yeni müfredatta bilişim yok mu?

Kodla Büyü
Ortaokulu bilmiyorum ama lise kitapları yazılıyor bu kitapların taslağı olmaz öğretim programın taslağı olur.

Lise tüm ders kitapları yazılıyormuş hatta bakanlık 9-10-11-12. Sınıf ders kitaplarını yaza kadar basıma hazır hale getirilmesini istemiş millet sadece 9. Sınıfı yazsak yeter derken bir anda hepsinin istenmesi baya zora sokmuş kitap komisyonlarını...

Ya zaten yılbaşından önce değişti müfredatımız. Ayda bir değişsin mi? Anlayamadım. Değişse bu seferde daha yeni değişmedi mi denecek.

Lise tüm ders kitapları yazılıyormuş hatta bakanlık 9-10-11-12. Sınıf ders kitaplarını yaza kadar basıma hazır hale getirilmesini istemiş millet sadece 9. Sınıfı yazsak yeter derken bir anda hepsinin istenmesi baya zora sokmuş kitap komisyonlarını...
En çok ortaokulların kitaba ihtiyacı yok mu? Çocuklar bu dönemde daha somut işlemler döneminden çıkamamış oluyorlar gerçekten bazı şeyler fıkra gibi geliyor artık bana

Son düzenleme:
Ya zaten yılbaşından önce değişti müfredatımız. Ayda bir değişsin mi? Anlayamadım. Değişse bu seferde daha yeni değişmedi mi denecek.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi müfredatı en son 2018 yılında güncellendi.(5 ve 6 larda)

Geçtiğimiz aylarda açıklanan seçmeli derslerin müfredatı (Yapay Zeka, Robotik Kodlama, Dijital Sanatlar) ve Lise Seçmeli Bilişim dersinin müfredatıydı.

Bugün açıklanması beklenen ise 5 ve 6 larda olan zorunlu Bilişim dersinin müfredatıydı ama maalesef açıklanmadı.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi müfredatı en son 2018 yılında güncellendi.(5 ve 6 larda)

Geçtiğimiz aylarda açıklanan seçmeli derslerin müfredatı (Yapay Zeka, Robotik Kodlama, Dijital Sanatlar) ve Lise Seçmeli Bilişim dersinin müfredatıydı.

Bugün açıklanması beklenen ise 5 ve 6 larda olan zorunlu Bilişim dersinin müfredatıydı ama maalesef açıklanmadı.
Ortaokulu bilmiyorum ama bizim lisede dersin adı,içeriği herşeyi değişti. Dersin adı bilgisayar bilimi idi bilişim teknolojileri ve yazılım oldu.

Ütopik değil hocam neden mi çünkü biz yazıyoruz kitapları ama basılı çıkar mı bilemem belki de pdf olacak sadece o belli olmuyor.
hocam kitabın içeriği hakkında kısa bilgi verirmisniz. geçen yıl ki gibi değildir umarım. 1. dönem konuları aşırı karışık ve gereksiz detay var. o kitabı takip ederek ders anlatmak öğretmenne de öğrenciye de işgence bence. şöyle takip edebileceğimiz bir kitap olsun da pdf e de razıyız hocam.

M. Lisesinde meslek dersleri sürekli değişir zaten ve yayınlanan modülleri (kitapları) kullanma zorunluluğu yoktur. Her okul çöpe göre kendi programını anlatır. Mobilde mesela biz android studio le Java anlatıyoruz yakınımızda ki başka okul app inverter anlatıyor.

Simdi bizim ders neden yok ortaokulda kalkti mi kalkmadi mi
kalkti da kalkmadı dediler mi yoksa kalkmadi da kalkti mi dediler
bunun ihazini bilen var mi
bunlar bir takim uydurma hareketler mi
Simdi kalkti mi kalmadi mi bunu kim bilir

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240427_183632_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240427_183632_Samsung Internet.jpg
    183.3 KB · Görüntüleme: 55
içerik ne hocam bahsetmeniz mümkünmü?
Nasıl yani? Aralıktan beri bilginiz yok mu? Yıllık planlar bile değiştirildi.
En basit hali aşağıdaki görselde.
Screenshot_2024-04-27-19-02-27-31_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg
İlk aşamada 9. Sınıfta sadece algoritma var. Sonra programlama, Robotik yada mobil uygulama var. Programlama almayan yapay zeka alamıyor.
Öğretim programını tıklayıp indirebilirsiniz.
Screenshot_2024-04-27-19-12-04-29_df198e732186825c8df26e3c5a10d7cd.jpg

Üstünde de açıklaması var. İçeriği ne derseniz öğretim programını inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Nasıl yani? Aralıktan beri bilginiz yok mu? Yıllık planlar bile değiştirildi.
En basit hali aşağıdaki görselde.
Ekli dosyayı görüntüle 76026İlk aşamada 9. Sınıfta sadece algoritma var. Sonra programlama, Robotik yada mobil uygulama var. Programlama almayan yapay zeka alamıyor.
Öğretim programını tıklayıp indirebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 76027
Üstünde de açıklaması var. İçeriği ne derseniz öğretim programını inceleyebilir
ben yeni bir değişiklik var sandım. bu yıl biz buna göre ders işledik zaten.

Geri