Akıllı Tahta İmaj da sıkıntı yaşayanlar, BURAYA!

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: *Clonezilla ile alınmış Akıllı Tahta İmaj Yedeği (24 GB)*

aramada gelişmiş clonezilla diye arat hocam ... resimli kaynak bulursun sitede

Elline sağlık... Son dönem bu forumdaki en iyi konu..

Arkadaşlar paylaştığım imajı kullanarak bundan sonraki imaj işlemlerini rahatlıkla halledebilirsiniz, ancak imaj almayı öğrenmek istiyorum diyorsanız clonezilla rehberini ve vestelin imajı gibi imaj almayı paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• Gelişmiş Clonezilla Rehberi.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 232
  • vestelin hazırladığı gibi_flash_olustur.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 246

Çok faydalı çalışma teşekkürler :+1:

hastasıyız dede' Alıntı:
Arkadaşlar paylaştığım imajı kullanarak bundan sonraki imaj işlemlerini rahatlıkla halledebilirsiniz, ancak imaj almayı öğrenmek istiyorum diyorsanız clonezilla rehberini ve vestelin imajı gibi imaj almayı paylaşıyorum.
Gelişmiş clonezilla rehberi imzamda.

kalelibilişim' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Gelişmiş clonezilla rehberi imzamda.
telif hakkı bedelimi stiyorsun hocam, nedir?

Yok yok öyle düşünmeyin. İlgili konu hakkında yardıma ihtiyacı olanlar konu altından sorabilsinler diye yazdım.
Yukarıda "clonezilla ile kendi imajımızı nasıl alabiliriz" diye sorulmuş. "gelişmiş clonezilla diye arat" diye cevap verilmiş. O açıdan...

hocam 3 soru sormak istiyorum

1) Flash belleği boot ederken fat veya ntfs seçmenin farkı var mı ..Clonezilla ile fat mı seçtiniz ntfs mi?
2) İmaj alırken sadece 146 Gb lık C kısmını mı seçtiniz?
3) Bir imaj alma ne kadar sürüyor.... Ben imaj aldığımda 2 saati geçiyor sizdede aynı mı?
cevaplar için teşekkürler

kalelibilişim' Alıntı:
Yok yok öyle düşünmeyin. İlgili konu hakkında yardıma ihtiyacı olanlar konu altından sorabilsinler diye yazdım.
Yukarıda "clonezilla ile kendi imajımızı nasıl alabiliriz" diye sorulmuş. "gelişmiş clonezilla diye arat" diye cevap verilmiş. O açıdan...
emeklerin için teşekkürler hocam clonezillayı öğrenmemde senin büyük payın var.
vizon tele geldi aklıma :
vıy o nedir?
hangsi
o kuştur nedir?
evet kuş sayın başkanım
e o ecevitin kuşudur
yok yaw o benim kendi kuşumdur
emin çabuk sil o kuşu
ya silmem latif abi o benim imzamdır
iso veysi silin o kuşu
sıkıysa sen sil sırma saç, ihaleci zimmetçi...
:mrgreen:

marcel' Alıntı:

1) Flash belleği boot ederken fat veya ntfs seçmenin farkı var mı ..Clonezilla ile fat mı seçtiniz ntfs mi?
3) Bir imaj alma ne kadar sürüyor.... Ben imaj aldığımda 2 saati geçiyor sizdede aynı mı?
1. flash fat32 olacak (nedenini @kalelibilişim hocamıza sorabilirsin işin uzmaı o)
2. tüm sistemin imajı o yüzden boyutu 24 gb sadece c olsaydı 8gb yer tutardı
3. 30 dk

hastasıyız dede' Alıntı:
marcel' Alıntı:

1. flash fat32 olacak (nedenini @kalelibilişim hocamıza sorabilirsin işin uzmaı o)
2. tüm sistemin imajı o yüzden boyutu 24 gb sadece c olsaydı 8gb yer tutardı
3. 30 dk

peki imaj sırasında hatamız nerede acaba? sadece c ve 9 gb lık alanı seçtim imaj alma başlattım 3 saat oldu hala bitmedi ... Bir yerde yanlış yapıyorum sanırım ... Gelişmiş Clonezilla rehberine uygun hareket ediyorum ama ...

Sizden Ricam bu işi resim çekip adım adım anlatırmısınız veya gelişmiş Clonezilla içindeki resimlerde anlatırmısınız... Sistemin tamamınıda alsam çok uzun sürüyor hala bitmedi bir tanesi mesela .... bir adımı yanlış yapıyorum sanırım

hocam clonezilla rehberi yanlış hatırlamıyorsam tüm sistemin yedeğini anlatıyor sadece c yi imaj alırsanız menüler ve işlemler değişecektir, muhtemelen o kısımda hata yapıyor olabilirsiniz, ben resimlerle anlatsamda paylaştığım 2 belgeden(clonezilla rehberi, vestel gibi flash oluştur) farklı birşey anlatmayacağım. dediğim gibi clonezillanın uzmanı @kalelibilişim hocamız onunla iletişime geçerseniz o benden daha iyi yardım edecektir.

aslında siz yaptığınız işlemleri adım adım yazarsanızz hatanız daha kolay ortaya çıkacaktır.

hastasıyız dede' Alıntı:
aslında siz yaptığınız işlemleri adım adım yazarsanızz hatanız daha kolay ortaya çıkacaktır.

