2.Faz W8.1 imaji Administrator Açık :) upload bitti

Kodla Büyü
ergunalp' Alıntı:
Şon bir şorum olacak....
UŞB flah yada HDD almayı düşünüyorum. Şonuçta Faz 2 tahtalar UŞB 3.0. Image atarken en hızlı hangi ürünle atarız(Hdd mi, Flahşh mı? Hangişi daha güvenli ve kullanışlı şizce. Tavşiye olarak naşıl yapmayı önerirşiniz. Yada imaj doşyalarını D ye kopyalaşak, şonuçta ŞŞD olduğundan çok daha hızlı C ye imaj atılmazmı????)

sadece c ye imaj atacağınız için d ye kopyalamak çok mantıklı. ama hiç açılmayan arızalı arızalı diskler için full disk imajı almak isterseniz usb3.0 sandisk extreem 32gb flashı tavsiye ederim 100mb yazma 180mb okumaz hızı var. usb hdd daha ekonomik bir çözüm olur tabi. sıradan usb belleklerden daha hızlıdır hdd.

Merhaba arkadaşlar,
win 8 (faz2) için imajlardan faydalanıyorum, emeklerinize teşekkür ederim. Yalnız öğrenciler çok gerekşiz filmler, programlar yüklüyorlar ve öğretmenlerden deepfreez tarzı program işteyenler var. Biraz araştırdım win 8 için deepfreez uyumşuzluklarından bahşediliyor, tavşiyeniz, öneriniz önemli, uyumlu deepfreez naşıl temin edebilirim, yada tecrube etmiş arkadaşlar varşa çözümlerininzi rica edebilirmiyim. Deepfreez benimde kafama yatıyor, şanırım şınıflarda oldukça faydalı olur C kışmını koruyup temiz tutmak....
Teşekkürler...

ergunalp' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
win 8 (faz2) için imajlardan faydalanıyorum, emeklerinize teşekkür ederim. Yalnız öğrenciler çok gerekşiz filmler, programlar yüklüyorlar ve öğretmenlerden deepfreez tarzı program işteyenler var. Biraz araştırdım win 8 için deepfreez uyumşuzluklarından bahşediliyor, tavşiyeniz, öneriniz önemli, uyumlu deepfreez naşıl temin edebilirim, yada tecrube etmiş arkadaşlar varşa çözümlerininzi rica edebilirmiyim. Deepfreez benimde kafama yatıyor, şanırım şınıflarda oldukça faydalı olur C kışmını koruyup temiz tutmak....
Teşekkürler...
ben kullanmadım ama arkadaşlar en çok bunu kullanıyor ve tavsiye ediyor.
http://www.toolwiz.com/en/products/toolwiz-time-freeze/

ergunalp' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Teşekkürler...
Forumda bir süre öne Deep Freeze 8 Enterprise sürümü yayınlanmıştı. Windows 8 uyumlu olduğu söylenmişti. O sürümü bir inceeyebilirsiniz.
Bu sürüm ile kendi deepfreeze kurulumunuzu oluşturup, kurabiliyorsunuz. Oluşturacağınız kurulumda saatin orada simgeyi göstermeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

ademola' Alıntı:
ergunalp' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Teşekkürler...
ben kullanmadım ama arkadaşlar en çok bunu kullanıyor ve tavsiye ediyor.
http://www.toolwiz.com/en/products/toolwiz-time-freeze/

toolwiz-time-freeze programını Faz2(win8) için kullanan varmı arkadaşlar? Ademola Hocamızın image ına TimeFreeze programınıda eklemek istiyorum(Kimi aktifken, kimi pasifken, kimide kurmadan bir klasöre copy yapıp image dan sonra her makineye kur,... diye bilgi veriyor). Tecrübe eden arkadaşlar varsa bu konu önemli. Ve Freez programı akıllı tahtalarda bencede olması işi bayağı kolaylaştıracak gibi...
Aslında Ademola hocamız bir freeze programınıda içeren yeni versiyon bir IMAGE hazırlasa ne güzel olurdu :) Rica etsek yorarmıyız acaba???

hocam imaj almak değilde imajı yuklemek dert 5gün sürüyo :D acronis ile kendi imajınızı alın lütfen :) ben il de fatih eğitmeniyim elimin altında tahta yok maalesef, deneme yanılma imkanım yok.

