Yeni müfredat ne zaman açıklanır

Kodla Büyü
Çok bir şey beklemiyorum ama inşaallah iyi olur. Bu ülke hepimizin. Bu çocuklar, bu gençler hepimizin geleceği.

İyi diyelim iyi olsun. Umarım Bakanımız, şimdiye kadar yapılmayan bir çok iyi şeyi yapmaya muvaffak olur. Sonuçta iyi olan her şey hepimizin iyiliğine. Memnun oluruz, mutlu oluruz.

Yeni müfredat çok sade olmalı.Avrupadaki okul kitaplarını gördünüz mü?İncecik, kuşe kağıda basılı, bol resimli özetin özeti kitaplar.
Ogrenci gerisini internetten öğreniyor çünkü.Artik Yeni bilgisayarlarda yüklü yapay zeka şiir yazıyor, özet yapıyor, matematik sorusu çözüyor.
Bilgi yukleme saçmalığına bir son verilmeli.Yeniden ek kaynak, fotokopi işine musade eden bir müfredat iyi olamaz.

Yeni müfredat çok sade olmalı.Avrupadaki okul kitaplarını gördünüz mü?İncecik, kuşe kağıda basılı, bol resimli özetin özeti kitaplar.
Ogrenci gerisini internetten öğreniyor çünkü.Artik Yeni bilgisayarlarda yüklü yapay zeka şiir yazıyor, özet yapıyor, matematik sorusu çözüyor.
Bilgi yukleme saçmalığına bir son verilmeli.Yeniden ek kaynak, fotokopi işine musade eden bir müfredat iyi olamaz.
Eğitim almış olmanın yüksek bir getirisi olmadığı sürece, bizim çocuklarımız kendi kendisine hiçbir şey öğrenmez hocam. Bizlerin bile çoğunluğu okuyarak kaybettiği zaman için pişmanlık duyarak yaşıyor. Bugün ilkokulda, ortaokulda, lisede öğrenci olsam; oturup fazladan 1 dk ders çalışmam. Bu yüzden, Avrupadaki mevcut durumun bizde işe yarayacağına inanmıyorum.

Öğrenci ve öğretmenleri tedirgin edecek bir değişiklik yapmayacaklarını dile getiren Bakan Tekin, "Evrensel, millî, manevi ve referans değerlerimizle oluşturulmuş müfredat değişikliği konusunda da gerekli çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki günlerde müfredat değişikliği konusunda da gerekli açıklamalarımızı yapacağız." dedi.

Açıklayın artık yetti be! Basılı kitap vermezler, kodlama kurslarını engellerler, notun en yükseğini verin derler, seçmeli dersleri koyarlar, seçilemeyen dersler için başının çaresine bakın derler, en iyi projelerle teknofeste katılın diye baskı yaparlar, sonunda geldiğimiz yere bakın: Güler misin ağlar mısın? Ne dersmiş be : nereden seçtik bu mesleği

Açıklayın artık yetti be! Basılı kitap vermezler, kodlama kurslarını engellerler, notun en yükseğini verin derler, seçmeli dersleri koyarlar, seçilemeyen dersler için başının çaresine bakın derler, en iyi projelerle teknofeste katılın diye baskı yaparlar, sonunda geldiğimiz yere bakın: Güler misin ağlar mısın? Ne dersmiş be : nereden seçtik bu mesleği
En azından bizim zamanımızda derse gir öğretmen yok derlerdi. Gençtik, tabi deyip giriyorduk. Benim anlamadığım kaç sene yada kaç iş yapmak gerekir birinin bana angarya iş verebilmeyi rüyasında bile görememeyi…
Teknoymuş festmiş sanki hayatın anlamını çözmek için aracı kullanmak işe yarar.
Arkadaşlar siz ÖĞRETMENSİNİZ göreviniz müdür eğlendirmek değil, çocuklara EĞİTİM vermek. Geçin öğrenimi. Belli bir yaşa geldiğinizde unutmayın ve korkmayın. Sana söyleneni SEN YAP ÇOK BİLİYORSAN. Dediğinizde kaybetmez, kazanırsınız.

Açıklansın artık aynen.dark soulsda yaratık kesmekten gına geldi.Tropy kazanmaya çalışıyorum.Bu ülkenin havası yharnamdan farksız değil.Çürümüşlük var.Bu ülke yıllarımızı çaldı kısaca.

“Müfredatın kademeli olarak değişeceğinin altını çizen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, " "Okul öncesi 1, 5 ve 9; 2024-2025 eğitim-öğretim yılında yeni müfredatla hayata başlayacak. Diğer çocuklarda mevcut süreç devam edecek. Ders bazlı olarak yüzde 70 hafifletilen program da var, yüzde 30 hafifletilen program da var" diye de ekledi.”

Kabine toplantısı yapılamadığı için (sanırım asgari ücretin açıklandığı gündü) bakan sunum yapamadı. Bu yüzden uzadı diye biliyorum.

Seçimden dolayı mı açıklamıyorlar zamanlama nasıl olacak bakalım.Kaldırsınlar dersi 20 kişilik üzeri sınıflarda bilişim işkence.
dersin kaldırılmasından ziyade (çünkü norm derse göre belirleniyor hâlâ) ortaokuldaki teknoloji tasarım dersi gibi belli sayıyı geçen sınıf (15, 20 gibi değil, bilgisayar lab kapasitesi daha mantıklı, her öğrenci bir bilgisayarda oturacak şekilde) ikiye bölünse daha iyi olmaz mı?

Ağzına sağlık hocam.

dersin kaldırılmasından ziyade (çünkü norm derse göre belirleniyor hâlâ) ortaokuldaki teknoloji tasarım dersi gibi belli sayıyı geçen sınıf (15, 20 gibi değil, bilgisayar lab kapasitesi daha mantıklı, her öğrenci bir bilgisayarda oturacak şekilde) ikiye bölünse daha iyi olmaz mı?
bilgisayar mı o nasıl bir şey oluyor? ülkedeki kaç okulda ders işlenebilecek güncel BT Sınıfı var acaba

MİT başkanı yapay zekanın iyi ve kötü yanlarından bahsetti.Ülke için çok önemli birşey olduğunu söyledi ama seçmeli bir ders oldu.

Hemen açıklanmalı yeni öğretim yılı için öğretim programları güncellenecek, kitaplar güncellenecek yetişmeme ihtimali göze alınmalı.

Hemen açıklanmalı yeni öğretim yılı için öğretim programları güncellenecek, kitaplar güncellenecek yetişmeme ihtimali göze alınmalı.
Neyin güncellemesi, neyin yetişmemesi hocam. Sayın bakan 3.gün önce açıklama yapıyor, 3 gün sonra geziler, kermesler, söyleşiler, yarışmalar, oyunlar yapacaksınız diyor. Bi de etkinlikler fotoğraflanacakmış. Planmış, programmış düşünen kimse yok. Okulları ne sanıyorlar, sistemin nasıl yürüdüğünü düşünüyorlar çok enteresan. Herkes hasta, dışarısı buz gibi, kar yağmur var, biz perşembe gününe kadar gezi planı yapıp geziye gidip fotoğraf çekecez.

Bu hafta dönem sonu etkinlikler yapıyoruz.Görünüşte eğlence rahat işler gibi görünüyor.Ama önceden hazırlıklı olmak gerekiyor.Bunların üstüne bugün denetim geçirdim.Bir de üstüne bu yapılanların fotoğraflanıp raporlaştırılması gerekiyor.1 sene daha çalışayım şu nohut pilav arabasını ciddi ciddi düşünmeye başladım.Sonrasında Teknokentte küçük bir şirket kurayım diyorum.Vallahi bıktım bu son an işlerinden.

Hemen sitesine konsun ki, yeni kitaplar yazılsın. Anca yetişir Eylül’e …

il,ilçe milli eğitim müdürleri, yanlarında yardımcıları, şefleri, genel müdürler,bakan yardımcıları,bakan hergün başka bir programda, seminerde, konferansta, toplantıda, okul ziyaretinde. kurum web sitelerinde hergün birkaç güzel haber ve görüntüler. Pr çalışmaları tam gaz devam ederken milli eğitimin ana, gerçek sorunlarının çözümü için ne zaman vakit buluyorlar şaşıyorum doğrusu. helal olsun, aşk olsun size. hayret! dünya halâ dönüyor.;)

Ben radikal değişiklikler beklemiyorum
Bakanın yaptığı açıklamalardan sadeleştirme yani bazı derslerden bazı konuların çıkarılması/sınıfının değiştirilmesi dışında çok fazla şey olmayacaktır
Bakanın yaptığı son açıklamaya göre "Ders bazlı olarak yüzde 70 hafifletilen program da var, yüzde 30 hafifletilen program da var". Hangi derslerin müfredatı sadelestirildi merak ediyorum...
Ne zaman açıklanacak :)

Bakanın yaptığı son açıklamaya göre "Ders bazlı olarak yüzde 70 hafifletilen program da var, yüzde 30 hafifletilen program da var". Hangi derslerin müfredatı sadelestirildi merak ediyorum...
Ne zaman açıklanacak :)
Yahu acele etmeyin. En geç Eylül'de bilemedin Ekim'de açıklarlar. Olmadı Kasım da var.

Açıkalanacak ta yeni kitaplar yazılacak, incelenecekler, basılacak …
Nasıl yetişecek Eylül ayında belirsiz.

Bu müfredat işinden hala beklentisi olan var mı acaba. Ziya hoca zamanında da buna benzer bir lansmanla müfredat yenilenmişti. Hatırlayanlar olacaktır. Sahi ne olmuştu sonuç

• Beğen
Tepkiler: omd
Yeni müfredat daha yetişmez.Son 20 senedeki önemli olayların bu kitaplara yazılması lazım.

Geri