İSTANBUL BTR BAŞVURULARI

Kodla Büyü
Re: İSTANBUL BTR BAŞVURULARI NE ZAMAN?

ist_koord' Alıntı:
only61' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
only61' Alıntı:
bu 3 gün meselesini ben de anlamadım yetkililer açıklarsa sevinirim.
diğer 2 gün boş mu olacak? ek ders kesilirse yazık olur emeklere
diğer günler dersin yok mu hocam okulunda?

Hocam listeye baktığımda kendi okulunda görevlendirilenler 5 gün. eğer sizinki de kendi okulunuz ise, komisyon hata yapmış olabilir. Bence bildirin koordinatöre...

başka okulda görevim yok başka okulda gelen de yok memura para vermemek için üçün beşin hesabını yapmışlar
hocam 3'ün 5'in hesabını yapmışlar derken neyi kastettin anlamadım ama eğer bu işi yapan komisyona dediysen gerçekten üzüldüm,
bir taraftan da bu dönem aldığımız karara sevindim, bu dönem görevlendirmeleri yapan komisyona il koordinatörü olarak ben girmedim ve hiçbir eğitici BT Formatör Öğretmenin girmesine de izin vermedim.
Bizler görevimizi yapmaya çalışırken hakkımızda asılsızca ve afedersiniz çok adice "nasıl olsa keyifleri rahat, bilerek yapmıyorlar, paramızda gözleri var vb." bir sürü şeyle karşılaştığımız için bu dönem görevlendirmeyi yapan komisyonda BT Öğretmenlerinin olmasına özen gösterdik o listenin içinde o arkadaşlarımızın da isimleri var,
ben komisyonla en bir araya geldim kuralları konuştuk(öncelik sıralaması-ilçenin dolması vb.) ve son olarak isim atlanmasın diye tüm listelerdeki isimleri teyid ettik onun dışında hiç karışmadım.
Şimdi düşünüyorum iyi ki de öyle yapmışım.

Not: Komisyonda 3 arkadaşımız vardı ve ilçeleri paylaşmışlardı sanırım 1'si yanlışlıkla kendi çalıştığı okullar için okulunda olanları 5 gün yapmak yerine ders saatine göre kaç gün görevlendirileceğini yazmış bu üst yazı ile düzeltilecektir.
hocam bu görevlendirmeler ilçe bazlı mı yapılıyor? örneğin kadıköyde öğretmenlik yapan bir öğretmen BTR olarak üsküdarda bir okula görevlendirme istediğinde dikkate alınmıyor mu?

karekedi' Alıntı:
Benim okulumda 12 saat dersim var. Büyük ihtimalle komisyondaki arkadaşlar 2 gün derse gireyim (6-6) 3 gün de BTR olayım diye 3 gün yazdılar.
benimde okulda 12 saat dersim var ama bende 5 gün kendi okulumda görevlendirildiğim yazıyo...

ve kaç derse girdiğin yada kaç gün görevli olduğun önemli değil hocam btr olduktan sonra ek dersin 4-3-4-3-4 diye hesaplanır aynen rehber öğretmenler gibi benim yıllardır böyle oluyo...

Başka okula 2 gün görevlendirildim, hangi 2 gün gideceğiz, kendimize göre mi ayarlayacağız?

ist_koord' Alıntı:
only61' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
only61' Alıntı:
bu 3 gün meselesini ben de anlamadım yetkililer açıklarsa sevinirim.
diğer 2 gün boş mu olacak? ek ders kesilirse yazık olur emeklere
diğer günler dersin yok mu hocam okulunda?