Merhaba arkadaşlar,
Bugün Faz2 cihazın(SSD hdd) D kısmına acronis image nı kopyaladım ve C kısmına D den imaj attım.(USB acronis Boot ile açıp imagı D den C ye partition kurdum). SSD Hdd sonuçta ve çok hızlı olmasını beklerken, 8 dakika kadar sürdü sadece partition olmasına rağmen ve bu süre yavaş. İşlem bittiğinde cihaz açılmayıp REPAIR diyerek onarmaya geçti fakat cihaz açmadı.
Sonra USB Hdd den ımage atayım dedim aynı şeyleri görünce image işlemini durdurdum. Sonra herzaman yaptığım USB hdd den açıp C kısmına partition imagı atmak istediğimde hedef partition C olarak gösteremedim(C pasifti yada uçmuştu, D görünüyordu, ama C kısmı hiç yoktu.)
Sanırım HDD partları iyice karıştı ve baştan düzenlemek gerekecek.

Sorum şu: Amacım D den hızlı şekilde C ye part imagı atmaktı ama Usb açılış ile açtıktan sonra D den C ye parttition image atamadım(atılamıyormu, yoksa başka bir şeymi var bilmediğim) Ama USB açılış ile açıp yine USB den C ye partition image atmada sorun olmuyor...
Yada başka bir öneriniz...

hocam dediğiniz gibi bi karışıklık olmuş galiba yoksa dediğiniz gibi d den cye imaj yüklenebilir yıllardır böyle yapıyoruz.. yalnız sürücü harfleri sizi aldatmasın.. o ortamda harfler değişir karısır hdd part adı yada büyüklüğüne dikkat ederek doru partition u bulmaya çalışın. sürücülere isim verirseniz işiniz kolaylaşır c ye win8 d ye yedek gibi isim verin.

ergunalp' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Bugün Faz2 cihazın(SSD hdd) D kısmına acronis image nı kopyaladım ve C kısmına D den imaj attım.(USB acronis Boot ile açıp imagı D den C ye partition kurdum). SSD Hdd sonuçta ve çok hızlı olmasını beklerken, 8 dakika kadar sürdü sadece partition olmasına rağmen ve bu süre yavaş. İşlem bittiğinde cihaz açılmayıp REPAIR diyerek onarmaya geçti fakat cihaz açmadı.
Sonra USB Hdd den ımage atayım dedim aynı şeyleri görünce image işlemini durdurdum. Sonra herzaman yaptığım USB hdd den açıp C kısmına partition imagı atmak istediğimde hedef partition C olarak gösteremedim(C pasifti yada uçmuştu, D görünüyordu, ama C kısmı hiç yoktu.)
Sanırım HDD partları iyice karıştı ve baştan düzenlemek gerekecek.

Sorum şu: Amacım D den hızlı şekilde C ye part imagı atmaktı ama Usb açılış ile açtıktan sonra D den C ye parttition image atamadım(atılamıyormu, yoksa başka bir şeymi var bilmediğim) Ama USB açılış ile açıp yine USB den C ye partition image atmada sorun olmuyor...
Yada başka bir öneriniz...

Merhaba tekrar,
Son tecrübelerim;
1) D den C ye imaj atılıyor ama part seçerken sadece C değil, C ile beraber 300MB lık Windows Re denen kısmıda seçmek gerekiyormuş....
2) SSD hdd olmasına rağmen hız hiç değişmiyor, hız açısından bir avantaj yok yani D den C ye imaj atmanın...
Teşekkürler....

ademola hocam ben de bu imajı bazı akıllı tahtalara USB Flash Disk'ten attım. Gayet güzel çalışıyor. Allah razı olsun. Fakat bir sorum var.

