İSTANBUL BTR BAŞVURULARI

Kodla Büyü
Re: İSTANBUL BTR BAŞVURULARI NE ZAMAN?

ftsystm' Alıntı:
ist_koord hocam şu sorularıma cevap verirse sevinirim...

1) madem tercihlerimiz dikkate alınmıyor neden tercih yapıyoruz?
2) kadrosunun bulunduğu ilçeyi tercih etmeyenler hiç dikkate alınmamış. İstanbulda kadrosunun bulunduğu ilçede ikamet eden kaç kişi var?
3) her gün kadıköyden bakırköye giden insanın kadıköy tercih edip 1-2 gün insani şartlarda işe gidip gelmesi neden bu kadar rahatsız edici?
4) oluşturulan bu komisyon için ne gibi şartlar aranmış? bt öğretmenlerinden oluştuğu söyleniyor neye göre seçildiler?
5) görev yeri değişmeyen birine neden her yıl başka başka okullar çıkıyor?

not:ben ve 3 arkadaşım yukarıda müdürler için yapmış olduğunuz yoruma sizi de dahil ederek katılıyoruz...

Sayın hocam parça parça sorulmuş soruları genel olarak seviyorum sırayla cevap vermeye çalışayım son olarak da notunuza cevap yazarım :)

1) Komisyon tüm tercihleri dikkate aldı diye biliyorum farklı bir durum varsa bilginizi özelden paylaşırsanız kontrol ettirebilirim hata varsa düzeltilmesi konusunda yardımcı olmaya çalışabilirim.
2)Bu yorumunuz ispatlı olarak yanlıştır istbilfor.org adresinde görevlendirme listesi var tüm listeye hakim değilim ama Beyoğlu'nda görevli bir öğretmenimiz Fatih İlçesinde Çemberlitaş'a görevlendirilmiş durumda Anadolu yakasında ise Üsküdar'da görevli bir öğretmenimiz Ataşehir İlçesinde bir sağlık mesleğe görevlendirilmiş durumda yani söylediğiniz gibi bir dikkate almama durumu tamamen kişisel görüşünüz.
3)Ben ve ekip arkadaşlarım komisyonda iken yada komisyon BT Öğretmenlerinden oluşturulmuşken hiçbir zaman insanların nerede oturduklarına dikkat edilmedi benim komisyonda bulunduğum dönem için "belki kızabilirsiniz ama" bilsem dahi bendeki etkisi nötr olurdu kurulan komisyonlar içinde aynı olacaktır Üsküdar'da bir okulda iken Ataşehir'e görevlendirilen öğretmen isterse Tuzla'da otursun komisyon bununla ilgilenemez, Ataşehir içinde o okulu isteyen var mı bakılır yoksa öğretmenin tercihi dikkate alınır.
4)Hiçbir şeye göre seçilmediler daha önce milli eğitimin komisyon-tanıtım vb. çalışmalarında bulunmuş olmaları yetti komisyon teklifi bize geldiğinde ben ve hiçbir eğiticinin komisyona girmeyeceğimizi haksız saldırılara uğradığımızı ve bunu hak etmediğimizi ilettim, akabinde daha önce komisyonlarda çalışmış isimlerden bir ekip seçildi, bir sonraki dönem görev almak istiyorum derseniz isminizi iletin İstanbul MEM komisyon olmamızı belirttiğinde gene olmak istemediğimizi belirtikten sonra sizin isminizi verebilirim.
5) Bu kısımda tam olarak anlayabilmem için ne olduğunu örnekle anlatırsanız sevinirim.

