yeni müfredatta bilişim yok mu?

Kodla Büyü
1714132633127.png
1714132690008.png

Bilişim var mı? Yok. Şaşırdık mı? Hayır. Artık anlayın. Bilişim bir ders değil, bilişim öğretmeni de öğretmen değil. Sadece diğer dersler ile dijital dünya arasında rehberiz maalesef. Bunu Çoook önce de söyledim ama nedense dersten medet umanlar aranılan eleman olacağız diye yaygara kopartan çok oldu. Bizim ülkede bu ders üniversite , lgs vs sınavlarda sorulmadığı sürece takılmaz arkadaşlar. İşin özeti bu

e baktılar ki , biz bu müfredatı kasımda açıklayacaktık olmadı aralık olmadı ocak olmadı şubat olmadı mart olmadı en azından nisanda 3 5 tanesini açıklayalım da çalıştığımız belli olsun dediler. Bu işin özü o , yine de iyi iş yapmışlar baya bi dersi açıklamışlar. Bu kadar kolay değil müfredat değiştirmek 3 5 ay da olacak iş değil o

e baktılar ki , biz bu müfredatı kasımda açıklayacaktık olmadı aralık olmadı ocak olmadı şubat olmadı mart olmadı en azından nisanda 3 5 tanesini açıklayalım da çalıştığımız belli olsun dediler. Bu işin özü o , yine de iyi iş yapmışlar baya bi dersi açıklamışlar. Bu kadar kolay değil müfredat değiştirmek 3 5 ay da olacak iş değil o
Şubat Ocaktan güzel olacak. Mart Şubattan daha güzel olacak. Hele hele Nisan Marttan çok daha güzel olacak...

Neden dosya adına ingilizce isimlendirme yapıyor. Ben buna anlam veremedim. Koskoca Milli Eğitim Bakanlığı...İçeriğide ingilizce yayınlayında tam olsun...

m.jpg

Arkadaşlar bizim müfredat değişti zaten, yapay zeka, programlama dilleri, mobil programlama, robotik, programlamaya giriş ve algoritma, ortaokulda da benzer dersler var. Kitaplar da yazılıyor şu an

Geri