bu aşamaya kadar her şey aynı zaten sanırım... burda save disk derssek sistemin tamamını , saveparts dersek istediğimiz kısmın yedeğini alıyor

save disk derssek seçip ileri diyorum devam ediyorum imaj alma 4 saat sürüyor en az

saveparts deyip devam edince , c ve 9 gb lık alanı seçip imajını alınca oda 3 saat sürüyor

sadece C seçilip devam ettirilirse farklı seçenekler sunuyor zaten

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    43.1 KB · Görüntüleme: 803

@marcel hatlar karıştı galiba ben imaj yükleme için 30dk dedim, sen imaj almadan bahsediyorsun imaj alırken bende 2-3 saat bekledim ve hatta aldığım imajı zipe dönüştürmek içinde 2-3 saat daha ve ardından bu zip dosyasını flasha aktarmak için 2-3 saat daha!

Re: Akıllı Tahta İmajı 24 gb 34 part

elrond' Alıntı:
faz 1 bunlar...yine de saolasın

ikinci faz olanların fazlası nedir? yada alamet-i farikası nedir?

ahmetfx' Alıntı:
Arkadaşlar sizce imajı paylaşmaya/indirmeye gerek var mı? Yani ben olsam (ki öyle yaptım) bir tahtaya her şeyi kurdum sonra Acronis ile imajını aldım. Yani bence o kadar GB'ı indirmeye gerek yok. Yine de paylaşım için teşekkürler.

Acronisi flashtanmı kullanıyosunuz?

Re: Akıllı Tahta İmajı 24 gb 34 part

bahhele' Alıntı:
elrond' Alıntı:
faz 1 bunlar...yine de saolasın

ikinci faz olanların fazlası nedir? yada alamet-i farikası nedir?

ahmetfx' Alıntı:
Arkadaşlar sizce imajı paylaşmaya/indirmeye gerek var mı? Yani ben olsam (ki öyle yaptım) bir tahtaya her şeyi kurdum sonra Acronis ile imajını aldım. Yani bence o kadar GB'ı indirmeye gerek yok. Yine de paylaşım için teşekkürler.

Acronisi flashtanmı kullanıyosunuz?

2. faz olanlarda win 8 var. dış çerçeveleri gri renkli. donanımsal değişiklikler de var.

Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim.
Aklıma takılan bi kısım var. Bu paylaştığınız imajı yükleme sırasında part seçme gibi bi durum var mı?
İlk defa akıllı tahtayla tanışıyorum da.

part seçme yok hocam iki evet ile imajı başlatıyorsun yarım saatte tüm sistemi(win re, pardus, c, d) yeniliyorsun.

CLONEZİLLA YERİNE,
HIRENS BOOT USB İLE ( İÇERİĞİNDEKİ ACRONİS İLE ) YEDEK ALSAM
WİN XP DEN TUTUN DA WİN 8.1 DAHİL HİÇBİR SORUN YAŞAMADIM. AMA ALDIĞIM İMAJLARIN TİB DOSYASI BOYUTLARI HİÇ BİR ZAMAN 5 GB AŞMADI. SÜRE EN FAZLA ( İMAJ ALMA ) BİLGİSAYARINA GÖRE 20-25 DK GEÇMEDİ.
AMA ŞİMDİKİ BOYUT ÇOK YÜKSEK.
SİZCE 40-50 GB lık BİR BOYUTU DESTEKLEMEZMİ?
TEK KORKUM BU.

BİRDE NEDEN CLONEZİLLA? ÇOK FAZLA SEÇENEKLİ VEYA ÇOK KARIŞIK DEĞİLMİ?

Hocam imajı yüklediğimizde D sürücüsü de siliniyor mu, yoksa sedece C sürücüsü mü?

GRİNGO' Alıntı:
CLONEZİLLA YERİNE,
HIRENS BOOT USB İLE ( İÇERİĞİNDEKİ ACRONİS İLE ) YEDEK ALSAM
WİN XP DEN TUTUN DA WİN 8.1 DAHİL HİÇBİR SORUN YAŞAMADIM. AMA ALDIĞIM İMAJLARIN TİB DOSYASI BOYUTLARI HİÇ BİR ZAMAN 5 GB AŞMADI. SÜRE EN FAZLA ( İMAJ ALMA ) BİLGİSAYARINA GÖRE 20-25 DK GEÇMEDİ.
AMA ŞİMDİKİ BOYUT ÇOK YÜKSEK.
SİZCE 40-50 GB lık BİR BOYUTU DESTEKLEMEZMİ?
TEK KORKUM BU.

BİRDE NEDEN CLONEZİLLA? ÇOK FAZLA SEÇENEKLİ VEYA ÇOK KARIŞIK DEĞİLMİ?
2 evet ile imajı başlatmak varya! :)

hastasıyız dede' Alıntı:
kadelli33' Alıntı:
Hocam imajı yüklediğimizde D sürücüsü de siliniyor mu, yoksa sedece C sürücüsü mü?
d siliniyor
Paylaşımınız çok işime yaradı hocam. D sürücüsünde hocaların dökümanları oluyor genelde. Bir kaç tahtaya yükledim imajı. Tertemiz oldular. Yarın hocalarla papaz olmazsak sıkıntı yok şimdilik.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri