İSTANBUL BTR BAŞVURULARI

Kodla Büyü
Re: İSTANBUL BTR BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Değerli arkadaşlarım;

Bu onaylar aynı anda tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerine gitmektedir. Eğer bir ilçeye gelmişse ki geldi diyorlar ilçenize gidin Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Bölümünü bulun yada bu bölümden sorumlu şube müdürünü bulun yazının ne zaman geleceğini öğrenin.
Şu anda İl Milli Eğitimde kalan dosya yokmuş yani isminiz gelmişse ya görevlendirilmişsinizdir ya reddedilmişsinizdir her halükarda bununla ilgili yazı ilçenize gitmiş burada çile çekmektense ilçenizden bunu çok daha kolay öğrenebilirsiniz.

Kolaylıklar diliyorum.

ist_koord' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım;

Bu onaylar aynı anda tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerine gitmektedir. Eğer bir ilçeye gelmişse ki geldi diyorlar ilçenize gidin Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Bölümünü bulun yada bu bölümden sorumlu şube müdürünü bulun yazının ne zaman geleceğini öğrenin.
Şu anda İl Milli Eğitimde kalan dosya yokmuş yani isminiz gelmişse ya görevlendirilmişsinizdir ya reddedilmişsinizdir her halükarda bununla ilgili yazı ilçenize gitmiş burada çile çekmektense ilçenizden bunu çok daha kolay öğrenebilirsiniz.

Kolaylıklar diliyorum.
hocam net konuşmuyorsunuz eğer açıklanmışsa daha önceleri yapıldığı gibi istbilfor.org da yayınlamak mümkün müdür ?

tati' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım;

Kolaylıklar diliyorum.
hocam net konuşmuyorsunuz eğer açıklanmışsa daha önceleri yapıldığı gibi istbilfor.org da yayınlamak mümkün müdür ?
Hocam öncelikle,

sizin anlayamadım deseniz kendinizle ilgili bir eleştiri olur,
net konuşmuyorsunuz derseniz benimle ilgili bir eleştiri olur ve ne demek net konuşmuyorum bla bla bla gibi bir sürü şey duyabilirsiniz umarım bu bir alışkanlık değildir ve okulunuzda da bunu yapmıyorsunuzdur,

Net konuşma kısmına gelince bence gayet net geçmiş sayfaya bakarsanız yazı geldi diyen öğretmenler var demek ki yazı ilçelere gitmiş ne olabilir sizin ilçenizden okula gelmemiştir. Yarın ilçenizde(hangi bölüm olduğunu da belirttim) yazının akibetini sordunuz mu hem kendinize hem ilçenizdeki diğer öğretmenlere yardımcı olmuş olursunuz dedim. Bunun neresi net değil kendimi nerede hatalı ifade etmişim(bakın beni nerede anlamadınız demiyorum bu sizi suçlama gibi olabilir diye dikkat ediyorum) onu söylerseniz sevinirim.

Not: istbilfor.org işleyişi ile ilgili karar verilmedi çok sevdiğimiz bir yapıydı ama belki komple ortadan kalkacak hocam bu durumu anlayışla karşılarsanız sevinirim.

ist_koord' Alıntı:
tati' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım;
net konuşmuyorsunuz derseniz benimle ilgili bir eleştiri olur ve ne demek net konuşmuyorum bla bla bla gibi bir sürü şey duyabilirsiniz umarım bu bir alışkanlık değildir ve okulunuzda da bunu yapmıyorsunuzdur,
Yukarıda yazdığınıza inanamıyorum. Sizi Allah'a havale ediyorum burda sizinle aynı seviyeye düşecek değilim.
Hocam neden bu kadar atarlandınız anlamış değilim meslektaşlarıma karşı her zaman saygımı korudum ve korumaya da devam edeceğim.
Birinci paragrafta yazı gelmişse gelmiştir, gelmemişse gelmemiştir. Diğer arkadaşlar gelmiş diyor o zaman gidin ilçeye sorunuz diyorsunuz.(onayların çıktığı belli değil )
İkinci paragrafta İl de kalan dosya yok diyorsunuz (gayet netsiniz). Ancak onay çıkmış olsa da ve reddedilsek de okula bir yazı gelirdi.

NOT:Daha öncesinde bizim okula yazı ilk geldiğinde siteye fotoğraf olarak paylaşmıştım. Keşke herkes bu şekilde duyarlı olsa

tati hocam, hocamız diyor ki bizlik bi durum kalmadı biz bütün ilçelere gönderdik eğer hala okulunuza gelmediyse bu ilçeden kaynaklanıyor. ilçeyle temasa geçip öğrenebilirsiniz. gayet net açıklamış yani

kkslyyldz' Alıntı:
tati hocam, hocamız diyor ki bizlik bi durum kalmadı biz bütün ilçelere gönderdik eğer hala okulunuza gelmediyse bu ilçeden kaynaklanıyor. ilçeyle temasa geçip öğrenebilirsiniz. gayet net açıklamış yani

Hocam bir yanlış anlaşılma olabilir sürekli gergin durumdayız zaten kimsede huzur kalmadı lakin bir meslektaşımdan hakaret hak edecek birşey demedim.

tati' Alıntı:
kkslyyldz' Alıntı:

Hocam bir yanlış anlaşılma olabilir sürekli gergin durumdayız zaten kimsede huzur kalmadı lakin bir meslektaşımdan hakaret hak edecek birşey demedim.

muhakkak öyle hocam biraz daha sakin olmakta fayda var. biz de değerli hocamızla biraz empati kuralım herkese yardımcı olmaya çalışıyor burada görevi olmamasına rağmen

tati' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
tati' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım;
Yukarıda yazdığınıza inanamıyorum. Sizi Allah'a havale ediyorum burda sizinle aynı seviyeye düşecek değilim.
Hocam neden bu kadar atarlandınız anlamış değilim meslektaşlarıma karşı her zaman saygımı korudum ve korumaya da devam edeceğim.
Birinci paragrafta yazı gelmişse gelmiştir, gelmemişse gelmemiştir. Diğer arkadaşlar gelmiş diyor o zaman gidin ilçeye sorunuz diyorsunuz.(onayların çıktığı belli değil )
İkinci paragrafta İl de kalan dosya yok diyorsunuz (gayet netsiniz). Ancak onay çıkmış olsa da ve reddedilsek de okula bir yazı gelirdi.

NOT:Daha öncesinde bizim okula yazı ilk geldiğinde siteye fotoğraf olarak paylaşmıştım. Keşke herkes bu şekilde duyarlı olsa
Sayın Hocam;

Yukarıda yazdığıma neden inanamadığınızı anlayamadım,
Ancak maalesef ki gene benim sınırlarıma girmişsiniz benim atarlanmak gibi bir niyetim yoktu ki hala yok ama siz neden ATARLANIYORSUNUZ demişsiniz oysa benim amacım doğru iletişimle ilgili bir meslektaşımla paylaşımda bulunmaktı,
Lütfen gene aradan bir cümle çekmeyin gene örnekle anlatayım
" Hocam üslubunuzdan rahatsız oldum/incindim dediğinizde kendinizi ifade ediyorsunuzdur, ve benim cephemde anlamaya çalışmaktan başka birşey yoktur.
Neden atarlandınız dediğinizde benim ile ilgili bir yargınızı ifade ediyor ve beni suçluyorsunuzdur haklı olun yada olmayın otomatik olarak savunma mekanizması devreye girer.
Okullarımızla ilgili bir örnek vereyim
Ali yeteri kadar dersini çalışmıyor(Kim O) : Alinin sahasıdır ve bunu söylediğinizde Ali tarafından ve/veya velisi tarafından ne diyor bu diye tenkid edilir gerilirsiniz,
Alinin geçen hafta verdiğim ödevlerin hiçbirini yapmaıdığını gördüm (Kim ben) : Sizin sahanızdır ve Ali ve/veya veli tarafından yapılacak tek şey sorunu düşünmektir.
Bu noktada amacım hakarette değildir maalesef gözlem yaptığımızda genel olarak karşı tarafın sahasına girme olayı okullarımızda çok yapılmaktadır amacım bunu paylaşmaktı ve umarım bunu okulda yapmıyorsunuz diye bir dilekte bulundum.
Bunu bir hareket olarak algılamanıza sebep oldum ve sizi rencide ettiysem üzüldüğümü ifade etmek isterim.

Birinci örneğimide tekrar edeyim,
Net ifade etmiyorsunuz derseniz benim ile ilgili bir yargınız var ve beni suçluyorsunuz
Yazdığınızı tam anlayamadım dediğinizde kendinizi ifade edersiniz.

Hocam öncelikle şunu belirteyim iyi niyetinizi ve paylaşımlarınıza değer veriyorum ve bu nedenle saygıyı da korumaya çalıştım. Daha önce bu sitede bir çok kişinin değer verdiği ve gerçek yüzünü bilmediği biz öğretmenleri kullandığını düşündüğüm kişiye de gerekli cevapları vermişimdir. Ancak siz onlardan biri olmadığınızı ve iyi niyetli bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Belki ben hata yapmışım belki siz hata yapmışsınız bunun çok ileri bir seviyede olmadığını düşünüyor ve çok birbirimize karşı kırıcı olmadığımızı düşüyorum, neticede hepimiz insanız. Net olarak konuşmuyorsunuz demişim buradaki cümlemden siz konuyu okulumdaki tavrıma getirmişsiniz (). Benim üzüldüğüm nokta da burasıydı, daha doğrusu ben bu şekilde anladım. Neyse hocam fazla uzatmayalım hakkınızı helal edin. Kalp kırmayı sevmem bu nedenle bir uslüp hatamız var ise özür dilerim.

Düzeltme: Bu arada BTR çıkmadı canımız sağolsun :)

Hamit hocam kafayı yicek yakında :mrgreen:
İnsanlarla uğraşmak zor
Hamit hocam çok iyi bir insandır istese bu siteyi sallamaz bile ama amacı yardım etmek ki burada bizimle iletişim halinde.

tati hocam liste varsa elinizde paylaşabilir misiniz?

Başakşehir'e de yeni liste ulaştı.
Arkadaşlar İlçe Milli Eğitimleriyle görüşürlerse yazıyı hemen gönderirler diye düşünüyorum çünkü tüm ilçelere Kurumnetten aynı anda yazı gidiyor, ama malesef ilçedeki aksamalar yüzünden başvuru ve sonuçlarda gecikmeler yaşanıyor.

Ayrıca Hamit hocamla yakından çalışma imkanı buldum gerçekten değerli bir hocamız ve herkese yardımcı olmak için çok gayret sarfediyor, tek tek ilgileniyor herkesle ve bu siteyi de takip edip cevaplıyor sorularımızı.
iyi çalışmalar herkese

kkslyyldz' Alıntı:
tati hocam liste varsa elinizde paylaşabilir misiniz?

hocam liste pazartesi okuluma gelmiş ancak sadece benim ismimin olduğu sayfayı göndermişler (sanırım şişli bölgesinden tek başvuru yapan da bendim). Keşke tam liste olsaydı paylaşabilseydim.

Ve Onaylar Geldi..Nihayet :)

Ekli dosyalar

• img038.jpg
    img038.jpg
    134.1 KB · Görüntüleme: 559

ozgurpolat' Alıntı:
Ve Onaylar Geldi..Nihayet :)

Sayın Hocam iyi ediyorsunuz buradan paylaşıyorsunuz ama bu bir şeye çözüm değil maalesef eğer bu sitede bir kişi bile yazı XXXX ilçesine geldi diyorsa bilin ki o yazı 39 ilçeye de gitmiştir.
Lütfen buradan liste beklemeyin hatta istemeyin ilçenizde çalışan memurun öncelik sırasında bu geriye düşmüş demektir hemen ertesi gün ilçe müdürlüğünüze gidip XXX ilçeye YYY ilçeye gelmiş yazıyı ne zaman göndereceksiniz diyin hem kendinize hem ilçenizdeki diğer öğretmenlere faydanız dokunmuş olur.

Buradan, özelden ve e-posta ile ilçeleri kontrol etseniz diyen arkadaşlarım böyle bir çalışma MEB'in hiçbir işi için olamıyor maalesef.
Görevlendirilen arkadaşlara hayırlı olsun diyorum komisyonun görev veremediği diğer arkadaşlarımıza da kendi ilçelerinde/okullarında başarılı bir eğitim yılı diliyorum. Umarım ki önümüzdeki iki dönemde ortaokullara da Fatih Projesi gelince görevlendirme/görevlendirmeme kaosu daha bir rahatlamış olacaktır.

Not:Bu arada komisyondaki arkadaşlarımda bu forumu takip ediyorsa gözümüzü arkada bırakmadan işleri yürüttüler ellerine sağlık diyorum. Umarım bundan sonraki dönemlerde farklı çalışmalarda da komisyona yeni arkadaşlarımızı dahil edebiliriz.

tati' Alıntı:
Hocam öncelikle şunu belirteyim iyi niyetinizi ve paylaşımlarınıza değer veriyorum ve bu nedenle saygıyı da korumaya çalıştım. Daha önce bu sitede bir çok kişinin değer verdiği ve gerçek yüzünü bilmediği biz öğretmenleri kullandığını düşündüğüm kişiye de gerekli cevapları vermişimdir. Ancak siz onlardan biri olmadığınızı ve iyi niyetli bir insan olduğunuzu düşünüyorum. Belki ben hata yapmışım belki siz hata yapmışsınız bunun çok ileri bir seviyede olmadığını düşünüyor ve çok birbirimize karşı kırıcı olmadığımızı düşüyorum, neticede hepimiz insanız. Net olarak konuşmuyorsunuz demişim buradaki cümlemden siz konuyu okulumdaki tavrıma getirmişsiniz (). Benim üzüldüğüm nokta da burasıydı, daha doğrusu ben bu şekilde anladım. Neyse hocam fazla uzatmayalım hakkınızı helal edin. Kalp kırmayı sevmem bu nedenle bir uslüp hatamız var ise özür dilerim.

Düzeltme: Bu arada BTR çıkmadı canımız sağolsun :)
Sayın Hocam;

Sizi kırmak gibi bir niyetim asla olmaz, bir insanı kırmanın kimseye faydası da olmaz.
İletişimle ilgili bir konuda bir paylaşımda bulunmak istemiştim ama bu arada UNUTTUĞUM nokta iletişimde mimik ve ses olmadan yanlış anlaşılmak çok mümkün oluyor.
Yanlış anlaşıldıysam sizden canı gönülden özür dilerim. Sizden bir hakkım olamaz ama aklımızda kalmasın diye usulen helal olsun da diyeyim. Gönlünüzü kırdıysam hak geçtiyse sizde hakkınızı helal edin ve kalın sağlıcakla. :)

ozgurpolat hocam..bu ek görevlendirme lisetesimi.. eğer öylese..kartalda benm tercih ettiğim okullar ve ismim nerde ? ben idareye verdim dilekçeyi..mebe mi bırakmak gerekiyordu ??

bilgisiz_bilisimci' Alıntı:
ozgurpolat hocam..bu ek görevlendirme lisetesimi.. eğer öylese..kartalda benm tercih ettiğim okullar ve ismim nerde ? ben idareye verdim dilekçeyi..mebe mi bırakmak gerekiyordu ??
hocam bu listedekiler ek görevlendirmede onaylananlar, red olan liste ise ayrıdır. doğru olanı yapmışsınız idareye vereceksiniz onlarda ilçeye başvurunuzu göndermesi gerekiyor.

Bizim okulda bana tebliğ edilen liste bu..Lisede göreve başladım.. Ek başvuruyu yaparken Pendik hem kurumnetten hemde elden istemişti belgeleri.

19 ağustosta Ankara btr sonuçları ne zaman diye bir konu açılmış, şu an 52. sayfadalar,

Bu konu 28 ağustosta açılmış 14. sayfada... :idea:

Ek görevlendirme yazısı geldi bana bi form verdiler doldurup müdüre bıraktım ben.. Red edilmesi için bi gerekçe olamaz çünkü benim yazdığım okullarda yok o listede..yani hala btr öğretmenleri yok bu liselerin ve benm şuan okulumda normum için bile dersim yok.. :( bizim idare gönderemedi mi acaba ? nereden öğreneceğim onu ?

Hocam özür dilerim ne demek istediğinizi anlayamadım, daha açık bir şekilde ifade ederek anlamam yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam bayramdan önce ek görevlendirme için üç tane okula başvuru yaptım.Yukarıda ozgurpolat hocamız bir liste paylaşmış.sanırım ek görevlendirme sonuçları. O listede benim yazdığım okullar yok. Adımda yok!! Beni görevlendirmediler diyelim o okullara kim gitti ? Neden listede yok.

Arkadaşlar eba ile ilgili rapor düzenleyecekmiyiz bizde?
İstanbul'da hiç böyle bir yazı gelmedi.

2. Dönem BTR başvuruları için İstanbul umarım geç kalmaz ve 2. dönem başında ek ders kaybı yaşamayız.
Ankara ve Konya duyuruya başlamış

Dönemin bitmesine 1 hafta var ancak halen bir gelişme yok.

Geri