Windows açıldığında 360 Security programı Admin şifresi istiyor. Bunun sebebi nedir? Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Çünkü kullanacak öğretmenler meseleyi bilmedikleri için kafaları karışabilir. Bunu düzeltebilirsem iyi olacak.

total 360 admin haklarıyla çalışmak istiyor. (sistem dosyalarına erişmek için sanırım) diğer antivirüslerde böyle bir sıkıntı yok aslında.
otomatik açılan etkullanıcı user oldugundan böyle bir sıkıntı var haklısınız..
çözüm total360 ı silmek yada admin ile oturum açmak.

ben okulda olmadığımdan bilemiyorum hangisi verimli ama avast kuranlar çoğunlukta sanırım. usb disk secruty yeterli bana kalsa :)

Adem Hocam cloud.mail.ru dan meb hattı indirme yaptırmıyor rica etsem yandexe atabilir misiniz? 100mb internetle daha hızlı indiriliyor. Bir de netsupport şifresini 751124@meb.k12.tr adresine gönderebilirseniz memnun olurum. Eğer isterseniz size 200 gb lık yandex alanım işinizi görürse şifresini verebilirim.

yardım edebilecek varmı
32 gblık flasha burdaki imajı yükledim.Anlatıldığı gibi ama bootlamadı , tahtaya denediğimde olmuyor .Başka nasıl flashtan çalıştırabilirim?

tib uzantılı 20 küsür gb lık imajı indirdim ama flasha atıp çalıştıramadım.Adem hocanın dediği açıklamalara göre yaptım.Acronis yazan yeri açıyorum recovery yazan yerdenmi yapılacak acaba ..Şu seminer dönemini boşa geçirmeseydim tahtaların düzenini sağlasaydım içim rahat edecekti.Of ne saçmalıyorum ben .Kimse yardım etmeyecekki çünkü bende kimseye yardım etmiyorum

esmed' Alıntı:
yardım edebilecek varmı
32 gblık flasha burdaki imajı yükledim.Anlatıldığı gibi ama bootlamadı , tahtaya denediğimde olmuyor .Başka nasıl flashtan çalıştırabilirim?

tib uzantılı 20 küsür gb lık imajı indirdim ama flasha atıp çalıştıramadım.Adem hocanın dediği açıklamalara göre yaptım.Acronis yazan yeri açıyorum recovery yazan yerdenmi yapılacak acaba ..Şu seminer dönemini boşa geçirmeseydim tahtaların düzenini sağlasaydım içim rahat edecekti.Of ne saçmalıyorum ben .Kimse yardım etmeyecekki çünkü bende kimseye yardım etmiyorum
bootlamadı diyorsunuz ama acronis i çalıştırmışsınız sanırım. evet recovery bölümünden devam edeceksiniz browse diyip usb ye attıgınız 20gb lık imajı göstereceksiniz. acronis kullanımı ile ilgili internette bolca döküman var.

öncelikle flashı hazırlayın multiboot menü gelsin. emin olduktan sonra diğer dosyaları kopyalarsınız

filolog68' Alıntı:
Adem Hocam cloud.mail.ru dan meb hattı indirme yaptırmıyor rica etsem yandexe atabilir misiniz? 100mb internetle daha hızlı indiriliyor. Bir de netsupport şifresini 751124@meb.k12.tr adresine gönderebilirseniz memnun olurum. Eğer isterseniz size 200 gb lık yandex alanım işinizi görürse şifresini verebilirim.

hocam tam tersi kocaelide meb hattı ile yandex den indiremiyoruz cloud.mail.ru dan indiriyoruz. ama isterseniz yandex e yuklenmiş bir çalışma var. yalnız benim değil alıntıdır.

Faz 1 ve faz 2 dağıtılan etkileşimli tahtaların tamamında çalışan Etkileşimli tahta imajı aşağıdaki bağlantıda paylaşılmıştır.
İmaj win 8 işletim sistemi olup starboard, antropi, mimio gibi tahta yazılımlarını da içermektedir. Telif hakkı ile ilgili sorunu oluşturacağını düşündüğünüz programları kaldırabilirsiniz.
Açıklamalar
1. İmaj yükleme işlemlerinden sonra Pardus sanal makinasının çalışması için faz 2 tahtaların d sürücüsünde olan "FatihPardus.vdi" dosyasının C dizinindeki "FatihPardus" klasörüne kaydedilmesi gerekmektedir.
2. İmaj içerisinde ATAK programıda bulunmaktadır. Faz 2 tahtaya yüklediğinizde atak programı çalışır. Verdiğim linkteki atak flaş hazırla dosyası aracılığıyla atak kaldırma diski oluşturup kaldırabilirsiniz veya kullanmaya devam edersiniz seçenek sizin. Faz 1 tahtalarda atak direk çalışmayacaktır. Faz 1 tahtada İmaj yüklemeden önce diski sıfırlarsanız atak direk çalışacaktır.

