2.Faz W8.1 imaji Administrator Açık :) upload bitti

Kodla Büyü
adem hocam şifre adında gizli derken biraz şifreli olmuş:))
şifre nedir tam olarak zahmet olmazsa gönderebilirmisiniz özelden :)?

ao1983' Alıntı:
.tib uzantılı imaj dosyasının adında gizli :)
tam hatırlamıyorum ama şöyle örnek vereyim :
2faz_imaj__parolaşifre__.tib en sonda yazıyodu " kmjnkmjn " olabilir emin değilim :D

ademola' Alıntı:
ao1983' Alıntı:
.tib uzantılı imaj dosyasının adında gizli :)
tam hatırlamıyorum ama şöyle örnek vereyim :
2faz_imaj__parolaşifre__.tib en sonda yazıyodu " kmjnkmjn " olabilir emin değilim :D
tamamdır hocam teşekkür ederim. deniycem yarın bir sorun çıkarsa sizi yine rahatsız edicem sanırım :)

hocam yükledim bugün imajı sıkıntı çıkmadı yüklenirken yalnız tek sıkıntı dokunmatik çok hassaslaştı dokunmadan tepki verir ordu kalibre ettim birkaç defa ama aynı sıkıntı devam ediyordu sizde dokunmatik sağlıklı çalışıyor muydu? veya bu problemi nasıl çözebiliriz sorunun çözümünde herhangi bir fikriniz varsa paylaşabilirsiniz çok sevinirim..

hocamdokunmatiğin sağlıklı çalışması ortam şartlarıyla alakalı bence, sıcak soğuk güneşli aydınlık karanlık ortam etkiliyor çünkü dokunmatikler optik sensör biliyorsunuz ne görürse ona göre tepki veriyor. çerçeve tozlanınca vs düzgün çalışmıyor biliyorsunuz, ekranın dört köşesini temizleyin bence toz zerre kalmasın sensörlerin önünde

Hocam office programı (Libre) kurulu mu sadece viewer mı var?

libre var var, ben ekstradan office viewer yukledim, evde sunum hazırlayan hocalar düzgün göremiyormuş office dosyalarını.
hiç bişey silmedim

win 8 ve 8.1 de kullandığım ekran dokunmatik driveri ektedir arkadaşlar

faz 1 e win 8 atarken sürekli lazım oluyor. dokunmatiği çalıştırmıyor bu driveri netten bulup arşivime eklemiştim

Ekli dosyalar

• vestel_smartboard_win_7_8_32_64_driver.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 143
g.cetin.66' Alıntı:
win 8 ve 8.1 de kullandığım ekran dokunmatik driveri ektedir arkadaşlar

faz 1 e win 8 atarken sürekli lazım oluyor. dokunmatiği çalıştırmıyor bu driveri netten bulup arşivime eklemiştim

çok teşekkür ederiz. ben bulamamıştım bunu

ademola' Alıntı:
hocamdokunmatiğin sağlıklı çalışması ortam şartlarıyla alakalı bence, sıcak soğuk güneşli aydınlık karanlık ortam etkiliyor çünkü dokunmatikler optik sensör biliyorsunuz ne görürse ona göre tepki veriyor. çerçeve tozlanınca vs düzgün çalışmıyor biliyorsunuz, ekranın dört köşesini temizleyin bence toz zerre kalmasın sensörlerin önünde
tamam hocam dediklerinizi uygulayayım teşekkür ederim.

hacı saol ya..
Peki bizim tahtaların bi kaçında işlt. sis yüklü değil, bozuk..
Elemanlar(vestel) benim olmasığım hafta gelip gitmişler..
Ben onlardan habersiz/izinsiz yüklesem sorun olurmu..

Evet ya da hayır her halukarda yüklüycemde.. :mrgreen:

orjinal imaj attığınız için anlamazlar bile :)
yalnız resmi kabul yapıldı mı yapılmadıysa onlar yine kabulden önce gelip hepsini çalışır hale getirecekler.

adem hocammmm partları açarken cilt hatası sorunu yaşadım. sonrasında bozuk dosyaları koru dedim çıkardım ama kurulum esnasında " recover operation failed" hatası alıp duruyorum. zahmet olmazsa yardımınızı talep ediyorum

sozdemir47' Alıntı:
adem hocammmm partları açarken cilt hatası sorunu yaşadım. sonrasında bozuk dosyaları koru dedim çıkardım ama kurulum esnasında " recover operation failed" hatası alıp duruyorum. zahmet olmazsa yardımınızı talep ediyorum

Hocam ben indirdim, sıkıntı olmadı..
Muhtemelen internetinizde sıkıntı olmuştur, muhtemelen tekrar indirmeniz gerek..

sozdemir47' Alıntı:

herhangi bir part bozuk inerse; dosyayı winrar ile aç, araçlar menüsünden "arşivi onar" de kısayolu " Alt+R "

konunun başında yazmıştım, internet bağlantısındaki paket kayıplarından dolayı olabiliyor böyle şeyler...