Hocam listeye baktığımda kendi okulunda görevlendirilenler 5 gün. eğer sizinki de kendi okulunuz ise, komisyon hata yapmış olabilir. Bence bildirin koordinatöre...

başka okulda görevim yok başka okulda gelen de yok memura para vermemek için üçün beşin hesabını yapmışlar
hocam 3'ün 5'in hesabını yapmışlar derken neyi kastettin anlamadım ama eğer bu işi yapan komisyona dediysen gerçekten üzüldüm,
bir taraftan da bu dönem aldığımız karara sevindim, bu dönem görevlendirmeleri yapan komisyona il koordinatörü olarak ben girmedim ve hiçbir eğitici BT Formatör Öğretmenin girmesine de izin vermedim.
Bizler görevimizi yapmaya çalışırken hakkımızda asılsızca ve afedersiniz çok adice "nasıl olsa keyifleri rahat, bilerek yapmıyorlar, paramızda gözleri var vb." bir sürü şeyle karşılaştığımız için bu dönem görevlendirmeyi yapan komisyonda BT Öğretmenlerinin olmasına özen gösterdik o listenin içinde o arkadaşlarımızın da isimleri var,
ben komisyonla en bir araya geldim kuralları konuştuk(öncelik sıralaması-ilçenin dolması vb.) ve son olarak isim atlanmasın diye tüm listelerdeki isimleri teyid ettik onun dışında hiç karışmadım.

Not: Komisyonda 3 arkadaşımız vardı ve ilçeleri paylaşmışlardı sanırım 1'si yanlışlıkla kendi çalıştığı okullar için okulunda olanları 5 gün yapmak yerine ders saatine göre kaç gün görevlendirileceğini yazmış bu üst yazı ile düzeltilecektir.

Sayın hocam komisyon için söylemedim ben o sözleri...belki tepeden bir müdür böyle olmasını istemiştir diye düşündüm sizi tanıdığım için şüphe bile duymadım iyi niyetinizden...zaten gün sayılarını girerken hata yapıldığını söylediniz...bu hataya istinaden öyle düşündüm başka nasıl düşünebilirdim?
ama şunu kabul etmek gerekir ki resmi evraklarda böyle bir hata zaman kaybı ve karışıklık yaratır bizim isteğimiz biraz daha dikkatli işlem yapılması...
şundan emin olun sizlerden asla şüphem yok...işini aksatan idareci ve öğretmenlerden kaynaklı oluyor problemlerin çoğu farkındayım...tekrar saygılar..

Arkadaşlar bu onay listesi nerede. paylaşabilir misiniz ?
Okulumda bana bir şey söylemediler. o zaman demek ki çıkmadı.

Mr.Spermata' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
only61' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
[quote="Mr.Spermata]

hocam bu görevlendirmeler ilçe bazlı mı yapılıyor? örneğin kadıköyde öğretmenlik yapan bir öğretmen BTR olarak üsküdarda bir okula görevlendirme istediğinde dikkate alınmıyor mu?
[/quote][/quote][/quote][/quote]
Görevlendirmeler il genelinde yapılır ancak öncelikle ilçe içinde yapılır eğer ilçe içinde görevlendirmeler bittiğin de ilçede boş okul kalmışsa farklı bir ilçeden bir öğretmende görev isteyebilir.
Geçen benim dahil olduğum komisyonda Bağcılardan bir öğretmenimiz Fatih te bir okulumuza gelmişti, bu uygulama bu sene de geçerliydi,
eğer olmadığını hata yapıldığını düşünüyorsanız itirazınızı yapın değerlendirilsin hocam.

okullara yazı iletildi mi ki Hamit hocam? Bize bişey bildirilmedi okulum tarafından resmi yazıyla? Şu saatte forumdan öğrendim durumu :) Ahmet Keleşoğluna görevlendirilmişim, kendi okulum olur diye beklerken.

Bir de bazı arkadaşların sorduğu sorular benim için de geçerli, 16 saat dersim var, ve 3 gün görevlendirme yazılmış, bu mümkün olmayacaktır tabiki de, nasıl olcak bu durumda...

bizim okulumuza gelen arkadaş olmadı,
ek görevlendirme de artık.

bahçelievler şehit osman yıldız m.t.a.l.

Boş kalan okullar için Ek görevlendirme olacak mı?
olacaksa ne zaman?

arkadaşlar bu görevlendirmelerin her sene farklı okula mı çıkması gerekiyor? neden geçen sene görevlendirildiğim okul çıkmadı? bilgisi olan var mı...

Ek görevlendirmeler olacak mı acaba. Ona göre durumumu ilçeye bildirip başka okuldan ders istemem gerekecek. 2 haftadır 5 saat dersim var. seçmeliler de yeni seçildi. Görev isterken girilen saat seçmeliler de gelecek diye yüksek yazıldı. Ama okulda 2 öğretmen olan arkadaşlara görev çıkarken bana çıkmadı. Bu yüzden ek görevlendirme olmayacaksa ders sayımı en azından 15 e tamamlamam gerekeceği için ilçeye bildirmem gerekiyor.

arkadaşlar btr de ekders nasıl yapılacak, günlük 4-3.. şeklinde mi yada başka şekilde mi? bilgi verir misiniz?

Arkadaşlar bu liste nerede. İdareye sordum bize yazı veya liste gelmedi diyor. Çıkıp çıkmadığını öğrenmek istiyorum. Varsa internette biri adresi yazabilir mi. Geçen sene istbilfor da yayınlanıyordu. Bu sene o da yok.

serdarparlak' Alıntı:
Arkadaşlar bu liste nerede. İdareye sordum bize yazı veya liste gelmedi diyor. Çıkıp çıkmadığını öğrenmek istiyorum. Varsa internette biri adresi yazabilir mi. Geçen sene istbilfor da yayınlanıyordu. Bu sene o da yok.

Araştırmacı olmak gerek :)

henuz goreve baslamadık 15 inden itibaren alabilcek miyiz ekdersimizi

benim müdür 15inden itibaren ödenmez diyor. bi türlü anlatamadım. Görevlendirme yazısı 19da çıktı valilikten. 15inden itibaren ödenmesini istedikleri için görevlendirme tarihini 15'inden başlatmışlardır diyorum. Yok anlaşamıyoruz. Tebliğ tarihinden itibaren başlar diyor görevin. Bu tarz problem yaşayan oldu mu başka?

gcapan' Alıntı:
benim müdür 15inden itibaren ödenmez diyor. bi türlü anlatamadım. Görevlendirme yazısı 19da çıktı valilikten. 15inden itibaren ödenmesini istedikleri için görevlendirme tarihini 15'inden başlatmışlardır diyorum. Yok anlaşamıyoruz. Tebliğ tarihinden itibaren başlar diyor görevin. Bu tarz problem yaşayan oldu mu başka?

2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem BT Rehberliği görevlendirmeleri 15.09.2014 - 23.01.2015 tarihleri arasında geçerli olacak şekilde yapılmıştır.
bu yazıyı göstermeniz yeterli.

o yazıyı görüyor zaten onu görmesine rağmen yok ödemem diyor tebliğ tarihinden itibaren ödenir diyor.

ekdersler 4-3.. şeklinde ödenecek değil mi? bununla ilgili yazı var mı acaba? birde mesela bayram haftası p.tesi-salı bayrama geliyor. çarşamba perşembe cuma ekders alacak mıyız

benim müdür yardımcısı 3 eylül'deki bt rehberliği başvurusunda, başvuru formu ve başvuru dilekçesi ekleyeceğine iki kere başvuru formu eklemiş. dilekçe eksik olduğu için başvuru yapmamışım gibi oldum, başvurular arasında yokmuşum. ilçeden aramışlar okulu ama müdür de malum müdür yardımcısı da ilgilenmemiş.

bunu onay için ilçedeki valiliğe gönderilecek bt rehberliği görevlendirmeleri listesinde adımı ve istediğim okula da herhangi biri görevlendirilmediğini görünce ve akabinde bu durumu ilçe milli eğitimi arayıp sorunca anladım.

ilçe milli eğitim'i aradım. "diğerlerini valiliğe gönderdik bile, ama siz tekrar başvurunuzu yapın bugün hemen, sizinkini de yarın ayrıca yollayalım ama doğal olarak onaylanır mı bir şey diyemiyoruz" dediler, haklı olarak. başvurdum yine de.

hakkındaki düşüncelerinizi merak ettiğim iki konu var:

1- sizce ne olur?
2- ben bu müdür yardımcısını ne yapayım? :verymad: nereye gideyim?

gcapan' Alıntı:
Hocam eğer kendi okulunuzda görevlendirildiyseniz ve onay gelene kadar ki süreçte BTR görevlerini yaptıysanız idareniz görevlendirme başlangıcını onayda bu esnekliği sağladığı için 15.09.2014 olarak yazabilir ama idare ben sana bu görevi tebliğ edene kadar BTR görevlerini yapmadın diyorsa o zaman tebliğ tarihi itibari ile başlatabilir üzücü ama böyle bir hakları var.

poss' Alıntı:
benim müdür yardımcısı 3 eylül'deki bt rehberliği başvurusunda, başvuru formu ve başvuru dilekçesi ekleyeceğine iki kere başvuru formu eklemiş. dilekçe eksik olduğu için başvuru yapmamışım gibi oldum, başvurular arasında yokmuşum. ilçeden aramışlar okulu ama müdür de malum müdür yardımcısı da ilgilenmemiş.

bunu onay için ilçedeki valiliğe gönderilecek bt rehberliği görevlendirmeleri listesinde adımı ve istediğim okula da herhangi biri görevlendirilmediğini görünce ve akabinde bu durumu ilçe milli eğitimi arayıp sorunca anladım.

ilçe milli eğitim'i aradım. "diğerlerini valiliğe gönderdik bile, ama siz tekrar başvurunuzu yapın bugün hemen, sizinkini de yarın ayrıca yollayalım ama doğal olarak onaylanır mı bir şey diyemiyoruz" dediler, haklı olarak. başvurdum yine de.

1- sizce ne olur?
Hocam müdür yada müdür yardımcısı dediğimiz kişiler genel olarak dersten kaçmaya çalışan öğretmen arkadaşlarımız aslında 2. sorunuzu bu meslektaşıma ne diyeyim olarak okudum buna göre değerlendirin artık.

1. sorunuza gelince 24.09.2014 tarihi itibari ile ek görevlendirme yazısı ilçelere gönderilmiş 02.10.2014 tarihine kadar ek başvuru-düzeltme talebi-unutulan atlanan hatalı yapılanların bilgileri gelecek ve 08-09.10.2014 tarihlerinde komisyon toplanıp yeni listeleri değerlendirecek sizin yazınızda bunların içinde olacak ve BİR AKSİLİK OLMAZSA 10.10.2014 tarihinde valilik makamına sunulacaktır.

hayırlısı olsun.

ist_koord' Alıntı:
gcapan' Alıntı:
Hocam eğer kendi okulunuzda görevlendirildiyseniz ve onay gelene kadar ki süreçte BTR görevlerini yaptıysanız idareniz görevlendirme başlangıcını onayda bu esnekliği sağladığı için 15.09.2014 olarak yazabilir ama idare ben sana bu görevi tebliğ edene kadar BTR görevlerini yapmadın diyorsa o zaman tebliğ tarihi itibari ile başlatabilir üzücü ama böyle bir hakları var.

Ortaokuldayım. Görevlendirmem liseye çıktı. görevlendirmenin nereye çıkacağını bilmediğimiz için kendi okuluma gittim. dersim olmadığı zamanlarda da okuldaydım. Zaten bu mağduriyeti gidermek için görevlendirmeler ayın 15 inden başlatılmadı mı? Müdür valiliğin yazısını çiğneyebilir mi?

ist_koord hocam şu sorularıma cevap verirse sevinirim...

1) madem tercihlerimiz dikkate alınmıyor neden tercih yapıyoruz?
2) kadrosunun bulunduğu ilçeyi tercih etmeyenler hiç dikkate alınmamış. İstanbulda kadrosunun bulunduğu ilçede ikamet eden kaç kişi var?
3) her gün kadıköyden bakırköye giden insanın kadıköy tercih edip 1-2 gün insani şartlarda işe gidip gelmesi neden bu kadar rahatsız edici?
4) oluşturulan bu komisyon için ne gibi şartlar aranmış? bt öğretmenlerinden oluştuğu söyleniyor neye göre seçildiler?
5) görev yeri değişmeyen birine neden her yıl başka başka okullar çıkıyor?

not:ben ve 3 arkadaşım yukarıda müdürler için yapmış olduğunuz yoruma sizi de dahil ederek katılıyoruz...

Ek görevlendirmeler ilçelere gönderilmiş ama bizim okulda hala ses yok ve ben yazıya ulaşamıyorum. Yazı okuluna ulaşan arkadaşlar Allah rızası için buradan paylaşabilirse çok memnun olacağım. Her görevlendirme de yazı peşinde koşuyorum. Çünkü okula gelmiyor yazı.

ist_koord' Alıntı:
poss' Alıntı:

1- sizce ne olur?
Hocam müdür yada müdür yardımcısı dediğimiz kişiler genel olarak dersten kaçmaya çalışan öğretmen arkadaşlarımız aslında 2. sorunuzu bu meslektaşıma ne diyeyim olarak okudum buna göre değerlendirin artık.

1. sorunuza gelince 24.09.2014 tarihi itibari ile ek görevlendirme yazısı ilçelere gönderilmiş 02.10.2014 tarihine kadar ek başvuru-düzeltme talebi-unutulan atlanan hatalı yapılanların bilgileri gelecek ve 08-09.10.2014 tarihlerinde komisyon toplanıp yeni listeleri değerlendirecek sizin yazınızda bunların içinde olacak ve BİR AKSİLİK OLMAZSA 10.10.2014 tarihinde valilik makamına sunulacaktır.

hayırlısı olsun.

2. soru: yanlış okumuşsunuz :)

1. soru: teşekkür ederim gerçekten. kaynak belirtebilir misiniz? ya da yetkiniz nedir bu konuda, nick/mahlasınıza istinaden merak ettim :)

gcapan' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
gcapan' Alıntı:

Ortaokuldayım. Görevlendirmem liseye çıktı. görevlendirmenin nereye çıkacağını bilmediğimiz için kendi okuluma gittim. dersim olmadığı zamanlarda da okuldaydım. Zaten bu mağduriyeti gidermek için görevlendirmeler ayın 15 inden başlatılmadı mı? Müdür valiliğin yazısını çiğneyebilir mi?
Sayın hocam kendinizi mağdur olarak görmenizi anlayışla karşılıyorum bununla birlikte görevlendirmeyi okulların açıldığı gün başlatmada esas amaç Fatih Projesi okullarındaki öğretmenler zaten bir yer seçmeseler de kesin olarak görevlendirilecekleri için onların mağduriyetlerini engelleyebilmektir. Benim kişisel görüşüm Müdürünüz valiliği çiğnemiyor çünkü Valilik sizi X okuluna BT Rehber görevlendirmiş ondan evvel sizin kendi okulumda görevlendirilebilirim görüşünüz kişisel görüşünüz. BT Rehber görevlendirmesi üst yazısına bakarsanız(istbilfor.org) görev yaptığınız okul size geldiğiniz günler için puantaj hazırlar ve bu kadronuzun bulunduğu okula gönderilir der.

poss' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
poss' Alıntı:

1- sizce ne olur?
2- ben bu müdür yardımcısını ne yapayım? nereye gideyim?

hayırlısı olsun.

2. soru: yanlış okumuşsunuz :)

1. soru: teşekkür ederim gerçekten. kaynak belirtebilir misiniz? ya da yetkiniz nedir bu konuda, nick/mahlasınıza istinaden merak ettim :)

2. sorunuzu yanlış okumuş olabilirim elbette :)
1. soru için rica ederim : kaynak ilçe milli eğitim müdürlükleridir oradan daha rahat bulabilirsiniz, ben İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Bilişim Teknolojileri Koordinatörü olarak görev yapıyorum bu konu ile ilgili herhangi bir yetkim yok sadece benim bağlı çalıştığım birimden yazı gönderildiği için duymuşluğum var diyelim. :)

İst_koord hocam, liseye görevlendirildik. Doğal olarak puantajı bu haftadan itibaren hazırlar fatih proje okulu. Ama ilk hafta biz kendi okulumuza çıkar diye kendi okulumuzda da btr gibi calistik. Puantaj öyle gelsede kendi okulumuz hocam ben 15 yazmasina bakarim ve sende calistin o sure deyip 15 den itibaren odeyebilir mi? Saygılar.

Geri