Akıllı Tahta İmaj da sıkıntı yaşayanlar, BURAYA!

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: *Clonezilla ile alınmış Akıllı Tahta İmaj Yedeği (24 GB)*

şimdi denedim arkadaşlar gayet süper bir imaj problemsiz flasha attım sonra kurdum hiç bir problem çıkmadı çok şükür.

emeğine sağlık sağolasın :alkis:

Bende Clonezilla ile imaj aldım ve Vestel in imajı gibi yaptım flash ımı hazırladım ve 15-20 dk arası sürüyor imajı. 28 GB gibi bir boyutta. Açıkçası yükleyip paylaşmak çok zaman alır diye paylaşmadım ama paylaşan var helal olsun tebrikler. 2 yıldır 3-4 farklı okula verdim arkadaşlarıma ve sorunsuz çalışıyor. :)

Dokunmatiği çalışmayan bir tahtaya imajı yükledim, yazılımsal bi sorun olduğunu düşünerek. Ama sonuç yine aynı, dokunmatik çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

bu imaj da key.tan ya da ATAK gibi bir yazılım var mı acaba arkadaslar...Flash bellek ile açılır kapanır sistem yani

g.cetin.66' Alıntı:
şimdi denedim arkadaşlar gayet süper bir imaj problemsiz flasha attım sonra kurdum hiç bir problem çıkmadı çok şükür.

emeğine sağlık sağolasın :alkis:
sende sağol hocam.

kadelli33' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
kadelli33' Alıntı:
Hocam imajı yüklediğimizde D sürücüsü de siliniyor mu, yoksa sedece C sürücüsü mü?
d siliniyor
Paylaşımınız çok işime yaradı hocam. D sürücüsünde hocaların dökümanları oluyor genelde. Bir kaç tahtaya yükledim imajı. Tertemiz oldular. Yarın hocalarla papaz olmazsak sıkıntı yok şimdilik.
flash kullanmaya alışsınlar hocam d ye attıkları dosyaları öğrenciler bırakmaz zaten.

kadelli33' Alıntı:
Dokunmatiği çalışmayan bir tahtaya imajı yükledim, yazılımsal bi sorun olduğunu düşünerek. Ama sonuç yine aynı, dokunmatik çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?
sanırım bu konu hakkında ayrı bir konu açmışsın hocam, arkadaşlar gereki cevabı açtığın konuda vermişler.

evet bugün bende yükledim sorunsuz herşey kurulu geliyor vallahi süper.hocama teşekkür ederim.

hastasıyız dede' Alıntı:
kadelli33' Alıntı:
sanırım bu konu hakkında ayrı bir konu açmışsın hocam, arkadaşlar gereki cevabı açtığın konuda vermişler.
Evet hocam burdan cevap alamayınca konuyu açtım. Şükür hallettik dokunma işini.

kadelli33' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
kadelli33' Alıntı:
artık dokunaibliyorsun yani :mrgreen:
şaka bir yana açtığın başlığa baktım, dokunma programnı kurcalarken çalıştı yazmışsın, dokunmatik çalışmadan dokunma programını nasıl kurcaladın hocam, ayrıyetten dokunma programı nedir, touch screen mi?

Re: İmaj almada sıkıntı yaşayanlar, BURAYA!

bu konuyu açtıktan sonra imaj sorunu çözülür diye düşünmüştüm ama hala imaj başlıkları açılıyor, konu başlığını yanlış koydum herhalde, başlığı değiştireyim.

Hocam ellerine sağlık, mükemmel bir paylaşım. Şu anda senin imajını kullanıyorum, gerçi üzerinde bi kaç değişiklik yaptım kendime göre.

Senden bir ricam var; kendime göre düzenlediğim senin imajını, anlatımda belirtiğin gibi otomatik olarak (2 yes yaptıktan sonra) kuruluma geçmesi için yapılması gerekenleri detaylı şekilde açıklarmısın.

Forumda araştırdım ama bulamadım. Gelişmiş Clonezilla Rehberi başlığında geri imaj yükleme bölümü, senin yaptığın çalışma gibi otomatik yüklemiyor, seçenekleri tek tek belirtmek gerekiyor.

hastasıyız dede' Alıntı:
hocam sayfa 3 te vestelin hazırladığı gibi flash olustur diye bir pdf paylaştım, orada anlatıyor.

Biraz daha araştırma yaptım, eğer problem çıkmazsa (forumda bir arkadaş yapmış) \home\partimag\2014-02-25-13-img içindekileri kendi imajımız ile değiştirirsek olumlu sonuç alabiliriz.

Okulda denedikten sonra sonucu paylaşırım.

