2.Faz W8.1 imaji Administrator Açık :) upload bitti

Kodla Büyü
light' Alıntı:
Sayın adem hocam geçen yıl sizin imajınızı indirip tahtaya kurdum hem güncel olanı denedim hem fabrika imajını. Tamamen sorunsuz. Admin şifresini bildiğimiz için istediğimiz değişikliği de yapabiliyoruz. Örneğin ben MSoffice, klcodec, avg free gibi bazı programlar kurdum ve bu imajımın acronisle kendi yedeğimi aldım. Sanırsam internette şuan dolaşmakta olan imajları tekrar tekrar indirmeye gerek yok. Programların güncellemesini yapıp kendi imajımızı acronisle kolayca alıp yükleyebiliriz. Bu arada birşey soracağım, Bu yıl orta okullara gelen 2.faz tahtalar geçen yıl liselere gelen 2.faz tahtalarla aynı mı? Sonuçta ikisi de 2.faz değilmi? Sizin imajınız bu sene yeni gelen 2.faz tahtalara da olur mu?
haklısınız hocam tekrar tekrar indirmeye gerek yok. güncelleyip kendi imajınızı oluşturmak daha mantıklı.

2.faz tüm tahtalara uygulanabilir eski yeni farketmez. faz 1e bile uyguluyoruz ama lisans problemi oluyo :) windows 8 den itibaren lisanslar bios a gömülü olduğundan faz 2 de lisans problemi çıkmıyo, internete bağlanınca biosdan okuyup etkinleşiyo.

arkadaşlar online birisi varsa bu imajı kullanarak tahtalara yükledim geçen sene sonunda, şimdi şifreyi hatırlayamıyorum... biri özel msg atabilirmi... fethiye atatürk orta okulu sarper sönmez bilişim öğretmeni 505 6314550 telefonum, öğrenci değilim nasıl ispat edeyim bilemedim

withoutme' Alıntı:
arkadaşlar online birisi varsa bu imajı kullanarak tahtalara yükledim geçen sene sonunda, şimdi şifreyi hatırlayamıyorum... biri özel msg atabilirmi... fethiye atatürk orta okulu sarper sönmez bilişim öğretmeni***************** telefonum, öğrenci değilim nasıl ispat edeyim bilemedim

Hocam okulunun e-posta adresini yazman yeterliydi. Bilen birisi mutlaka yardımcı olur. Bi TC no kalmış yazmadığın :)

Eline sağlık adem hocam, senin diğer forumdan aldığım multiboot çalışmanı 4 senedir sorunsuz kullanıyordum, bu imajın da win.8.1 de iki tahtada sorunsuz olarak kuruldu ancak admin şifresi buradan verilenden farklı sanırım. pm ile yahut 754258@meb.k12.tr mail ile gönderirseniz sevinirim. Selamlar.

Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi aynı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi

bunu nasıl yaptınız anlatır mısınız

blackpeace123' Alıntı:
Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi aynı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi

bu sorununun cevabını ben de merak ediyorum eğer bilen bir arkadaşımız açıklarsa çok makbule geçer

bir sıkıntı da bu imajı i3 işlemcili tahtalara da kurulabilir mi görevlendirmemin olduğu okuldaki et'ler i3 işlemcili faz 2

kerasus' Alıntı:
blackpeace123' Alıntı:

bu sorununun cevabını ben de merak ediyorum eğer bilen bir arkadaşımız açıklarsa çok makbule geçer

bir sıkıntı da bu imajı i3 işlemcili tahtalara da kurulabilir mi görevlendirmemin olduğu okuldaki et'ler i3 işlemcili faz 2
http://8.enpedi.com/2012/11/windows-8-p ... a.html?m=1
işlemci farkı sorun değil hocam hepsine olur

savas3457' Alıntı:
tamam ondan sonra adem hoca yazan menü geliyor ordan hangisi seçicez demek istemiştim

acronis 2014 iso
recovery > mydisk > browse deyip imajı seçeceksiniz, yüklemek istdiğiniz diski soracak vs....

daha önce acronis kullanmadıysanız internetten 1 2 resimli anlatıma bakın isterseniz.

evet halletttim hocam sağolasın 5-6 dakikada yukleme yaptı gerçekten müthiş :+1: :+1: :+1:

merhaba arkadaşlar,okulumuza kurulan akıllı tahtalara malum yönetici şifresinden dolayı program kuramıyoruz,belirttiğiniz yazılımı atsak bir sıkıntı yaşar mıyız,tahtaların henüz teslimatı yapılmamış,ayrıca açılmayan bir cihaz var,onun için bir çözüm var mı? Teşekkürler...

