İSTANBUL BTR BAŞVURULARI

Kodla Büyü
Re: İSTANBUL BTR BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Arkadaşlar görevlendirmeler bu hafta içinde tamamlanacaktır diye düşünüyorum,
a) Vali bey'in ayrılması bizleri üzdü bununla birlikte bir arkadaşımızın dediği gibi onayın altını eğitimden sorumlu sayın vali yardımcımız imzalar, şu anda tek risk yeni Valimizin görevleri değiştirmesi olabilir bölümü devralan Vali Yardımcımız kurumu tanımak isteyebilir (umarım böyle birşey olmaz)
b)Beklediğimiz ilçeler var diye söylemiştim bu hafta itibari ile ilçeler tamamlandı diye düşünüp komisyondaki arkadaşlarımızı göreve çağırdık(artık bizler komisyona girmiyoruz, görevlendirmeleri BT öğretmeni arkadaşlarımızdan oluşan komisyon yapıyor, böylece ohh keyifleri rahat nasıl olsa gibi haksız suçamaların önüne geçebiliriz diye düşünüyoruz.)
c) Bugün itibari ile çalışmanın büyük çoğunluğu bitti maalesef 3 ilçemizden çalışılması için gelecek olan çizelgelerin gelmediğini gördük; bir arkadaşımız paylaşırmısınız demişti(ataşehir,bağcılar,bayrampaşa ilçelerimizi bekliyoruz). Sanırım saat 17:00 itibari ile bağcılar ilçemiz gönderdi akşam arkadaşlarımız o ilçeyide tamamlamış olacaklar.
d) istbilfor.org ile ilgili sitenin yönetiminde bizlere destek veren çok değerli ekip arkadaşlarımız BT öğretmeni olarak farklı illere tayin oldular(2si İzmir'e, 1'i Bursa'ya gitti yolları açık olsun emekleri için tekrar teşekkür ediyoruz),velhasıl bu dönem kontrol listesi,yazıların yayınlanması gibi işlemleri o alandan yapmayacağız. Sitenin devam edip etmeyeceği ve yeni formatı gibi kararlar verildikten sonra siteyi takip edebilirsiniz.

ist_koord hocam kontrol listesini buradan yayınlar mısınız? Geçen sene benim form ilçede kalmıştı bu yüzden ismim yoktu listede, ek görevlendirmeyi beklemek zorunda kalmıştım.

shadoweyes' Alıntı:
ist_koord hocam kontrol listesini buradan yayınlar mısınız? Geçen sene benim form ilçede kalmıştı bu yüzden ismim yoktu listede, ek görevlendirmeyi beklemek zorunda kalmıştım.

lütfen

okulumuzda ders programları yapıldı, geçen seneki gibi iki günü boşalttık ama görevlendirmelerin hangi günler yapılacağını bilmiyoruz. Görevlendirmeler, okulun ayarladığı günlerde olmazsa, program yeniden mi yapılır? yoksa btr görevlendirme günleri değişebilir mi?

Hamit Hocam açıklama için teşekkürler. Başvurular bittikten sonra okulumuza etkileşimli tahtalar geldi ve kurulumu bitmek üzere. Listede sadece 1. faz okulları olduğu için sadece onları tercih edebildik. 2. fazda ET takılan okullar ne zaman BTR listesine eklenir? Bu dönem kendi okulumda BTR olarak görevlendirme durumumuz var mıdır? Kolay Gelsin.

@ksmysl

orta okullar başladı mı

bu okullar hangileri ve diğer okullar için kurulum ne zaman bunu nasıl öğreniriz

açıklansın artık ders saati maaş karşılığına yetmediği için başka okullara görevlendirme yazısı geldi. Ders programını ona göre ayarlattık :(

ksmysl' Alıntı:
Hamit Hocam açıklama için teşekkürler. Başvurular bittikten sonra okulumuza etkileşimli tahtalar geldi ve kurulumu bitmek üzere. Listede sadece 1. faz okulları olduğu için sadece onları tercih edebildik. 2. fazda ET takılan okullar ne zaman BTR listesine eklenir? Bu dönem kendi okulumda BTR olarak görevlendirme durumumuz var mıdır? Kolay Gelsin.

Hocam bende aynı soruyu il mee'e sordum. yeni kurulum yapılan okulların listesi gelmemiş, bu eğitim öğretim döneminde zormuş

elleck' Alıntı:
açıklansın artık ders saati maaş karşılığına yetmediği için başka okullara görevlendirme yazısı geldi. Ders programını ona göre ayarlattık :(

Katiliyorum :oops:

harun erdem' Alıntı:
elleck' Alıntı:

Katiliyorum :oops:

Aynı şekilde sıkıntımız aslında hep aynı ama yine de geç kalınıyor bizde bir gün diğer branşçılar gibi norm fazlası endişesi yaşamadan okula gidebilecekmiyiz çok merak ediyorum artık bu BTR işi görevlendirmeden çıkıp bi müd. yrd. gibi bi rehber öğretmen kadrosu gibi olmalı bence okul en çok işini yapan btr ler ama sürekli diken üstünde olanlarda onlar...

Allah askına sayın il koordinatörüm bir şeyler yapın. Tamam elinizde çok fazla imkan yok ama yüzlerce öğretmen bu sorunla boğuşuyor.elimde Fatih projesi alt yapı ve etkileşimli tahta sertifikası var. Kars'ta 3 yılda 23 okul kurdum 1000 e yakın hoca eğittim şurda 3 saat ders yok diye anasının gözüne görevlendirme verdiler. Itten köpekten rezil oldum :cry:

ist_koord hcm.sızde en azından kontrol lıstesı yada görevlendırmelerın lıstesı yok mu. ya da ne zaman bellı olur bu sonuclar acaba

Gecen sene ayin 28 ince falan gelmişti onaylar tam ekders yapildigi zaman bu yil da aynisi olacak gibi

görevlendirme tarihi ne zamandan itibaren geçerli olacak acaba?

Yok arkadaş bt rehber kadrosu çıkmadan sorun çözülmez...

Gorevlendirmeler imzadaysa en azindan onaysiz yayinlansa ona gore kendimizi ayarlariz, ders programlarıddeğişecek, belki bbaşka okula görevlendirme alcaz.

Sayın istkoord hocam, hazırlanan bu onayda bu haftanında ücreti alınabilecek şekilde, göreve başlama tarihi 15.09.2014 olacak şekilde midir.
Teşekkür ederim. Gün içerisinde tam zamanlı görevlirme halindeymiş gibi bir durum söz konusu. Sabah 09:30 da dersim bitmiş olmasında rağmen tam zamanlı okulda çalışmaya devam ediyoruz.

İdareyle papaz olduk bu gecikme yüzünden. 18 saat ders var öğretmenler kurulunda 8. sınıfların seçmelisini Sanat etkinlikleri seçmemize rağmen Bil. tek. yazdılar. Görevlendirme çıkmayınca da ben zorda kalıyorum.

Nolur bi açıklama yapın :cry:

Bugün de bitti. Valla helal olsun ya maaş karşılığı olmadıgı için başka okula gideni mi ararsın, ekders almak için saçma sapan derslere girmek zorunda mı kalırsın, şube rehber öğretmeni mi olursun bitirdiniz valla cogu seyi fedakarlık adına yapıyordum ama artık ben de bırakıyorum. Yazılı görevlerim dışında hiçbir şey yapmıyorum artık. Sokakta çöp toplayan adamın bile bizden daha ağır imajı var. Yazdığını okuyamayan idarecilere maskara yaptınız. Okullara btr kadrosu açılana kadar benden paydos :x :x

bugun duyduğuma göre komisyon bugun görevlendirmeleri bitirmiş müdürüm diyor,pazartesi oylamaya gidecek çarşamba duyurulacak.

Benim dersim çok az okula da gitmiyorum. Çünkü kendi okulumda çıkmazsam boşa gitmiş olacam. Bu durum ildeki bilişimci arkadaşlarla iilgili bir durum değil arkadaşlar. Sinirlenmekte haklıyız da onlarla ilgili bir durum yok. Neden geciktirmek istesinler. BTR çıktığından beri karşıyım bu duruma. Formatörlüğe de karşıydım. Milli Eğitim Bakanlığı derslerimize gereken önemi verene kadar biz sürünürüz. Ne zaman Türkiye de Bilişim Teknolojilerinin önemi anlaşılır o zaman bir şeyler olur.

Istanbula kizmayin. Cok daha az personelin oldugu illerde bile btr gorevlendirmesini aciklayamayanlar var. Hayırlısını dileyelim.

Geri