Re: Akıllı Tahta İmajı 24 gb 34 part

boteakif' Alıntı:
Neden acronis ben de bunu çözemiyorum. Clonezilla kullanmak çok zor değil ki! Forumda resimli kullanım kılavuzu mevcut.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/gelismis-clonezilla-rehberi-t123968.html
Neden Clonezilla diyenler için de şunu söylemek isterim ki Acronis'ten aşağı kalır yanı yok, artısı ise tüm sistemin yedeğini sorunsuz alabiliyor olması. (Windows kısmı + Pardus kısmı + diğer hdd bölümleri )

hocam akıllı tahtaya format atacam ama pardus kısmını nasıl kuracağım çünkü pc açılırken pardus ve win 7 olarak 2 seçenek çıkıyor ve win 7 yi seçiyoruz. Kısaca bu iki kısmı nasıl yapacağım

Re: Akıllı Tahta İmajı 24 gb 34 part

serkan42' Alıntı:
boteakif' Alıntı:
Neden acronis ben de bunu çözemiyorum. Clonezilla kullanmak çok zor değil ki! Forumda resimli kullanım kılavuzu mevcut.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/gelismis-clonezilla-rehberi-t123968.html
Neden Clonezilla diyenler için de şunu söylemek isterim ki Acronis'ten aşağı kalır yanı yok, artısı ise tüm sistemin yedeğini sorunsuz alabiliyor olması. (Windows kısmı + Pardus kısmı + diğer hdd bölümleri )

hocam akıllı tahtaya format atacam ama pardus kısmını nasıl kuracağım çünkü pc açılırken pardus ve win 7 olarak 2 seçenek çıkıyor ve win 7 yi seçiyoruz. Kısaca bu iki kısmı nasıl yapacağım

hocam Clonezilla illa kurarsan o hepsinin kuruyor zaten , win , pardus vs..

" 3. komut istemi yönetici olarak çalıştırılacak
4. komut satırı şu şekildedir " C:\Users\Ali>_ " komut satırına sırası ile aşağıdaki komutlar girilecek
5. cd.. enter
6. cd.. enter
7. komut satırı şu hale gelecek C:\>
8. komut istemcisi küçültülecek bilgisayarımdan flash bellek sürücüsünün ismine bakılacak(ben f olarak farzediyorum)
9. f: yazıp enter
10. cd utils enter
11. cd win32 enter
12. makeboot yazıp entere basıyoruz
13. bir uyarı çıkıyor tekrar enter
flash ınız kullanmaya hazır. "

hocam bu kısım flash belleği boot etmek için yeterli mi? ben temiz bir tahtanın win 7 de sistem görüntüsü alıp bu yöntemle o sistem görüntüsünü flaşa atıp başka tahtalara kurabilir miyim acaba?

hastasıyız dede' Alıntı:
kadelli33' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
kadelli33' Alıntı:
artık dokunaibliyorsun yani :mrgreen:
şaka bir yana açtığın başlığa baktım, dokunma programnı kurcalarken çalıştı yazmışsın, dokunmatik çalışmadan dokunma programını nasıl kurcaladın hocam, ayrıyetten dokunma programı nedir, touch screen mi?
Mause yardımıyla touch screen'den halletmiştim hocam. Bu arada imajın ilaç gibi geldi. Tekrardan teşekkürler.

hocam ben de vestelin imajı gibi yapmaya çalıştım ancak ne iso ne de zip olarak hazırlayamadım. yaptığım imajı gösteriyorum, oluşturmaya başlıyor sonra hata oluşuyor. şu anda yaptığım imajı manuel yüklüyorum. vestelin ki gibi olsa süper olacak. hata neden kaynajklanıyor olabilir.?

temiz bir tahtanın sistem görüntüsü alıp flash ile başka tahtalara kurabilmenin yolunu anlatacak var mı acaba?
birçok başlığa baktım. flash belleği boot etmede farklı anlatımlar var.
win 7 kurulu tahtalarda sistem görüntüsü alma ve kurtarma ile image yüklenemez mi.bunu deneyen var mı ?neden forumda bu kadar acronis ve clonozella konuşuluyor anlamadım.

denizlerb' Alıntı:
hocam ben de vestelin imajı gibi yapmaya çalıştım ancak ne iso ne de zip olarak hazırlayamadım. yaptığım imajı gösteriyorum, oluşturmaya başlıyor sonra hata oluşuyor. şu anda yaptığım imajı manuel yüklüyorum. vestelin ki gibi olsa süper olacak. hata neden kaynajklanıyor olabilir.?
kendi soruma cevap vereyim. sanırım iso yu kaydetmek istediğim harici diskin fat32 olmasından hata veriyor. malum fat32 4 gb dan büyük dosyaları desteklemez. hariciyi ntfs e çevirip tekrar denemek lazım.

ByHiDO' Alıntı:
Hocam partlarda sıkıntı mı var hiçbir partı indiremiyorum ? :eek:
hocam partlarda sıkıntı yok ta bu aralar yanndex disk te sıkıntı var sanki yandex diskte indir butonuna tıklayınca işlem yapmıyor öyle bekliyor, indir butonundan değilde dosyyanın üstüne tıkladıktan sonra indir derseniz indirmesi lazım.

svbarut' Alıntı:
temiz bir tahtanın sistem görüntüsü alıp flash ile başka tahtalara kurabilmenin yolunu anlatacak var mı acaba?
birçok başlığa baktım. flash belleği boot etmede farklı anlatımlar var.
win 7 kurulu tahtalarda sistem görüntüsü alma ve kurtarma ile image yüklenemez mi.bunu deneyen var mı ?neden forumda bu kadar acronis ve clonozella konuşuluyor anlamadım.
clone zilla sorunsuz çalışıyor ve imaj yüklediğin bilgisayarda ne bir kasıntı ne bir problem çıkmıyor ve çok hızlı

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri