaman olduki, ben netsupportu kaldırdım diye hatırlıyordum demekki kaldırmamışım, zira yine hatırladığım kadarı ile o netsupportun şifresini bende çözememiştim. sen o netsupportu kaldır onun yerine https://yadi.sk/d/U7KyE8_RcenhW bu bağlantıdan netsupportu indir bununu kur, bunda şifre yok.
2. starboard ve benzeri verilen test çözme föyleri nedir, senin föylerde bir problem olmasın?
daha önce imaj atan arkadaşlardan böyle bir sorun almamıştım böyle bir sorunla karşılaştılan başka kimse oldumu acaba?

Hocam 2 sorun bende de var. Aslında sorun da denir mi bilmiyorum. Öğretmenler biraz hızlı yazmak istediklerinde ileri-geri veya sürükle gibi birşey çıkıyor ve kullanımı etkileyebiliyor bazen. Sebebi nedir bilemedim. Çok önemli değil belki ama olmasa daha iyi olurdu.

bekirweb' Alıntı:
Hocam 2 sorun bende de var. Aslında sorun da denir mi bilmiyorum. Öğretmenler biraz hızlı yazmak istediklerinde ileri-geri veya sürükle gibi birşey çıkıyor ve kullanımı etkileyebiliyor bazen. Sebebi nedir bilemedim. Çok önemli değil belki ama olmasa daha iyi olurdu.
ben sorunlu tahtalara imaj atıp çekip gidiyorum, hiç denememiştim uygun bir zamanda bir denerim, sınıflarda ders olduğundan tahtaları inceleme fırsatım pek olmuyor.

bende neden bu sayfa çıkıyor

Ekli dosyalar

• error.JPG
    error.JPG
    14.1 KB · Görüntüleme: 748
bağlantıyı evde paylaşmıştım hocam şimdi okuldan logox ile denedim açılıyor sorun yok.

tarayıcın yada antivirsün ile ilgili bir problem olabilir mi?

hastasıyız dede' Alıntı:
kubilay35' Alıntı:
1. imajı alalı o kadar uzun zaman olduki, ben netsupportu kaldırdım diye hatırlıyordum demekki kaldırmamışım, zira yine hatırladığım kadarı ile o netsupportun şifresini bende çözememiştim. sen o netsupportu kaldır onun yerine https://yadi.sk/d/U7KyE8_RcenhW bu bağlantıdan netsupportu indir bununu kur, bunda şifre yok.
2. starboard ve benzeri verilen test çözme föyleri nedir, senin föylerde bir problem olmasın?
daha önce imaj atan arkadaşlardan böyle bir sorun almamıştım böyle bir sorunla karşılaştılan başka kimse oldumu acaba?
Sayın hocam örneğin matematik öğretmenim pdf soruları starboard içine aktarıp üzerinde soruyu çözüyordu sizin imajınızın yüklendiği iki tahta da da aynı sorun var ileri geri sürükle diye bir şey çıkıyor aslında temiz imaj olması ofice 2007 olması çok iyiydi ama bu sorun yüzünden yarın eski imajı yüklemek zorunda kalacağım.

@bekirweb @hastasıyız dede hocam @kubilay hocam o sorunu ben burda paylasılan bir problem ile astım tahtanın kalem yazma programı ıle yazmya cızmeye soru uzerınde calısmaya basladıklarında sayfa kenarlıklarına yaklasınca yada kalemı uzun tutunca saga sola kaydır ozellıgı aktıf hale gelıyordu sureklı problem yasadık ama ben burda forumda bı arkadasın paylastıgı EPİCPEN ADLI UYGULAMAYI KURDUM ÖĞRETMENLERE ANLLATTIM DAHA RAHAT ETTIM. o sorunumda çözülmüş oldu

kubilay35' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
kubilay35' Alıntı:
Sayın hocam örneğin matematik öğretmenim pdf soruları starboard içine aktarıp üzerinde soruyu çözüyordu sizin imajınızın yüklendiği iki tahta da da aynı sorun var ileri geri sürükle diye bir şey çıkıyor aslında temiz imaj olması ofice 2007 olması çok iyiydi ama bu sorun yüzünden yarın eski imajı yüklemek zorunda kalacağım.
vallahi hocam ne diyeyim bende farkında değildim, ama benim şu anki ve bundan önceki okularımda format atıp gidiyordum daha sonra öğretmenlere sorduğumda bir sorun olmadığını söylüyorlardı, hatamız varsa affola, fatih-etkilesimli-tahta-f279/mersin-fatih-projesi-eki-e-t-sistem-yed-upload-bitti-t134758.html bu konuda arkadaşlar bir imaj paylaşmışlar, isterseniz birde bu imajı deneyin. :shock:

hastasıyız dede' Alıntı:
kubilay35' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
kubilay35' Alıntı:
vallahi hocam ne diyeyim bende farkında değildim, ama benim şu anki ve bundan önceki okularımda format atıp gidiyordum daha sonra öğretmenlere sorduğumda bir sorun olmadığını söylüyorlardı, hatamız varsa affola, fatih-etkilesimli-tahta-f279/mersin-fatih-projesi-eki-e-t-sistem-yed-upload-bitti-t134758.html bu konuda arkadaşlar bir imaj paylaşmışlar, isterseniz birde bu imajı deneyin. :shock:

Çözüldü.Sayın hocam Etkileşimli tahta da denetim masasına giriyoruz -Kalem ve dokunma hareketleri-en üstteki tıkı kaldırınca-Sorun ortadan kalktı.
Şimdilik bir şikayet gelmedi imajları silmekten vazgeçtim :) Çok teşekkür ederim.

sorunun çözülmesine sevindim, kendi okulumuz olmayınca incelemek denemek falan biraz zor oluyor, bende bundan sonra imajı attıktan sonra dediğiniz ayarı hemen yaparım artık. :)

tahtanın windows 7 yedekleme ile hdd ye sistem görüntüsü aldığımızda bir de clonezilla ile imaj yarattığımızda harici diskin boş kalan kısmını kullanamıyor muyuz? ona göre flash bellek veya harddisk alıcam da

svbarut' Alıntı:
tahtanın windows 7 yedekleme ile hdd ye sistem görüntüsü aldığımızda bir de clonezilla ile imaj yarattığımızda harici diskin boş kalan kısmını kullanamıyor muyuz? ona göre flash bellek veya harddisk alıcam da
kullanabilirsiniz hocam.

vestel imageı gibi image oluşturmaya çalışıyorum.image alma aşamasında expert uzman kullanıcı modunu seçiyorum.ama sonraki aşamada recovery iso zip seçeneğini seçeceğim menü gelmiyor.resimdeki ilk üç satırın bulunduğu menü geliyor.beginner ve expert kullanıcısında aynı,ikisini de denedim.sebebi ne olabilir?acil :oops:

Ekli dosyalar

• recovery_iso_zip.JPG
    recovery_iso_zip.JPG
    50.4 KB · Görüntüleme: 1,003
svbarut' Alıntı:
vestel imageı gibi image oluşturmaya çalışıyorum.image alma aşamasında expert uzman kullanıcı modunu seçiyorum.ama sonraki aşamada recovery iso zip seçeneğini seçeceğim menü gelmiyor.neden olabilir?acil :oops:

hocam imajı ilk alırken resmini verdiğiniz ekrandan savedisk yaptıktan sonra yedeği hariciye kaydediyor.
ondan sonra sanki tekrar imaj alacakmışsınız gibi verdiğiniz resimdeki ekrana kadar gelip bu sefer savediski seçmeyip recovery iso-zip seçeneğinden devam edeceksiniz.

yani flaşta bu image klasörü duruyorken tekrar image alma yapar gibi baştan başlıcam. peki, deniyorum şimdi, teşekkürler

hocam iso image dosyasını aynı flasha ayrı bir dosya olarak mı kaydediyor yoksa ilk oluşturulan imaj klasörünün üzerinde mi değişiklik yapıyor.şu an 32 gb lık flash ile deniyorum da sığmayacak.

svbarut' Alıntı:
hocam iso image dosyasını aynı flasha ayrı bir dosya olarak mı kaydediyor yoksa ilk oluşturulan imaj klasörünün üzerinde mi değişiklik yapıyor.şu an 32 gb lık flash ile deniyorum da sığmayacak.
flasha sığmaz yedeği hariciye al yada 64 lük flash lazım. ilk yedeğin 24 gb civarı olsa üstüne onu bide zip olarak kaydedeceksin yani 48gb cicarı bir yer tutacak.

elimde iki tane 32 GB lık flash bellek var.hazırladığım tahtanın imajını clonezilla ile aldım. vestelinki gibi otomatik başlayan imaja çevirmek istiyorum.ama bu resmin anlatımında "Yedeğimizi nereye kaydetmek istiyorsak veya yedeğimizi nerede kayıtlı ise orayı seçiyoruz." deniliyor.ben bu kısımda hangi flashımı seçmeliyim?

ya da image ın kopyasını D:\ ye de attım.oradan image ı alıp boş bir 32 GB lık flasha vestelinki gibi nasıl hazırlarım?

"vestelin hazırladığı gibi flash oluştur" anlatımında beginner modunu seçiyor, "gelişmiş clonezilla rehberi"nde ise expert modunu seçiyor. :shock:

ve ben bi türlü "recovery-iso-zip" seçeneğini seçeceğim o ekrana ulaşamıyorum."save disk" in olduğu üç satırdan oluşan menü ekrana geliyor.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    52.5 KB · Görüntüleme: 641
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri