☆☆☆BES☆☆☆

Kodla Büyü
btnotlari' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
Halk emeklilikten çıkma talebini sonlandırmadan bu uyarı çıkıyor

"Ayrılma işleminizi onaylıyor musunuz?
OKS’ye özel 1.000 TL ilave devlet katkısı ve her katkı payı tahsilatınıza %25 devlet katkısı avantajlarınızı kaybedeceksiniz. Ayrıca, OKS sözleşmenizden ayrılmanız durumunda, işyeri değişikliği durumu hariç olmak üzere 1. Yılın sonunda 45 yaşını aşmamış iseniz, tekrar sisteme dahil edileceksiniz (*). "

önümüzdeki sene tekrar sisteme dahil mi olacağız zorunlu şekilde
hocam nasıl yaptın bizimde halk emeklilik

halkemeklilik internet şubesine giriş yapın tc ve telefon ile

orada otomatik katılım başlığında değişiklik talebi seçeneğini seçin. İptal başvurusu yapın

son onayda da yukarıdaki uyarıyı veriyor. ben de onu merak ettim. sene tekrar mı olacak bu katılım

serkanholep' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
Halk emeklilikten çıkma talebini sonlandırmadan bu uyarı çıkıyor

"Ayrılma işleminizi onaylıyor musunuz?
OKS’ye özel 1.000 TL ilave devlet katkısı ve her katkı payı tahsilatınıza %25 devlet katkısı avantajlarınızı kaybedeceksiniz. Ayrıca, OKS sözleşmenizden ayrılmanız durumunda, işyeri değişikliği durumu hariç olmak üzere 1. Yılın sonunda 45 yaşını aşmamış iseniz, tekrar sisteme dahil edileceksiniz (*). "

önümüzdeki sene tekrar sisteme dahil mi olacağız zorunlu şekilde
hocam nasıl yaptın bizimde halk emeklilik

halkemeklilik internet şubesine giriş yapın tc ve telefon ile

orada otomatik katılım başlığında değişiklik talebi seçeneğini seçin. İptal başvurusu yapın

son onayda da yukarıdaki uyarıyı veriyor. ben de onu merak ettim. sene tekrar mı olacak bu katılım
evet hocam her yıl tekrar sisteme dahil edileceğiz ve ben ısrarla her yıl sistemden çıkacağım..
az önce de sordum acaba bu ayrılma başvurumuzun onaylanıp onaylanmadığını anlayacağımız bir yer yok mu? çünkü ayrılmayı onayladıktan sonra belirgin bir "tamam işiniz oldu ayrıldınız" tarzında mesaj göremedim, sayfada da bir değişiklik yok yine ayrılma bölümü çıkıyor.

İş bankasından maaş alanların, Anadolu hayat emeklilikten BES kaydı oluşturulmuş.
İptali için
www.anadoluhayat.com.tr/
adresinden tc numarası ile şifremi unuttum deyip şifre alıyorsunuz.
Giriş yapınca bireysel emeklilik kısmından sözleşmeye tıklıyoruz.
Belgeler ve talep formlarına tıklıyoruz.
Burası önemli: Sonra tekrar sözleşme linki üzerine gelince cayma talebi menüsü de gözüküyor.
Talepte bulunuyor bir iban belirtiyorsunuz.
İban yanlış derse tekrar girin oluyor. Çıkmayın diye heralde :)
Sonrasında cep telefonunuza bilgilendirme mesajı geliyor.

Ziraat bankasından maaş alıyorum.

Ziraat emeklilik sitesine tc kimlik ve cep telefonu numarası ile giriş yapıp iptal işlemini gerçekleştirdim. Param bir gün sonra hesabıma yatırıldı.

Re: Ynt: ☆☆☆BES☆☆☆

Mesaj halen gelmedi ama parayı BES kesti.

halkbank emeklilik bes otomatik katılım iadesi 10 gün içinde yapılıyor

iptal edeli 2 gün oldu bakalım iade ne zaman gelecek

ziraat emeklilikte online işlemlerde cayma talebi vardı, buradan cayıp para hesaba yatıyor, fakat bugün hemen altına ayrılma talebi eklenmiş, burada da ayrılmak için formu doldurup kimlik fotokopisi ile şubeye başvurun diyor, nasıl olacak bu iş şimdi, cayınca bitmiyor mu bu iş?

Halk Emeklilik en yavaşı
Bir hafta oldu hala girişi yapamadılar

Denizbank üzerinden alıyoruz maaşı. Dün sms geldi sözleşme katılım sertifikanız şu numara ile hazır vs vs diye.

Şimdi ziraatemeklilik.com.tr ye giriyorum TC kimlik ve cep tel ile. Gelen şifreyi girdikten sonra bir sözleşme geliyor 25 maddelik kabul ediyorum - etmiyorum var. Kıllandım kabul etmedim. Kabul edip ilerliyor muyuz iptal işlemi için?

Cay demek bu kadar zor mu? :x :x :x ellerinden geleni yapmışlar çıkmayı zorlaştırmak için

Ziraat ve halkta çok kolay yaptık. İnternet şubesinden hemen cayılıyor. Hatta ziraat parayı 1 gün içinde yatırmış. Halk ı da bekliyoruz.

usare' Alıntı:
Ziraat ve halkta çok kolay yaptık. İnternet şubesinden hemen cayılıyor. Hatta ziraat parayı 1 gün içinde yatırmış. Halk ı da bekliyoruz.
Ziraat için ne yaptınız sayın hocam?

Usare, sporcu ve kafası sağlam.
Sen de benimle uğraşmayı bırak.
Yoluna işine bak.

neden çoğunluk iptal ediyor?? ben dursun diye düşünüyorum ama ziraatten başka bir bankaya kaydırma yapmak istiyorum bu mümkün mü??

Ziraat Emeklilikdeki "Cayma Talebi" ve "Ayrılma Talebi" nin farkları nedir arkadaşlar?
Sistemden çıkan arkadaşlar hangisini kullanarak çıktı?

Vakıf Emekliliğin yediği nane de şu: caymak için SMS gönderiyorsunuz veya IOS uygulamasındaki Cayma tuşuna basıyorsunuz. Her ikisinde de, "Aktif sözleşmeniz bulunmadığı için cayamazsınız ama kaydınızı aldık, sözleşmeniz aktifleşince söz çıkartacağız sizi" diyor. Oysa yine aynı uygulamada sözleşmenin "aktif" olduğunu, e-bordroda da para kesildiğini görebiliyorsunuz.

Köylü kurnazı Vakıf Emekliliğe karşı çalışmalarım devam etmekte...

Az önce Anadolu hayat bes sistemine giriş yapıp cayma işlemini gerçekleştirdim. Iban no istedi girdim mesaj geldi 24.04 te gerçekleşecek dedi. Bekliyoruz artık.

COBOL' Alıntı:
https://besonline.ziraatemeklilik.com.tr/main/p/Login.aspx
bu adresten giriş yaptım.

Cevap

Sözleşme teklif durumunda olduğundan iptal edilemez diyor
Sayın #COBOL hocam bende de başta aynı uyarıyı veriyordu. Sonra 4449700 ziraat emekliliği aradım. Buradan da rakamları tuşlayarak cayabiliniyormuş. Fakat işlem gerçekleştirilemedi dedi. Ben de bir şekilde operatöre bağlandım cayamiyorum dedim. Hanimefendi de bilgiler henuz daha yeni güncelleniyor. ilerleyen günlerde tekrar denersiniz dedi. Siz çıkaramıyormusunuz dedim. Hayır dedi. Ertesi gün denediğimde hata vermeden çıktım. Bi sonraki gün de param hesabıma yattı. Umarım açıklayıcı olmuştur. Bir çok arkadaşıma bu yolla yardımcı oldum. Hepsi sorunsuz halloldu.

@zech.Teşekkür ederim.
Haftaya yeniden denemek şart oldu.

besonline.ziraatemeklilik.com.tr sitesinden cayma talebine tıklayarak bende çıktım para hemen geri yatmış... acaba başka bir işlem yapmamıza gerek var mıdır?

Geri