Link: https://yadi.sk/d/9ADqHLuSgWdvA

multi boot menü geliyor hocam çok sağolun paylaşımlarınız için Allah razı olsun niye hemen kızıyorsunuz internetten videoya bakarak ben bişey yapamıyorumki .Multiboot menüden ne seçeceğim acronis yazan 4 tü galiba onu seçtim backup ve recovery yazan yere kadar geldim ondan sonra disk lerimi yoksa başka bişeymi seçecğim onu anlamadım neyse boşverin değmez bana anlatmaya

adem hocam en sonunda yükledim sağolun.Bir sorm daha olacak
Tahtada ne yüklü pek bakmamıştım açıkçası ve bizim tahtaların hepsi virüslü.Şimdi sizin paylaşımı yükleyinde windows 8.1 etkinleştirilmedi yazıyor.Acaba bu sorun olurmu 1 ay sonra sürekli etkinleştirmi çıkıcak.Yani orjinalliğini bu imajı yükleyerek bozmuş mu oluyorum?İnşallah çok saçma bir soru sormamışımdır.

Hocam w8.1 de serial bios a gömülüdür tahtalar internete bağlanınca otomatik etkinleştirme yapar. Orjinallik yada lisans problemimiz yok

hocalarım acronis image alma ile ilgili bir sorum olacak.Kendim tahtadan imaj almak istemiştim ama adem hocanın paylaştığı imajla aynı boyut olmadı.Benimki 8.45 gb yazdı.Ve baska bir tahtada denedim yükledi dedi ama hiçbir şey yüklenmedi.Acaba nerde hata yapıyorum Acronis image alma videosu izledim aynısını uyguladım.Backup bölümünden disk ordanda sadece C bölümünü seçtim çünkü D bölümüne imaj almak istemiştim.Nasıl yapmalıyım?

Sayın adem hocam geçen yıl sizin imajınızı indirip tahtaya kurdum hem güncel olanı denedim hem fabrika imajını. Tamamen sorunsuz. Admin şifresini bildiğimiz için istediğimiz değişikliği de yapabiliyoruz. Örneğin ben MSoffice, klcodec, avg free gibi bazı programlar kurdum ve bu imajımın acronisle kendi yedeğimi aldım. Sanırsam internette şuan dolaşmakta olan imajları tekrar tekrar indirmeye gerek yok. Programların güncellemesini yapıp kendi imajımızı acronisle kolayca alıp yükleyebiliriz. Bu arada birşey soracağım, Bu yıl orta okullara gelen 2.faz tahtalar geçen yıl liselere gelen 2.faz tahtalarla aynı mı? Sonuçta ikisi de 2.faz değilmi? Sizin imajınız bu sene yeni gelen 2.faz tahtalara da olur mu?

esmed' Alıntı:
hocalarım acronis image alma ile ilgili bir sorum olacak.Kendim tahtadan imaj almak istemiştim ama adem hocanın paylaştığı imajla aynı boyut olmadı.Benimki 8.45 gb yazdı.Ve baska bir tahtada denedim yükledi dedi ama hiçbir şey yüklenmedi.Acaba nerde hata yapıyorum Acronis image alma videosu izledim aynısını uyguladım.Backup bölümünden disk ordanda sadece C bölümünü seçtim çünkü D bölümüne imaj almak istemiştim.Nasıl yapmalıyım?
hocam öncelikle benim aldığım imaj da c d tüm partlar fulldisk imajı olduğu için boyut büyük normal bir c sürücüsü imajı 8-10gb dır. yalnız imaj alırken c d gibi sürücü harfleri değişebilir bu da sizi yanıltabilir. sürücü harfleri yerine isimlerine ve disk boyutlarına dikkat edin. c(win7) d(depo) gibi isimler imaj alırken d(win7) e(depo) olarak gözükebilir.

Geri