Ancak şöyle bir şey söyleyebilirim 3 öğretmen düşünelim 3'ü de lisans mezunu olsun

A öğretmeni önce X okulunu sonra Y okulunu istesin kıdem puanı 90
B öğretmeni önce X okulunuz sonra Z okulunu istesin kıdem puanı 100
C öğretmeni önce Z okulunu sonra W okulunu istesin kıdem puanı 80

2013-2014 dönemi ikinci yarı yılda
B öğretmeni ilk tercihi olan X okuluna gider,
A öğretmeni ikinci tercihi olan Y okuluna gider ,
C öğretmeni ilk tercihi olan Z okuluna gider,

dönem biter ve A öğretmeni Yüksek Lisansını bitirir MEBBİS'te yüksek lisans yazar ise
2014-2015 dönemi ilk yarı yılında aynı öğretmenler aynı okulları isterse bu sefer(kıdem puanları aynı artmış olsun farklıda olabilirdi ama tek değişkeni anlayabilmeniz için aynı arttı diyelim)
A öğretmeni ilk tercihi olan X okuluna gider,
B öğretmeni ikinci tercihi olan Z okuluna gider ,
C öğretmeni ikinci tercihi olan W okuluna gider,

kimsede A öğretmenine sen yüksek lisans bitirdin bakanlığın yazısına göre öncelik senin hakkın ne yapalım geçen sene ki yerleriniz olsun diye seni ilk istediğin değil ikinci istediğin Y okuluna gönderiyoruz diyemez adamın hakkı istediği yere gider.

Bu örnekte ilçeye yeni öğretmen gelmemişti, öğretmenlerden herhangi birini aktif yazan BT sınıfı Pasif olmadı vb. sadece tek bir değişken değişti gördüğünüz gibi 3 öğretmeninde görev yeri değişti,
komisyonlar kimden kurulu olursa olsun geçmiş dönemdeki görevlendirmeleri unutup o dönem gelen talepleri değerlendirmek zorundadır, komisyona seçilen kişilerin bu bilinçte olması beklenir.

Not: siz ve 3 arkadaşınıza selamlar,
haklı olabilirsiniz sadece şartlarımı yazayım her birey istediğini düşünmekte özgürdür,
kadrom halk eğitim merkezinde,
evim ile kadromun bulunduğu okul arası yürüyerek 4 dk.
her gün işe gidebilmek için minimum 2 araç kullanmam gerekmekte

e-konferans' Alıntı:
İst_koord hocam, liseye görevlendirildik. Doğal olarak puantajı bu haftadan itibaren hazırlar fatih proje okulu. Ama ilk hafta biz kendi okulumuza çıkar diye kendi okulumuzda da btr gibi calistik. Puantaj öyle gelsede kendi okulumuz hocam ben 15 yazmasina bakarim ve sende calistin o sure deyip 15 den itibaren odeyebilir mi? Saygılar.
Ben okulunuzda idareci olsam öyle yapardım, bu dönem başı itibari ile güzel bir jest olurdu. Kişisel görüşüm İdare böyle demezse kızılamaz derse hoş olur.

ist_koord' Alıntı:
e-konferans' Alıntı:
İst_koord hocam, liseye görevlendirildik. Doğal olarak puantajı bu haftadan itibaren hazırlar fatih proje okulu. Ama ilk hafta biz kendi okulumuza çıkar diye kendi okulumuzda da btr gibi calistik. Puantaj öyle gelsede kendi okulumuz hocam ben 15 yazmasina bakarim ve sende calistin o sure deyip 15 den itibaren odeyebilir mi? Saygılar.
Ben okulunuzda idareci olsam öyle yapardım, bu dönem başı itibari ile güzel bir jest olurdu. Kişisel görüşüm İdare böyle demezse kızılamaz derse hoş olur.

Cevap için teşekkür ederim hocam. Valilikte bir nevi eskiye yönelik 15 inde başlatmakla jest imkanı vermiş oluyor. Saygılarımla.

görevlendirmeye son verip kadro verseler bu iş kökünden hallolacak inşallah bir gün sesimize kulak veren biri çıkar...
düşünsene kendine ait bir oda var,adı bilişim rehber odası, okulun tüm yazılım bilişim işleriyle uğraşalım arada da derslere gireriz full ek ders alırız olay budur...
ne görevlendirmeye bekleme var ne de ek ders kaygısı zaman belli işin belli mis gibi

only61 Hocam;
93 yılından itibaren BT sınıfları-BT donanımları ve son olarakta Fatih Projesi ile ilgili ilçelerde Eğitici BT Formatör Öğretmen görevlendiriliyor.
Bunların sayısı 400 ile 1000 arası değişiyor :)
21 senedir bunlar için maliyeden izin alınıpta kadro alınamamış hala seneye kadro hemen kadro döner durur

Sen BTR kadrosu verilse diyorsun ikili eğitim tekli eğitim kısmını geçtim sadece her okula 1 kadro verilse yaklaşık 44 BİN (rakamla 44000) kadro açmaları lazım,
21 senede 400 kadro izni alınamamış memlekette inşallah 44000 kadro izni alınırda dediğin gibi olur ama ben artık o duaya el bile açamıyorum maalesef(öğrenilmiş çaresizlik diyelim) :)

Arkadaşlar okuluna ek görevlendirme yazısı gelen varsa lütfen buradan paylaşsın

varsa ben de bekliyoruz okul maalesef bize haber vermiyor.

Değerli Arkadaşlarım;

Ek görevlendirme yapıldığını biliyorsunuz,
görevlendirmenin hangi okullara yapıldığı beli ilk görevlendirme için söylüyorum,
hangi okullara görevlendirme yapıldığı da belli (istbilfor.org adresinde yayınlandı),
Fatih okulu seçecekseniz tüm okullar-görevlendirme olan okullar = kalan okullar
kalan okullardan seçersiniz yok kendi okulumda görev istiyorum diyorsanız listelere hiç ihtiyacınız yok zaten
başvuru dilekçenizi bir ek excel formu(ders saatinizi falan soran form) doldurun bilgisayar34@meb.gov.tr adresine okulum bana XX.10.2014 tarihi itibari ile hala yazıyı tebliğ etmediği için mağdur olmamak adına tercihlerimi e-posta ile tarafınıza gönderiyorum yazıp gönderin bunun çıktısını da alıp okulunuza verin olsun bitsin.
Anlattığım iş uzun gibi gelebilir ama 300 okul kontrol etmiyeceksiniz en kabadayı ilçede 20 okul vardır 1 dakikada iki listeyi kontrol etseniz toplam yarım saatte biter bu iş.

hocam bizim ilçede ilden yazı geldiği için btr olarak çıktığımız okulda göreve gitsekte idare yazı gelmedi hocam ilde yayınlansa da ilçede henüz resmiyete kavuşmadı.yazı gelince başlasanız diyorlar.görevimize gidiyoruz. ama sorun olacak gibi ilçelere ne zaman yazı gelir.

cahraz' Alıntı:
hocam bizim ilçede ilden yazı geldiği için btr olarak çıktığımız okulda göreve gitsekte idare yazı gelmedi hocam ilde yayınlansa da ilçede henüz resmiyete kavuşmadı.yazı gelince başlasanız diyorlar.görevimize gidiyoruz. ama sorun olacak gibi ilçelere ne zaman yazı gelir.
Hocam tam olarak dediğinizi anlamadım görevlendirme yazısımı valilik onayımı yoksa ek görevlendirme talep yazısımı ne olduğunu tam anlayamadım, sadece ilk görevlendirme yazısı olduğunu tahmin ederek şunu söyleyeyim istbilfor.org adresinde görevlendirme sayfasında üst yazı diye birşey yazar o üst yazı ilçeleregiden yazıdır zaten onun üstünde tarih ve evrak sayısı vardır ilçelere ayrıca yazı gitmez ancak ilçeler okullara göndermediyse o zaman üst yazı isimli belgedeki tarih ve sayıyı alın ilçenize gidin bu evrak bana tebliğ edilmedi bunu ne yaptınız ben Valiliğe ve İl Milli Eğitime şikayet edicem aradaki gecikmeden kaynaklanan ücretlerimi bu gecikmenin sahibi kimse onun ücretinden kesitirtmek için diye dikilin milletin karşısına.

Buradan eğer okuyorsa tüm arkadaşlarıma sesleniyorum,
İstbilfor.org adresinde bir yazı yayınlanmışsa --taslak listeler hariç-- o yazı o gün yada bir gün önce ilçe milli eğitim müdürlüklerine gitmiştir ve öyle yayınlanmştır. bu noktadan sonra yazıları okuyup evrağın tarih ve sayısı ile beraber ilçenizden takip etmeniz gerekmektedir.

ist_koord' Alıntı:
Değerli Arkadaşlarım;

Ek görevlendirme yapıldığını biliyorsunuz,
görevlendirmenin hangi okullara yapıldığı beli ilk görevlendirme için söylüyorum,
hangi okullara görevlendirme yapıldığı da belli (istbilfor.org adresinde yayınlandı),
Fatih okulu seçecekseniz tüm okullar-görevlendirme olan okullar = kalan okullar
kalan okullardan seçersiniz yok kendi okulumda görev istiyorum diyorsanız listelere hiç ihtiyacınız yok zaten
başvuru dilekçenizi bir ek excel formu(ders saatinizi falan soran form) doldurun bilgisayar34@meb.gov.tr adresine okulum bana XX.10.2014 tarihi itibari ile hala yazıyı tebliğ etmediği için mağdur olmamak adına tercihlerimi e-posta ile tarafınıza gönderiyorum yazıp gönderin bunun çıktısını da alıp okulunuza verin olsun bitsin.
Anlattığım iş uzun gibi gelebilir ama 300 okul kontrol etmiyeceksiniz en kabadayı ilçede 20 okul vardır 1 dakikada iki listeyi kontrol etseniz toplam yarım saatte biter bu iş.

Hocam sizin söylediğiniz gibi ilçemde açık kalan iki okulu tercih ederek ek btr başvuru evraklarını mail den attıktan sonra okuluma son saatte yazı geldi. Okuluma gelen yazı da ilçedeki(sultangazi) ilk btr görevlendirmesi yapılan bir okul açık gözüküyor. okuldan da başvuru da yaptım. iki başvuru yapmış oldum, mağdur olmamak için durumumun ne olacağını bilgi verirseniz memnun olurum...

only61' Alıntı:
görevlendirmeye son verip kadro verseler bu iş kökünden hallolacak inşallah bir gün sesimize kulak veren biri çıkar...
düşünsene kendine ait bir oda var,adı bilişim rehber odası, okulun tüm yazılım bilişim işleriyle uğraşalım arada da derslere gireriz full ek ders alırız olay budur...
ne görevlendirmeye bekleme var ne de ek ders kaygısı zaman belli işin belli mis gibi

Bakanlıktan yakında bu konu ile alakalı bir anket geleceği ve tüm BT öğretmenleri tarafından doldurulması isteneceği, söyleniyor.

Merhaba
İstambuldaki yeni BT Rehber Öğretmen olanlar için bir toplantı yada bilgi paylaşımı düşünülüyor mu?

hemenyardim' Alıntı:
only61' Alıntı:

Bakanlıktan yakında bu konu ile alakalı bir anket geleceği ve tüm BT öğretmenleri tarafından doldurulması isteneceği, söyleniyor.

hocam bilgiyi nerden aldınız ve neden böyle bişi yapılabilir?

mikailli' Alıntı:
Merhaba
İstambuldaki yeni BT Rehber Öğretmen olanlar için bir toplantı yada bilgi paylaşımı düşünülüyor mu?

Bu hafta onayların çıkması gerekiyor. Bir aksilik olmaz inş...