Adem hocam bizim okula akıllı tahtalar yeni geldi. (A10 İşlemcili) Daha komisyon teslimi almadık.
1. Sizin imajı yüklesem sorun çıkarırlar mı?
2. Acronis 2015 i bilgisayarımdan USB belleğe bootable olarak kursam ve sizin imajı da harici harddiskten (2 TB) göstererek tahtaya yüklesem olur mu?

zul06' Alıntı:
Adem hocam bizim okula akıllı tahtalar yeni geldi. (A10 İşlemcili) Daha komisyon teslimi almadık.
1. Sizin imajı yüklesem sorun çıkarırlar mı?
2. Acronis 2015 i bilgisayarımdan USB belleğe bootable olarak kursam ve sizin imajı da harici harddiskten (2 TB) göstererek tahtaya yüklesem olur mu?
hiç bir sorun çıkmaz hocam,
benim verdiğim imajı indirin acronis vs hepsi usbden çalışacak şekilde ayarlı 32gb flash yada hdd farketmez.

bahhele' Alıntı:
tek Admin kullanıcılıyıda yapar birileri inşş.. :)
admin açık isteyen siler et kullanıcıyı tek admin kalır. ama tavsiye etmem zira admin tahtaya herkes program kurar daha fazla virüs bulaşır vs.
ayrıca tahtalar uzaktan yönetime açık yapıda fiber internet geldiğinde adamlar ankardan imaj atabilecek tahtalara, program yukleyip silebilecekler vs....

Merhaba,
Faz2 imaj için Clonezilla dan vazgeçip Ademola Hocamın ACRONIŞ ile yaptığı çalışmaya karar verdim.
fatih-etkilesimli-tahta-f279/2-faz-w8-1-imaji-administrator-acik-upload-bitti-t137265.html
Ve daha kolay geldi bana... Daha önce Acroniş kullanan biri olarak belkide kolay geldi. Bütün partları indirdim, zip doşyalarını açarak UŞB HDD ye yükledim, ön denemeleri yaptım ve çalışıyor. Pazarteşi okula gittiğimde Image kurup deneyeceğim(48 tahta beni bekliyor). (Not: Ağdan çoklu kurmak şart değil, UŞB ile kurmak tek tek bana yeterli, yeterki problemşiz olşun). Şizce iyi yaptım mı Acroniş de karar kılmaya. Çünkü okuduklarımdan bazı tahtalara imaj atıldığında acroniş ile 2,3 günde bozulmalardan bahşediy rdu forumdaki arkadaşlar. Bu doğrumu peki? Problemi acroniş imajımı çıkarıyorki? Yorumlarınız, tecrübeleriniz çok önemli, yanlış karar verip problem yaşamak iştemediğim gibi bu yorumlar herkeşe ışık tutacaktır eminim...
Adana' dan Şelam ve şaygılar...

acronis yada clonezilla kullanmanız windows sağlığı yönünden farketmez, ikiside kopyala yapıştır aracı sonuçta, hangisi kolay pratikse onu kullanın, ben yıllardır acronis kullandığım için onu tercih ediyorum.

Merhaba Ademola hocam,

Bugün acronis imajını okulda birkaç tahtaya kurdum ve gayet güzel çalışıyor(full olanı). Tüm Hdd yi değilde sadece C partitionu kursam(hem D deki öğretmenlerin çalışmaları silinmez,hem çok daha kısa sürer.) olurmu. Daha doğrusu olacağını biliyorumda, okulda çok uğraşmak istemedim, yarın deneyeceğim. Rica etsem kısaca yapılması gerekenleri anlatabilirmisiniz madde madde.....
Not: Endişem şu ki; daha önceki yıllarda Acronis imaj kurarken sadece C kısmını recover yaptığımda C kısmını aktif Partition olarak görmüyor ve sistem boot etmiyordu(Hdd imaj atınca sorun olmuyordu).
Şimdiden teşekkür ederim....
Ek olarak, deepfreez tarzı bir program kurmaya sizce gerek varmı? ( Bu durumda deepFreezde yükleyip imajı baştan almam gerekecek, uğraşmaya gerek varmı sizce, bize işletme kolaylığı saşğlarmı deepfreez?)

Adana'dan saygılar...

hocam dediğiniz gibi sadece c yi atabilirsiniz. 2.fazda diskler gpt yapısında uefi kurulum oluğundan aktif part derdi yok. kaldıki acronisin bu versiyonunda (2014) son aşamada diskin primary activ ne olduğunu görebiliyor ve değiştirebiliyoruz..

deep freez bana kolaylıktan çok zorluk çıkardığı için kullanmıyorum. ayrıca deepfreeze kurulu iken imaj alıp atınca sıkıntı çıkıyor.

Teşekkür ederim Ademola Hocam,

Dediğiniz gibi bundan şonra şadece C partition u imaj atacağım. Deepfreez den de vazgeçtim, bozuldukça imaj atmak şanırım daha iyi....

Şaygılar...

Şon bir şorum olacak....
UŞB flah yada HDD almayı düşünüyorum. Şonuçta Faz 2 tahtalar UŞB 3.0. Image atarken en hızlı hangi ürünle atarız(Hdd mi, Flahşh mı? Hangişi daha güvenli ve kullanışlı şizce. Tavşiye olarak naşıl yapmayı önerirşiniz. Yada imaj doşyalarını D ye kopyalaşak, şonuçta ŞŞD olduğundan çok daha hızlı C ye imaj atılmazmı????)

Geri