hocam burdaki imaj da orjinal imaj olduğundan sıkıntı çıkmaz hem açılmayan tahtaya da atabilirsiniz. ebaadmin vs şifreler aynen duruyor ama administrator kullanıcısının şifresini ben belirledim kmjnkmjn :)

ademola' Alıntı:
hocam burdaki imaj da orjinal imaj olduğundan sıkıntı çıkmaz hem açılmayan tahtaya da atabilirsiniz. ebaadmin vs şifreler aynen duruyor ama administrator kullanıcısının şifresini ben belirledim kmjnkmjn :)

Teşekkürler Hocam...

hocam bunu yükledim ama 4 kullanıcı var şifrelerinin gönderebilirmisiz size zahmet netsupport yükleyecem izin istiyoda

tüm partları indirdim 12. ve 16. partta sorun verdi partları onardım birleştirme tamamlandı ancak USb diske kopyalamadan önce MB_USB dosyasına tıkladığım zaman BOOTICE.EXE değişmiş! İşlem iptal edildi! uyarısı alıyorum. Bunu nasıl çözerim ademola hocam?

hocam flash formatlanırken başka porgram tarafından kullanılıyor uyarısı veriyor, partları indirdim, başka yöntem var mı aceba?

teşekkürler..

hocam teşekkürler.
tahtalar yeni geldi.
bu imajı mı yoksa sizin paylaştığınız win10 imajı mı yüklemeliyim?
hangisini önerirsiniz?

ragyu' Alıntı:
hocam teşekkürler.
tahtalar yeni geldi.
hangisini önerirsiniz?
Yeni tahtaya imaj atmaya gerek yok :) w10 yuklerseniz bi işe yarar daha iyi olur

ademola' Alıntı:
ragyu' Alıntı:
hocam teşekkürler.
tahtalar yeni geldi.
hangisini önerirsiniz?
Yeni tahtaya imaj atmaya gerek yok :) w10 yuklerseniz bi işe yarar daha iyi olur

tahtalarda hiçbir program yok hepsine tek tek program kurmak yerine imaj atayım demiştim.
ayrıca siz atak deepfreeze vs kullanıyor musunuz ? önerirmisiniz?
ve son olarak imajlar içindeki kullancı adı ve şifreleri alabilir miyim?

ragyu' Alıntı:
ademola' Alıntı:
ragyu' Alıntı:
hocam teşekkürler.
tahtalar yeni geldi.
hangisini önerirsiniz?

tahtalarda hiçbir program yok hepsine tek tek program kurmak yerine imaj atayım demiştim.
ayrıca siz atak deepfreeze vs kullanıyor musunuz ? önerirmisiniz?
ve son olarak imajlar içindeki kullancı adı ve şifreleri alabilir miyim?

atak deepfreze kullanmıyorum, faydası kadar zararı var bana. et kullanici zaten kısıtlı fazla bir zarar gelmiyor tahtalara, gelirsede imaj var. tenefüste sıfırlıyorum oldu bitti. administrator kullanıcısının şifresini imajın içinde paylaştım zaten ;) meb in kullanıcıları da duruyor silmedim dokunmadım sizde dokunmayın, meb uzaktan bağlantı yapıyor tahtalara. size lazım olan et kullanıcı (otomatik açılıyor) ve administrator.(program kurararken parola girmeniz yeterli)

Öncelikle Teşekkürler. Yalnız image ı yükleme menüsünde akronis arayüzünde yani hangi sürücüleri seçeceğiz ? Tümünü seçiyorum New Partion bölümü açılıyor yeni bir partion mu açmamız lazım. Mesela sadece C yimi seçmemiz lazım yada hangilerini seçmeleyiz ?

delikadir24' Alıntı:
Öncelikle Teşekkürler. Yalnız image ı yükleme menüsünde akronis arayüzünde yani hangi sürücüleri seçeceğiz ? Tümünü seçiyorum New Partion bölümü açılıyor yeni bir partion mu açmamız lazım. Mesela sadece C yimi seçmemiz lazım yada hangilerini seçmeleyiz ?
hocam bu full disk imajı, yani partlar yerine sadece diski seçerseniz sizin için daha kolay olur. ama benim d d dosyalarım var silinmesin derseniz, sadece C yi windows kurulu bölümü de seçebilirsiniz.

anladığım kadarıyla siz diski komple silmişsiniz bu durumda tüm partları seçin full disk imajı atın.

Geri