Onaylarla ilgili komisyon 13-14 ekim 2014 tarihinde kuruldu(hala iki ilçeden yazı gelmedi ama şifaen başvuru yok yazacağız dediler pazartesi öyle bir yazı gelecek diye daha bekletilmedi.)
Bu da demektir ki 15 EKimde Valiliğe gitse bir aksilik olmazsa 17 Ekim 2014 tarihinde ilçelere gelmiş olur görevlendirmeler ve reddedilenler listeleri.

Not: Bu arada ilçeler arası tercihler dikkate alınmıyor diye söylenip duran meslektaşım(@ ftsystm) hala sizden bilgilerinizi bekliyorum hangi talep dikkate alınmamış inceleyebilmek için. Ancak farklı ilçelere görevlendirme yapıldığını örneklerle açıkladıktan sonra talebiniz gelmediği gibi özrünüzde gelmedi maalesef.

Hocam elinizde başvuru kontrol listesi varsa ekleyebilir misiniz... son anda başvuru yaptım, size veya komisyona ulaştığını öğrenmek için. teşekkürler

arifa19' Alıntı:
Hocam elinizde başvuru kontrol listesi varsa ekleyebilir misiniz... son anda başvuru yaptım, size veya komisyona ulaştığını öğrenmek için. teşekkürler
Hocam ben komisyonda bulunmadığım için kontrol listesi veya benzer bir listede bende mevcut değil maalesef bununla birlikte arayan arkadaşlarımıza da ilettim eğer tereddütünüz varsa aynı belgeleri bilgisayar34@meb.gov.tr adresine de gönderin e-posta gövdesine de "resmi olarakta ilçeye teslim ettim" gibi bir ifade ekleyin komisyona mağduriyet olmaması adına e-postaya gelen başvurularda ulaştırılıyor.

Not: Bu resmi bir adrestir lütfen şahsi olarak yorumlamayın genel bir eleştiridir, ergen ağzıyla yada arkadaşınıza yazarmış gibi hitabeti olmayan garip garip mesajlar yazmaktansa devletle yazışır gibi yazarsanız daha ciddi alınırsınız.

ist_koord' Alıntı:
Onaylarla ilgili komisyon 13-14 ekim 2014 tarihinde kuruldu(hala iki ilçeden yazı gelmedi ama şifaen başvuru yok yazacağız dediler pazartesi öyle bir yazı gelecek diye daha bekletilmedi.)
Bu da demektir ki 15 EKimde Valiliğe gitse bir aksilik olmazsa 17 Ekim 2014 tarihinde ilçelere gelmiş olur görevlendirmeler ve reddedilenler listeleri.

Not: Bu arada ilçeler arası tercihler dikkate alınmıyor diye söylenip duran meslektaşım(@ ftsystm) hala sizden bilgilerinizi bekliyorum hangi talep dikkate alınmamış inceleyebilmek için. Ancak farklı ilçelere görevlendirme yapıldığını örneklerle açıkladıktan sonra talebiniz gelmediği gibi özrünüzde gelmedi maalesef.

hocam gelişme var mıdır ?

bugün (16.10.2014, 15:30 gibi) Küçükçekmece'ye (KurumNet'e) onaylar geldi.

Arkadaşlar okulunuza gelen liste varsa paylaşın....

An itibari ile Şişli ilçesi okullarına herhangi bir yazı gelmedi

Onayla ilgili herhangi bir gelişme yok maltpe. Eğer elinde onay olan varsa listeyi yayınlayabilir mi ?

Küçükçekmece de ki arkadaşa ulaşabilirsek o paylaşır....

BTR ek görevlendirme yazısı gelen var mı?

Maltepe'ye güncellenmiş liste geldi.

only61' Alıntı:
Maltepe'ye güncellenmiş liste geldi.

Hocam listeyi paylaşabilirseniz biz de öğreniriz... diğer ilçelerde bir gelişme yok henüz

Geri